Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:16:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sećate se Sneška Belića?  (Pročitano 889 puta)
10. Apr 2009, 14:58:44
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64

Da li se još uvek sećate ko je i kako napraviti najbolje sneška?
Sećate se Sneška Belića?



Ime i prezime: Sneško Belić
Adresa: Obližnja čistina prekrivena snegom
Datum rođenja: Snežni, zimski dan
Pol: Po želji
Poreklo: Snežni oblak
Starost: od trenutka pravljenja do prvog sunčanog dana...


U zapadnim i severnim kulturama Sneško Belić se smatra oličenjem zimskih ferija te ga često viđamo kao glavni motiv na Božićnim i Novogodišnjim čestitkama.

Ako bacimo pogled na stare dnevnike i hronike čovekolika figura od snega se spominje još od srednjeg veka, kada je prvi sneg donosio i pravljenje sneška na ulicama naselja.

Podsetnik za pravljenje Sneška Belića:
Najbolji sneg za pravljenje sneška je kada je na ivici topljenja jer ga tada najlakše možemo načiniti kompaktnim i povezati u velike kugle od kojih pravimo telo sneška. Velike kugle se najlakše prave tako što počnete od jedne male grudve i kotrljate je po snegu dok se na nju ne zalepi dovoljno snega da dostigne veličinu koju želite.

Kakvog Sneška najčešće viđamo?
Klasičan evropski i severnoamerički sneško se stastoji iz 3 snežne kugle (koje stoje jedna na drugoj) – dve, veće, čine telo, a jedna, manja, glavu.

Kada i s kim ga praviti?
Najbolje vreme za pravljenje je popodne, nakon radnog vremena ili vikendom kad možete da okupite sve članove porodice ili što više prijatelja.

Dajte karakter svom snešku
Nakon ređanja kugli, običaj je da svog sneška i okarakterizujete. Napravite mu lice, stav i stil. Oblike lica je uobičajeno praviti od kamenčića, uglja, grana ili povrća. Šargarepa ili višnje se najčešće koriste kao nos, grane za ruke, a kamenčići za oči.

Ukoliko želite i da obučete svog sneška morate ga držati dalje od bilo kojeg izvora toplote i zlobnika koji će mu sknuti garderobu. Ovako će vaš sneško duže živeti baš onakav kavog ste ga napravili.

Na žalost čim dani postanu topliji sneško se brzo otopi. Uživajte dok traje...

Postoje razne varijacije u izgledu sneška, oni veštiji mogu da naprave prava umetnička dela, čak i neke druge, zanimljive oblike od snega, možda baš vi nosite u sebi ovaj poseban sneško talenat – proverite dok ima snega!

Napravite što boljeg, što lepšeg ili što originalnijeg Sneška Belića.




Izvor: topshop
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


´Ω ξεíν´, ´αγγέλλειν Λακεδαιμονíοις

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1049
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
SonyEricsson p910i
Gdje da nadjem snijeg na +25????
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 528.1
mob
Nokia Neka stara nokia
Gdje da nadjem snijeg na +25????
vidis da je izvor topshop...
sad su i sneg krenuli da prodaju preko topshopa... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Ne znam, ali grudvanje, andjeli u snegu i pravljenje sneska su radnje koje fenomenalno oslobadjaju od stresa Smiley a i zdravo je promrznuti malo Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:16:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.