Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ~SAD~Evropa~Rusija~Ex Yu~~~Budjenje neonacizma~~~  (Pročitano 13945 puta)
20. Apr 2011, 04:23:57
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
LG Nexus 5
SAD: uspon „grupa mržnje”






Vašington – Ekonomska kriza čije se posledice, iako je zvanično prošla, još osećaju, demografski trendovi po kojima će američka bela većina u dogledno vreme postati manjina, zaoštravanje podela između američkih konzervativaca i liberala naročito otkako je predsednik postao Barak Obama – sve to je ovde plodno tle za umnožavanje „grupa mržnje”, kako se ovde karakterišu sve organizacije sa rasističkim predznakom, odnosno neonacističkim ideologijama.

„Pravni centar za južno siromaštvo”, nevladina organizacija koja prati politički i društveni ekstremizam, u jednom od svojih novijih izveštaja konstatuje izuzetno veliki rast baš tih grupa: od izbora Obame njihov broj je sa oko 600 porastao na više od hiljadu.

U Americi, neonacisti su od prve pojave takvih organizacija tokom 1950-ih (mada ih je bilo i pre Drugog svetskog rata), ipak na društvenoj margini. Procenjuje se postojanje 158 aktivnih neo-naci grupa sa hiljadama članova i desetinama hiljada simpatizera

Opasnost od njihovog delovanja se, međutim, ne potcenjuje, pa su, kao potencijalni teroristi, pod stalnom prismotrom Ef-Bi-Aja.

Danas je najveća takva grupa „Nacionalni socijalistički pokret”, poznat po tome što – koristeći ustavne slobode okupljanja i izražavanja – njegovi pripadnici povremeno paradiraju u nacističkim uniformama i sa eksplicitnim nacističkim simbolima.

Njihova „misija” je „velika Amerika” u kojoj državljanstvo ne bi mogli da imaju Jevreji, „obojeni” i homoseksualci. Okupljaju uglavnom mlađe ljude, uključujući i „skinhedse”. Imaju neku vrstu labave paravojne strukture, filijale u 32 od 50 američkih država, svoj veb-sajt, pa i svoju muzičku produkciju.

Pored njih deluju i „Američka nacistička partija”, „Arijske nacije”, „Nacionalna alijansa” i mnogi drugi, a u ovu kategoriju mogu da se uvrste i nacisti koji su to bili pre pojave ideologije nacizma: Kju kluks klan, danas labavo organizovana krajnje desničarska organizacija koja je zagovornik nadmoći bele rase.

Čak i uzete sve zajedno, ove neonacističke grupe su manjina koja uglavnom deluje izvan radara javnosti, kako bi mogli da se organizuju, regrutuju nove članove i prikupljaju fondove a da ih u tome ne ometaju vlasti.




Kad Hitlera slave na is­to­ku Evro­pe


Ras­pad SSSR-a, po­čet­kom 1990-ih, pro­u­zro­ko­vao je ve­li­ke eko­nom­ske i so­ci­jal­ne pro­ble­me u svim de­lo­vi­ma biv­še dr­ža­ve. Ne­do­sta­tak po­sla i si­ro­ma­štvo ko­ji su pri­ti­sli de­se­ti­ne mi­li­o­na lju­di stvo­ri­li su po­god­no tlo za po­ja­vu ul­tra­de­sni­čar­skih po­lu­voj­nih or­ga­ni­za­ci­ja, ko­je su pru­ži­le uto­či­šte mar­gi­na­li­zo­va­nim, neo­bra­zo­va­nim, po­seb­no mla­di­ma ko­ji­ma ni­je da­ta ni­ka­kva mo­guć­nost za za­po­sle­nje.

Glav­ne od­li­ke de­lo­va­nja ru­skih neo­na­ci­sta su: ra­si­zam, an­ti­se­mi­ti­zam, isla­mo­fo­bi­ja i eks­trem­na kse­no­fo­bi­ja usme­re­na ka pri­do­šli­ca­ma iz Azi­je. Iako ne sle­de kla­sič­ni na­ci­zam, to ih ne spre­ča­va da se ki­te „sva­sti­ka­ma“ i sla­ve Adol­fa Hi­tle­ra.

Naj­i­stak­nu­ti­ja gru­pa ova­kvog po­li­tič­kog usme­re­nja je „Ru­sko na­ci­o­nal­no uje­di­nje­nje“ (RNE), ko­je pred­vo­di Alek­san­dar Bar­ka­šov. Pri­pad­ni­ci RNE tvr­de da svo­je is­po­sta­ve već ima­ju u 250 gra­do­va ši­rom ze­mlje. Se­be sma­tra­ju avan­gar­dom pred­sto­je­će na­ci­o­nal­ne re­vo­lu­ci­je i u tom smi­slu spro­vo­de i voj­nu obu­ku svo­jih čla­no­va.

