2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saša Obradović, trener debitant u Bundesligi  (Pročitano 764 puta)
04. Maj 2006, 20:09:35
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Saša Obradović, trener debitant u Bundesligi
Preskočio sam berlinski zid

„Zlatni dečko“ košarkaške reprezentacije u periodu od 1995. do 2001. godine, trostruki evropski prvak i svetski šampion iz Atine, već posle prvih osam meseci trenerskog staža u Kelnu može da bude siguran da nije pogrešio u izboru svog novog poziva.

Saša Obradović, posle blistave igračke karijere u Crvenoj zvezdi, Albi, Budućnosti, Romi i Enerdžiju, želi da i sa klupe Kelna ostavi dubok trag i ovog trenutno trećeplasiranog Bundesligaša u bližoj budućnosti promoviše u evroligaša.

- Ako bih cenio po svom trenerskom početku, već sada mogu da budem zadovoljan. Naravno, ne mislim da sam preko noći postao ekstra stručnjak, ali se sigurnije osećam uz odlične pomoćnike - savetnika Draška Prodanovića i Zorana Kukića koji je trener mlađih kategorija u klubu.
U igračkoj karijeri ste imali od koga da učite?

- Kad god mi je potreban neki savet, uvek su mi na raspolaganju Svetislav Pešić, Željko Obradović, Božidar Maljković, Duško Vujošević... Svako od njih je voljan da mi pomogne. Saveti su mi tek sada potrebni, na početku plej-ofa, a ulaskom u polufinale Kelnu bih doneo nastup u ULEB kupu, što bi predstavljalo znatan pomak u odnosu na minulu sezonu kada smo učestvovali u FIBA kupu.
Imate najmlađi sastav u Bundesligi?

- Ekipa je proseka 22 godine, mlad sastav, ja mlad trener, idealno za odličnu saradnju. Što se konačnih dometa tiče, Alba i Bamberg su trenutno neprikosnoveni, prema budžetima, a shodno tome i po rezultatima.
Da li bi korak više u vašoj karijeri predstavljao prelazak u Albu, recimo?

- Još sezonu imam ugovor s Kelnom i, iskreno, cilj mi nije Berlin, nastojim da moj sadašnji klub uz pomoć čelnika i većih ulaganja približim Albi, sinonimu nemačke košarke, da im otmemo primat. Što da ne?
Od naših igrača u Bundesligi odskače Jovo Stanojević?

- Stanojević igra u životnoj formi, proglašen je za MVP regularnog dela sezone. Čanak i on su Albi već doneli Kup Nemačke. Jovo je najdominantniji centar prvenstva, njegovo mesto je u nekoj od još jačih liga Evrope, ali u celoj priči bitan je finansijski faktor s kojim on može da bude izuzetno zadovoljan. Verujem da bi mogao da bude od velike koristi selektoru Draganu Šakoti, pre svega zbog povlačenja kvalitetnih centara iz državnog tima. Od ostalih, Neđfeji je jedan od lidera Kelna, odlični su Goljović, Nešović, Katić...
Kako se snašao još jedan bivši „zvezdaš“ - Endrju Vizneski?

- U njegovom slučaju generalna priča o Amerikancima ne stoji. Vizneski je izabran za najboljeg igrača u tri kategorije - najbolji napadač, najbolji „ruki“ Bundeslige, prvi strelac šampionata. Ekstremno je brz, samo da popravi malo igru u odbrani - primećuje Saša Obradović.

D. J. Bužić

Izvor: Blic

(02. May 2007, 21:43:27)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.06 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.