Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sagem mobilni telefoni  (Pročitano 3801 puta)
19. Nov 2006, 15:19:41
Ucesnik diskusija


Lonely Wolf in the night action...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 177
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Samsung SGH-I560
Postovani forumasi,
U ovoj temi bih zeleo da barem malo razbijem famu o tome kako su jedini telefoni koji necemu vrede: Nokia,Samsung,Motorola i poneki SonyEricsson ili Siemens.To je u velikoj meri i tacno,ali nije u potpunosti.Recimo npr.da ja koristim vec treci Sagem (MC820,MX5 i trenutno MX6) i stvarno su svi radili odlicno.Ovaj poslednji imam vec pune 3 godine i super sam zadovoljan.I onda se javlja sledeci problem,sad kad sam resio da opet kupim neki Sagem,i to recimo MX8(1.3MP sa blicom,240x320,260k boja,Bluetooth,SD card,MP3 player... i to sve za 150ak EUR) NEMA sanse da ga kupis negde.Kod nas su jedino u ponudi Sagem telefoni od legalnog uvoznika,malo ih je u ponudi iskupi su katastrofa.A ovaj model uopste nemaju(mozda i bolje da nemaju jer bi cena bila 250-300 EUR).Situacija je takva da je 90% telefona u radnjama Nokia,Samsung i Motorola i od skoro poneki LG.I to je sve.Ja razumem da se to trazi,ali ima i drugacijih misljenja.Recimo znam neke ljude koji su koristili neke Philips modele sa super iskustvom,zatim Alkatel dok su pratili trendove,Sagem kao sto sam vec rekao.Objektivan sam pa cu reci da je Sagem imao veliki propust sa modelima MC922 i MC939 i zato su dosli na los glas.A isto tako treba reci da su ti modeli bili osetljivi na dekodiranje i da su zato u vecini slucajeva radili vrlo lose i nepouzdano.Ajde da ne davim vise,nadam se da ce biti i jos nekih misljenja pa cemo prodiskutovati.

