Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SBB povećao brzine interneta, 15Mbs u osnovnom paketu  (Pročitano 13161 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
SBB fiber ima nekoliko hiljada kilometara vise nego ikomova mreza?  Smile

SBB fiber nije odmakao dalje od 3 pocetne ulice gde je krenuo. Ispade da su te tri ulice dugacke nekoliko hiljada kilometara...

Citat
Da ne ispadne da te vredjam ali ocigledno malo znas. Ako ti drzis IKOM, a ja SBB na primer, odemo na ruckic i dogovorimo se kako ja idem na karaburmu, a ti na cukaricu i gde je tu problem? Odnosno, sta konkretno tu nije po zakonu?

Citat
Karteli su oblik sporazumnog udruživanja istorodnih tvrtki konkurenata koje time (udruživanjem u kartel) postaju monopol. Veći profit ostvaruju diktiranjem uvjeta prodaje, monopolskim cijenama i drugim pogodnostima, a ne smanjenjem troškova i racionalizacijom, kako čine koncerni.

Članice kartela su potpuno samostalne i neovisne u svom poslovanju, ali su obvezne poštovati odredbe sporazuma o kartelu za cijelo vrijeme postojanja kartela. Da bi mogao djelovati u skladu s ciljevima udruživanja, kartel treba imati najveći udio u proizvodnji, potrošnji, trgovini ili drugoj djelatnosti ili grani u kojoj se osniva. U protivnome, djelovanje kartela na tržištu ne bi bilo djelotvorno niti bi njegovo osnivanje bilo opravdano jer bi konkurentne tvrtke koje nisu u kartelu mogle ometati ili sprečavati njegovo djelovanje.

Osnovni cilj kartela je uklanjanje međusobne konkurencije i stvaranje uvjeta za monopolski položaj i monopolsko ponašanje, a može se ostvariti, u načelu, na dva načina:

    Vlastitim razvojem i
    Potpisivanjem sporazuma o kartelu

S obzirom na područja prostiranja i djelovanja, karteli mogu biti nacionalni i međunarodni.

Antimonopolski zakon
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCgQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.clds.rs%2Fpdf-s%2FAntimonopolski_zakon_jun_2003.pdf&ei=TmxyUvH3KpDOsga0wYHwCA&usg=AFQjCNFYe9FKoMiA58SHRONKv-wfKUx9PQ&bvm=bv.55819444,d.Yms

Kao sto rekoh zavrsio sam sa ovom pricom samo si me isprovocirao da jos jednom odgovorim.

Nemoj da ispadne da se vredjamo  Smile

Ako bi neko dokazao taj ruckic sa kojim ti nemas nikakvih problema i jedni i drugi bi mogli da popasu takve kazne da se useru.

edit: a mozes i njih da pitas sta misle o takvom ruckicu
http://www.kzk.org.rs/
« Poslednja izmena: 31. Okt 2013, 16:46:47 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
LG Nexus 5
SBB fiber ima nekoliko hiljada kilometara vise nego ikomova mreza?  Smile

SBB fiber nije odmakao dalje od 3 pocetne ulice gde je krenuo. Ispade da su te tri ulice dugacke nekoliko hiljada kilometara...

To sto ti tvoju i par ulica oko tebe zamisljas kao sve sto postoji, to je druga prica.



Da ne ispadne da sam ovo ja crtao, evo ti izvor.

Bekboun je radio SBB, kao i vecinu fibera po BiH, glavne trase po Sloveniji i celu Srbiju. Ajd da ne sitnicarim i da ne gadjam bas tacnu cifru ali kao sto napisah, nekoliko hiljada kilometara vise nego IKOM. Gradove u Srbiji ne moram ni da racunam. I naravno, prvo se radi onde gde ima najvece potraznje za tim, dakle pravni korisnici, japiji/bogatiji i slicno. Targo je poceo fino, ali je fino i zavrsio.


Ako bi neko dokazao taj ruckic sa kojim ti nemas nikakvih problema i jedni i drugi bi mogli da popasu takve kazne da se useru.

Sta ima da se tu dokazuje? Smiley

Jel ste bili na ruckicu? Jesmo.
Sta ste pricali? O uticaju vremenskih prilika na lopticu golfa i da li je za blatnjaviji teren bolja iron 6 ili iron 8.

