Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saša Kocić ranije imao krvnu grupu A+, od sada njegova grupa je B+  (Pročitano 1999 puta)
20. Okt 2005, 14:14:25
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Saša Kocić ranije imao krvnu grupu A pozitivnu, od sada njegova grupa je B pozitivna

Pogrešili krvnu grupu

NIŠ - Nišlija Saša Kocić dobrovoljno je dao krv dvanaest puta, što je evidentirano u knjižicama koje je izdao lokalni Zavod za transfuziju. Međutim, ako je verovati podacima ove ustanove, Kocić je medicinski fenomen jer mu se za godinu dana krvna grupa promenila. Naime, dok je Kocić do prošle godine imao krvnu grupu A pozitivnu, od početka ove godine njegova krvna grupa je B pozitivna.

- Pretpostavljam da je reč o grešci radnika Zavoda za transfuziju jer ne verujem da mi se krvna grupa promenila u tridesetšestoj godini. Ono što me brine jeste mogućnost da je neko sa krvnom grupom B dobio moju krv, s obzirom na to da je napravljena greška prilikom određivanja moje krvne grupe, jer znam da je tip moje krvi A plus. S druge strane, ne smem ni da pomislim šta bi se meni desilo za slučaj da mi je bila neophodna transfuzija, te da mi je na osnovu podataka Zavoda data krv tipa B - kaže Kocić za Glas.

Međutim, direktor Zavoda za transfuziju Zoran Stanojković, mada priznaje da su ovakve greške moguće, tvrdi da zbog njih ne mogu nastupiti ozbiljnije posledice.

- Nemoguće je da pacijent dobije krv neodgovarajuće krvne grupe jer neposredno pre transfuzije ponovo obavljamo probe radi utvrđivanja kompatibilnosti krvi. U slučaju da je u pitanju hitan slučaj, te da nema vremena za utvrđivanje krvne grupe, pacijentu se daje krv nulte grupe, koja odgovara svima - objasnio je Stanojković.

Nišlijka Vesna Perić tvrdi da Zavod za transfuziju ipak nije nepogrešiv te da je ona njihovu grešku skupo platila.
- Pre deset godina, prilikom prve trudnoće, u Zavodu za transfuziju mi je utvrđeno da imam A Rh pozitivnu krvnu grupu. Zbog obilnog krvarenja prilikom porođaja, dobila sam 700 mililitara krvi ovog tipa. Imala sam komplikacije i u drugoj trudnoći te sam upućena na Institut za ginekologiju i akušerstvo u Beograd, gde je utvrđeno da sam rezus negativna. Zbog toga mi je drugo dete umrlo - kaže Perićeva za Glas.

Njena sumnja potkrepljena je obducentskim nalazom Službe za patohistologiju Instituta za ginekologiju i akušerstvo u kojem je navedeno da je uzrok smrti nepodudarnost rezus faktora, jer Perićeva posle prvog porođaja nije primila preparat "rogam" obavezan za Rh negativne trudnice. Na zahtev Zavoda za transfuziju veštačenje u ovom slučaju obavio je i Zavod za sudsku medicinu u Nišu koji je podržao mišljenje svojih kolega iz Beograda. Međutim, na zahtev Zavoda za veštačenje obavlja i Sudsko medicinski odbor Medicinskog fakulteta u Beogradu, koji potvrđuje da je Perićevoj pogrešno utvrđena krvna grupa, ali da to nije bio uzrok smrti njenog deteta, zbog čega Opštinsko tužilaštvo odbija da pokrene postupak protiv odgovornih radnika Zavoda za transfuziju.

Perićeva kaže da je krivično gonjenje nastavila privatnom krivičnom prijavom jer, kako tvrdi, ima sve dokaze da je greškom lekara izgubila dete i mogućnost da ponovo postane majka.



Izvor: Glas Javnosti \ D. K.Đ
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.