Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sev. Amerika vs ostatak sveta  (Pročitano 4506 puta)
20. Jul 2005, 00:32:11
Clan u razvoju


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 25
Ko je po vama jaci u kosarci ? Severna Amerika ili ostatak sveta i kojih 12 igraca bi trebalo da igraju u ta dva tima ???????????

(02. May 2007, 21:48:40)
IP sačuvana
social share
Kada ti vetar na prozor zakuca , ti otvori to sam ja , stigao k'o pesma daleka nekih tuznih cigana ! Kada ti vetar dosapne rec sto ti se ne dopadne , neka suza ne ka'ne iako sutra nema me
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Jaci je ostatak sveta sigurno, samo sastavi kvalitetan defanzivni tim i sansi nemaju NBA igraci
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
mob
HTC One X
nema boljih igraca od americkih crnaca - jeste da su sebicni, ali su i najbolji - nijedan evropljanin ne moze da im parira
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Sve je to relativno. U Americi su drugacije pojedina pravila, tako da nba igraci kada dodju na neko fibino takmicenje ne mogu za malo vremena da se prilagode na nove uslove. Pre svega tu je zonska odbarana koja je u nba zabranjena, a koju igraju svi Evropljani, pa onda onaj cuveni, prvi nepostojeci korak u dvokoraku koji se u Evropi svira kao koraci, a koji se u nba tolerise, pa onda trojka sa 8m na 6.25m. Sve je to dosta razlicito i zato to sto su Amerikanci pukli na prethodnom svetskom prvenstvu i olimpijadi, nista ne mora da znaci, narocito sto uopste nisu ni igrali najveci igraci, vec igraci manje poznati od kojih je Leri Braun hteo da napravi kompaktan tim, sto mu ocigledno nije poslo za rukom, a pritom se i ti manje poznati igraci nisu trudili ni 50% koliko bi mogli i koliko se turde u nba. Zato i pored cinjenice da se razlika dosta smanjila u odnosu na ranije godine izmedju Amerikanaca i ostatka sveta, ipak mislim da su oni i dalje mnogo bolji, ako bi duel mogao da se odigra pod ravnopravnim uslovima. Evropljani vise igraju glavom i vise se podredjuju timu, ali zato fizicke predispozicije, tehnika, sve je to na strani Amerikanaca. Mislim pogledajte samo kakve vratolomije ti igraci prave, kakvi su to skokovi, kakvi dueli. U nba je ali-up normalna stvar. U evropi kada neko to izvede, to odmah ide na spice. Jednostavno i ako smo mnogo napredovali, tesko da bi mogli nesto da uradimo pri ravnopravnoj borbi.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Jos da dodam. To je slicno kao da je neko pitao da li smo bolji mi ili ostatak Evrope? Znaci mi smo ranije bili van konkurencije u Evropi i nije se uopste dovodilo u pitanje da li smo najbolji ili ne, vec samo sa kojom razlikom cemo daboti protivnike. Sada vidite i sami kako smo prosli u prethodni nekoliko takimecenja, upravo zato sto smo se ponasali kao Amerikanci, prepotentno i ubedjeni da nam niko nista ne moze. To je zato sto su ostale ekipe napredovale dosta i i ako ja mislim da smo mi i dalje najbolji, ta razlika se dosta smanjila, tako da je sada potrebno da igraju svi i da igraju sa 100% snage da bi bili najbolji, dok je ranije Zeljko oBradovic sa jednom prosecnom, gotovo b reprezentacijom, osvajao evropsko prvenstvo u Barseloni.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
dok je ranije Zeljko oBradovic sa jednom prosecnom, gotovo b reprezentacijom, osvajao evropsko prvenstvo u Barseloni.
Ta b reprezentacija nije imala samo 2 igraca od 15 koji bi tu bili da je srece.. al je imala sasu djordjevica.. i 0.4 sekunde pre kraja trojku protiv hrvata, koje da ne bi bilo, ispali bi jos u grupi.

Citat
Zato i pored cinjenice da se razlika dosta smanjila u odnosu na ranije godine izmedju Amerikanaca i ostatka sveta, ipak mislim da su oni i dalje mnogo bolji,
Na poslednja dva velika takmicenja poslali su svoje najbolje timove bez mozda 2 igraca... i koji su bili?

Citat
Evropljani vise igraju glavom i vise se podredjuju timu, ali zato fizicke predispozicije, tehnika, sve je to na strani Amerikanaca.
Gimnastika mozda, tehnika tesko..

Citat
Mislim pogledajte samo kakve vratolomije ti igraci prave, kakvi su to skokovi, kakvi dueli.
I koji su od tih igraca sa vratolomijama pobedjivali utakmice i cinili bilo sta bitno za svoju ekipu? Koliko njih ima sampionski prsten.
Svaka cast, ali to nije kosarka. Perica Ognjenovic sa loptom moze da radi sta hoces kad su vratolomije u pitanju.. veruj mi.. gledao sam ga... pa nesto ne vidim da igra u realu.

Citat
U nba je ali-up normalna stvar.
U evropi je normalno da u tom napadu bude ukradena lopta.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 25
Jos da dodam. To je slicno kao da je neko pitao da li smo bolji mi ili ostatak Evrope? Znaci mi smo ranije bili van konkurencije u Evropi i nije se uopste dovodilo u pitanje da li smo najbolji ili ne, vec samo sa kojom razlikom cemo daboti protivnike. Sada vidite i sami kako smo prosli u prethodni nekoliko takimecenja, upravo zato sto smo se ponasali kao Amerikanci, prepotentno i ubedjeni da nam niko nista ne moze. To je zato sto su ostale ekipe napredovale dosta i i ako ja mislim da smo mi i dalje najbolji, ta razlika se dosta smanjila, tako da je sada potrebno da igraju svi i da igraju sa 100% snage da bi bili najbolji, dok je ranije Zeljko oBradovic sa jednom prosecnom, gotovo b reprezentacijom, osvajao evropsko prvenstvo u Barseloni.

