Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:34:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sadamov predsednicki avion  (Pročitano 4219 puta)
02. Avg 2007, 21:22:23
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Preturajuci po fajlovima sa slikama naleteh na fotke na koje sam skroz zaboravio.
Napravio sam ih na Bagdadskom aerodromu u delu koji je potpuno zatvoren za civile i koji
se ne koristi.
Koriste ga jedino privatne kompanije za obezbedjenje i specijalne jedinice jer je zbog
prostranstva pogodan za obuku i trening "taktickih" (ofanzivnih i defanzivnih) stilova voznje.

Da skratim pricu... Avion cije sam slike postavio je bio Sadamov predsednicki avion.
(kao u Americi Air Force 1) Specifican je po tome jer je to jedini Jumbo Jet na svetu
koji na zavrsetku repnog dela ima kabinu za Rear Gunner-a!!! - Ili ti zadnjeg pucaca.
Kako su to nakarabudzili, koja mu je bila uloga i kako je to funkcionisalo... ne znam!

Ima jos jedna zanimljivost vezana za ovaj avion (koju ja znam). Pocetkom devedesetih godina
usled krize u zalivu Ameri su izmedju ostalog Iraku uveli sankcije i na letove. Uvidevsi da nema
vise vajde od letenja i da se polako primice kraj, sada vec legendarni Sadam Husein je 'ladno
naredio da se poskidaju svi motori i da se prodaju nekoj od susednih (saveznickih) zemalja - po
principu bolje ista nego nista!

Eto, nekada je i ovaj avion bio predstavnik jednog vremena i simbol moci a sada trune napusten
u zabacenom delu aerodromskog kompleksa.

Konkretan izvor nekih podataka koje sam naveo vam ne mogu dati jer sam sve to jednostavno saznao iz
razgovora sa lokalnim stanovnistvom i zaposlenaima na aerodromu... ne zamerite mi.











« Poslednja izmena: 02. Avg 2007, 21:28:09 od bockoyogi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6267
Odlicne fotografije Smile Inace avion na slici je nama vec sad dobro poznat avion Il-76.On fabricki ima na repu kabinu za "zadnjeg pucaca" i ta kabina je na nekim modelima uklonjena (zavisno od namene) kao na ovom koji je krstario nasim nebom.Zanima me samo zasto je Sadam izabrao transportni a ne putnicki avion kao "Avion Broj 1" ?
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Zanima me samo zasto je Sadam izabrao transportni a ne putnicki avion kao "Avion Broj 1" ?

Ko ce ga znati? Kazu da je unutra bio vrh sredjen i da je uvek i njegova limuzina letela sa njim (mozda zato), a mozda
se bojao da u toku leta gleda kroz prozor Smile

Jest' da nema veze sa avionom al' ajde... U okolini Bagdadskog aerodroma je napravljen citav kompleks velikih jezera jer
je Sadam pozeleo da se vozi gliserom u sred pustinje. Danas je na tom mestu ogromna Americka baza "Victory". Vodu su
dovlacili specijalnim kanalima iz reke Tigar koja protice kroz sam Bagdad. Na tim jezerima se nalaze mini ostrva sa takvim
vilama i dvorcima da vam to zaista recima ne mogu opisati. Sve te vile su povezane podzemnim (ispod jezera) hodnicima.
Uglavnom, u svim tim vec pomenutim vilama bi se svaki dan spremali i servirali svi obroci kompletno (sto bi rekli: u fulu) kao da ce
svakoga trenutka Sadam doci. Nikada se nije znalo u koju ce vilu doci i da li ce uopste doci!!!

Sve u svemu Sadam je bio cudan cova pa me zato ni izbor aviona ne cudi Smile
« Poslednja izmena: 02. Avg 2007, 22:10:01 od bockoyogi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 341
Zastava Vrsac
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.22
mob
SonyEricsson k750i
fotke su extra
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
baš je extra! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
(pitam...) pa zar ovo nije Antonov? Smile
a sto se tice fotke i zanimljivosti koje si nam ispricao,bockoyogi,svaka cast i hvala! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
HTC Tattoo
Citat
Zanima me samo zasto je Sadam izabrao transportni a ne putnicki avion kao "Avion Broj 1" ?

Ko ce ga znati? Kazu da je unutra bio vrh sredjen i da je uvek i njegova limuzina letela sa njim (mozda zato), a mozda
se bojao da u toku leta gleda kroz prozor Smile

Jest' da nema veze sa avionom al' ajde... U okolini Bagdadskog aerodroma je napravljen citav kompleks velikih jezera jer
je Sadam pozeleo da se vozi gliserom u sred pustinje. Danas je na tom mestu ogromna Americka baza "Victory". Vodu su
dovlacili specijalnim kanalima iz reke Tigar koja protice kroz sam Bagdad. Na tim jezerima se nalaze mini ostrva sa takvim
vilama i dvorcima da vam to zaista recima ne mogu opisati. Sve te vile su povezane podzemnim (ispod jezera) hodnicima.
Uglavnom, u svim tim vec pomenutim vilama bi se svaki dan spremali i servirali svi obroci kompletno (sto bi rekli: u fulu) kao da ce
svakoga trenutka Sadam doci. Nikada se nije znalo u koju ce vilu doci i da li ce uopste doci!!!

Sve u svemu Sadam je bio cudan cova pa me zato ni izbor aviona ne cudi Smile
Svaka čast za priču.Tako je i naš "voljeni"drug Tito,vidi se da su ista škola.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 76
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 8310
Odlicne fotke!! Hvala na tim malim pricicama iz Iraka, veoma je zanimljivo i interesantno
Puno srece i cuvaj se!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla MEGAUPLOAD
mob
Nokia 
@bockoyogi............ Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Citat
Svaka čast za priču.Tako je i naš "voljeni"drug Tito,vidi se da su ista škola.

Обојица дебили.
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:34:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.