Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saša Janković osnovao Pokret "Slobodni građani Srbije"  (Pročitano 18184 puta)
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
Goran Ješić: Ekipa oko Jankovića je poneta populizmom
Najvažnije je pokazati da Vučić ne može biti gradonačelnik Beograda

Ne mislim da naša komunikacija ima bilo kakve veze sa odlukom Saše Jankovića oko saradnje sa Demokratskom strankom, pogotovo što se ta komunikacija odvijala u potpuno neformalnoj atmosferi na Tviteru.




To kaže u razgovoru za Danas Goran Ješić, poslanik DS, odgovarajući na pitanje da li je očekivao Jankovićev potez budući da ga je kritikovao u tvitovima neposredno pre objavljivanja odluke Pokreta slobodnih građana da se raziđe sa DS.

"Među prvima sam javno, jesenas predlagao Sašu Jankovića za kandidata, čak mnogo pre nego što je i samo rukovodstvo DS donelo takvu odluku, to je valjda dovoljan razlog da pitam čoveka šta planira da radi sa mojim glasom. Sve što se desilo posle, po meni, istorijskog rezultata od blizu 600.000 glasova na predsedničkim izborima je apsolutno bilo trapavo i rasulo je tu podršku za samo nekoliko nedelja. Dozvolićete da imam pravo to da kažem. Sama odluka očigledno ima veze sa raznim "šaptačima" koji se nalaze oko i u samom Pokretu, ali to je njihova suverena odluka i mislim da je ne treba previše komentarisati.

Ključna greška ekipe oko Saše Jankovića je ta što su poneseni prostim populističkim pučkim mišljenjem da su političke partije osnovni krivac za loš životni standard i ovu našu agoniju, pojurili u formiranje nevladine organizacije i time pokazali potpunu političku nezrelost, kao i pokret Dosta je bilo ili Vuk Jeremić u najavi. Populizam koji curi na sve strane a to meni malo smeta", kaže Ješić u razgovoru za naš list.

* Da li će DS nestati a Janković postati lider opozicije, uključujući i desnicu?

- Političke partije nisu večna stvar, pogotovo u mladim demokratskim društvima. Nije strašno i neće Srbija propasti ako nestane DS, pitanje je samo ko će se u budućnosti i na koji način boriti za demokratske principe za koje se između ostalih decenijama borila Demokratska stranka. Mi danas imamo apsolutno jedinstvenu i u najmanju ruku veoma čudnu situaciju na političkoj sceni. Postoji jedna dominantna politička organizacija koja vodi ovu zemlju a sama ta stranka, naravno da mislim na SNS, i nije politička organizacija u modernom smislu, već interesna grupa ljudi spremnih da pogaze sve principe u koliko će im to doneti bar malo više moći i novca.

S druge strane, u takozvanom opozicionom bloku, postoje tri grupe ljudi koji su ostvarili, ili mogu da ostvare veliki broj glasova na izborima, a sami vode organizacije koje nisu demokratske po samoj svojoj organizaciji. Na primer, vidimo na koji način se bira rukovodstvo Dosta je bilo ili kako će Grupa građana Vuka Jeremića praviti listu kandidata za grad Beograd što ćemo tek videti, dakle, da li će to raditi sam, ili postoje neke procedure i organi. Ukoliko svi zajedno želimo demokratsku Srbiju, onda i organizacije iz kojih dolazimo moraju biti demokratske. Ne možete graditi demokratsko i otvoreno društvo, a dolazite iz nedemokratske autoritativne organizacije. To nikako ne ide jedno sa drugim.

Što se uključivanja desnice u zajednički front protiv Vučića tiče, o tome mislim sve najgore, to sam i kao potpredsednik DS pre 14 meseci javno izjavio kada je Pajtić glumio velikog vođu opozicije i sam na svoju ruku pozvao glasače DS da glasaju za Dveri.