„Na­ci­o­nal­so­ci­jal­na uni­ja“, ko­ju pred­vo­di Vik­tor Ja­ku­šev, ta­ko­đe ra­di na „stva­ra­nju na­ci­o­nal­ne dr­ža­ve“, ali se isto­vre­me­no bo­ri i pro­tiv „po­ku­ša­ja ci­o­ni­sta da us­po­sta­ve glo­bal­nu he­ge­mo­ni­ju“. Po Ja­ku­še­vu, ma­so­ni su ho­mo­sek­su­al­ci, pri­pad­ni­ci „ni­žih ra­sa“ od­li­ku­ju se ne­do­stat­kom jed­nog hro­mo­zo­ma u od­no­su na „vi­šu ra­su“, a Je­vre­ji su „bi­o­ro­bo­ti pro­gra­mi­ra­ni da po­či­ne sa­mo­u­bi­stvo“.

Ru­ski neo­na­ci­sti su ne­dvo­smi­sle­no sta­vi­li na zna­nje da im je cilj na­sil­no pre­u­zi­ma­nje vla­sti. Svo­ju de­lat­nost „po­kri­va­ju“ ra­dom u sport­skim klu­bo­vi­ma, kao ču­va­ri re­da, obez­be­đe­nje i slič­no, što im omo­gu­ću­je do­stup oruž­ju. Naj­dra­stič­ni­ji pri­mer nji­ho­vog de­lo­va­nja je­ste od­se­ca­nje gla­va dvo­ji­ci mu­sli­man­skih imi­gra­na­ta is­pred cr­ve­ne za­sta­ve sa sva­sti­kom. Ovaj zlo­čin, sni­mljen vi­deo-ka­me­rom, u jed­nom tre­nut­ku se na­šao i na In­ter­ne­tu.




Neo­na­ci eks-Ju


Hr­vat­ski neo­na­ci­sti, na­sled­ni­ci usta­ške ide­o­lo­gi­je An­te Star­če­vi­ća i An­te Pa­ve­li­ća, ogla­ša­va­ju se is­pi­si­va­njem an­ti­srp­skih gra­fi­ta, skr­na­vlje­njem gro­blja i spo­me­ni­ka, ne­gi­ra­njem Ho­lo­ka­u­sta, is­ti­ca­njem usta­ških sim­bo­la, kon­cer­ti­ma pe­va­ča Tomp­so­na. Sa­da­šnji Usta­ški po­kret uglav­nom je fi­nan­si­ran iz ino­stran­stva, pa­ra­ma emi­gra­na­ta iz vre­me­na Dru­gog ra­ta i nji­ho­vih po­ro­di­ca.

U Slo­ve­ni­ji je re­gi­stro­van rast po­pu­lar­no­sti neo­na­ci i neo­fa­ši­stič­kih or­ga­ni­za­ci­ja ko­je svo­je po­sto­ja­nje bra­ne la­žnim pa­tri­o­ti­zmom ši­re­ći mr­žnju i ne­to­le­ran­ci­ju za­sno­va­nu na ra­snoj i et­nič­koj osno­vi. Pr­vi skin­hed­si re­gi­stro­va­ni su još 1984. a po­seb­no im je pri­vlač­na kse­no­fo­bič­na Slo­ven­ska na­ci­o­nal­na stran­ka či­ji je slo­gan „Slo­ve­ni­ja Slo­ven­ci­ma“.

U BiH je fe­bru­a­ra 2010, po mo­de­lu Han­džar di­vi­zi­je, for­mi­ran Bo­san­ski po­kret na­ci­o­nal­nog po­no­sa ko­ji je kao svo­je ne­pri­ja­te­lje pre­ci­zno od­re­dio: „Je­vre­je, Ro­me, čet­ni­ke, hr­vat­ske se­pa­ra­ti­ste, Ti­ta, ko­mu­ni­ste, ho­mo­sek­su­al­ce i crn­ce“.

Neo­na­ci­zam u Sr­bi­ji, ko­ji po­či­va na na­ci­o­nal­nim i ver­skim fak­to­ri­ma, re­pre­zen­tu­je „Na­ci­o­nal­ni stroj”, gru­pa ko­ja je or­ga­ni­zo­va­la mno­ge in­ci­den­te i či­ji su li­de­ri pred su­dom.