Nezvanicno je grad podeljen, a ti mozes da povedes gradjansku inicijativu i da tuzis grad sto ti nije omogucio minimum 3 kablovska operatera u zgradi.

Da ucestvujem u dobiti odredjenih kablovskih operatera mozda bih se i ubijao da dokazujem dalje i sire ali cu se i ja zaustaviti ovde. Nadam se da ces isterati svoje do kraja i dobiti ponudu kakvu zasluzujes, uz obostrano zadovoljstvo tebe i tvog buduceg operatera.


« Poslednja izmena: 31. Okt 2013, 17:01:59 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Od "gde je problem" caskom dodjosmo na "ajd dokazi" kad je isto tako caskom dokazano da postoji problem i to poveci.

Postoji antimonopolska komisija upravo zato da ne bih ja morao da pokrecem inicijative nego ima ko je po zakonu duzan da brine o tome.

Mnogi su tako isli na ruckice pa se posle cesali gde ih ne svrbi. Samo jedan od gomile primera

http://en.wikipedia.org/wiki/European_Union_Microsoft_competition_case

Nije mi neshvatljivo da biznis pokusa da izigra zakon i tako uveca svoj profit na racun mene kao krajnjeg korisnika. Apsolutno mi je neshvatljivo da ima ljudi koji uzivaju u tome i smatraju da bi i ja trebao da pevam sto me ne sisaju jos gore.

A to sto je SBB dobacio do Zenice me posebno impresionira. Ako dobace jos par desetina kilometara negde u Bosni trkom idem da potpisem ugovor na 48 godina uz molbu da jos vise povecaju cene svojih usluga.
« Poslednja izmena: 31. Okt 2013, 17:15:07 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
LG Nexus 5
Sto puta sam pisao da Srbiji treba jos nekoliko SBB-a, jos nekoliko VIP-oiva i Telenora, sve zbog porasta konkurencije i nizih cena. Do tada mi je internet veoma potreban i koristim onaj za koji imam mogucnosti i nazalost ne mogu sebi da dozvolim da cekam 1,2,5 godina dok ne dodje neko bolji. Koristim ono sto mogu, kad dodje bolji, precicu kod boljeg i tako u nedogled.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Telekom ponudio 50/2 za 1899 dinara mesecno.

http://forum.benchmark.rs/attachment.php?attachmentid=127540&d=1383832369

Doduse na moju zalost isto uz ugovor na 24 meseca  Smile

Al opet lepo je videti da konkurencija ipak malo funkcionise u ovoj drzavi i da se ne svodi sve na ruckice i dogovor.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
LG Nexus 5
Povecanje brzine kod telekoma si stavio u temu o povecavanjima brzina neta u sbb-u iz razloga da bi ispao pametniji od onih koji su se prodali djavolu i potpisali ugovor ili si i dalje ogorcen na ucene zbog ugovora na 24 meseca?

Zao mi je sto cu te razocarati ali se ogromna vecina stvari kod nas resava uz ruckice i dogovor nakon ruckica, bilo da je u pitanju sbb, ikom, radius vektor, kopernikus, orion ili telekom.

A sto se tice ponude telekoma, da sam na tvom mestu, ne bih dozvolio da me SBB zajebava, odmah bih pozvao telekom i potpisao ugovor jos kol'ko sutra. Iskreno, ne znam kad je u Srbiji zaziveo VDSL ali ocigledno jeste, cim daju tolike brzine.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
a ja imam 4mbita i ugovor na 2 godine. Kakav fejl  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
@ Crowz

Nisi bas shvatio poruku pisca al nema veze.

Necu te vise ometati u reklamiranju voljenog SBB

Zao mi je sto cu te razocarati ali nece moci vecno ovde da funkcionise ekonomija ruckica.
« Poslednja izmena: 08. Nov 2013, 02:26:42 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 25.0
mob
LG Nexus 5
Reklamiram voljeni sbb tako sto te savetujem da potpises ugovor sa telekomom? Obrnuta psihologija, a?

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 43
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Neverovatna steta sto u juznoj srbiji sbb-a nema mada je i adsl zadovoljavajuci pozzz
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.