Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sarajevska grupa "Zabranjeno pusenje" u Beogradu 11.04.2009  (Pročitano 10215 puta)
22. Feb 2009, 14:24:32
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Sarajevsko „Pušenje“ svira u Beogradu
Autor: N. Dž. | 20.02.2009. - 05:00

Sarajevska grupa „Zabranjeno pušenje”, predvođena Sejom Seksonom, održaće koncert 11. aprila u beogradskom Domu omladine.

Grupa trenutno radi na pesmama za novi album, koji bi trebalo da bude objavljen na proleće, pa će pored starih hitova publika u Beogradu moći da čuje i neke potpuno nove numere. Radni naslov albuma je „Muzej revolucije” i to će biti deveti studijski album benda „Zabranjeno pušenje”, a najaviće ga singl „Modni guru”.
- To je pesma o ovim našim modnim guruima, o ljudima što vole da diktiraju modu. Naslov albuma „Muzej revolucije” je po jednoj pesmi koja će biti na CD-u. To je još uvek radni naslov, još uvek nije službeni, ali, eto, moguće je da bude taj. Nije loš, svima se sviđa - rekao je Davor Sučić, poznatiji kao Sejo Sekson, i dodao da na novom albumu neće biti ratnih tema.
- Neće biti ratnih tema, neće biti posleratne izgradnje, ali ne može proći kod „Pušenja” bez politike. Ne može čovek nikad da bude amnestiran od politike pogotovo kad živiš na Balkanu. Biće na albumu svega, ali više nije sve toliko vezano za ratno Sarajevo, nego za današnje vreme - objasnio je Sekson.
Inače, članovi sastava „Zabranjeno pušenje” do kraja februara će biti angažovani kao predavači u muzičkoj radionici u Kranjskoj Gori, posvećenoj rehabilitaciji osoba stradalih od mina, a čiji su polaznici iz BiH, Hrvatske i Srbije.

http://www.blic.rs/zabava.php?id=79936
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Forza Juve , vinci per noi !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4220
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
SonyEricsson W810i
 Smile Smile Smile

kako docekati 11. april  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Zabranjeno pušenje 11. aprila u Beogradu

Grupa Zabranjeno pušenje održaće koncert 11. aprila u beogradskom Domu omladine.

Frontmen Sajo Sekson najavio je da će publika moći ekskluzivno da čuje nekoliko pesama sa novog albuma "Muzej revolucije", koji će se pojaviti u prodaji ovog leta.

"Priredićemo ljudima malu prezentaciju kao iznenađenje! Pre samog koncerta, puštaćemo demo snimke sa novog albuma", otkrio je Sekson u saopštenju promotera "Long play".

Beograđani konačno od Zabranjenog pušenja "mogu očekivati jedan radostan koncert".

"Propustili smo 29. novembar, pa ćemo nadoknaditi duplom dozom energije, pesama i svirke. Biće pesama koje su izdržale test vremena", otkrio je on.

"Long play" će uskoro objaviti više informacija, uključujući i cenu karte.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 19
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
karte su kupljenje
jos samo sedam dana do koncerta   



Sa Neletom sam ponovo loše
Autor: N. Džodan | Foto:j. vučetić | 04.04.2009. - 05:00

Davor Sučić, poznatiji kao Sejo Sekson
Davor Sučić, poznatiji kao Sejo Sekson, sa svojom grupom „Zabranjeno pušenje” održaće koncert 11. aprila u beogradskom Domu omladine. U razgovoru za „Blic” poznati muzičar najavljuje odličan provod uz poznate pesme, govori o novom albumu „Muzej revolucije” i zašto su posle prošlogodišnjeg 29. novembra, on i Nele Karajlić ponovo zahladnili odnose.

- Od poslednjeg nastupa prošlo je više vremena nego što smo mislili. Naš koncert je isti u Čegovićima i Beogradu, bez uvrede za ikoga, i traje oko tri sata. Ovo je naš deveti album i mi da odsviramo tri-četiri pesme sa svakog, već se nakupi oko trideset. Na ovom će koncertu biti mala ekskluziva kojom ćemo pokušati da se iskupimo što nismo održali koncert kad smo rekli, pa ćemo pre i posle koncerata pustiti publici da čuje nekoliko značajnih pesama sa našeg predstojećeg albuma „Muzej revolucije”. Došli smo da se proveselimo i napravićemo jedan repertoar koji će doneti ljudima veselje - priča Sejo Sekson.