Evropski marš


Uprkos podsećanjima na strahotnu prošlost, neonacizam ponovo oživljava u Evropi.


Arsenal nacističkog znamenja pronađen pre nekoliko godina u jednoj raciji u Nemačkoj


Neonacizam doživljava procvat širom Evrope. Uprkos podsećanjima na strahotnu prošlost, dokumentima, filmovima i serijama, uprkos opomenama, školskim štivima i zakonskim zabranama – zlo ponovo preti.

Ne radi se o apstraktnom pojmu koji opisuje ponašanje ili verovanja jedne supkulture. Neonacisti ne žive u podzemlju, ne izlaze iz svojih skrovišta kada padne noć. Oni su učitelji, kompjuterski eksperti, prodavci, muzičari... Mogu da budu naše kolege, susedi.

Posredni i neposredni uticaj neonacističkih organizacija raste od Holandije i Belgije, preko „desničarskog bastiona” srednje Evrope – Austrije, Mađarske, Češke i Slovačke – do Balkana.

Sve je više parlamenata u čijim sazivima sede ultradesničari koji su na funkciju dospeli uz podršku neonacista.

U Francuskoj su neonacističke organizacije zabranjene, ali mnoge se legalno kriju iza registrovanih ultradesnih grupacija poput Trećeg puta ili Novog otpora koji nastupa pod sloganom „Manje leftizma! Više fašizma!”.

U Italiji nacističkoj ideologiji bliske organizacije već decenijama opstaju kao parlamentarne stranke.

U Nemačkoj je po završetku rata, pod nadzorom saveznika, izvršena striktna „denacifikacija”, ali posle ujedinjenja 1990. neonacističke grupe dobijale su sve više pristalica, posebno među mladima iz bivše DDR koji su negovali omrazu prema komunizmu i averziju prema Slovenima – posebno Poljacima – ili Turcima.

Kako je proizvodnja nacističkog propagandnog materijala zabranjena, uvozi se iz SAD, Skandinavije, Mađarske ili Italije. Izmišljaju se novi simboli koji asociraju na svastiku.

Najjača stranka kojoj se pripisuje ova orijentacija jeste Nacionalna demokratska partija. Mnoge grupe koje isplivaju na površinu zabranjene su, ali stalno se stvaraju nove.

Britanski neonacisti predstavljaju širok front stranaka koje su pre svega usmerene na „čišćenje” društva od drugih etničkih i verskih grupa. Britanska nacionalna partija Hitlerovog obožavaoca Džona Tindala, koja otvoreno poriče Holokaust, predvodi listu od najmanje desetak takvih stranaka – ideološke dece Britanske unije fašista i nacionalsocijalista sera Osvalda Mozlija koja je zabranjena 1940.

U Bugarskoj je registrovano pet stranaka neonacističke orijentacije, u Grčkoj dve: Krisi avji (Zlatna zora) i Mavros Krinos.

U Slovačkoj su pripadnici neonacističke grupe Slovenska pospolitost angažovani u obračunima sa Romima, a prošle godine su u Bratislavi sprečili održavanje prve parade LGBT populacije. Slave Hitlerovog zamenika Rudolfa Hesa, a u Novom Sadu su ruku pod ruku sa srpskim neonacistima obeležavali godišnjicu rođenja Hajnriha Himlera.

U mađarskom parlamentu otvoreno neofašistička stranka Jobik, poznata po podršci ideji gradnje koncentracionih logora za mađarske Rome, partner je vladajućeg Fidesa premijera Viktora Orbana. Izveštaji govore da postoji najmanje osam tajnih logora za stalnu obuku neonacista, uključujući i onaj ekstremnog Mađarskog nacionalnog fronta, namenjen kandidatima koji dokažu da nisu jevrejskog ili romskog porekla. Vizentalov centar upozorava da Mađarska „tone u ambis rasne mržnje”.

U susednoj Austriji, Hitlerovoj domovini u kojoj je u vreme fašizma bilo registrovano 500.000 nacista, Partija slobode Hajnca Kristijana Štrahea uspinje se ka političkom vrhu zahvaljujući raznim neonacističkim udruženjima građana. Neonacisti lajt bi prema ispitivanjima javnog mnjenja danas osvojili preko 40 odsto glasova – obnavljajući mučna sećanja na uspon nacista tridesetih godina prošlog veka.

U Belgiji od 2004. dominira neonacistička organizacija „Krv, zemlja, čast i odanost” koja se često sukobljava sa snagama reda.