* Dobro, kao neko ko je uspešno dobijao izbore u svom gradu, šta onda savetujete opoziciji za uspeh u Beogradu?

- Beograd jeste politički važan u svakom smislu u Srbiji te i predstojeći izbori imaju veliku važnost, kako za SNS, tako i za sve ostale partije uključujući DS, ali se strahovito preteruje kada se ovi izbori predstavljaju kao "istorijski" ili "najvažniji". To su ipak lokalni izbori i ogroman rezultat za opoziciju bi bio da ima većinu u Skupštini Beograda, ali nikako ove izbore ne treba mešati, kao što često čujemo sa lokalnim izborima iz 1996. Osnovna razlika je u tome što je onda na snazi bio potpuno drugačiji izborni sistem za izbor odbornika i to je tada prosto teralo SPO, DS i GSS da naprave koaliciju Zajedno. Danas je na snazi čist proporcionalni izborni sistem, gde ne postoji razlog spajanja različitih list ukoliko one same pojedinačno nemaju cenzus, a i DS i PSG ga imaju. Zato, svako svoju listu, svoj program, listu kandidata sa imenima i biografijama pa pred građane. Ukoliko opozicija odluči da trči trku sa SNS na ovim izborima, najvažnije je građanima pokazati da Aleksandar Vučić ne može biti gradonačelnik Beograda i isterati na čistac ime SNS kandidata. Pokazati im ko su Siniša Mali, Goran Vesić i ekipa, a stvari kada se tako pojednostave, znaju da budu puno razumljivije za birače. I druga važna stvar, treba shvatiti da ne žive glasači samo na Vračaru i Dorćolu, nego i po udaljenim selima bez puteva i javnog prevoza ili u naseljima poput Kaluđerice.

* Kao poslanik, kako biste ocenili političku scenu - da li verujete da će SNS i Vučić biti na vlasti još pet godina?

- Parlament je to valjda svi u ovoj zemlji znaju postao ruglo od kada sa njim predsedava Maja Gojković. Bahatost, nepristojnost, nedostatak komunikacije, dijaloga, ozbiljne debate, jeste svesna politika koju Gojkovićeva sprovodi. Cilj je građanima pokazati, da ta demokratija baš i ne radi: pogledajte dragi građani kako se samo svađaju tamo za velike plate i jeftine kafe u bifeu, dok je jedini stožer okupljanja svih naprednih i pravovernih Srba čovek koji nikada ne spava, ne jede i sam plaća svoju flašicu vode u parlamentu Srbije - Aleksandar Vučić. Taj igrokaz jako dugo već traje, i ionako kilavo poverenje građana Srbije u demokratiju i parlamentarizam, potpuno iščezava. Jasno je da će Vučić držati sve instrumente vlasti u ovoj zemlji još nekoliko godina, ali za mene je veće pitanje ko će to, imenom i prezimenom, sutra da preuzme tu odgovornost da pokuša da ispravi sve ove teške svinjarije koje su Vučić i organizovana grupa napravili.

    Slika uspešnosti Pajtićeve vladavine

    * Kako vidite poziciju DS u Vojvodini? Očekujete li da će Bojan Pajtić napraviti neku svoju političku organizaciju?

    - DS u Vojvodini danas da gotovo i ne postoji. To se naravno nije desilo preko noći, ta organizacija je pogrešno stvarana i čim je prvog dana izgubljena vlast po opštinama i u Pokrajini, ona se urušila kao kula od karata. Neme puno razlike u organizaciji današnjeg SNS i ondašnjeg pokrajinskog odbora DS za Vojvodinu. Demokratska stranka je u AP Vojvodina 12 godina bila pod apsolutnom kontrolom Bojana Pajtića, i ona je danas slika njegove uspešnosti i vizije, na kraju i rezultat liste Bojana Pajtića na poslednjim pokrajinskim izborima je tragičan. Posle 12 godina apsolutne vlasti u upravljanjem svih resursa njegova lista je osvojila nešto oko sedam odsto glasova. Da li će on da pravi organizaciju, stvarno ne znam a i ne interesuje me puno.