I dalje često nastupate po bivšoj Jugoslaviji.
- Pokušali smo u poslednjih pet godina da se profilišemo kao bend ovog regiona, a ne bend Sarajeva ili Zagreba. Vrlo teško smo se izborili za svoje mesto, od Slovenije do Makedonije, i to ne ide lako jer elite koje su na vlasti ne drže baš puno do rokenrola, ali pomalo smo zakotrljali taj krug i uspevamo i u Beogradu i Ljubljani da promovišemo to što smo uradili.
Puno bendova se zatvorilo u sebe, ima grupa koje samo u svojim regionima puno znače. Najbolji je primer Tompson koji u zapadnom Mostaru može da skupi 35.000 ljudi, a u Sarajevu niko neće da ga gleda. Mi ne želimo da budemo takva vrsta programa i projekta. Možda bi bilo unosnije da smo opevali neke naše lokalne majmune, vojskovođe, verovatno bi stvar išla finansijski mnogo bolje.

Uskoro ćete objaviti i novi album. Šta publika može da očekuje?
- Biće to totalno drugačiji album nego prošli. Pesma „Muzej revolucije” je možda i najbolja na albumu. Ima i lakše probavljivih stvari kao što je „Modni guru” i čiji tekst govori o tim modnim diktatima. Ima i pesma o letovanju Bosanaca na srednjem Jadranu, ti civilizacijski šokovi koji se dešavaju tamo. Bonus pesma je himna Želji za koju sam se napokon osmelio, nakon 30 godina karijere. Zove se „Čuva Bog Želju svog” i to je zbog toga što je na kraju tabele, pa nam je Bog potreban ove sezone.

Mnogo prašine se diglo oko nastupa „No smoking orkestra” 29. novembra, jer ste i vi tada planirali koncert u Beogradu.
- Naš menadžment se puno trudio oko tog koncerta i žao mi je što je to sve propalo iako je već bio najavljen koncert. Nije tu bio problem oko tog dela koji se zove moj autorski rad, prava i ostalo, nego kontekst u kome ja kao autor mislim da imam pravo da kažem da mi se ne dopada na koji način se prezentuje moj rad. Mislim da je oglašeno nešto sasvim drugo nego ono što je pruženo publici. Mislim da to nije dobro ni za Neleta i njegovu ekipu, i mislim da bi on imao krcatu „Arenu” i bez toga. Kada mi je menadžer rekao da će oni da naprave koncert, rekao sam prvo: „Super. Mi ili oni, svejedno. To je taj datum, to je taj događaj i oni to sigurno lepo i kvalitetno sviraju”. Međutim, kada sam video šta je od toga ispalo, bio sam malo razočaran. Drugi problem sa autorstvom je politički aspekt u koji se te pesme dovode.

Jeste li razgovarali posle toga sa Neletom? Pričalo se da ste zaštitili ime benda.
- Mi smo zaštitili ime „Zabranjeno pušenje” iz prostog razloga što smo videli da se eksploatiše na način koji mi ne smatramo ispravnim, ali to ime nije moje. To je ime svih ljudi koji su učestvovali u tome i sa njima bih želeo da razgovaram oko daljeg eksploatisanja imena, ali vidim da nema odjeka. Loša situacija je nastala posle tog koncerta i Nele i ja se više nismo čuli. Želim da ovaj koncert ostavi tu priču iza sebe.

Da li biste se pojavili na nekom koncertu „No smoking orkestra”, makar u publici?
- Na ovakvim koncertima kakvi se rade u poslednje vreme, ne bih, iskreno. Ja u tome ne bi želeo da učestvujem. Uvek bih učestvovao na koncertu „Zabranjenog pušenja” u njihovoj produkciji, u njihovoj izvedbi, uvek bih se na takvom koncertu pojavio pred ljudima koji to zaista žele da čuju.