Od neo­na­ci­sta, sa mr­žnjom


Oži­ve­li su i po­no­vo di­žu gla­vu. Spre­ma­ju se da da­nas sla­ve ro­đen­dan Adol­fa Hi­tle­ra.

Pre jed­ne de­ce­ni­je mla­di sa ul­tra­de­sni­ce bi­li su „na­ci-gu­bit­ni­ci”. Da­nas je, ka­žu, „sa­svim OK bi­ti na­ci­sta”. Nji­ho­vi iz­bor­ni re­zul­ta­ti to po­tvr­đu­ju: sti­gla je no­va ge­ne­ra­ci­ja mla­dih obra­zo­va­nih neo­na­ci-ak­ti­vi­sta sprem­nih da pre­u­zmu du­žno­sti.

Pro­da­ju si-di­je­ve na ko­ji­ma pla­vo­ko­se de­voj­či­ce umil­no pe­va­ju o su­pre­ma­ci­ji be­le ra­se. Kre­i­ra­ju vi­deo-igri­ce u ko­ji­ma je oba­ve­zno ubi­ti sva­kog tam­ne pu­ti. Štam­pa­ju ma­ji­ce sa krip­to-po­ru­ka­ma. Ga­bri­je­le Adi­nol­fi, osni­vač ita­li­jan­ske neo­na­ci­stič­ke gru­pe Ter­ca po­si­zi­o­ne, tre­ća po­zi­ci­ja, ja­sno ka­že: „Je­di­ni na­čin da da­nas bu­de­te fa­ši­sta je­ste da bu­de prag­ma­tič­ni.”

Ima­ju sa­vr­še­nu ko­man­du nad ko­mu­ni­ka­ci­ja­ma 21. ve­ka. Od In­ter­ne­ta do kon­ce­ra­ta. Neo­na­ci mu­zič­ka fir­ma Pan­cer­fa­ust re­kords uspe­šno po­slu­je pod slo­ga­nom: „Mi ne sa­mo da za­ba­vlja­mo de­cu ra­si­ste, mi ih pra­vi­mo.”

Ne ve­ru­ju me­di­ji­ma i for­mi­ra­ju sop­stve­ne pres-agen­ci­je i saj­to­ve ka­ko bi ši­ri­li svo­je ide­je mr­žnje, ra­si­zma, ho­mo­fo­bi­je, an­ti­se­mi­ti­zma...

Oni su Nem­ci, Bri­tan­ci, Ru­mu­ni, Fran­cu­zi, Ru­si, Ita­li­ja­ni, Šve­đa­ni... Eks­trem­na de­sni­ca po­sta­la je vo­de­ća po­li­tič­ka sna­ga me­đu oni­ma od 15 do 30 go­di­na u Ho­lan­di­ji, Austri­ji i Re­pu­bli­ci Če­škoj. Nji­hov uti­caj ra­ste.

Iako su neo­na­ci­stič­ki sim­bo­li u mno­gim ze­mlja­ma za­bra­nje­ni, nor­me, vred­no­sti, ve­ro­va­nja i ci­lje­vi ove sup­kul­tu­re po­sta­ju glo­bal­ni fe­no­men sa ra­stu­ćim bro­jem me­đu­sob­no po­ve­za­nih i or­ga­ni­zo­va­nih gru­pa.

Neo­na­ci­sti ima­ju naj­ma­nje če­ti­ri ve­li­ke me­đu­na­rod­ne or­ga­ni­za­ci­je či­je se član­stvo u Evro­pi pro­ce­nju­je na mi­li­on lju­di.

Već du­že od de­ce­ni­je auto­bu­si­ma iz svih kra­je­va Evro­pe do­la­ze u Dre­zden ka­ko bi go­di­šnji­ce sa­ve­znič­kog bom­bar­do­va­nja 13. fe­bru­a­ra 1945. zlo­u­po­tre­bi­li za glo­ri­fi­ko­va­nje na­ci­stič­kog Tre­ćeg raj­ha i pro­tu­ra­nje te­ze da „ni­jed­na stra­na ni­je bi­la ma­nje ne­hu­ma­na od dru­ge”. Če­ški neo­na­ci­sti i šved­ski fa­ši­sti dra­gi su go­sti na fe­sti­va­li­ma ko­je or­ga­ni­zu­je Bri­tan­ska na­ci­o­nal­na par­ti­ja. Ovog mar­ta mar­ši­ra­li su u Vil­nju­su u Da­nu ne­za­vi­sno­sti Li­tva­ni­je.

