Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 23:53:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Second chance = second hand?!  (Pročitano 8161 puta)
10. Jul 2008, 16:21:56
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Second chance = second hand?!

Veza se prekida samo jednom i samo je jednom kraj. Kada raskineš nema više nazad.



Ako možeš da „preživiš“ bez prisustva te osobe u svojoj svakodnevici, moći ćeš uvek, te ako već možeš da izdržiš, nema potrebe da se ikada vraćaš istoj, bez obzira na  emocije. Podgrejani krompirići i nisu baš ukusni, mada se suprotnomišljenici uvek pozivaju na podgrejanu sarmu.

Ne treba ni pokušavati postići slično, jer se mnogo toga promenilo. Ako ništa drugo jedno iskustvo više, koje niste imali kada ste prvi put počinjali. S obzirom da smo retko u prilici da racionalno  upravljamo svojim emotivnim životom, često se dešavaju ovakve situacije. I bez obzira što će mi moja drugarica Katarina (koja se nedavno pomirila sa bivšim) posle ove kolumne prosipati milion i jedan argument suprotno od ovoga što sam napisala, ja ću i dalje misliti isto.

Koliko god da ste s nekim bili u vezi ili intimnom odnosu, mesec, dva, pola godine, godinu i ako ponovo poželite da budete zajedno, nikada više nećete imati onaj početnički adrenalin koji vas je terao da se trudite oko vaše druge polovine, da, ako treba, skinete zvezde s neba. Ne možete da imate ni iste emocije, bez obzira koliko god ludi bili za nekim prvi put. Sve je kao iz druge ruke, sve je kao kada mislite da vam je neko iz tašne ukrao vaše želje i nade, kao ID dokumente, i onda, nakon nekog vremena, kada ste se vi već namučili da izvadite nove, drugarica vam kaže kako su vaši dokumenti zapravo zapali iza fotelje u njenoj sobi. Kao, super je to, ali šta ćete sada s njima, sada vam više ne trebaju.

Ako se ipak, kao moja Katarina, odlučite da date drugu šansu, trebaće vam duplo više energije nego prvi put, jer je ta energija malo „usiljena“, sada je sve sa nekom zadrškom, utegnuto, jer niste ludi da se dajete kao i prvi put...

Katarina smatra da ona i Dejan nisu toliko dugo bili u vezi da ne bi mogli istu da ponove. Ona mi kaže kako ima emotivnog osnova za obnovu... Ja to zovem reparacijom ili krpljenjem. Ona me ubeđuje da se ponekad i u second hand shopovima mogu pronaći vrlo originalne i kvalitetne stvari koje ne izgedaju kao da je neko drugi nosio, koje kao da su stvorene baš za vas i koje kao da su čekela baš vas, jer da su bile za originalnog vlasnika, on ih nikada ne bi prodavao.

Ja sam uvek davala drugu šansu i uvek, ali zaista uvek, sam se pokajala zbog toga i samo sam se još više uveravala da sam bila u pravu i prvi put. Ako neko nije u stanju prvu šansu da iskoristi, toj osobi će sve šanse proći pored nosa. Zato je bolje, barem ja tako mislim, da onome ko vam još nije bio prvi date šansu, nego nekome ko vam je već bio prvi – drugu.

Izvor: Na dlanu
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Tel.Me Your.Number
Taman sam bio spreman da je demantujem ali kad sam procitao poslednju recenicu predomislio sam se Smile
dakle
Citat
Zato je bolje, barem ja tako mislim, da onome ko vam još nije bio prvi date šansu, nego nekome ko vam je već bio prvi – drugu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 331
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson 
U potpunosti se slazem-kad god sam pokusao po drugi put u nadi da ce se stvari promeniti i povodeci se onom da je ljudski oprostiti,pogresio sam-nista vise nije bilo isto!
Od sad nema vise druge sanse!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
podgrejan spanac ili podgrejana sarma, pitanje je sad  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Nisu ni svi raskidi isti kao ni sve veze. Posle ozbiljnog raskida ne verujem u vezu. Ima i onih malih šamar raskida kad se u stvari neko prizove pameti. Onih koji traju par dana.

Ja sam se rodila suviše ozbiljna pa nisam primenjivala te šamar raskide. A posle ozbiljne veze koja je ozbioljno pukla to stvarno više ne radi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia ispo iz modu
Nisu ni svi raskidi isti kao ni sve veze. Posle ozbiljnog raskida ne verujem u vezu. Ima i onih malih šamar raskida kad se u stvari neko prizove pameti. Onih koji traju par dana.

Ja sam se rodila suviše ozbiljna pa nisam primenjivala te šamar raskide. A posle ozbiljne veze koja je ozbioljno pukla to stvarno više ne radi.


Па то му више дођу свађе него раскиди ако трају по пар дана.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Kakvi samar raskidi, to mi je atak na zivcani sistem.   Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
pa da, to mu vise dodju svadje nego raskidi  Smile
od oboje se ocekuje da se ponasaju kao da su u vezi, samo posvadjanoj  Smile
svrljanje sa strane i sl. akcije ne dolazi u obzir, da privremeni prekid komunikacije ne predje u trajno stanje  Smile mislim, ako neko zeli da se pomiri, i tako to... izgovaranje na svadju ne dolazi u obzir  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung S8
Kada se jednom raskine,nema vise povratka
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Veni, vici,vidi

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3639
Zastava Sarajevo BIH
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia 
Second chance = second hand?!

[b][b]Ako se ipak, kao moja Katarina, odlučite da date drugu šansu, trebaće vam duplo više energije nego prvi put, jer je ta energija malo „usiljena“, sada je sve sa nekom zadrškom, utegnuto, jer niste ludi da se dajete kao i prvi put... [/b][/b]
Veza se prekida samo jednom i samo je jednom kraj. Kada raskineš nema više nazad.

sta reci osim  Smile Smile
IP sačuvana
social share

sve ce to narod pozlatiti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 23:53:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.