Arhaične bosanske pesme
Spomenuli ste novi projekat sa horom. O čemu se radi?
- To je album tradicionalne bosanske muzike, u stvari album sa nekim pesmama koje smo mi kad se napijemo svirali po dernecima. To su arhaične bosanske pesme koje smo napravili sa horom i koje ćemo uskoro objaviti. Hteli smo da napravimo vrednu narodnu muziku sa horom i ubuduće ćemo raditi takve projekte. Jako bih voleo da i ovde gostujemo sa tim projektom.


http://www.blic.rs/zabava.php?id=86711

« Poslednja izmena: 04. Apr 2009, 18:33:13 od asddsa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 3Gs
U Beogradu u subotu tri sata Zabranjenog pušenja

Zabranjeno pušenje se vraća među beogradsku raju koncertom u subotu 11. aprila u Domu omladine (20.30), gde će frontmen Sejo Sekson i drugovi osim prašenja starih dobrih najvećih hitova, ponuditi i preslušavanje snimaka nekih pesama sa predstojećeg albuma "Muzej revolucije".
Na povratku u bivši glavni grad SFRJ posle jednoipogodišnjeg odsustvovanja, Pušači će po svom starom dobrom običaju prekoračiti magičnu granicu od dva sata svirke u velikoj sali Doma omladine, jer kako poručuje Sejo, "kad imaš devet albuma i odabereš četiri-pet pjesama sa svakoga, dobiješ nekih tri sata muzike". "Nevjerovatan broj poruka dobijam preko interneta šta bi ljudi željeli čuti! Ne postoji nijedna pjesma da me neko nije pitao 'što je nisi svirao?'. Ni najopskurnije kao 'Picola storia'!. Pomirio sam se sa činjenicom da na svakom koncertu ostavimo nekog uvrijeđenog. Čak i tri sata koliko mi samoubilački sviramo već 10 godina iznosi svega 27-28 pjesma od 120 koliko imamo. To je problem koji ne znam kako riješiti... Osim da napravimo kao Loša (frontmen Plavog orkestra Saša Lošić) koji napravi potpuri, deset sentiša složi u deset minuta?", kaže Sejo. Osim klasika Zabranjenog pušenja koji se standarno dobro pokazuju na koncertima poput "Guzonjinog sina" ili "Balade o Pišonji i Žugi", Sejo kaže da su se vremenom ljudi "nakačili i na 'Kanjon Drine' ili 'Jugo 45', koji je jako lijepo svirati jer ima taj neki himnični momenat'. "Ispašće malo samodopadljivo, ali nismo nikad stavili nijednu pjesmu na album a da to nije zaslužila. Pjesme stvarno pravimo srcem i svaka zaslužuje da se svira, jer ima ono svoje nešto, kako je Goran Bregović govorio 'ima gili, gili', nešto što uvijek nekog negdje nađe", ističe Sejo. Pred početak i nakon koncerta Zabranjeno pušenje će publici u DOBU-u pustiti neke snimke pesama sa albuma "Muzje revolucije" predviđenog da se pojavi do leta, jer Sejo i drugovi žele da od beogradske publike dobiju mišljenje o novom materijalu. Uskoro treba izaći najavni singl "Modni guru", za koji Sejo kaže da je "dosta hitoidna" pesma o tome koliko su "ljudi postali istraumirani i izgubljeni u svim tim modnim diktatima, trendsetingu, in and out filozofiji". "Sve je to strašno ograničilo kreativnost, ljudi su danas više nego ikada uniformisani, da je to smiješno. Kad odeš na neki koncert i vidiš kako su ljudi obučeni, podsjeti te na Kinu. Svi imaju iste farmerke i patike, i imaš hiljadu isto obučenih ljudi", kaže Sejo. Uz to album kao bonus donosi i "Čuva Bog Želju svog" navijačku pesmu posvećenu fudbalskom klubu Željezničar iz Sarajeva. "Čuva Bog Želju svog' je slogan 'Manijaka', Željinih navijača. Godina je teška nalazimo se pri dnu tabele i Bog nam je potreban! Pjesma je ljubavna o momku koji obećava curi da neće više biti tifoz, da će malo više vremena posvetiti njoj. Medutim onda se sjeti da je sutradan derbi u 'Dolini cupova' (Željin stadion Grbavica) i sva njegova obećanja padaju u vodu", kaže Sekson. Ulaznice za koncert Zabranjenog pušenja u subotu 11. aprila mogu se kupiti po ceni od po 1.000 dinara na blagajni Doma omladine i prodajnim mestima Biletservisa i Tiketlajna.

