Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saobracajni inzenjer - iskustva, opis posla, mogucnosti itd...  (Pročitano 9798 puta)
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.117
Može da bude fina kinta i u saobraćaju. Kao i svugde.

Moze svuda da se zaradi kinta ali kao sto rece Samuraj ono sto radi gradjevinac je mnogo vise placeno. Gradjevinac zabode mesec dana i odradi nesto i od toga ima mnogo dobru kintu dok ti moras da juris 5 poslova da bi zaradio istu paru.

Ma meni je zao sto nisam zavrsio gradjevinu, najbolja kinta je u njoj tu nema price uopste.

PS: Za decka koji je otvorio temu, ta prica oko ljubavi prema zanimanju je sviranje kurcu. Sto bi rekao jedan profesor ako volis zavarivanje i metal onda si lud Smile Tako i ja tebi kazem ako volis semafore i ulice onda si lud.
« Poslednja izmena: 01. Mar 2014, 12:59:27 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Znači, svako ko voli nešto od profesija ili ima neka interesovanja je lud. Znači,jedno pola planete je ludo. Zato što je tako rekao neki isfrustrirani profesor. Pa je zato najbolje da se bavi nečim što ga ne zanima i što ne voli,i tako 40 godina.

Možda je najbolje na kraju da ode u političare. Oni ne vole Srbiju ič pa zarađuju više nego mnogi u njoj.Eto,rešili smo dilemu.
« Poslednja izmena: 01. Mar 2014, 13:22:36 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows
Browser
Opera 12.16
mob
Nokia 6220
Lud ili normalan, ja mislim da je ovaj lik srecniji nego vecina likova sa odelima u foteljama.

IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
mob
SonyEricsson C702i
Tu se radi uz pomoc najslozenijeg software-1 kao sto su ptv vissim, visum, mctrans hcs, transoftsolutions autoturn i parkcad itd...Ne zaboravimo da postoji i stacionarni saobracaj tj parkiranje, a terminale i parkiralista projektuje upravo inzenjer saobracaj. Jesam li u pravu?

Alexa  Smile mlad si.... ne veruj u sve sto procitas... za vecinu stvari koje si procitao da se rade na fakultetu, ces imati prilike da zapravo koristis tek kada se zaposlis...


Problem nasih fakulteta je nedostatak prakse, i sto zapravo kad zavrsis fakultet znas fantasticno da radis zadatke iz matematike, izvodis formule, dokazujes teoreme, pristojno si teoretski potkovan ali u praksi.....

A sto se tice diplome, kazu da je bila priznata (ona stara pre bolonje), za novu nemam pojma, ali verujem da je i ona na neki nacin priznata u inostranstvu, pa eto mogucnosti ima...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Problem nasih fakulteta je nedostatak prakse, i sto zapravo kad zavrsis fakultet znas fantasticno da radis zadatke iz matematike, izvodis formule, dokazujes teoreme, pristojno si teoretski potkovan ali u praksi.....

Tako je.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.117
Znači, svako ko voli nešto od profesija ili ima neka interesovanja je lud. Znači,jedno pola planete je ludo. Zato što je tako rekao neki isfrustrirani profesor. Pa je zato najbolje da se bavi nečim što ga ne zanima i što ne voli,i tako 40 godina.

Možda je najbolje na kraju da ode u političare. Oni ne vole Srbiju ič pa zarađuju više nego mnogi u njoj.Eto,rešili smo dilemu.
Mozes da si zainteresovan za nesto ili da mislis da ti do dobro ide, ali tesko da mozes da volis neku nauku ili struku. Tvrdim da je tako....
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Kad si rekao da je diploma priznata, misloi si na Saobracajni ili uopste za nase fakultete? Naravno da su gradjevinski poslovi najskuplji, to stoji, cak i kada se radi zgrada, gradjevincu i arhitekti ide veliki deo kolaca, dok masinac i elektro inzenjer valjda po 10% samo dobijaju. Medjutim, meni je i dalje zanimljiv deo posla koji radi saobracajni inzenjer, na svim nivoima projektovanja, od generalnog do glavnog i izvodjackog..Rekoste da su saobracajni inzenjeri dobro kotirani? Voleo bih da je tako..

Da naglasim samo da sam ovu temu otvorio, ne iz razloga da saznam ko vise zaradjuje i ko ima vise posla, to znam. Hteo sam da se raspitam kako se u praksi zaista kotiraju inzenjeri saobracajne struke, koliko su zapravo potrebni, koliko su kompetentni za poslove koji im se nude i kako stoje u poredjenju sa inzenjerima drugih struka? Kakav nivo znanja bi trebalo da poseduju, iz kojih oblasti najvise itd..? Komsija koji studira tamo kaze da su fizika, matematika, elektrotehnika, verovatnoca, programiranje i slicni predmeti zaista teski. Takodje me zanima ovaj kako ovaj profil prolazi u inostranstvu, sta tamo rade inzenjeri saobracaja, na kojim poslovima i u kojoj meri ucestvuju? Pisem ova post cisto da bi se produzila aktuelnost teme, ukljucilo jos upucenih ljudi u raspravu itd...
« Poslednja izmena: 01. Mar 2014, 18:40:18 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
mob
SonyEricsson C702i
Kad si rekao da je diploma priznata, misloi si na Saobracajni ili uopste za nase fakultete?

Mislio sam na Saobracajni fakultet...

