Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:18:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sekularizacija - laička država  (Pročitano 20415 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: lightsoft
Naravno da se ne dozvoljava, ali pred nekim stvarima se ne mogu oci zatvarati. Ako jedna drzava dopusta na dva razlicita TV kanala, razlicita gledista, ... zasto se o tome ne bi razgovaralo ? I ne samo u okviru ove drzave, gledista ima i van nje. Ako bi pred svime zatvorili oci ili ne dozvolili diskusiju i pogled na ta gledista, na sta bi se sveli ?

Jedna tema, koja je pretendovala, i uveliko "zagazila" u pljuvanje i ismejavanje, je zakljucana. Od Vas samih zaviisi u kom smeru ce se diskusija odvijati. Ja i kolege mozemo usmeravati, ali ukoliko bude postojala teznja za neozbiljnim razgovorom, vec onim drugog tipa, sigurno na ovom delu foruma nece naci plodno tle.

Da ne duzimo i opterecujemo temu sada ovim stvarima, ... nastavite, i videcemo dokle ce se doci.


Kad sam zadnji put proveravao shvatio sam da je ovo drzava u kojoj postoji sloboda religije, ako
500000 ljudi zeli da isprati svog preminulog verskog poglavara, sto je u skladu sa zakonom ove drzave onda je svaki komentar tipa "to je nedolicno" - uvreda. Ja nisam vernik i znam sta su bajke a sta je realnost, ali ne zelim
da ovde citam kako nesto "ne dolici" nekome a pogotovo ako je taj neko ko to ovde postavlja iz Hrvatske.
Mislim da stanovnici Hrvatske treba da ispiraju usta sa onim sto se u Hrvatskoj desava.
Zasto mene u Srbiji treba da boli briga da li ce se po Hrvatskoj isticati religiozni simboli ?
Citat: Laslo
Nadam se da nitko ne misli da sam otvaranjem ove teme želio uvrijediti bilo čije osjećaje vezano uz patrijarha Pavla. Kada sam rekao da sam inspiriran nekim napisima, mislio sam na temu u političkom podforumu
vezanu uz sahranu na kojoj je jedan od članova postavio izbor iz nekih novinskih članaka u Srbiji koji su dovodili u pitanje način obavljanja tog čina baš pozivajući se na Srbiju kao sekularnu državu.
(Tema se nalazi na http://forum.burek.com/kako-su-ispratili-patrijarha-t473613.html)

U tom kontekstu sam, obzirom na aktualnost teme otvarajući ovu temu naveo spomenute napise kao jedan od primjera sekularizacijske strane. Namjera mi uopće nije bila da se tema vrti oko patrijarha Pavla, nego oko odnosa (bilo koje sekularne) države i vjerskih zajednica koje u njoj djeluju.
Tvoja tema nema blage veze sa sahranom Patrijarha Pavla.
To je odgovor na pitanje koje sam ti postavio i koje si ti apsolutnim ignorisanjem zaobisao.
Apropo Pavla - pokoj mu dusi - ako je zbog njega bilo 4 dana zalosti da li ce drzava to da organizuje i kada beogradski Muftija ode na onaj svet?
Ukoliko 90% stanovnika Srbije predje u islam i musliman postane predsednik Srbije, ne vidim zasto tako nesto ne bi bilo moguce.
« Poslednja izmena: 25. Nov 2009, 19:03:21 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
SonyEricsson 
Nisam ja napisao da je sahrana patrijarha Pavla nedolična, nego sam napisao da je to pisano u člancima za koje sam postavio link, a članke je sabrao i objavio član Bureka Gale10.
Pitanje doličnosti (koje su potezali autori članaka, koje je član Bureka Gale10 postavio, a ja samo dao link ka toj temi) pogreba patrijarha Pavla, broja dana nacionalne žalosti, počasne straže itd. su potezali ti isti autori tih istih članaka (koje nisam pisao ja, niti igdje pisao, govorio, tvrdio da je to moje mišljenje ili da ga djelim) upravo pozivajući se na sekularitet Republike Srbije. Stoga sam te članke (koje nisam pisao ja, niti igdje pisao govorio tvrdio da je to moje mišljenje ili da ga dijelim), spomenuo kao primjer jednog poimanja sekularizma koji onda ide tako daleko da, kao što sam govoriš zanemaruje osjećaje 500 000 ljudi koji su željeli odati počast svom vjerskom poglavaru.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:18:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.