Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:37:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Шарена лажа"  (Pročitano 11885 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Ево лепо ти је човек ојаснио. И пробали смо, ла не иде. Ево 9 година траје и резултата нема. Нико не каже да ми треба да одбацимо демократију и да уводимо нешто ново (мада ако се смисли нешто друго, што да не), али је јасно из праксе да нам то не одговара, да нема вајде. Значи ништа против демократије у Србији, већ само против тога да нам демократија буде друштвена идеологија. Наша друштвена идеологија треба да буде традиција која вуче корене од пре 1000 година. Имаш толике митове о томе како се борило за ову земљу, како се правила држава... На томе треба да заснивамо државу, на слави, на тежњи да опет достигнемо то. Па нек у тој држави буде и демократија као уређење.
znaci ono od pre hiljadu godina je nama blize nego ono sto je danas? e jebote sta sve ovde necu procitati!
ili mislis ne mozemo da lepo uspostavimo parlament pa je onda resenje da imamo neke knezove i buljubase?

Како си ти глуп човече Smiley 1 За тебе је Читанка за 8 разред нуклеарна физика! Smile


Ево ти, Ранер коме је ово струка ти је лепо објаснио ово што ти Летач и ја лаик причамо а што ти никако не улази у главу. Вероватно зато што је пуна брошура и летака.. Да пробаш кроз гузицу да примаш и знање Smile
« Poslednja izmena: 12. Maj 2009, 16:56:45 od EmptyClip »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
@Coolrunner
Citat
Biseri pred svinje... Klico, cime se bavis, sta si po struci?

sociolog  Smile ali drzim i neke nastave povremeno u nekim skolama

ja ne osporavam razne kulturne specificnosti i tako dalje, ali postoji i nesto sto je univerzalno, kao na primer pravo na zivot. takodje vecina demokratija danas ima reprezentativno telo parlament, a nacin debate u parlamentu, donosenje zakona i ostalo svakako da zavisi i od tradicije i od politicke kulture itd. ali ne mozes demokratiju i uopste neki sistem da lisis svakog merila jer onda je sve i normalno i nenormalno


Citat
Ево ти, Ранер коме је ово струка ти је лепо објаснио ово што ти Летач и ја лаик причамо а што ти никако не улази у главу. Вероватно зато што је пуна брошура и летака.. Да пробаш кроз гузицу да примаш и знање

ti nemas pojma ti ni ranera ne razumes pa ni brosuru neku nisi procitao a ne knjigu jer bi znao da su brosure uvek otrgnuti citati iz nekih knjiga ili skracene knjige
« Poslednja izmena: 12. Maj 2009, 16:59:31 od klićo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
Ево ти, Ранер коме је ово струка ти је лепо објаснио ово што ти Летач и ја лаик причамо а што ти никако не улази у главу. Вероватно зато што је пуна брошура и летака.. Да пробаш кроз гузицу да примаш и знање

ti nemas pojma ti ni ranera ne razumes pa ni brosuru neku nisi procitao a ne knjigu jer bi znao da su brosure uvek otrgnuti citati iz nekih knjiga ili skracene knjige
Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Citat
ali drzim i neke nastave povremeno u nekim skolama

eee jadna nam majka  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Citat
Није рекао да је та идеја ретардирана, већ да не треба да правимо своју државу на "идеологији демократије и слободног тржишта". За нас је другачија држава, а у њој може да буде и демократија, небитно.

to je najbitnije valda je najvazniji nacin vladanja u jednoj drzavi? otvori bilo koju knjigu iz teorije drzave, pa ces videti da je u svakoj na prvom mestu razmatranje nacina vladanja, pitanje demokratije itd. ali ne samo kao pitanje teorije nego zivota. da li ce policija da te hapsi po zakonu ili po sopstvenom nahodjenju i tako dalje...

Biseri pred svinje... Klico, cime se bavis, sta si po struci?

Istina je da je najvazniji nacin vladanja, polazi se uglavnom od Rusoovog stanovista o dobroj vladavini, a u vezi i sa Lokovim vidjenjem drzave.

