Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 21 22 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sa Lovćena vila kliče oprosti nam Dubrovniče  (Pročitano 21260 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
SonyEricsson k800i i D820
kod mene u tom malom grdu uz granicu niko nije dirao Hrvate i muslimane (ništa posebno, bilo je ekscesa a njih jako malo ima) i eno ih i dan danas, jedino što su neki muslimani prešli na pravoslavlje (vratili se korjenima)
Eh sada zezas...

majke mi mile drug samnom išao u razred nije bitno kako se zove prije rata bio musliman, doduše komunista mu ćale bio i počeo rat čovjek lijepo da ga niko ne dira ode u crkvu i riješi problem. živa istina

Znas sta je kod mene bilo,ozbiljno ti kazem..u HR tokom rata jedan nas prijatelj musliman bio mobilisan u HV i kada je se vratio iz rata presao na katolicku vjeru,a ne samo on nego i majka,otac i sestra,prije mu se sestra zvala nekako na muslimansko ime sada se zove Nina...ali necemo idemo Blackie u off Smile
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung S7220
kod mene u tom malom grdu uz granicu niko nije dirao Hrvate i muslimane (ništa posebno, bilo je ekscesa a njih jako malo ima) i eno ih i dan danas, jedino što su neki muslimani prešli na pravoslavlje (vratili se korjenima)
Eh sada zezas...
Bila je skoro emisija o tome... Vratimo se na temu.
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Ericsson T28
Da potenciralo se na tome da ljude treba dijeliti na dobre i loše! A ja sam oduvijek držao tezu da je u ratu najteže biti čovjek! Hvala svim ljudima koji su bili ljudi u tome + koji su spasili nečiji život!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
SonyEricsson k800i i D820
Da potenciralo se na tome da ljude treba dijeliti na dobre i loše! A ja sam oduvijek držao tezu da je u ratu najteže biti čovjek! Hvala svim ljudima koji su bili ljudi u tome + koji su spasili nečiji život!
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1252
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
SonyEricsson z1010
A Mesići pocasni gradjanin Podgorice,jebote koja ironija!A mi izginusmo da dokažemo ko je u pravu...
bilo bi dobro da i mi mesica proglasimo za pocasnog Beogradjanina.
to bi nam bio ogroman plus u spoljnoj politici, pa i u investicijama, onda se otvara jos mnogo pitanja.
bolji odnosi. HR nas podrzava za ulazak u EU(posto ce tamo pre nas) ne priznaju KiM...samodobri susedski odnosi i sve je ok!
podrska ovde mnogo znaci u svetu!

CG je to naucila ali nasi intelektualci sa 4 razreda skole nikada nece...
Smile Smile Smile
Боље би било да га прогласе за почасног грађанина Панчева и Јабуке. Мани се Београда!



man se ti pančeva!
IP sačuvana
social share
Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Zoran Djindjic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 583
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
po meni je emisija bila loša i površna najmanje se saznalo o životu u tzv krajini
pročitajte ovo pa čete saznati kaj vas zanima
POBUNA I PROPAST NIKICA BARIĆ, AUTOR PRVE KNJIGE
O STVARANJU I KRAJU tzv. SRPSKE KRAJINE
Rata bi bilo i da je Račan pobijedio
SVE ISTO Za Miloševićevu vlast i hrvatski komunisti bili su ustaše. Da je Račan pobijedio 1990. godine možda bi neke stvari bile drukčije, ali krajnja posljedica bila bi ista: ili bi Hrvatska morala prihvatiti diktat Miloševića ili bi se morala braniti
piše Tomislav KLAUŠKI

Nikica Barić (30) pune tri godine stvarao je najprije doktorat, a zatim knjigu "Srpska pobuna u Hrvatskoj 1990.-1995.", prvo takvo sveobuhvatno djelo nekog hrvatskog povjesničara o Krajini.
Veći dio hrvatskih Srba živio je izvan Krajine, u velikim gradovima. Kakav je bio odnos krajinskih Srba prema njima?
Pobuna se razvijala na područjima gdje je srpsko stanovništvo kroz povijest bilo više zastupljeno. Pobunjeni Srbi nisu puno brinuli o njima.

