Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sajt mi ne izgleda isto u svim browser-ima...?  (Pročitano 1410 puta)
10. Nov 2007, 08:25:32
Ucesnik diskusija


TrajDali

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 5320
Internet Explorer
Mozilla
Opera
Dreamweaver 8

Sa slika vidite da mi navigation bar i logo izgledaju super u IE-u dok su u Mozilli i Operi malo pdignuti nagore. Sajt sam radio u Dreamweaver-u 8, i tamo izgleda super, kao i u IE-u. Zar Dreamweaver nije WYSIWYG program, zasto onda pravi problem u Mozilli i Operi...? Dajte neki savet kako ovo da resim ili pa neki dobar tutorial za ovo...
IP sačuvana
social share
Da je Bethoven ziv bio bi DJ! xD
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 6131
Koliko se meni cini ti imas tu problem samo sa top marginom. Pokusaj da definises ti top marginu umesto da dozvolis da browser sam to uradi. A kako?! Ima 2 nacina...

Isecak koda sa tvoje strane:

Kod:
...
body {
background-image: url(HeadBack.jpg);
background-repeat: repeat-x;
background-color: #313131;
}
...

prepravi da bude ovako:

Kod:
...
body {
margin-top: x;
background-image: url(HeadBack.jpg);
background-repeat: repeat-x;
background-color: #313131;
}
...

Naravno x prepravi u neku brojnu vrednost u pikselima. Kolika je ta vrednost, morao bih da sednem i da pokusam, pa cu to prepustiti tebi, kreni od recimo 10 pa kada nabodes pravu vrednost, Ta-Da... Samo posto ti CSS nije externi fajl nego je u samom kodu, ovo ces uraditi za svaku stranu (naravno posto pronadjes pravu vrednost x-a).

Zasto tako? Na ovaj nacin precizno definises koliko ce ti se ta prva tabela spustiti u odnosu na pocetak stranice i samim tim, svaki ce browser to da ispostuje a ne da to uradi po "sopstvenom nahodjenju" - onako kako je napisan... Smiley

To je to...
P.S. Mozda sam malo detaljnije opisao sve... Ma nadam se da ce pomoci...
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Apple iPhone 6s
To sto je Dreamweaver WYSIWYG editor ne znaci da kodira pravilno.

Inace, da si stavio transparentan logo ne bi imao nikakav problem...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 6131
Inace, da si stavio transparentan logo ne bi imao nikakav problem...
To je tacno kada se govori samo o logo-u, ali ima pored logoa u istom redu u tabeli i meni. Meni bi i dalje ostao pomeren, i opet ista stvar. A da transparenciju stavi i tu, opet nije dobro jer mu slike (dugmici u meniju)  imaju hover sliku pa bi onda ta slika ostala pomerena gore...
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Apple iPhone 6s
Hover takodje moze biti transparentan i raditi super posao Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


TrajDali

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 5320
hvala momci¶@dejanb: uradio sam kako si mi rekao i sam odredio gornju marginu, i sad u operi margina je prepravljena, dok se kod mozille opet nista ne menja... izgleda da meni cela tabela na strani ne valja...¶@serbian fighter: transparentan logo u gif-u nema taj izgled kao u jpeg, a probao sam sam png formatom al mi se pojavljuje svetlo plava pozadina oko slike, a znam da to moze da se resi ubacivanjem nekog koda u stranicu (citao sam o tome u nekom pc casopisu) al ne znam kako je izgledao... da ne znate mozda vi?
IP sačuvana
social share
Da je Bethoven ziv bio bi DJ! xD
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 407
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 6131
Nije mi bas jasno zasto je samo u operi uspelo... Mislim nije logicno, ja to tako radim uvek kada imam slicnu situaciju kao ti sada i radi u svim browserima kako treba... Tako da mi nije bas jasno...

No, imam predlog, iz iskustva: Jednom sam radio sajt i klijent je zahtevao jednu sitnu izmenu. Ja izmenu odradio i obavestio ga, a on mi vraca mail da se kod njega izmena ne vidi... Ja sam se patio pola sata i onda mi je sinulo. Rekao sam mu da refreshuje browser i onda je sve bilo kako treba, pa pokusaj to i ti... Znaci refresh ili obrisi cache pa ucitaj stranu...

Ako ne upali, dodaj umesto samo brojne vrednosti upisi

Kod:
margin-top: 10px;

(naravno broj 10 zamenis svojom vrednoscu...). Mozda je do toga, mada, kazem ti, ja sam uvek onako pisao pa radi... Mada ja sve drugacije odradjujem, kod mene i nema puno mesta za greske, no to je vec offtopic...

No dobro... Sto se tice transparencije... PNG fajl kada snimas, ne snimas ga kao PNG 8 nego kao PNG 24, jer on podrzava alpha transparenciju (i onda radi kako treba). A to sto kazes za kodove itd... To se ne tice slika, sliku koja je transparentna ubacis u polje u tabelu i to je sve, ona je transparentna, no problem se javlja kada istu sliku stavljas kao pozadinsku sliku u recimo polje u tabeli. Ona postane netransparentna i onda joj moras sam odredjivati transparenciju. I to je vrlo jednostavno, ali pokusaj ovako kako sam ti rekao...

A ako bas hoces da radis transparenciju taj kod koji trazis je pretpostavljam ovo:

Kod:
style="filter:alpha(opacity=25);-moz-opacity:0.25;opacity:0.25;"
a ubacujes ga u recimo:
<td style="filter:alpha(opacity=25);-moz-opacity:0.25;opacity:0.25;"></td>

Prvi opacity je broj u % i ide od 1 do 100, moz-opacity je od 0 do 1,00 (kada % podelis sa 100) isto i za ovaj treci opacity ide od 0 do 1,00, pravilo isto.

Ali imaj u vidu da kada to tako radis, sve sto je u tom polju postaje transparentno, i slike i text i sta god ubacio, a to tebi bas i ne odgovara, ti mozes sve dugmice da napravis i da im das transparenciju, ali ces na taj nacin povecati ukupnu velicinu svih slika, i to smanjuje i brzinu ucitavanja, trosi vise protoka.....

Ne znam, odluci sta ti je bolje, mada sam ja vise za margin-top nego za transparenciju, ali ti si gazda...Smiley
« Poslednja izmena: 11. Nov 2007, 03:52:43 od dejanb »
IP sačuvana
social share
PHP scripts written by me never has bugs. It just develops random unexpected features.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Apple iPhone 6s
Citat
izgleda da meni cela tabela na strani ne valja...
Zato sto se to i ne radi tabelama Wink
Citat
da ne znate mozda vi?
Googlaj pa ces naci...

Ostalo je dejan u principu ok rekao...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


TrajDali

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 5320
@dejanb: thanks, sad radi u IE-u i Mozilli super, a Opera mi sad mnogo dole spusta Navigation Bar i logo al nema veze, to je mozda i zbog toga sto imam neki muzejski primerak Opere ver. 6.05  Smile

@SerbianFighter: znam da ima i na Google-u a i ovde na bureku al to treba neko da sedne i da procita, a ja nekako nemam vremena...

Svejedno pozdrav i hvala obojici...
« Poslednja izmena: 11. Nov 2007, 14:12:19 od TrajDali »
IP sačuvana
social share
Da je Bethoven ziv bio bi DJ! xD
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.