Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sarajevo: Srbe na vrbe, Tuzla: oskrnavljeno groblje, Srebrenica: Majku vam...  (Pročitano 31386 puta)
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Ericsson T28
СРЕБРЕНИЦA - Повратница Бахрија Ибишевић, која од прије мјесец дана живи на свом имању у непосредној близини манастира Свете тројице у Сасама код Сребренице, изазвала је јуче око девет часова инцидент код ове православне светиње, гдје је псовала и вријеђала калуђере Григорија и Методија.
Они су о томе обавијестили локалну полицију, од које су затражили да их заштити од насртаја Бошњака.

Ово је “Гласу Српске” потврдио отац Григорије, истичући да Ибишевићевој то није први пут да напада калуђере, те да су свештеници ове средњовјековне светиње имали више пута проблема са комшијама Бошњацима, који су се вратили.

- Ибишевићева је дошла да се, наводно, жали да јој је наш пас узео папучу. Почела је да пријети да ће убити пса, ако уђе у њено двориште и у истом тону наставила са нападима на мене и Методија - казао је отац Григорије, додајући да их је питала шта они траже у манастиру и да их је тјерала да иду тамо одакле су дошли.

Отац Григорије ју је, каже, упозорио да су они свештеници, који живе у манастиру и који имају своја вјерска задужења.

- Говорила нам је да смо ми криви за убијене Бошњаке, иако добро зна да смо нас двојица, први пут прије пет година, дошли на подручје Сребренице и да смо, по овлашћењима Српске православне цркве остали овдје - рекао је Григорије, истичући да га је Ибишевићева и лично вријеђала псујући му “мртву мајку”.

Отац Методије каже да је био све вријеме присутан и да је Ибишевићева и њега вријеђала, упутивши му разне погрдне ријечи, које није желио да понови.

- Одједном је, послије бујице погрдних ријечи и псовки, узела камен, пријетећи нам да се више не смијемо кретати локалним путем, јер је то, наводно, њена земља - казао је отац Методије, напомињући да је пут који води до манастира и којим се крећу калуђери и њихови гости изграђен у доба аустроугарске владавине.
Вријеђала и раније

Отац Методије је рекао да је Ибишевићева, прије нешто мање од мјесец дана, такође, напала калуђера Григорија, када је кренуо да почасти освјежавајућим пићем раднике који су радили на реконструкцији локалног пута.

И поред више покушаја нисмо успјели да ступимо у контакт са Бахријом Ибишевић, која се, према нашим сазнањима, овог љета вратила из Aмерике.
http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/10269/cir/Provocirani-kaludjeri-u-manastiru-Svete-trojice-u-Sasama-kod-Srebrenice.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Ericsson T28
СРЕ­БРЕ­НИ­ЦA - Бошњаци ко­ји су се вра­ти­ли на сво­ја имања у бли­зи­ни ма­нас­ти­ра Све­те тро­ји­це у Са­са­ма код Сре­бре­ни­це пре­гра­ди­ли су бодљика­вом жи­цом пут ко­ји во­ди до Ко­на­ка ко­ји се обнавља.
Отац Ме­то­ди­је, на­мје­сник ма­нас­ти­ра, тврди да је пут пос­то­јао и ра­ни­је и да су њим ишли Бошњаци ко­ји су жи­вје­ли у не­по­сре­дној бли­зи­ни ове пра­во­сла­вне све­тиње.

- Про­блем око пу­та нас­тао је ка­да су на­ше ко­мши­је Бошњаци до­шли до са­знања да би ус­ко­ро тре­ба­ло да бу­де асфал­ти­ран пут и при­ла­зи ма­нас­ти­ру. Ка­да су пос­тављали ме­тал­не шип­ке и бодљика­ву жи­цу по сре­ди­ни пу­та го­во­ри­ли су “Ево на­ма па­ра” - ре­као је “Гла­су Српске” отац Ме­то­ди­је.

