Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:40:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: sekta ili ne?  (Pročitano 14694 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
Nema jasne razlike između CRKVE i SEKTE.

Sekta je crkva koja nije tvoja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1046
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N70
U mojo skoli ima sekta, i cak se i zna ko su clanovi sekte. U toj sekti je i moj nekadasnji prijatelj... Ne svidja mi se to nikako!
IP sačuvana
social share
* Every puzzle has its pieces
* Every piece has a puzzle
* How much blood would you shed to stay alive?
* Live or die? Make your choice
 

[SIZE="3"]You`re Just Another Star that`s burnt Out you quickly...[/SIZE]
"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Trudio sam se al' nije uspelo, ipak ne odustajem!!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230i
Caos.
Surfuovao sam netom u resenju, u stvari u traganju za resenjem za ono sto bih ja nazvao srecan nesrecan kako bih ti objasnio (promene raspolozenja koje ponekad imam me nerviraju) uglavnom da te negusim naleteo sam na Vipasanu na nekim stranim sajtovima a potom daljim cesljanjem po netu i na tvoj post ovde na bureku pitajuci da li je sekta ili ne.Interesuje me da li si na kraju otisla na kurs ili kako vec ide nisam jos procitao text do kraja i sta ti iskreno mislis o tome.Unapred zahvalan na tvom odgovoru.
Marko

P.S. trazeci nacin da ti posaljem poruku naleteo sam na neke druge tvoje postove svidja mi se tvoj pogled na neke stvari.Pogotovo sto se tice psihologa ili psihijatra.Mislis da neko ima odgovor za tvoje pitanje (probleme) a njih prosto da nekazem zabole za tebe nego jednostavno se ne interesuju dovoljno za ono za sta bi trebali mnogo vise.Valjda je sve na nama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
SonyEricsson 
Ne, nisam otisla.. Smile Razlog je taj sto sam jos malo lutala i nasla par interesantih prica na netu o vipasana meditaciji, ljudima koji su je izucavali i bavili se dublje tom tematikom pa i onih koji su pokusali nesto slicno ovom kursu i razocarali se, to su samo oni koji nisu otisli korak dalje. Moje misljenje je da je neki oblik sekte, zato sam i odustala... Izvini sto ranije nisam odgovorila, jer vidis i sam da ova tema ne pobudjuje interesovanje ljudi tako da sam odustala od trazenja tih odgovora na ovom forumu Smile
I da, vipasana meditacija mi se dopada, ali ne u ovom obliku u kom je ova "gospoda" propagiraju.
« Poslednja izmena: 21. Sep 2006, 04:58:35 od ...all_this_time »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ne znam kakav si odgovor ocekivala pa da budes razocarana sa onima koje si dobila. Klasifikovanje necega kao sekta ima veoma negativne konotacije samim tim sam izbegavao da odgovaram na da ili ne.

Ja bi tebi postavio pitanje - koji su tvoji motivi traganja i interesovanja za istocna ucenja i tejnike meditacije?? Ako sama sebi i meni odgovoris na to pitanje odgovorices i na pitanje da li je Vipasana meditacija sekta ili ne. Ako tragas za alternativnom crkvom i i misticnim ucenjem koje ce ti odgovoriti na pitanja na koje nisi dobila odgovore negde drugde - onda jesu sekta jer se ti prema njima tako postavljas. Ako mislis da su sekta jer naplacuju casove meditacije - onda su i aerobik casovi i teretana sektasenje jer i oni naplacuju za svoje usluge.

Ako hoces da vezbas meditaciju i nikad to nisi probala radi sama za sebe u svojoj sobi. Ima dovoljno literature i na srpskom idrugim jezicima o tome - citaj i vezbaj. Tako nikome nista neces morati da placas i neces nikoga optuzivati da su sekta ili ne. Kada prodjes kroz taj pocetni period onda ces vrlo lako sama moci da vidis da li hoces i da li ti treba grupna meditacija i ucitelj ili mozes sama da nastavis. Znas kako kazu - cist racun duga ljubav.
« Poslednja izmena: 21. Sep 2006, 15:20:10 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson k310i
Nije mi jasno zsto ljudi idu u razne nove vere i kultove i sve ostalo,kad postoje vere koje su proverene, i koje vam mogu pruziti onos sto te druge nikako ne mogu.Uzmite vise citaj te o verama.Nemoj te gledati veru kroz ljude,pola ljudi pravilno ne ispoveda svoju veru,vec uzmite ljude koji su dostojno ispovedali veru svoju,svojim zivotom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
ako se pod sektom smatra organizacija koja tezi da nekog duhovno indoktrinishe ,pa da ga onda iskoriscava na razne nachine, onda je sekte najlakshe prepoznati po tome shto traze novac za svoje usluge. tradicionalno ,duhovni uchitelji ne traze novac za svoje uchenje, zato shto bi to uchenje trebalo da bude neshto vrhunsko-neuporedivo sa bilo chim i zato neprocenjivo.zato se to uchenje moze samo pokloniti ,a ne i prodati.
ovo je josh jedan dokaz da su spc a i ostale hriscanske crkve u stvari sekte ,jer naplacuju svoje usluge Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
SonyEricsson k310i
Za badava dobiste za badava i dajte.Je nacelo pravih i insinskih ucitelja.Ko shvati sahvatio je.Ili tidjabe ste dobili djabe i sve dajte.Sve privemen pozajmica Bozije nama.Cime smo mi sve zasluzili Bog da nam da.Kako smo mi sve djabe od Boga dobili tako nam je da i djabe dajemo.Tu ne mislim samo na novac,danas se sve materijalizuje,vec na vreme svoje,znanje svoje,sve svoje.Treba posvetiti drugome.Jel sta vam je zivot ako zivite sami i ne prinete o drugome.Znajte da ste vise dobili nego dal.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Jedino sto bih ja Vipasana meditaciju stavio u rang casova aerobika i karatea jer nisam bas siguran sta oni to imaju da ponude sto se tice spiritualnog ucenja a sto nije receno u vec postojecim religijama. Pa ako neko naplacuje aerobik treba da naplacuje i casove meditacije.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:40:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.