Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: SBB: Država nam zabranjuje da postavljamo kablovske mreže po Srbiji  (Pročitano 32163 puta)
17. Jan 2020, 11:42:03
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Kompanija SBB danas je saopštila da joj je zabranjeno da postavlja kablovsku mrežu po Srbiji i da država omogućava monopol drugom operatoru, Telekomu Srbija.

16. januara 2020. 13.55
„Građani Srbije nemaju pravo da biraju slobodno šta će od programa da gledaju i preko kog kablovskog operatora, jer je vlast u Srbija očigledno donela odluku da zabrani postavljanje SBB mreže“, navodi se u saopštenju.
Istaknuto je da je kompanija SBB ranije upozoravala javnost da joj se zabranjuje da pristupa korisnicima u mnogobrojnim gradovima, od Subotice do opštine Gornji Milanovac, u kojima su predsednici lokalne samouprave iz Srpske napredne stranke, a da su „opstrukciji izloženi i u Beogradu“.

„U naselju Borča i pored pisanog odobrenja stambenih zajednica da žele kablovski program u ponudi SBB-a, protivzakonito i bez ikakve nadležnosti Кomunalna inspekcija Palilule izdaje nalog SBB-u da se već postavljena oprema u zgradama demontira! Da će kompanija SBB biti izložena neosnovanim napadima bilo je jasno još u novembru, kada je zamenik gradonačelnika Goran Vesić izmislio da je ulice u Borči raskopala i u blatu ostavila ekipa SBB-a“, ukazao je taj kablovski operator.

U saopštenju je navedeno i da se javno komunalno preduzeće „Zelenilo“ koje je do skora izdavalo saglasnost po propisima koje uređuje zakon, „iznenada stavlja u poziciju tumača propisa iz oblasti planiranja i izgradnje za koje nisu nadležni, pokušavajući da onemoguće SBB-u da obavlja delatnost elektronskih komunikacionih mreža i usluga“.

„Upozoravamo sve nadležne organe da ovakav tretman prema jednom od najvećih investitora nije zabeležen ni u jednoj od zemalja u kojima poslujemo i da je jasno da nam se ovim neregularnim zabranama onemogućava slobodan rad“, ukazao je SBB.

SBB je upitao nadležne kako je moguće da, ako je tržište slobodno, u mestima gde je prvo mrežu postavio Telekom ne postoji mogućnost da to učini i SBB.
„Više je nego očigledno da se država ponovo stavlja u zaštitu drugog operatora omogućavajući Telekomu da u pojedinim mestima, poput Borče, imaju monopol“, ocenio je SBB i najavio da će ta kompanija „zbog progona kome je izložena i zbog neravnopravnog tretmana podneti tužbe pred domaćim i međunarodnim sudovima“.





Izvor: Danas
« Poslednja izmena: 17. Jan 2020, 11:42:59 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
I to rade vec duze vreme, u poslednje vreme su samo dosta agresivniji.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Ne znam kako je u navedenim opstinama ali mogu da pricam za moj grad. Ovde nisu uopste zabranjeni, cak su skoro dobili da budu sponzori Hale Jezero. E sad, sto svi beze od SBB-a i prelaze na Telekom jer je jeftinije to je drugo. Kad je SBB imao monopol a nije hteo da skida cenu jer nema konkurenciju dok usluga nikakva tad se nisu oglasavali.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
u normalnim zemljama grad odradi infrastrukturu i onda svi operateri imaju pristup mrezi
samo kazem

posto sam ih sve izmenjao svojevremeno najbolji je bio kompernikus
iz prostog razloga imao je i sportklubove i arene u ponudi
inace telekom je bio ubedljivo najgori,a sad je pretpostavljam jos gori jer samo podobni kanali mogu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679

inace telekom je bio ubedljivo najgori
I dalje je. Meni nisu mogli da ponude vise od 10MB internet brzine, kazu infrastruktura jbg, popravicemo sledece godine. Ja lepo odem u Exe, dobijem 50MB za slicne pare. Evo sad je 100MB za iste te pare jer toliko je osnovni paket. Lelekom je bio dobar upravo zbog toga sto je imao monopol. Sada kada ga nema pa dolaze i drugi onda drzava mora da ga odrzava vise nego ikad. Sto se mene tice, slobodno neka se ugase. Ubedljivo najgora usluga a radnici su katastrofa, makar u mom mestu.
« Poslednja izmena: 17. Jan 2020, 16:05:50 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
u normalnim zemljama grad odradi infrastrukturu i onda svi operateri imaju pristup mrezi
samo kazem

posto sam ih sve izmenjao svojevremeno najbolji je bio kompernikus
iz prostog razloga imao je i sportklubove i arene u ponudi
inace telekom je bio ubedljivo najgori,a sad je pretpostavljam jos gori jer samo podobni kanali mogu

U normalnim zemljama dotični SBB ne bi mogao godinama da postavlja infrastrukturu bez bilo kakvih planova i dozvola, a radili su to godinama. Mislim znam da je uvek popularno viknuti ua Vučić zabranjuje nas, ali nemoj ni da počinjemo priču šta su sve oni radili dosad....
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Za 10 meseci sam presavsi sa SBB-a na Telekom ustedeo 50.000 dinara, samo kazem...

Sto se interneta tice download jeste slabiji ali je zato upload jaci, meni koji na interneru radim i zaradjujem je mozda jos i bolje pogotovo sto telekomov ruter dalje baca wi fi signal.

Kanale osim Discovery, History i HBO nista drugo i ne gledam tako da mi je svejedno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Uvodjenje besplatnog interneta ce unistiti izmedju ostalog i tzv provajdere...

Ali i kablovsku i mnogo toga drugog
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Били данас у Борчи, са све пикапом Н1. Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Што се мене тиче, сиктер.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Na mts ne bih presao ni u ludilu iz politickih razloga
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.