Naravno da su gradjevinski poslovi najskuplji, to stoji, cak i kada se radi zgrada, gradjevincu i arhitekti ide veliki deo kolaca, dok masinac i elektro inzenjer valjda po 10% samo dobijaju.


Tolika je otprilike i vrednost saobracajnog dela projekta u odnosu na gradjevinski deo...

Hteo sam da se raspitam kako se u praksi zaista kotiraju inzenjeri saobracajne struke, koliko su zapravo potrebni, koliko su kompetentni za poslove koji im se nude i kako stoje u poredjenju sa inzenjerima drugih struka?

Kolika je zapravo potraznja za Saobracajnim inzenjerima donekle se vidi u ponudi poslova, baci pogled, dosta ces i sam zakljuciti.

Kakav nivo znanja bi trebalo da poseduju, iz kojih oblasti najvise itd..?

Za pocetak ti treba zaista dobro znanje matematike i poprilicno fizike, jer to imas odmah na pocetku tj u prvoj godini.

Komsija koji studira tamo kaze da su fizika, matematika, elektrotehnika, verovatnoca, programiranje i slicni predmeti zaista teski.

Koliko znam sada je to malo olaksano u smislu da je Matematika I razdvojena na dva dela pa je to sada Matematika I i Matematika II koje se polazu u prvoj godini, samo redovno ucenje i obavezno mucno spremanje teorije i nece biti problema. Nije ni Fizika neki bauk, ali treba to uciti i odmah se osloboditi toga...
hkj je sveziji od mene sa tim pa ce te bolje posavetovati, ali u moje vreme kad se zavrsi sa Samijem (Matematika I+II kao jedan ispit) i Sasickom (Fizika) zavrsio si sa prvom godinom, od ostalih ispita izdvoio bih Matematiku na drugoj godini (to je po novom valjda Matis III) Statistiku i Verovatnocu kao i Operaciona istrazivanja, to su zaista teski opsti ispiti koje svi polazu, sve ostalo se uz malo truda lakse savlada.

Takodje me zanima ovaj kako ovaj profil prolazi u inostranstvu, sta tamo rade inzenjeri saobracaja, na kojim poslovima i u kojoj meri ucestvuju?

Sto se inostranstva tice, tu i nemam nekog posebnog iskustva, znam za nekolicinu ljudi, koji su otisli i izgradili uspesne karijere, vecinom u nekim akademskim krugovima (usput su i jos ponesto zavrsili u inostranstvu) naravno u ovu pricu ne ubrajam drzave EX-SFRJ, tu dosta kolega zaista radi u struci...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.117
ХКЈ... лик са завршеним смером Путеви и Железнице илити јасније нискоградњом и одговарајућим лиценцама могао би да ради зграде до 4 спрата висине или тако нешто... остало раде ликови који су завршили исти факс али смер конструкције .... и којима је тежиште образовања била статика и теорија конструкција. Иако је све то у нешто мањем обиму имао и овај лика на ПиЖ... он неће постати пројектант мостова ил високих зграда... а у пракси неће вероватно пројектовати ни те зградице до 4 спрата... већ путеве и железнице што му је и било тежиште образовања.

Капираш... гледајући наставни програм, теоретски може али у пракси се то баш и не дешава Smile

Тако је и са саобраћајцима и пројектовањем путева... можда и могу теоретски добити лиценце и бити одговорни пројектанти градских саобраћајница, аутопутева или аеродрома... у пракси вероватно до сигурно неће бити... бавиће се пројектовањем саобраћајне сигнализације или неким анализама везаним за саобраћајне токове у оквиру поменутог пројекта....

Поента је... без обзира на то шта вам све током студирања кажу да можете радити... реалност је да ћете се бавити оним што вам је тежиште образовања... тј за шта сте најстручнији.

Реално... мислим да ће лакше наћи посао инжењер грађевине него саобраћаја... приде постоји и реална могућност рада у иностранству јер и Планум и Енергопројект и Путеви Ужице раде по иностранству... тј шаљу своје људе по Казахстану, Русији или Африци... а знам и неколико људи који су преко наших фирми отишли у иностранство, па тамо упали у приче са којекаквим јеврејским ил енглеским фирмама па за баш лепе паре прешли код њих да раде...

ал ето знам и једног саобраћајца који ради за неку приватну фирмицу из Земуна, која се како већ увалила свуда... па лик иде свуда по Србији помало поставља ту сигнализацију по градилиштима, одржава то и тако ... па за летовање скокне 20 дана на Тајван јбни и највећа му брига била где ће на зимовање...

како се ко снађе јбга  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Ok,ja ti kažem da se to težište polako menja. Ne baš planiranim tokom i intenzitetom,i ne ka tome da saobraćajci budu građevinci,ali se menja.
Uostalom,nije ni bitno. Hteo sam samo da razrešimo onaj bespotrebni nepsporazum od ranije. Dakle,građevinci ostaju glavni i najbitniji kad se radi o samoj gradnji i izvođenju radova i to niko ne spori.

P.S. Tek sad videh ove druge postove...

Da,kao što je Samuraj nabrojao,to su najteži ispiti. Matematike 1 i 2, fizika, elektrotehnika i mehanika u prvoj. To su čistilišta. U drugoj statistika i operaciona istraživanja,uz matu 3 ko ima i još neke druge predmete sa smerova. Programiranje (u prvoj godini) mislim da nije baš teško,ali jeste cimanje i gnjavaža,iz više razloga.

Inače,Samuraj,tu je još Šašićka.  Smile
« Poslednja izmena: 02. Mar 2014, 15:03:05 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.