Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:06:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Samopouzdanje vs Gordost  (Pročitano 10619 puta)
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Samsung Galaxy S Advance
Oholost mi se cini kao svesno zlo, dok gordost za razliku ne mora da bude (moze biti vid naseg pogresnog ubedjenja)... a i pored svesnog, oholost mi se ujedno cini kao i mnogo vece zlo od gordosti (zato sam i upotrebio izraz "zlo" umesto "loseg")
« Poslednja izmena: 06. Mar 2010, 19:43:43 od Dzobi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Što znači da je gradacija na mestu...? S tim da se u svakom sledećem pojmu javlja i sve veća količina negativnih osobina, povezanih sa osećajem sopstvene superiornosti i, ujedno, tuđe inferiornosti.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Samsung Galaxy S Advance
Bar ja to tako vidim... pocevsi od samopouzdanja, pa preko one moje navedene putanje do gordosti, i sledeci stepen oholosti, sto "uprosceno" izgleda upravo tako - samopouzdanje -> gordost -> oholost... i ko zna sta pre (postovanje) i ko zna sta posle (pure evil)...

I dok recimo na putu do samopouzdanja mi u stvari nadmenost ispoljavamo svojom netakticnoscu, vec kod gordosti namerno favorizujemo sebe, dok kod oholosti namerno gledamo da degradiramo druge...

P.S. Pazljivo sa daljom analizom moji dragi psiholozi... napravi'mo ga da je covek samo nesvesno dobar...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Bar ja to tako vidim... pocevsi od samopouzdanja, pa preko one moje navedene putanje do gordosti, i sledeci stepen oholosti, sto "uprosceno" izgleda upravo tako - samopouzdanje -> gordost -> oholost... i ko zna sta pre (postovanje) i ko zna sta posle (pure evil)...

I dok recimo na putu do samopouzdanja mi u stvari nadmenost ispoljavamo svojom netakticnoscu, vec kod gordosti namerno favorizujemo sebe, dok kod oholosti namerno gledamo da degradiramo druge...
Sviđa mi se kako zvuči, ima smisla. Smile

P.S. Pazljivo sa daljom analizom moji dragi psiholozi... napravi'mo ga da je covek samo nesvesno dobar...  Smile
Ne moraš da mi persiraš.  Smile Šalim se. Wink

Čovek i nije dobar, niti loš, tj. makar ja ne verujem u te ''dobar/loš'' kategorije, jer mi smo sve - i dobri i loši i pametni i glupi i sebični i  velikodušni... Mi smo sve to, mi smo svaka naša reakcija za života, zato mislim da je besmisleno ljude deliti u takve šture kategorije.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Alien u ovome svetu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 236
OS
Windows 7
Browser
Safari 2.0.178.0
Citat
[palamuđenje]

Какав грехоказ...

Citat
Jesu li ti grehohvatnici podvrsta rukobludnika?
Не, него је обрнуто... Волио бих да Џоби ово дефинише. Постови му врве жељом за дужином поста.

Зар не мислите да горди људи треба да се покају? Мислим, само тако могу да поврате самопоуздање. Свако самопоуздање није право ако се заснива на лажним осећањима...

Охолост је још гора.  Smile
IP sačuvana
social share
Бога има! А и све да га нема, требало би га измислити!
Волим МункуЗе
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Samsung Galaxy S Advance
Čovek i nije dobar, niti loš, tj. makar ja ne verujem u te ''dobar/loš'' kategorije, jer mi smo sve - i dobri i loši i pametni i glupi i sebični i  velikodušni... Mi smo sve to, mi smo svaka naša reakcija za života, zato mislim da je besmisleno ljude deliti u takve šture kategorije.

Jeste, to stoji... ali kao sto i u populaciji drzave (ne mogu da se setim boljeg primera), i pored postojanja nacionalnih manjina, svi se stanovnici nazivaju jednim imenom - imenom najmnogoljudnijeg stanovistva...

Tako je i kod coveka... iako ga krase sve ove osobine, njega definise ona koju najvise ima...

Ali, u nekom pogledu se slazem... covek je ono sto zapravo dozvoli sebi da bude...  Smile

Волио бих да Џоби ово дефинише. Постови му врве жељом за дужином поста.