Korijeni nasilja
Govorili su da ne mogu "zaštititi" sve Srbe, pozivali ih da se presele u Krajinu, a oni će uspostaviti granicu gdje mogu.
Koliko je hrvatski nacionalizam, kroz djelovanje običnih građana, organa vlasti i medija, sudjelovao u tome da se dio tih hrvatskih Srba izvan Krajine priključi pobuni?
Srbi su sigurno bili izloženi pritiscima, nasilju, bilo je i zločina. No 1990. godine nakon izbora nacionalni odnosi bili su zaoštreni, ali tada nitko nije progonio Srbe u Hrvatskoj. Stanje se do jeseni 1991. godine toliko radikaliziralo da je stvoren kontekst u kojemu je nastalo nasilje nad srpskim stanovništvom.
Hoćete reći da je srpski radikalizam izazvao reakciju hrvatskog radikalizma?
Ne želim sada pravdati takvo ponašanje, ali ubojstvo Srba u Gospiću nije se dogodio u jesen 1990. godine, ni u jesen 1991., nego tek krajem 1991. godine kada je zbilja pola grada bilo napadnuto. Osim toga, Franjo Tuđman nije bio isti 1990., 1991., 1995. i 1999. godine. On je zaista tražio novog Pribičevića. Bio je spreman za razgovore sa Srbima, onim lokalnim i iz Beograda.

Tuđmanova naivnost
U prvom stenogramu o podjeli Bosne iz lipnja 1991. godine vidljivo je da Tuđman poziva na obuzdavanje hrvatskog radikalizma, kaže da nam ne treba krvoproliće na hrvatskom teritoriju i da treba okupiti sve Srbe na razgovor. Zato mislim da je Tuđman tih godina prije bio naivan, nego agresivan.
Slažete li se s tezom da bi veći ratni sukob mogao biti izbjegnut da HDZ nije došao na vlast 1990. godine?
Za Miloševićevu vlast i hrvatski komunisti bili su ustaše. Da je Račan pobijedio 1990. godine možda bi neke stvari bile drukčije, ali krajnja posljedica bila bi ista: ili bi Hrvatska morala prihvatiti diktat Miloševića ili bi se morala braniti.
Kako je izgledao život u Krajini?
- Stanovništvo je bilo dosta staro, krajinska vojska imala je prosjek od 40 godina. Rat je uzrokovao nedostatak goriva, prekid elektroopskrbe, dobrim dijelom živjelo se od humanitarne pomoći, a u nedostatku privrede živjelo se od šverca, krijumčarenja, naročito s Muslimanima iz Kladuše i Bihaća.
Kad se vidi višegodišnji zamor ljudi u Krajini, tada ne čudi što su Bljesak i Oluja tako brzo izvedeni. Stanovništvo je jednostavno bilo malaksalo, malodušno, preplašeno i otpor se brzo slomio.
U knjizi spominjete čuveni brijunski transkript iz srpnja 1995. godine, s planovima za Oluju. Što se krije iza rečenice Franje Tuđmana da se Srbima nanesu takvi udarci da "praktički nestanu"?
Krajinski Srbi imali su još od 1993. godine plan evakuacije u slučaju napada. Kad se sagleda tijek događaja od 1991. do 1995. godine bilo je "ili-ili": ili Krajina ili egzodus.

Prolaz civilima
Je li Tuđman mislio na vojsku ili civile?
Ako čitate cijeli transkript, vidjet ćete da je Tuđman rekao da se civilima mora ostaviti prolaze da budu manji gubici. Da je doista htio da Srbi nestanu zatvorio bi koridore i uništio ih u potpunosti. Zbilja ne mislim da je želio nasilje nad Srbima.

     
U Lici je bilo i gladi

Neki danas tvrde da većina srpskog stanovništva u Krajini nije željela odcjepljenje, već je bila instrumentalizirana od radikala. Stoji li ta teza?
- Mislim da su se krajinski Srbi jednostavno poveli za radikalnom politikom. Oni su bili prilično radikalni i bahati 1991. godine. Na kraju ih je takva politika odvela u propast. Kad su stvorili svoju državu život im je bio strašan. Vladali su siromaštvo, neizvjesnost, nema nafte, nema posla, u nekim dokumentima iz 1995. godine spominje se glad u Lici.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
jbt. prva recenica "ovog kaj me zanima"

srbi iz krajine svercovali sa kladusom i bihacem...
...
a "kaj" su to svercovali? narodne price i epske pjesme za trst leviske "pop 84"?

 Smiley 1
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

HR u srcu....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1504
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 8800-N73
Cini mi se da pise "kaj vas zanima"-"vas"  Smile
IP sačuvana
social share
No Risk NO Fun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 583
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
jbt. prva recenica "ovog kaj me zanima"

srbi iz krajine svercovali sa kladusom i bihacem...
...
a "kaj" su to svercovali? narodne price i epske pjesme za trst leviske "pop 84"?

 Smiley 1
pročitaj knjigu majstore
švercali su ne svi nego oni koji su iza sebe imali tzv specijalce i dobrovoljce i sličnu kriminalnu gamad
 a obični ljuci su jeli govna ko i obično
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
LG Nexus 5
a obični ljuci su jeli govna ko i obično


Vidim ta navika izgleda kod tebe jos nije prestala... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 21 22 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.