Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:20:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šećerna bolest - HENDIKEP?  (Pročitano 2854 puta)
01. Avg 2011, 12:07:46
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
Browser
Chrome 12.0.742.122
Imam 15 godina.
Uglavnom mislim da imam šećer ponekad pijem dosta vode mada to nije nikad vise od 2-2.5 litre dnevno.
Pijem vodu i kada nisam zedan vec ono kao da me nesto tera da popijem vodu/mleko/sok nebitno..
Lako se umaram mada pretpostavljam da je to zato sto nemam fizickih aktivnosti od kada je poceo raspust i sedim u kuci po ceo dan  Smile..
Da li bih trebao da budem zabrinut?
Otici cu ovih dana da izvadim krv, koliko vremena tacnije za koliko vremena cu moci da preuzmem rezultate?
Koliki ce mi to hendikep ciniti ako imam šečer u nastavku života?
Moram da priznam da vec polako padam u depresiju zbog ove zabrinutosti...
Da li ce mozda u skorijoj buducnosti secerna bolest moci izleciti i gde mogu da vidim nesto vise informacija o tome?
Znam da moze valjda sa onim matičnim ćelijama ali ni ja ni moj brat ih nemamo...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
mob
Apple iPhone SE 2020
Secerna bolest moze da izazove velike probleme ako se ne kontrolise, ali ako se povede racuna o ishrani, fizickoj aktivnosti i generalno umerenom nacinu zivota, nije nikakav hendikep...

A sto se tebe tice... ako zaista imas 15 godina.. i pijes toliko vode... pa... zao mi je... to je posledica puberteta... Smiley

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
Secerna bolest moze da izazove velike probleme ako se ne kontrolise, ali ako se povede racuna o ishrani, fizickoj aktivnosti i generalno umerenom nacinu zivota, nije nikakav hendikep...

A sto se tebe tice... ako zaista imas 15 godina.. i pijes toliko vode... pa... zao mi je... to je posledica puberteta... Smiley



 Smile Smile Smile
Kod kuce su me isprepadali tako da sam "istraumiran"  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, uradi test... u svakoj privatnoj klinici mozes da ga zatrazis... a kosta par stotina dinara...

Ali.. veliki unos tecnosti, glad ili nedostatak apetita, pojacano znojenje, jaki mirisi tela, razdrazljivost... sve je to posledica puberteta... svi smo mi kroz to prosli...
« Poslednja izmena: 01. Avg 2011, 12:27:17 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
Razumem sve to, ali moj ćale je jutros imao pregled zbog firme..
Uglavnom imao je šećer i moj ujak i tetka imaju šećer..
Kao što znaš šećer je nasledan tako da i sa strane oba roditelja imam taj rizik da "dobijem" šećer..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
mob
Apple iPhone SE 2020
Ako je tako.. onda lepo odes kod svog lekara opste prakse i zatrazis uput za sve potrebne testove...

To sto imas genetske predispozicije ne znaci da ce to u zivotu biti hendikep i da ces zavrsiti na insulinskim inekcijama... samo obrati paznju na ishranu i kontrolisi tezinu...

Nije strasno... neki clanovi moje porodice zive bez problema sa dijabetesom i po 50 godina... Ne jedu tonu kolaca i ne piju gazirana pica, ali... sta fali nekoj vocki tu i tamo... cak i kockici cokolade...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
Ako je tako.. onda lepo odes kod svog lekara opste prakse i zatrazis uput za sve potrebne testove...

To sto imas genetske predispozicije ne znaci da ce to u zivotu biti hendikep i da ces zavrsiti na insulinskim inekcijama... samo obrati paznju na ishranu i kontrolisi tezinu...

Nije strasno... neki clanovi moje porodice zive bez problema sa dijabetesom i po 50 godina... Ne jedu tonu kolaca i ne piju gazirana pica, ali... sta fali nekoj vocki tu i tamo... cak i kockici cokolade...


Inače..Koliki je životni vek ljudi koji imaju šećernu bolest tj. koliko je manji od životnog veka čoveka koji nema takvu boljku/e?  Smile
Koja je granica za šećer tj. od koliko procenata čega već se smatra da neka osoba ima šećer?
Inače u prvom postu sam pitao:

Citat
Da li ce mozda u skorijoj buducnosti secerna bolest moci izleciti i gde mogu da vidim nesto vise informacija o tome?

Znam da ne bih trebao da se oslanjam na to nikako čak iako postoje realne šanse da tako nešto bude u skorije vreme, ali se raspitujem čisto informativno..
« Poslednja izmena: 01. Avg 2011, 13:50:37 od Win99 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
Danas sam vadio krv tj. bio u na klinici gde ti samo cepnu iz prsta i dobijes rezultat(kao oni aparati sto secerasi imaju kod kuce da proveravaju krv) i imam 3,8 tj. nemam Smile
od 3,5 - 5,5 je normalno ovo je neka sredina al vise vuce prema donjoj granici..
Zanima me da li bih trebao da brinem i da li bolje odmah sada da smanjim slatkise malo ili je to kako žuč(ili koji vec organ) radi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Ponosni vlasnik samog sebe

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 39829
Zastava Ovde sam negde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
15 godina a ti vodis brigu o tome... eto bio si i vidio da nemas.... idi ganjaj vrsnjakinje, mani se toga  Smile
IP sačuvana
social share
Kad vidis me na Bureku odma reci Alal vera 

Wc ne radi
Radovi u toku
Apiš me za Đoku
Smiley

Nije kriza,lakse nac litar ulja i kilu brasna neg pamet..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 27
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.122
15 godina a ti vodis brigu o tome... eto bio si i vidio da nemas.... idi ganjaj vrsnjakinje, mani se toga  Smile
Hvala na svetu  Smile
Pocinje skola tako da ce toga biti dovoljno..  Smile
Ma ne znam sta da ti kazem sto se tice ovoga da vodim brigu o tome...kuci su me isprepadali kao imas 100% secer razmisljaju tako pozitivno da je to strasno  Smile al ono sada sam video da nemam i sad cu da se manem te teme  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:20:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.