Он је ис­та­као да су у посљедње ври­је­ме при­ли­чно на­ру­ше­ни одно­си изме­ђу по­вра­тни­ка Бошњака и ка­лу­ђе­ра.

- Је­ди­на осо­ба са ко­јом смо кон­та­кти­ра­ли би­ла је на­ша прва ко­мши­ни­ца Би­да Ха­са­но­вић а са­да и она окре­ће гла­ву од нас - ка­зао је отац Ме­то­ди­је кон­ста­ту­ју­ћи да ни она ни дру­ги Бошњаци не­ма­ју ни­ка­кав ра­злог да се љуте на њих.

Пут су, пре­ма њего­вим ри­је­чи­ма, су­зи­ли по­вра­тни­ци по на­го­во­ру Му­ни­бе Aлић ко­ја тврди да је дио ма­ка­дам­ског пу­та њено земљи­ште.

На­кон што је пут ши­ри­не око три ме­тра пре­гра­ђен, оне­мо­гу­ће­но је до­пре­мање гра­ђе­вин­ског ма­те­ри­ја­ла по­тре­бног да се за­врше ра­до­ви на обно­ви Ко­на­ка.

- Мо­ли­мо се ми­лос­ти­вом Бо­гу да нам да­ру­је му­дрос­ти, сми­рење а изнад све­га љуба­ви хриш­ћан­ски ко­ја нам да­је сна­гу да ис­тра­је­мо у обно­ви ове на­ше пра­во­сла­вне све­тиње - ка­зао је отац Ме­то­ди­је и под­сје­тио да је ма­нас­тир Све­те тро­ји­це, за­ду­жби­на краља Уро­ша и Не­мањића, са­гра­ђен сре­ди­ном 13. ви­је­ка и да је њего­ва обно­ва за­по­че­та при­је шест го­ди­на.
 На­па­ди

На­мје­сник ма­нас­ти­ра ка­же да ово ни­је први пут да су ка­лу­ђе­ри у ма­нас­ти­ру у Са­са­ма на­па­дну­ти и узне­ми­ра­ва­ни од стра­не по­вра­тни­ка Бошњака.

- Про­бле­ми су по­че­ли 2003. го­ди­не ка­да су Бошњаци по­че­ли да се вра­ћа­ју, а ма­нас­тир да се обнавља. Ми ов­дје не­ма­мо ни­ка­ква пра­ва. Бошњаци се по­на­ша­ју као ста­ро­сје­ди­оци, иако су на ове прос­то­ре до­шли у 19. ви­је­ку, а ма­нас­тир у Са­са­ма да­ти­ра од 1242. го­ди­не - ис­та­као је  отац Ме­то­ди­је.

http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/10691/cir/Kod-manastira-Svete-trojice-u-Sasama-Bosnjaci-put-pregradili-zicom.html

Zar se ovako počinje Ramazan slaviti? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
UNIX
Browser
Opera 9.50
mob
Ericsson T28
СAРAЈЕВО - Графити "За Aлаха против влаха" и "Aлах је највећи" осванули су прије неколико дана у хаустору зграде у Улици Семира Фраште 3, некадашња Тетовска улица, на Aлипашину пољу у Сарајеву.

Са једне и друге стране ових националистичких графита налазе се звијезда и полумјесец. Грађани који су овај слу­чај пријавили "Гласу Српске" кажу да су то исписали си­гурно они који не мисле добро ни Сарајеву ни БиХ, одно­сно они који би и 13 година послије рата да ратују и про­тјерују Србе из Сарајева.

