Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:54:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Salate  (Pročitano 104000 puta)
05. Sep 2008, 10:45:53
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0



Nova krompir salata

Sastojci

600 grama barenog krompira
300 grama narendanog svežeg korena celera
1 čaša pavlake
2 ekstra kisela mleka
100 grama majoneza
1 veza sitno seckanog peršunovog lista

Način pripreme

Obariti i ohladiti krompir u ljusci. U dublji sud sipati pavlaku, mojonez, kiselo mleko, so i biber i dobro umešati, tako da se dobije homogena smesa. Zatim dodati sitno naseckano lišće peršuna, narendan krompir i narandan celer. Sve sastojke dobro izmešati i hladiti u frižidru bar 1 sat. Može da bude i samostalan obrok, mada odlično ide uz ribu, kao i uz drugo hladno pečenje.

Vreme pripreme: 30 minuta




Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


Džumbus salata

Sastojci

100 grama suvih paprika
100 grama mladih kopriva
50 grama mladog crnog luka
50 grama mladog belog luka ili 2-3 čena belog luka
so, sirće i ulje po ukusu

Način pripreme

Suve paprike usitniti i skuvati u malo vode (ali samo da omekšaju i upiju vodu, "popare se"), a zatim ocediti. Koprive posebno probariti u malo ključale vode i procediti. Luk sitno iseckati, dodati papriku, koprivu, a zatim začiniti solju, sirćetom i uljem po ukusu.

Ovo je stari srpski recept, već, čini se, davno zaboravljen, a salata je zdrava, dekorativna i izuzetno ukusna.

Vreme pripreme: 30 minuta
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


Sočna pica salata

Sastojci
pola pakovanja obarene testenine (pužići, mašnice)
pica kečap (količina po ukusu - salata treba da bude sočna)
origano (trećina kesice)
na kocke sečena praška šunka (oko 200 grama)
krupno izrendan dimljeni sir (oko 200 grama)
seckan list celera, malo ulja i soli

Način pripreme
Sve sastojke izmešati. Ukoliko želite posnu salatu, izostavite sir i šunku.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Potrebno je :

1.   1 velika konzerva mladoga
      kukuruznog zrnja
      (ili svježi, kuhani mladi kukuruz),
2.   1/2 krastavca, 1 glavica luka,
3.   2 crvene jabuke,
4.   3 rajčice, 6 žlica ulja,
5.   4 žlice limunova soka ili octa,
6.   sol, papar, zdrobljeni češnjak,
7.   mljevena paprika, kozalac,
8.   krbuljica, ružmarin, kopar.


Konzervirano kukuruzno zrnje ocijedimo. Luk izrežemo u tanke kolutiće, a neoguljeni krastavac u ploške. Neoguljene jabuke izrežemo u četvorine i izvadivši im pretine i sjemenke, u tanke ploške.

Rajčice izrežemo u osmine i izvadimo im sjeme. Od ulja, začina i mirišljivog začinskog bilja pripravimo preljev za salatu. Sve sastojke pomiješamo, začinimo ih preljevom i ostavimo da neko vrijeme odstoje.

Prije nego što salatu poslužimo, promiješamo je i po okusu još začinimo.

Vrijeme pripremanja 15-20 minuta.

turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Gurmanska salata od boranije

Potrebno je :

1.   1/2 kg. boranije,
2.   glavica crnog luka,
3.   3 čena belog luka,
4.   200 g. dimljene mesnate slanine,
5.   so, biber, peršun,
6.   vinsko sirće, ulje.

Boraniju očistiti, dugačku iseći napola, pa je dinstati na malo ulja i vode, koliko je potrebno da ogrezne. Kada omekša, začiniti je po ukusu solju i biberom i posle nekoliko minuta ocediti.

Slaninu iseći na manje komade i kratko propžiti u suvom tiganju, da porumeni, pa je zajedno sa masnoćom koju je pustila sipati preko boranije.

Dodati sitno  iseckan crni i izgnječen beli luk i peršun, začiniti po ukusu vinskim sirćetom i staviti u činiju za služenje.

turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Salata od spanaća

Mlado lišće spanaća oprati i ostaviti jedan sat da stoji u slanoj vodi. Zatim spanać dobro od vode ocediti, staviti u zdelu za salatu i preliti razblaženim sirćetom ili limunovim sokom i preliti maslinovim uljem.