Izvor: Kontra
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
"Zabranjeno pušenje" 11. aprila u Domu omladine


Mnogi ih obožavaju i dižu u zvezde. Neki ih ne vole, čak i preziru takav način komunikacije s publikom. Jedno je sigurno - malo je onih ravnodušnih, a to je, kako kažu, u ovom slučaju najvažnije.

Oni su pravi predstavnici sarajevskog pokreta "Nju primitivs", koji na sirov i jednostavan način govori o željama i problemima običnog čoveka. Zovu se "Zabranjeno pušenje", a njihov duhovni i idejni vođa je Davor Sučić, poznatiji kao Sejo Sekson. Ono što daje gorak ukus celoj ovoj stvari jeste nesporazum s nekadašnjim kolegom iz benda, Neletom Karajlićem, ali mi ne želimo o tome.

Razlog našeg oglašavanja je skori nastup ove sarajevske grupe u glavnom gradu. "Zabranjeno pušenje" održaće dugo najavljivani koncert u Beogradu 11. aprila, i to, a gde bi drugo, u Domu omladine. Ovaj prostor polako preuzima primat kada su u pitanju rok koncerti u gradu, a pri tom oni po pravilu postanu pravi spektakli i dugo se prepričavaju. Sejo Sekson upravo to i najavljuje - pravu ludnicu. Njihovi fanovi znaju šta mogu da očekuju. Koncert je bio najavljivan za poznati datum, 29. novembar prošle godine, bivši Dan Republike. Ipak, došlo je do nesporazuma i cela stvar je odložena. Uz izvinjenje poštovaocima, Sejo nudi i trosatni ludi provod, a uz to će publika biti u prilici da pre i posle koncerta premijerno čuje neke nove pesme s albuma u pripremi - "Muzej revolucije". Inače, prvi singl s ovog ostvarenja, "Modni guru", uskoro će se i zvanično pojaviti u etru. Ova pesma nas, bežeći od politike, uvodi u modne tokove. Ipak, kako tvrdi Sejo, najbolja stvar s albuma biće i naslovna numera - "Muzej revolucije", koja, kao i ceo album, nudi nešto novo što do sada nismo imali prilike da čujemo kad je ovaj bend u pitanju. Bonus pesma je himna FK "Željezničar" - "Čuva Bog Želju svog", koju se on osmelio da uradi, eto, tek nakon 30 godina aktivnog navijanja. Iako je još uvek u pitanju radna verzija i radni naslov, deveti po redu studijski album trebalo bi da sadrži 12 novih pesama.

Prethodni album, koji je prošao više nego uspešno u celom regionu bio je dvostuki CD "Hodi da ti čika nešto da" iz 2006. godine.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3917
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
LG 
Претерано добро. Нема песме која није одсвирана за 3 сата.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 57
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
kad ce da izadje pesma modni guru aaa mnogo je dobra??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 57
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Novi album Zabranjenog pušenja u oktobru


Sarajevsko-zagrebačka grupa "Zabranjeno pušenje", koja je prije 25 godina objavila debitantski album "Das ist Walter" (1984), u oktobru će objaviti novo studijsko ostvarenje "Muzej revolucije".

Najava za "Muzej revolucije" biće singl "Modni guru", koji će će se pojaviti 1. septembra, izjavila je danas za agenciju Beta predstavnica promoterske kuće Long Play Mirna Zarić.

Na novom albumu biće, kako je rečeno, i "himna (fudbalskom) klubu Željezničar (iz Sarajeva). Pjesma se zove "Čuva bog Želju svog", a neki od njenih stihova biće: "Nije to bolest rijetka, nisu to posljedice rata, ja sam prvo rek'o Želja, pa sam poslije rek'o tata".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 156
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ova novo pusenje vise lici na crvenu jabuku nego na staro ZP , neke limunada pesmice patetika zal za mladoscu etno etno se metno , samo brukaju ime  Smile
jebiga nista bez neleta 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.