Sve je to ok , ali zaboravio si i da ostatak sveta ima igrace koji sjajno igraju u nba , poput Djinobilija , Stojakovica , Parkera , Minga , Gasola , Kirilenka , itd.
IP sačuvana
social share
Kada ti vetar na prozor zakuca , ti otvori to sam ja , stigao k'o pesma daleka nekih tuznih cigana ! Kada ti vetar dosapne rec sto ti se ne dopadne , neka suza ne ka'ne iako sutra nema me
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Ta b reprezentacija nije imala samo 2 igraca od 15 koji bi tu bili da je srece.. al je imala sasu djordjevica.. i 0.4 sekunde pre kraja trojku protiv hrvata, koje da ne bi bilo, ispali bi jos u grupi.

Hrvati nikada nisu reprezentacija za poredjenje. Sa njima uvek iz dobro poznatih razloga igramo u grcu. Posle smo igrali recimo finale sa Rusima, koji su bili veoma dobar tim i pobedli smo i ako nismo igrali nesto sjajno a i nismo igrali sa najacim igracima.

Citat
Na poslednja dva velika takmicenja poslali su svoje najbolje timove bez mozda 2 igraca... i koji su bili?

Rekao sam vec da su fibina pravila znatno drugacija za igrace iz nba. Potrebno je puno vremena i pre svega volje da se te razlike prihvate, sto njihovi igraci nisu niti hteli, nisi su imali vremena za to. Oni su imali velikih problema uvek, osim onog dream team-a gde su igrali sve moguci najbolji igraci u istoriji kosarke na celu sa Dzordanom, Dzonsonom i ostalima i poce mu je njihov tim i dobio ime dream team, da okupe najbolje igrace, a i nba igraci smatraju sebe najbolim igracima, nba najboljom ligom i ne priznaju nista drugo, tako da nije lako naterati ih da se upuste u pravo takmicenje. Recimo kada je bilo svetsko prvensto u njihovoj zemlji, sto je opet odluceno da bi se podislo njima i da bi se naterali da priznaju neko drugo takmicenje osim nba, slusao sam brojne komentare i ankete gde se videlo da velika vecina amerikanaca nema pojma da se neko takmicenje igra u njihovoj zemlji i to pre nego sto je pocelo i  pre nego sto su ispali. Jednostavno i ti mozes da pobedis Ajversona 1 na 1, ako njega mrzi da igra i nece da se trudi. A i nije njima igralo puno vrhunskih igraca. Od zvezda tu su samo bili Dankan i Ajverson. Ostali su bili i ako vrhunski igraci, znatno manje poznati i priznati od recimo jednog O'Nila, Brajanta, Gareta i ostalih vrhunskih igraca.
Citat
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Hrvati nikada nisu reprezentacija za poredjenje
Poraz od hrvata ne bi nista znacio da nismo pukli i od italije. A koliko je tesko njima i nama je.

Citat
Od zvezda tu su samo bili Dankan i Ajverson
Od kompletnog tima dalili su samo Onil, brajant nije mogao da igra zbog sudjenja i garnet.
Cela allstar ekipa je bila tu.
Sad sto im je allstar ekipa junk, to je druga stvar.
Sto je druga zvezda Paul Pierce i sl.. to zaista nije nas problem.

Citat
Jednostavno i ti mozes da pobedis Ajversona 1 na 1, ako njega mrzi da igra i nece da se trudi
Uopste nije poenta da li mozes da pobedis Ajversona 1 na 1 . Covek koji trosi 50 lopti po utakmici za 30 poena je za mene ispod prosecan igrac.

Seti se tima iz atlante koji su poveli... samo je jordan falio.. ostalo je bilo na vrhu.. to je onaj tim sto je celo poluvreme gubio od oslabljenje reprezentacije Jugoslavije, koja je igrala sa jednim i to povredjenim centrom... Dodaj sabonisa toj ekipi, dodaj kukoca i radju... i onakav tim bi ocistili sa parketa.. a kamoli ove pacere danas.
Nema bre ljudi NBA liga sve skupa 3 igraca nivoa nekadasnjih zvezda...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Pa dobro, sve je to tacno, ali ipak u Atlanti mi smo imali tim koji bi ovaj danasnji tim pregazio sa 50 razlike i to da igraju sa pola snage. Ja i dan danas imam utakmicu iz 95' sa Litvanijom iz finala evropskog prvenstva u Grckoj i kad god se iznevriviram pustim tu utakmicu i ne mogu da prestanem da se divim sa kojom lakocom i kako dobro smo tada igrali. S'druge strane Amerikanci su, opet ponavljam, igrali po evropskim, odnsono fibinim pravilima, sto je za njih bio veliki hendikep. A povrh svega igrali su kao i uvek do sada sa pola snage, odnosno nemotivisano, jer jednostavno potcenjuju svoje protivnike, s'pravom ili ne, to je druga prica. I opet na kraju oni su pobedili. Sta bi bilo da je tada igrala reprezentacija sveta, to je sta bi bilo kad bi bilo. Ne kazem da ih ne bi dobili, ali opet ponavljam, to je kao da mi igramo tac, a oni poker, obe su igre sa kartama, ali u sustini nemaju mnogo veze jedna sa drugom.
« Poslednja izmena: 20. Jul 2005, 15:56:39 od Ciklopentanoperhidrofenan »
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.