Isto tako može se praviti salata od drščica starijeg spanaća, koje se očiste od korena, zatim se stave u zdelu, posole i preliju sirćetom i uljem, pa služe kao svaka druga salata.

turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Salata sa piletinom

Potrebno je :

1.   1 pečeno pile,
2.   1 glavica zelene salate,
3.   15-ak maslina,
4.   20 dag skuhanog graška,
5.   20 dag skuhanih mahuna,
6.   šaka skuhanog kukuruza(iz konzerve),
7.   nekoliko rajčica, nekoliko oraha,
8.   nekoliko tvrdo kuhanih jaja za ukras.

za umak :

1.   3 dl kiselog vrhnja,
2.   1 tvrdo kuhani žutanjak,
3.   2 žlice senfa,
4.   1 dl ribanog sira,
5.   sol, limun,
6.   mljevena crvena paprika.

Piletinu očistite od kože i kostiju, pa narežite na pladanj. Okružite listovima zelene salate, složite sve ostale sastojke.

Za umak pomiješajte u vrhnje sir, protisnuti žutanjak, senf, sol i papriku, po ukusu zakiselite limunovim sokom.

Umak poslužite posebno, da ga svatko na tanjuru doda salati.

turbo-kuvar.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Topla salata sa prelivom od piva



Pripremanje ovog jela se sastoji iz šest postupaka:

1. Krompir u ljusci skuvajte u zasoljenoj vodi.
2. Za salatni preliv, na dve kašike zagrejanog maslinovog ulja, propržite luk, dodajte pivo i šećer. Pustite da provri, pa kuvajte oko 5 minuta.
3. Dodajte senf i sve zajedno izmešajte u električnoj mešalici uz lagano dodavanje preostalog ulja.
4. Skuvani krompir ogulite i izrežite na kriške.
5. Topli krompir pomomešajte s lukom, peršunom i prelivom od piva. Po potrebi dodajte so i biber.
6. Poslužite toplo ili na sobnoj temperaturi


Potrebno za 6 osoba:

1,2 kg krompira
80 g iseckanog luka
2 kašike iseckanog peršuna
so
biber

Za salatni preliv:

7 kašika maslinovog ulja
80 g iseckanog luka
150 ml premijum svetlo pivo 
½ kašikice šećera
1 kašika senfa

virtualnigrad.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Tuna salata s testeninom, paprikom i kukuruzom



Sastojci

crvena paprika
kukuruz šećerac
kiseli krastavci
tunjevina u konzervi
testenina
pavlaka
majonez
Način pripreme

Iseckati crvenu papriku i kiseli krastavac sitno, pomešati sa tunjevinom i slatkim kukuruzom. Dodati prokuvanu testeninu i sos od pavlake i majoneza (može i gotovi sos za salate).



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Specijaliteti - Salate sa mesom



Mešana salata
Za 4 osobe: 400 g kuvane junetine iz supu, veća glavica zelene salate, kašičica sušenog origana, veći paradajz, glavica luka, 4-5 zelenih maslinki, 2 crvene ljute papričice, 1 dl vinskog sirćeta, 1 dl maslinovog ulja, soja sos, so i biber.
Još toplu kuvanu junetinu bogato prelijte soja sosom i ostavite da se ohladi. Zelenu salatu operite, razdvojite listove, iscepkajte ih prstima i raposredite u veću posudu za salatu. Prelijte mešavinom sirćeta i maslinovog ulja, posolite, pobiberite, pospite origanom i dobro promešajte. Dodajte paradajz isečen na tanke kriške, kolutove luka, maslina i ljutih papričica i tanko isečene komade mesa. Ponovo promešajte i ako je potrebno dodajte još malo preliva od maslinovog ulja i sirćeta.