U Ame­ri­ci je utvr­đe­no po­sto­ja­nje 158 ak­tiv­nih neo­na­ci­stič­kih gru­pa sa hi­lja­da­ma čla­no­va i de­se­ti­na­ma hi­lja­da sim­pa­ti­ze­ra. Po Či­leu skr­na­ve si­na­go­ge i je­vrej­ska gro­blja.

Hi­tle­ro­vo sled­be­ni­ci usu­di­li su se da se po­ja­ve čak i u Izra­e­lu, ne oba­zi­ru­ći se na šest mi­li­o­na Je­vre­ja ko­je su nji­ho­vi ido­li po­bi­li to­kom Ho­lo­ka­u­sta.

Izvor: Politika
« Poslednja izmena: 20. Apr 2011, 04:24:47 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
igrom slucaja bio sam jednom na proslavi rodjendana hitlera,posle dosla murja uplasili se da cemo sa te manifestacije da udarimo po ciganskoj mali
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
LG Nexus 5
I sta bi na kraju, jeste napali Marinkovu Baru?  Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
ma jok ovi kerovi oduzeli zastave i obelezja protivpravno posto tada a mislim i sada nisu zabranjeni zakonom,skup su rasturli iz predostroznosti kako rekose,tj iz navodnog straha od osvajanja i etnickog ciscenja plemena iz bangladesa,e posle se ispostavilo da je neko od ovih seljaka mestana antifasista to prijavio
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
Danas nam je divan dan  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia ispo iz modu
Колико треба бити ретардиран Србин па славити хитлеров рођендан?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Nokia 
Ко каже да су то Срби? Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 243
Zastava Roma
OS
MacOS X
Browser
Safari 5.0.5
mob
Nokia ne znam
Колико треба бити ретардиран Србин па славити хитлеров рођендан?  Smile
+1

bagra

Ima­ju sa­vr­še­nu ko­man­du nad ko­mu­ni­ka­ci­ja­ma 21. ve­ka. Od In­ter­ne­ta do kon­ce­ra­ta. Neo­na­ci mu­zič­ka fir­ma Pan­cer­fa­ust re­kords uspe­šno po­slu­je pod slo­ga­nom: „Mi ne sa­mo da za­ba­vlja­mo de­cu ra­si­ste, mi ih pra­vi­mo.”
Smiley 1 sljam ogavni
Oni su Nem­ci, Bri­tan­ci, Ru­mu­ni, Fran­cu­zi, Ru­si, Ita­li­ja­ni, Šve­đa­ni... Eks­trem­na de­sni­ca po­sta­la je vo­de­ća po­li­tič­ka sna­ga me­đu oni­ma od 15 do 30 go­di­na u Ho­lan­di­ji, Austri­ji i Re­pu­bli­ci Če­škoj. Nji­hov uti­caj ra­ste.

Sta,sad je desnica odmah po difoltu neonacizam  Smile Smile
Neo­na­ci­sti ima­ju naj­ma­nje če­ti­ri ve­li­ke me­đu­na­rod­ne or­ga­ni­za­ci­je či­je se član­stvo u Evro­pi pro­ce­nju­je na mi­li­on lju­di.

Jeste sad, 17 milijardi  Smile

U Ame­ri­ci je utvr­đe­no po­sto­ja­nje 158 ak­tiv­nih neo­na­ci­stič­kih gru­pa sa hi­lja­da­ma čla­no­va i de­se­ti­na­ma hi­lja­da sim­pa­ti­ze­ra.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Samsung Galaxy IIs
Moja osnovna skola se nekada zvala "20. april", posle su promenili ime u Nikola Tesla  Smile
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Ovo je nazalost realnost.
Ovi pokreti su vec dosta jaki u Evropi,a i u Rusiji,i postaju sve jaci.
Nisam znao da su se prosirili(bas u tom obliku) i na Debeloguziju,ali,dobro,za to me ionako zabole.  Smile Tamo nek se makljaju i ubijaju kolko oce.  Smile

Колико треба бити ретардиран Србин па славити хитлеров рођендан?  Smile
Ili Sloven.

Mislim,to je prosto jadno.Ko Stokholmski sindrom,malte ne.


p.s.-ovo,ako bude nastavilo ovako da se razvija i jaca,ce postati veliki globalni problem.Za sve ljude.
Jer,neonacisti su uvek nevidjeno zadrti.Ako ne zelite sa njima da lemate nekog,vi niste neutralan,vi ste njima protivnik.
To su zadrte budale koje znaju samo za nasilje i crno-beli pogled na sve.
« Poslednja izmena: 20. Apr 2011, 11:24:17 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.