-Није случајно да су се ови графити нашли у хаустору згра­де, а не на улици јер је то доказ да је исламизација и ис­тјеривање српског становништва почело од зграде до згра­де. Да су којим случајем исписани на улици већ би били уклоњени и полиција би реаговала ажурније.

http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/11698/cir/Grafiti-mrznje-u-Sarajevu-Za-Alaha-protiv-vlaha.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3484
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
ti tamo su stvarno retardirani...
naprave sranje najebu zbog njega i uvjek nastavljaju istu politiku...
IP sačuvana
social share
An elderly Albanian couple is sitting in their dark flat in Pristina. The electricity is out, yet again, and they are sitting in front of a blank television, lights out, food beginning to rot in the refrigerator which isn't running, no hot water, and certainly no cooking to do. They are just sitting there, wondering what to do next when all of the sudden, the crackle of electricity is heard when the lights begin to flicker. The television comes to life, the hum of the refrigerator can be heard and the water heater starts up.

The old man looks at his wife and says „Honey, get my gun. The Serbs are back.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Konqueror 4.2
mob
Ericsson T28
Na tri srpske kuće u mostarskom naselju Vrapčići juče ujutro osvanuli su grafiti uvredljivog sadržaja, koji su dodatno uznemirili i ono malo povratnika.






Potvrdio je to paroh bjelopoljski Nemanja Luketa, naglasivši da su i sami povratnici iznenađeni ovim postupkom vandala. Na fasadi jedne od išaranih kuća nepoznati počinioci napisali su: "Mamu vam srpsku".

- Ovo je zaista za svaku osudu i teško je povjerovati da se ovakve stvari ponovo dešavaju - istakao je paroh Luketa.

Prema njegovim riječima, parohijani u Vrapčićima su uplašeni i u nevjerici, ali smatraju da nema mjesta panici.

Luketa naglašava da je još teško govoriti ko su počinioci ovog nedjela, ali da ne bi bilo nikakvo iznenađenje ako bi se ustanovilo da su uvredljive poruke maslo pijanih maloljetnika.

Otac Luketa je kazao i to da u Vrapčićima nema otvorenih napada na povratnike, ali da ovakve i slične poruke nisu baš najbolja preporuka preostalim Srbima da se vrate na svoja ognjišta.

On je pojasnio da su vandali išarali kuću jedne starice, koja živi potpuno sama u Vrapčićima, dok u drugoj kući živi stariji bračni par.

Treća kuća, koja se našla na meti vandala, pojasnio je otac Luketa, mahom je prazna, jer njen vlasnik radi u Bileći.

Povratnik Mara Milović šokirana je najnovijom provokacijom. Kaže, grafit je vidjela čim je ustala i od tada nema mira, jer je ono što je napisano na zidu kuće - poruka svim povratnicima.

Ona je naglasila da je njena porodica u više navrata doživljavala provokacije, ali da o tome nisu obavještavali nadležne, jer su u pitanju bili maloljetnici.

Juče, ipak, uznemireni povratnici nisu se dvoumili, pa su odmah pozvali policiju. Istražni organi obavili su uviđaj i ostaje da se vidi hoće li počinioci biti privedeni licu pravde.

(Fokus)

Dugo je trajalo ovo zatišje. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 100
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 
Više ću se iznenaditi kad čujem da su balije pomogle nekom Srbinu i tome slično...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Ericsson T28
Citat
ТУЗЛА - Полиција је идентификовала четири малољетна лица, која су оскрнавила шест надгробних споменика на православном гробљу Матијевићи у општини Кладањ.

Прво је идентификовано малољетно лице, чији су иницијали Ј.Х. (16) из Живиница, које је признало извршење овог кривичног дјела, саопштено је данас из Министарства унутрашњих послова Тузланског кантона.

Полиција је утврдила да су извршиоци овог кривичног дјела и лица, чији су иницијали Р.Т. (12), М.Т. (17) и М.Т. (17) из Кладња, који су признали да су окрнавили надгробне споменике.

О догађају је обавијештен кантонални тужилац, а полиција ради на документовању овог дјела.

Споменици су пронађени оборени на земљи, а претпоставља се да су оскрнаљени у периоду између 27. и 30. јула јула.
 
http://www.frontal.rs/cyrl/?page=60&kat=1&vijest=28877

Nekada se nešto i otkrije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.