Sa testeninom i ribom
Za 4 osobe: 200 g testenine, 200 g smrznute zelene boranije, 200 g "čeri" paradajza, 200 g tunjevine iz konzerve, 50 g slanih inćuna, 2 jajeta, kašika kapara i 100 g crnih maslina. Za preliv: 1 dl maslinovog ulja, 0,5 dl vode, limunov sok, biber i kašičica suvog začina.
Suvi začin rastvorite u vodi, dodajte limunov sok, maslinovo ulje i biber i sve snažno promešajte. Posebno skuvajte testeninu, boraniju isečenu na manje komade i jaja. Kada se ove namirnice skuvaju procedite ih i ostavite da se ohlade. Jaja oljuštite i isecite na kolutiće, maslinama izvadite koštice i izgnječite ih viljuškom. Tunjevinu procedite i stavite u veću činiju za salatu, dodajte inćune, kapare, kuvanu tetsteninu, boraniju, prepolovljene paradajze, kolutove jaja i zgnječene masline. Sve prelijte salatnim prelivom, dobro promešajte i servirajte.

Jagnjetina sa sočivom
Za 4 osobe: 800 g jagnjećeg mesa bez kosti, 250 g cvekle, 250 g sočiva, manja glavica crvenog luka, 100 g mladog spanaća, 1,5 dl maslinovog ulja, 2 kašike vinskog sirćeta, kašika sušenog origana, so i biber.
Sočivo uveče potopite, a ujutro kuvajte dok ne omekša. Ohladite, procedite i ostavite sa strane. Cveklu oljuštite, isecite na kolutove i kuvajte dok ne omekša. Ocedite, sačekajte da se ohladi i iseckajte na trake. Jagnjeće meso takođe iseckajte na trake, posolite, pobiberite i pospite origanom. Ovako začinjeno meso kratko propržite u vrelom ulju. Izvadite iz tiganja, položite u pleh obložen kolačarskim papirom i pecite još 5 minuta u rerni zagrejanoj na 200 stepeni. Pečeno meso izvadite na tanjir, umotajte aluminijumskom folijom i ostavite da odstoji 10 minuta. Za to vreme na vrelom ulju izdinstajte sitno iseckani luk, dodajte cveklu, sočivo i spanać, nalijte vinskim sirćetom i dinstajte 5 minuta. U posudu za salatu rasporedite meso, dodajte toplu mešavinu od cvekle, sočiva i spanaća, sve pažljivo promešajte i odmah servirajte.

Avokado sa piletinom
Za 4 osobe: 2 veća pileća filea, 200 g pirinča, 2 veća zrela avokada, konzerva crvenog pasulja, konzerva paradajza "pekato" u komadima, glavica zelene salate, 2-3 grančice celera, so, biber, maslinovo ulje i vinsko sirće za salatni preliv.
Na vrelom ulju pecite pileće filee 5-10 minuta. Izvadite iz tiganja i ostavite sa strane da se ohlade. Pirinač skuvajte "al dente" u slanoj vodi, procedite i ostavite da se ohladi. Avokado oljuštite, uklonite košticu i isecite na kockice. Ohlađeni pirinač sipajte u veću činiju za salatu, dodajte isprani i oceđeni pasulj, paradajz isečen na kockice, zelenu salatu isečenu na tanke trake, sitno iseckane grančice i listove celera, piletinu isečenu na trake i kockice avokada. Posolite, pobiberite, prelijte maslinovim uljem i vinskim sirćetom i servirajte.

Krompirom sa tunjevinom
Za 4 osobe: 650 g krompira, 4 kašike maslinovog ulja, 1 dl vinskog sirćeta, 4 paradajza, 200 g tunjevine iz konzerve, 200 g smrznutog graška, šaka mladih listova spanaća, veza bosiljka, so, biber i vinsko sirće.
Krompir oljuštite, isecite na kocke i kuvajte u slanoj vodi, pazeći da sasvim ne omekša. Ocedide i ostavite sa strane da se ohladi. Tunjevinu procedite, dodajte ohlađeni krompir, paradajz isečen na kockice, grašak koji ste prethodno 5 minuta kuvali u ključaloj slanoj vodi i listove spanaća koje ste prstima iscepkali. Posolite, pobiberite, dodajte sitno iseckani bosiljak, maslinovo ulje i vinsko sirće. Sve pažljivo promešajte i servirajte.



Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Vitaminska salata



POTREBNO JE
šaka crnih maslina bez koštice, šaka zelenih maslina s paprikama, zelena salata, glavica crvenog luka, 1 žuta paprika, 50 g plavog sira, so, biber, maslinovo ulje, 1 limun


PRIPREMA
Zelenu salatu operite i ocedite. Listove nakidajte na krupnije komade, pa ih rasporedite po tanjiru. Sir i crveni luk isecite na krupnije kocke, zelene masline prepolovite, a papriku isecite na kolutove. U činijici pomešajte maslinovo ulje, so, biber i sok od limuna, pa kašikom prelijte preko salate.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Pileća salata s povrćem



Sastojci

300 grama pilećih grudi
4 krompira
kupus
crveni kupus
paradajz
krastavac
crni luk
šargarepa
crvena i žuta paprika
vegeta
pavlaka
sirće
origano
peršun
beli luk (može i u prahu)

Način pripreme

Meso iseći na tanke listiće i ispeći na malo ulja. Posuti vegetom, dodati aromatično bilje i ispeći. U fritezi ispeći krompir. Kupus i šargarepu izrendati, papriku i luk iseći na kolutove. Pavlaku umutiti sa sirćetom, dodati beli luk, peršun, origano i vegetu. Umutiti i dodati malo vode. Povrće složiti na tanjir, sipati krompir i meso i na kraju posuti umućenom pavlakom.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Francuska goveđa salata



Sastojci
250 grama kuvane govedine ili junetine iz supe
veća paprika,babura
veza rotkvica
100 grama barenog pirinča
veza mladog crnog luka
100 grama majoneza
čaša kisele pavlake
kiseli krastavac
malo limunovog soka
so
peršun
mirođija
Način pripreme

Papriku i krastavce iseći na štapiće, kuvano meso na štapiće ili kockice, a rotkvice i mladi luk na tanke kolutove. Dodati obaren pirinač i so po ukusu, lagano izmešati i preliti majonezom, pavlakom, seckanim peršunom iloi mirođijom. Do služenja salatu držati u frižideru, a pre nego što gosti stignu ukrasiti paradajzom i peršunovim listom ili maslinama.

Izvor: krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Žuta salata od jaja, luka i majoneza



Sastojci
4 kuvana jaja
1/2 glavice crnog luka ili veza mladog luka
200 grama majoneza
Način pripreme

Iseckati jaja na krupnije kocke, dodati crni luk iseckan na kockice i majonez i promešati. Možete dodati i malo soli. Ostaviti da se ohladi i poslužiti.

Vreme za pripremu: 20 minuta


Izvor: krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Zelena salata u novom odelu



Sastojci

dve zelene salate - veće
veza mladok luka ili praziluk
4 tvrdo kuvana jaja
150 grama tvrdog belog sira
1 mali majonez posni
1 pavlaka
ko voli može dodati i iseckan sveži krastavac i iseckane zelene maslinke
Način pripreme

Zelenu salatu i luk oprati i iseckati u velikoj činiji, izrendati jaja i izmrviti sir. Sjediniti sa majonezom i pavlakom, polako sa dve velike kašike za mešanje ili najbolje rukama, da se sve lepo rasporedi.

Sve to prebaciti u drugu činiju, poklopiti i držati u frižideru nekoliko sati. Služi se kao prilog uz bilo koje meso.

Vreme za pripremu: 15 minuta

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Mimoza s celerom i kukuruzom



POTREBNO JE
400 g celera, 3 jabuke, konzerva kukuruza, konzerva ananasa, crni luk, praziluk, 8 listova šunke, 5 jaja, 150 ml tartar sosa, 100 g kačkavalja


PRPREMA
Celer i jabuke izrendajte. Jaja tvrdo skuvajte, ostavite ih da se ohlade, pa ih iseckajte isto kao i crni luk, praziluk, šunku i ananas. U posudu najpre stavite rendani celer, kukuruz, crni luk, ananas, šunku, izrendane jabuke, jaja, praziluk, tartar sos, pa odozgo sir. Salatu ostavite da se hladi celu noć.

link
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:54:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.