ja sam rekao odma..cim su smjenili pajtica...a kad sam vidio koga su izglasali za rukovodstvo ds-a..
reko sam da ce zuce plakati za pajticem...

pajtic je bio pametniji  i sposobniji od ovih idiota ....sa sutanovcem na celu ..pa bar duplo... Smile
a i on je bio katastrofa...msm katastrofa kao opozicija..
ali je bio daleko bolji za ds... od ovih bilmeza... Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
mob
Motorola 
  Kad' videh da mi ti citiraš Čedomira Jovanovića i Gorana Ješića...i preživeh ,mogu mirne duše jesti i ona zatrovana evropska jaja - ne mogu mi ništa.    Smile
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 17114
Nema leba od ovog. Dosao da glumi nekog opozicionara, zavadio se svim mogucim koalicionim partnerima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
mob
Nokia krntija
OSTAVKA SRĐANA ŠKORA

Posle šest meseci posvećene borbe da se opravda poverenje 600.000 ljudi koji su se izjasnili da smo mi ljudi koje čekaju, dajem ostavku u predsedništvu Pokreta slobodnih građana.

Nažalost, nismo Pokret, a ni slobodni građani. Pokretom i njegovom organizacijom upravlja isključivo bračni par Janković.

Od samog osnivanja, od koga su se distancirali ljudi koji su dali veliki doprinos u predsedničkoj kampanji, preko brzog izlaska akademika Dušana Teodorovića i povlačenja mnogih osnivača i članova, pa sve do danas, u Pokretu vlada totalna dezorganizacija. Sve što se po danu teškom mukom uspešno uradi, pod okriljem noći se razgradi. Izjave Saše Jankovića, izrečene u Pokretu i u javnosti, bez dogovora s predsedništvom i članovima, s kim i kako idemo na izbore, doprinose dodatnoj konfuziji. Odluke donosi isključivo bračni par Janković, one se menjaju svakodnevno, mi u Pokretu ih saznajemo iz medija.

Slavici Janković neposredno i na fin način pokušao sam da objasnim da ne treba o svemu da odlučuje. Nije pomoglo. Naravno, pokušao sam i sa Sašom Jankovićem više puta da razgovaram u četiri oka. Takođe, nije pomoglo. Probleme sam izneo i na predsedništvu Pokreta. U zapisniku sa sednice predsedništva to nije nijednim slovom pomenuto. Tražio sam da se zapisnik ne usvoji i napiše novi. Nikad nije stigao. Oformljena je i neka „njihova ekipa“, a svi drugi su po strani ili isključeni iz dešavanja. Redovno abrovisanje i cinkarenje deo su stalnog blata na umišljenom dvoru Jankovića. Ko bolje cinkari, taj više napreduje. Što veći poltron to više funkcija u Pokretu.

Nisam, priznajem, na vreme shvatio da se pred mojim očima formira privatna firma Slavice i Saše, koja se lažno predstavlja kao Pokret, okružena njihovim prijateljima i stvorenim podanicima koji imaju status kućnih ljubimaca. Istovremeno, ljudi koji istinski žele dobro Pokretu se proglašavaju za neprijatelje i preko noći postaju nepoželjni. Svaka izrečena kritika doživljava se kao lično neprijateljstvo protiv bračnog para Janković.
Tako se ne može promeniti ova loša i nepodnošljiva vlast. Zameniti ogromno trenutno zlo manjim zlom, za mene nikada nije bila opcija. Stvaranje novih Slobe i Mire odvelo bi nas direktno u propast.

