Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 17:32:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 43
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Serbian tragedy - cyrilic or latin?  (Pročitano 21291 puta)
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Kwark  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sto manje znas time si veci i bolji Srbin!  Smile

U Kambodzi je Pol Pot poubijao sve one koji su znali neki strani jezik kao i sve one koji su imali fakultetsko obrazovanje.

Ukidanje ijekavskog kao standardne varijante Srpskog knjizevnog govora od strane "Velikih Srbendi" je udarilo temelje za formiranje famoznog "Bosanskog jezika" pa su danas Njegos i Andric "najistaknutiji pisci na Bosanskom"

Kvazi intelektualci koji bi da zarade koju paru pa ih Kvazi Srbi placaju da rade na duhovnom i obrazovnom obogaljivanju Srba, da se stvori narod bez realnog obrazovanja "pogodan za obradu" Nepismene mase sa kojima se sa lakocom manipulise"

Sta reci za one Srbe koji osim sto znaju i latinicu i cirilicu znaju i neki strani jezik?? Takvi su naravno "izdajnici" koje treba proterati iz Srbije ili barem redovno premlacivati.

Sad su se Kvazi Srbi dohvatili te cirilice kao da je to njihov patent sa licencom. "trial" cirilica a ako hoces "ful" vreziju plati 37,85$
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Zasto bi se "izdvajali" od sveta tako sto ćemo napraviti zatvoren krug u kome sami sa sobom razglabamo? Mislim da jednostavno nije fer ocekivati od drugih da nauče cirilicu kako bi komunicirali sa nama, kada vec možemo da se bez problema sporazumevamo našim drugim pismom, koje nam je,kako neki kažu ubačeno
Ево,ти си ово написао латиницом.Мислиш ли да ће због тога неки странац да разуме шта си хтео да кажеш...?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kinezi imaju svoje tradicionalno pismo koje je svakako jedan od temelja njihovog kulturnog i nacionalnog identiteta. Opet su i oni uveli latinicu kao svoje pismo. Naravno da onaj ko ne zna Kineski latinicni tekst na Kineskom ne moze razumeti. Da li ce zbog uvodjenja latinice kao jos jednog pisma Kinezi nestati kao narod, ili ce im to pomoci da podignu obrazovni nivo svoje nacije? Naravno "Kinezi su glupi i podjarmljeni od strane Zapada i domacih izdajnika"

Sad, ti Kinezi koji pisu latinicom su postali poslodavci Srbima u sred Beograda.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Ниси ме схватио.Нисам против латинице.Zaista,nisam protiv latinice.У комуникацији са светом покушаћу да будем што разумљивији,значи енглески и латиница,али у својој авлији не видим зашто би давао предност латиници.Овде није проблем што имамо два писма,и нека их,већ је проблем што једно од та два умире,а на нама је да то спречимо.То се не постиже никаквом причом и молбама,претњама и демагогијом,већ употребом.Значи,коме је стало до ћирилице-нека је употребљава!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Значи,коме је стало до ћирилице-нека је употребљава!

hm...pazi ovako.. ja sam u prvom razredu osnovne skole ucila latinicu, a u drugom cirilicu... i meni je, naravno, mnogo lakse da u svakodnevnoj komunikaciji koristim latinicu... hvatam beleske latinicom, potpisujem se i pisem cirilicom jer je moja latinica.. hm.. necitka...  i nije mi nikakav problem da se sluzim tim pismom....
medjutim... kada opstim sa drzavnim organima, ja koristim cirilicu... i to mi nije problem... medjutim... cak ni drzavni organi nisu dosledni u upotrebi cirilicnog pisma... sve se vise latinica koristi u obracanju gradjanima...
takodje...ja imam veliki problem sa kompjuterima, internetom i cirilicom.. kucam sa svih 10 prstiju, znam tzv. slepo kucanje i kada treba da prebacim na cirilicnu tastaturu... totalno se pogubim...

sta sam htela reci... ako vec zelite da revitalizujete cirilicu, krenite od jednostavnih stvari... obavestenja o radnom vremenu, obrasci, deklaracije na proizvodima, standardizacija fontova koji se koriste na kompjuterima, etc...

ovakve parole... budi srbin, koristi cirilicu... su sasvim kontra-produktivne...

na kraju krajeva, upotreba pisma i nije toliki problem, koliko ona najjednostavnija nepismenost....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Свакако.И сам сам имао сличан проблем.Моји први постови на овом форуму су латинични јер ми је тако било лакше,али не зато што куцам са 10 прстију,већ управо супротно-ако не користим дланове,а оно макар ударам лактовима,поготово кад има много да се куца...Шалим се,али заиста,једно време сам овде користио латиницу,па сам у једном тренутку прешао на ћирилицу,размишљајући ако је већ користим ван нета-зашто не би и на њему.И ник ми је латинични,јер нисам обратио пажњу да може да се упише и ћирилицом...Ал'ето,шта сад...зато и кажем,коме је стало,нек пише...није касно...А за обрасце,декларације и слично,потпуно,апсолутно и неопозиво (при чистој свести и под пуном одговорношћу  Smile )се слажем!
То је државни посао и надам се да ће се имати слуха(и ока и срца)да се ћирилица нађе у поменутоме...Опет кажем,ништа немам против латинице,али имамо два писма па их користимо оба,с тим што би више волео да ћирилица буде"прва међу једнакима"...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam isao u geodetsku skolu (geometar) i na teritoriji tadasnje SR Srbije se na drzavnim kartama koristila cirilica, pa sam i ucio kaligrafsko pisanje cirilice, jer su tako upisivana imena vlasnika parcela, kao i pravilno pisanje tehnicke cirilice kojom su ispisivana zaglavlja mapa i imena geografskih pojmova (toponimi) Ta cirilica je bila u upotrebi i u AP Vojvodini (naravno na Srpskom) i svako, ma koje nacije, je dobijao katastarska dokumenta na cirilici na Srpskom (kako to uopste ne smeta nikom kad je licna imovina u pitanju!!)

Drzava Srbija treba da koristi cirilicu, i da uvek kad se moze daje prednost tom pismu, a da gradjani mogu koristiti oba pisma. Ja npr imam izradjen potpis samo na latinici, kao i mnogi ovde. Ako npr ministarstvo kulture Srbije dotira izdavanje neke knjige onda treba da zahtevaju da bude stampana na cirilici, i slicne akcije.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Drzava Srbija treba da koristi cirilicu, i da uvek kad se moze daje prednost tom pismu, a da gradjani mogu koristiti oba pisma. Ja npr imam izradjen potpis samo na latinici, kao i mnogi ovde. Ako npr ministarstvo kulture Srbije dotira izdavanje neke knjige onda treba da zahtevaju da bude stampana na cirilici, i slicne akcije.
Мој наклон.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
I jos jedna mozda glupa, ali meni vazna opaska...
Bukvar... pa recimo... ovdasnji Bukvari su bizarni... rigidni,dizajnirani u stilu najboljih godina SSSR... jednom detetu je dovoljan sok kada krene u skolu, a kamoli kad krene da uci da pise iz takvih udzbenika...
Secam se nase Slovnice, tj. Bukvara koji smo imali u Hrvatskoj... stvaro je bilo uzivanje uciti slova... kroz igru i bez naprezanja...  Smile

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 43
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 17:32:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.