(01. May 2007, 10:38:05)
IP sačuvana
social share
Mr.Wolf
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Uglavnom si sve sam rekao. Veliki problem sa ovim Sagem telefonima je ranije bio baš dekodiranje i "prženje" eeprom čipa posle čega telefon nikada nije ni radio ili je radio sa nekim večitim manama. Druga stavka je i ta da su ovi telefoni bili više zastupljeni kod nas sa nekim budžet modelima i to oduvek. Malo kvalitetniji proizvodi su se teško nalazili samim tim nije ni čudo da niko nije stekao neki poseban utisak o njima jer nije imao prilike ni da ih koristi.
Meni je prvi mob. telefon u životu bio Philips Diga i veruj da i sad radi! Drugi model koji sam nabavio je bio Alcatel Db i posle je tu došla Nokia pa Sony Ericsson i onda Symbian Nokia, tako da nemam neki posebno formirani sud o Sagem modelima.
Sagem telefoni su se dičili vrlo dobrim prijemom signala i znali su da prednjače u "crti više" na displeju tj., prikazivanju "lažne" jačine samog signala tj., prijema. Ne treba spominjati ni cenu koja je bila i za 100% manja od nekih popularnih Ericcsson ili Nokia modela u to vreme koji nisu ništa više i bolje pružali od funkcija.
 Pored toga, Sagem je oduvek imao neki čudan dizajn kod svojih modela telefona što nije privlačio kupce previše. -> Ipak je bio bolji od Alcatel modela!
No, Sagem je ipak brend i da se jedna takva kompanija ugleda na politiku šugavog LG i krene da bolje dizajnira svoje modele, oduzeo bi sa tržišta dobar deo kolača svim tim korejskim i kineskim kompanijama. Još da se udruže Sagem/Alcatel, onda bi sve te kineske i korejske kompanije otišle u istoriju što se tiče mobilnih telefona i prodaje istih u Evropi!
« Poslednja izmena: 19. Nov 2006, 16:37:42 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Jebote koji sam ja panj, promašio sam naziv teme?!? Smile Smile
Ispravljam! Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone
hehe, sad bas hteo da ti kazem da se prica o Sagem telefonima!  Smile
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Eh sad, pošto sam se vezao za Alcatel a ne za Sagem telefone, mogu samo da dodam da iste nisam previše isprobavao i koristio, no ostalo sve stoji što sam tvrdio u daljem tekstu gore! Malkice sam ispravio što se ispraviti trebalo! Smile Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Lonely Wolf in the night action...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 177
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Samsung SGH-I560
Poenta mog pisanija je bila da nekim ljudima dam do znanja da nisu jedini telefoni koji valjaju na svetu Nokia,Samsung i jos neki.Ima tu puno drugih jako kvalitetnih proizvoda po dobrim cenama,ali se prodavci drze proverenog i onog sto se trazi na trzistu.Sigurno je sigurno zar ne.
Setite se kako je bilo u auto industriji.Samo nemacki auti i eventualno japanci.Svi su se smejali korejancima i njihovim "krsevima".Ispocetka.Dok nisu shvatili da i drugi znaju praviti kvalitetne pouzdane i jeftine aute.Eto slicna situacija je i sa telefonima.Stvar je donekle razlicita jer su cenovni rangovi na razlicitim nivoima,ali slicnosti je puno.
Takodje je tacno da Sagem ima cudan dizajn telefona,ali ukusi su razliciti.Ipak Sagem MX8 je dizajnirao Ora Ito,za one koji ne znaju jedan od najpoznatijih svetskih mladjih dizajnera.I to nesto vredi.
I jos nesto,Sagem je ogromna kompanija,proizvode pored telefona,satelitsku opremu,auto instrument table(Pezo 306,406...),fiksne telefone,kompjutersku opremu*ADSL ruteri,kablovska oprema za TV i internet i jos puno drugih stvari).Da su krs firma vec bi sto puta propali u ovolikoj konkurenciji.
Da ne bude kako samo Sagem dizem u nebesa,rado bih isto uradio i za neke druge,ali samo pricam o onim uredjajima koje sam i sam koristio.Samo posteno.
IP sačuvana
social share
Mr.Wolf
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 5500
Za mog zivota, imao sam prilike da koristim 2 Sagem telefona. Prvi je bio mc922 a drugi MyV-65.
Oba telefona sam doneo iz nemacke i dekodirao u servisima.
mc922 sam kupio kod nekadasnjeg nemackog operatera D2, koristio sam ga skoro 2 godine i za to vreme je radio kao svajcarski sat, znaci bez i jednog jedinog bug-a ili problema.
myv-65 sam kupio kod Vodafona i koristio tacno 2 godine, i koristio bih ga i dalje, da odjednom nisam postao "besan" i resio da bez ikakvog povoda "pljusnem" nekoliko stotina evra za novi telefon (valjda mi je dosadio sagem), ali i on je radio besprekorno, a sada mi stoji u fioci i nemam ni najmanju nameru da ga otudjim.

Bio sam veliki pobornik Sagem telefona i to bas u vreme kada su ih mnogi pljuvali.
Usled silnih postova na netu, prica iz 1., 2. ili 3. ruke dosao sam do sledeceg zakljucka.
Sagem telefoni su naleteli na veoma los odziv na nasem trzistu, ne zbog njihove osetljivosti ili osetljivosti eeprom chipa, nego zbog losih programa za dekodiranje i (ili) (ne) znanja jednog velikog broja ljudi koji su se time bavili po servisima. No, da ne gresim dusu, nije samo lose dekodiranje bilo problem, koliko je problem predstavljala izuzetno dobra zastita telefona od dekodiranja, tako da su prvi softveri za dekodiranje bili uglavnom kontraproduktivni.
Krajnji rezultat je svima bio veoma dobro poznat: Sagem telefoni su se kvarili, bagovali i nicemu nisu valjali.
I to je po meni jedini razlog zasto Sagem telefona skoro da i nema na nasem trzistu.
Dizajn je stvar subjektivnog misljenja i o tome ne treba polemisati.
Dakle, misljenja sam da su Sagem telefoni izuzetno kvalitetni, ne samo sto je moje (nekoliko-godisnje) iskustvo sa njima extra pozitivno, nego i zbog.... kako rece zof:

Citat
Sagem je ogromna kompanija,proizvode pored telefona,satelitsku opremu,auto instrument table(Pezo 306,406...),fiksne telefone,kompjutersku opremu*ADSL ruteri,kablovska oprema za TV i internet i jos puno drugih stvari).
Kraj citata

ja bih jos dodao jedan segment kojim se fabrika Sagem inace bavi, a to su elektronski sigurnosni sistemi, u cemu je ova fabrika jedna od vodecih u svetu !