Da ne zalazim previse u teoriju - dobra vladavina nije jednako demokratijia... demokratija se dozivljava kao najbolji od postojecih sistema ali ne i kao idealno stanje. Takodje, a to rekoh i na drugoj temi, postoje razliciti tipovi demokratije a svaki od njih jeste demokratija i jeste ispravan nacin vladavine (to takodje ima u skoro svakoj iole ozbiljnijoj knjizi koja se bavi materijom). Demokratija nije matematika, 1+1=2, demokratija je sistem koji ima vrline i mane, razlikuje se, oblikuje u skaldu sa tradicijom, politickom kulturom i etosom naroda i podneblja... i za kraj, apsolutno je tacno da se svi najveci umovi koji se bave materijom slazu da isti tip demokratije nikada nece biti funkcionalan i doneti iste rezultate na razlicitim geo-politickim i kulturo-socialnim podnebljima... tu nema prepisivanja kao (opet) u matematici... politikologija nikada nije bila niti ce biti egzaktna nauka.
Nema ni u matematici prepisivanja. Moraš da imaš dimenzije ilito brojne veličine za dati problem i imaš znanje kako se taj problem rešava. Različiti problemi, različite i brojne vrednosti, a često i načini na koji se rešavaju. Nije ovde reč o demokratiji, i naši preci su imali parlament i višestranački sistem, doduše krovom monarhije. Ovde je reč o demokratiji kao ideologiji društva, znači neke priče koja podupire državu. Ja sam lično protivnik svim autoritetima, takva mi priroda Smile, i ovo što se danas priča u srpskoj politici je ko da mene pitaju šta i kako treba. Ali ne može ni država, ni društvena ideologija da se pravi prema afinitetima pojedinaca, nego prema osobinama ciljne grupe tj naroda zbog kojeg se sve i pravi. Problem Srbije je beogradska elita koja je od 45, a možda i još od 1918. stvarana na taj način da bude jugoslovenska, a ne srpska, upravo da bi i druge nacije doživljavale Beograd kao svoju prestonicu. Ta ista elita i danas ne želi da prihvati da ona dana treba da bude srpska, a ne mondijalistička, evropska, ili kakva god. Zato ti Beograd danas štancuje ljude kojima je srpstvo nazadno, bez želje da ga uvedu u novo vreme i zadrže njegove autentične vrednosti. A drugačije se efikasno društvo ne može napraviti. Evropa i monetarne institucije će to da podupiru neke vreme, dok im ne dozlogrdi ili dok ne budu imali preča posla. Onda će biti drž za gaće, drža za opasač.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Citat
sociolog   ali drzim i neke nastave povremeno u nekim skolama

a jos si i odbornik u nekoj zapizdini....uspesan decko,nema sta Smile Smile Smile

IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Safari 3.0
mob
HTC One
Citat
Ovde je reč o demokratiji kao ideologiji društva,

Ali ja govorim da i u tome ima razlike... konstitucionalna demokratija, liberalna demokratija, republikanizam (definitivno demokratija), pluralisticka demokratija, poliarhija (oblik demokratije koju je formulisao Robert Dal) itd.

Cak je i kineski oblik vladavine uvrsten u krug demokratski rezima, doduse ne u pravom smislu reci... to je oblik koji se naziva iliberalna demokratija, a u najkracem znaci liberalna ekonomija sa jakom/centralizovanom vlascu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Alcatel 
Srpska elita igra na ivici noža.Slično se ponašala elita Vuzantijske carevine u vreme njenog propadanja. Naša elita  ceni sve što je Evropejsko, na štetu srpskog. Kopiraju Eu po svaku, kao da mi nemamo baš nikakvih tradicija i nikakvih znanja. Najbedniji su bili razni seminari na kojima stranci uče naše ljude kako da upravljaju državom. Normalno da mi znamo kako se upravlja državom , ali to nije u interesu Mišković, Beka i ostalih tajkuna. Raspamećena srpska elita tako podilazi polupismenim pohlepnim bogatašima .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Citat
Ovde je reč o demokratiji kao ideologiji društva,

Ali ja govorim da i u tome ima razlike... konstitucionalna demokratija, liberalna demokratija, republikanizam (definitivno demokratija), pluralisticka demokratija, poliarhija (oblik demokratije koju je formulisao Robert Dal) itd.

Cak je i kineski oblik vladavine uvrsten u krug demokratski rezima, doduse ne u pravom smislu reci... to je oblik koji se naziva iliberalna demokratija, a u najkracem znaci liberalna ekonomija sa jakom/centralizovanom vlascu.
Naravno da ima, ali je sama ideja da se preuzimanjem ideologije od drugih naroda može popraviti kvalitet življenja, podići produktivnost i sl. je vrhunska ograničenst i nepoznavanje sveta na koji se ti isti pozivaju. Srbin nikada neće biti Nemac, jer kad bi mi postali kao Nemci, mi bi bili i u stanju da pravimo mašine kao Nemci. Mi znamo da zidamo i umesto da zidamo kompleksne graditeljske zahvate, mi bi da postanemo stručnjaci za tehniku, kompjutere i slične stvari za koje jednostavno nemamo društvene talente. 10 Švaba će da osmisli bolju mašinu, nego 10 Srba i to nikakva ideologija ne može da promeni. Ali 10 Srba bi pre osmislilo građevinu, nego 10 Švaba, kad bi mi na tim talentima ovog naroda i insistirali. Naravno i Švaba zida, kao što radi i sve drugo, ali ipak je doktor samo za mašine. Tako i mi Srbi treba da budemo doktori za zidariju, a ne za kompjutere. Drugi narodi, drugi talenti. I sad umesto da razvijamo svoje talente, mi ko pokondireni malograđani oćemo da se kitimo tuđim perjem. Ulaži u građevinu i hemiju, to naš narod ume da radi i fokusiraj industriju na to. Kakvi qrac automobili, kad smo mi to umeli, eventuelno građevinske i poljoprivredne mašine. Meni je najsmešniji Dinkić kad počne da .... o Zastavi kao o budućem privrednom motoru Srbije. Kad je to bilo?. Najviše para su u Srbiju uvek donosili građevinci, jer to najbolje znamo da radimo. Ni lekovi i hemijski proizvodi nam nisu loši, i za to Srbi imaju talenat, samo treba razvijati tu oblast i biće para. A za pare možeš uvek novog Merdžu možeš da kupiš.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:37:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.