Nisam u stanju više da uveravam građane da glasaju za Sašu Jankovića, jer ni sam posle svega šta sam video i sagledao ne bih ponovo glasao za njega. I mnogo mi je žao zbog toga. Žao mi je i svih dobrih ljudi iz Apela 100 koji su se pre mene, pretpostavljam iz istih razloga, distancirali od Jankovića.
Kao potpisnik Apela 100, osnivač i član predsedništva Pokreta slobodnih građana dugujem veliko izvinjenje građanima što sam i njih dovodio u zabludu svojom zabludom.
Bez straha i predaje, nastavljam borbu za normalno društvo.


Srđan Škoro,
Član predsedništva Pokreta slobodnih građana




PISMO DUŠANA TEODOROVIĆA

Оснивачима Покрета слободних грађана

Драги пријатељи,

У потпуности подржавам ставове које у свом писму изнео Срђан Шкоро. Истовремено, жао ми је што вас нисам и сам детаљније обавестио о разлозима напуштања покрета. Сматрао сам тада, пре неколико месеци, да бих навођењем разлога који су условили моју оставку нанео у јавности штету нашој заједничкој борби за бољу Србију. Сада ми се чини да је требало да захтевам састанак оснивача на коме би се детаљно сагледало стање у Покрету. Такође, жао ми је што још тада нисам обавестио јавност о разлозима свог формалног одласка.
Слободан сам да Срђановим констатацијама додам своје утиске о потпуно нетранспарентном финансијском пословању, безидејности, неефикасности и непоштовању договореног од стране Председника ПСГ. Протоком времена уверио сам се да Саша Јанковић, кога сам најискреније подржао у председничкој кампањи и у фази формирања покрета, не поседује радне и креативне способности и моралне врлине да председава покретом који покушава да истински промени лице Србије. Никада током своје дугогодишње каријере у земљи и иностранству ми се није десило да толико погрешим у процени радних способности и моралног кодекса једног човека. Погрешио сам и то је моја велика кривица. Примите моје извињење, како због моје погрешне процене, тако и због закаснелог признања.
Покрет слободних грађана, који се тако зове, јер нам је прво име украдено због аљкавости и неспособности, не припада брачном пару Јанковић. Покрет је настао синергијом храбрих појединаца блиставих професионалних каријера који се боре за бољу Србију, не укључујући у ту борбу личне интересе и користи.
Најискреније молим брачни пар Јанковић да напусте покрет.

С поштовањем,

Душан Теодоровић


http://sasajankovic.com/



Речима Атлагић др Марка... Aаааууууууууууу  Smile
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Pa kad pre postade autokrata, nisam ocekivao ovako bas brzo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Ja sam žutima, bar onima koje poznajem pričao da su Saša Janković i Šutanovac grobari njihove opcije. Gledali su me učuđeno.

Janković nije alternativa Vučiću ni u kom slučaju.

Prepotentan, nadobudan, egoističan i plitak. To već imamo.

Ja na znam građanina kog je taj zaštitio, nisam ga nikada video da je došao da podrži neku siromašnu porodicu koju je odnarođena hunta isterala na ulicu zbog dugova ali je zato ženu dobro zaposlio, ni manje ni više nego u vrh MUP-a.

Pun mi je kufer takvih demokrata.
« Poslednja izmena: 21. Nov 2017, 21:57:19 od Hipomen »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Meni samo nije jasno zasto su u jednom trenutku njega videli kao vodju opozicije. Ne znam na osnovu kojih parametara...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Neko se ceka. Pa ajd on kad nema niko drugi
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Oвај згрчени може само под руку са Чедом прашком...
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Meni je ultrainteligentan i jako jako mudar.

Ali mu je harizma i priča dosadna i prazna. O čemu priča čovjek "ljudska prava, da bude isto i Peri i Žiki i Samiru i Emanuelu"
 Znači nikakav političar, vjerujem da je bio odličan u svom poslu.

Istina ima i političara sa mlakom harizmom, al nije ni to. Možda u krugu porodice i klijenata je faca, ali nije  za mase.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.