Dzobi se povlaci u svoj skromni sobouč da u njemu radi ono shto mu i ime kaze...  Smile a i ne bih da gresim dusu... ipak, jedino je ispravno biti umeren (sto se tice moje velike zelje za dugackim postovima)...  Smile
« Poslednja izmena: 06. Mar 2010, 20:34:35 od Dzobi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Alien u ovome svetu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 236
OS
Windows 7
Browser
Safari 2.0.178.0
Citat
jedino je ispravno biti umeren (sto se tice moje velike zelje za dugackim postovima)...

Ти си фин и одмјерен дјечак. Баш као и Лолана. Вас не треба дирати. На правом сте путу.
IP sačuvana
social share
Бога има! А и све да га нема, требало би га измислити!
Волим МункуЗе
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia 
Citat
Ти си фин и одмјерен дјечак. Баш као и Лолана.

Ni fina ,ni odmerena ali nema veze ,nisam ja tema ....


Tema - razlika izmedju gordosti i samopouzdanja ?

Samopouzdana osoba je svesna sebe i svojih kvaliteta ali nikada nece dozvoliti da se drugi ljudi ,manje vredni osete lose pored nje . Dok recimo gord covek misli o sebi sve najbolje i bas ga briga sto se  drugi osecaju lose i nekvalitetno u njegovoj blizini ,zapravo taj njhov osecaj nize vrednsoti ga cini jos mocnijim i gordijim ...naravno ,sve prividno i vrlo nerealno .Uglavnom su gordi ljudi gordi sa razlogom koji ih izdvaja od mase .Mislim da treba da povedu vise racuna o drugim ljudima ,malo zapostave sebe i doci ce na neku normalu .Vezbati i samo vezbati ,kao i sve u zivotu .

Citat
Da li se gordost izražava samo u odnosu sa drugim ljudima ili postoji i sama za sebe, nezavisno od ljudi, već samo u glavi/ponašanju osobe?

Zanimljivo pitanje ...evo iz prve ruke da odgovrim  ;Smile
Moja gordost je najviose u mojoj glavi .Nama dvema zna da bude bas lepo i kad neko krene da nas razdvoji mi se kao lavice borimo jedna za drugu  Smile
Salim se ,otkud znam - kad me drugi iznerviraju znam da budem grozno ohola i samo mi je bitno da ta osoba pati i bude povredjena ...sto znaci da se najvise ispoljava u kontaktu sa drugim ljudima ? Jel tako ? Smile
« Poslednja izmena: 06. Mar 2010, 21:42:16 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
LG 4X HD
Citat
[fancy uvod]DakleM, oni koji su makar malo upoznati sa mojim likom (avatarom) i delom (postovima) znaju da ja vrlo, veoma i mnogo izbegavam da ljude, pojave, stanja i zbivanja svrstavam u bilo kakve kategorije i grupacije, jer to nekako uvek vodi ka greškama, zabludama i predrasudama. Posebno izbegavam da bilo kakve fenomene, bili oni ljudi ili ljudske osobine, posmatram izolovano od konteksta u kome nastaju, razvijaju se i - jednom rečju - postoje. [/fancy uvod]
Ispravno, i sam se trudim da tako postupam.

Citat
[konkretno pitanje]Međutim, pade mi na pamet jedno pitanje, u priličnoj suprotnosti od mojih gornjih načela:
gde se nalazi granica, tj. gde prestaje samopouzdanje, a nastaje gordost? [/konkretno pitanje]
Priznajem da direktnu vezu između fancy uvoda i pitanja ne razumem, ali ne mari.


Citat
Nekako samopozudanje vezujem za odnos nas samih koji imamo prema sebi, dok je gordost ono sto se ispoljava prema drugim ljudima u vidu neke arogancije, ponosa, kada nam to samopouzdanje udari u glavi.
Skroz mi se to uklapa kao ispravna definicija , ali ako mogu da ponudim i sledeće viđenje...
Naime, čini mi se da je gordost u velikom broju slučajeva samo maska , predstava samopouzdanja, a da se u pozadini krije ogromna nesigurnost.
U tom smislu gordost mu dođe kao potpuna suprotnost samopouzdanju , umesto gradacijskog stepena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Kad imas pokrice za ono u cemu si dobar to je samopouzdanje.
Kad nemas pokrice a misilis da si dobar i izdizes se iznad svih ostalih to je gordost.
Po meni
Samopouzdanje je neki visi oblik gordosti.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 13:06:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.