I na kraju, kao sto je rekao zof:
Da su krs firma vec bi sto puta propali u ovolikoj konkurenciji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Sve je ovo lepo što ste vi napisali ali morate da shvatite da taj Sagem nije previše orijentisan ka proizvodnji mobilnih telefona kao primarnom cilju, jer da jeste prvo bi proradili na dizajnu i uvodjenju već standardnih tehnologija u iste(da ne govorim novih)!
Govorite: "Dizajn je stvar subjektivnog misljenja i o tome ne treba polemisati.", tačno je to, ali tačno je i to da se po svim statistikama većina mobilnih telefona baš kupuje zbog dizajna a ne zbog pouzdanosti i dugotrajnosti jer gotovo da niko iste u svom posedu danas ne zadržava više od godinu dana,  dok sam Sagem nije medju njima što samo govori da im je dizajn užasan. Ne treba biti previše estetski nadaren kako bi razlikovao lepo oblikovano od onog manje privlačnog!
Pored toga previše su u kompaniji Sagem polagali na sigurnost svojih telefona od provaljivanja i eto im propasti ma koliko dobri bili u elektronici da ne govorim o nestandardnim i svojstvenim menijima!

Tu priču koju ja potenciram o samom dizajnu je vrlo lepo svojski obradio LG i od neke petorazredne kompanije GoldStar promenom imena i dizajnom svojih proizvoda ušao u "prvu ligu". LG nikada nije tipovao na kvalitet i pouzdanost već na dizajn kao primarni cilj i imitaciju uredjaja visoke klase kroz samu boju "šasije" tako i kroz sam izgled. Ovoj priči su se pridružili mnogi manje poznati i poznatiji proizvodjači i sada su lideri u ovom polju.

Gde je sada jedan GoldStar(LG) koji i dalje ugradjuje petorazrednu elektroniku u svoje uredjaje a gde su Sagem i Alcatel kao visoko kotirane kompanije koje imaju elektroniku na kojoj im mnogi zavide u elektronskoj industriji?!?
Procenite sami, ko kosi a ko vodu nosi!

IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
Tako je Sagem radi kompleksnu elektroniku i za vojne potrebe NATO etc
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 68
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 5500
Potpuno je tacno da danas telefone (a i mnoge druge uredjaje) prodaje vise njihov izgled, nego kvalitet, sto je po mome misljenju totalno "out". I prava je tuga, sto firme koje prave nesto iole kvalitetno, propadaju, zbog kozmetike, kojoj u industriji mobilnih telefona ne bi ni trebalo mesta da bude. Zbog te iste kozmetike ili njenog nametanja od strane nekih "ja diktiram modu u svetu" ljudi, desava se da propadne firma koja je pravila jedne od najkvalitetnijih i tehnoloski najnaprednijih mobilnih telefona a zvala se Benefon, a izroni neka firma kojoj je najbitnija stvar da na telefon natrpa sto vise dijamanata i plemenitih metala, a zove se Vertu ! Mislim bljak !!!  Meni konkretno nije bitno da mi telefon ima lep dizajn, da bi ga drzao po stolovima kafica, nego da mi sluzi za ono zbog cega ga i imam - za komunikaciju i naravno moram da budem siguran u njegov kvalitet, tj. da me nece "ostaviti na cedilu" onda kada mi je najpotrebniji.
Prema tome, da se vratim na samu temu koju je zapoceo zof recima:

"Postovani forumasi,
U ovoj temi bih zeleo da barem malo razbijem famu o tome kako su jedini telefoni koji necemu vrede: Nokia,Samsung,Motorola i poneki SonyEricsson ili Siemens.To je u velikoj meri i tacno,ali nije u potpunosti"

I dodam svoj komentar:

Bez obzira da li kosi ili vodu nosi, Sagem telefoni mozda i jesu ruzni, ali su kvalitetniji od mnogih drugih "joj sto je sladak k'o bombona, a ima i 10 Mpx kameru, 200 GB memorije..." telefona.
« Poslednja izmena: 21. Nov 2006, 16:20:05 od bocilius »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.