Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:31:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ruski tenkovski veteran-dirljivo...  (Pročitano 2456 puta)
01. Maj 2009, 23:42:29
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
(danas sam nasao ovo)Ovo je slika jednog starog Ruskog veterana Drugog svetskog rata koji je posle mnogo godina ponovo pored svog starog tenka koji je vozio,T-34...
verovatno je da je i posle rata naletao na T-34ke,ali verovatno sad,u starosti(vidite da mu treba stap),kada vise nema T-34ki u upotrebi,zeleo je da jos jednom vidi svoj tenk...
pretragom pojedinih entuzijasta je posle dugo godina nasao i posetio bas ovaj tenk,tenk koji je vozio pre vise od 60 godina...  Smile
u opisu slike kazu da su se ljudi pored zabrinuli da mu ne pozli od previse emocija,ali srecom nije.  Smile

ovo su ubedljivo medju najdirljivijim slikama koje sam u zivotu video... iskreno,kad sam video 3.,krenula mi je suza...  Smile
covek u dubokoj starosti,sa problemima i teskocama u hodanju,sam,bez icije pomoci,ostavlja svoj stap i klanja se verovatno zadnji put tenku kojim je nekada upravljao i borio se...  Smile  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
takodje,obratite paznju na to da cak i u tim godinama on i dalje nosi uredno odelo i zeli sam da se pokloni...  Smile Smile Smile Smile Smile    (sto me podsetilo na mog dedu,koji je uvek i svuda nosio odelo i drzao do sebe,do kraja zivota...  Smile Smile ) meni je to u najmanju ruku fascinantno...  Smile  Smile







ne mogu vam opisati koliko su me dirnule ove slike,pogotovu sto je pre par meseci  i mene zauvek napustio moj deda,skroman,a ugledan covek koga sam postovao najvise na svetu,a ove slike su me podsetile na njega,tako da samo mogu da kazem da ne treba nikada zaboraviti ono sto su svi oni uradili za sve nas pre 64 godine...    
izvinjavam se ako je tema ili tekst malo cudan.nasao sam slike,i kako sam ih okaco i ispisao prve redove,obuzele su me emocije prema svom pokojnom dedi,i jos sam pod utiskom,tako da izvinite...  Smile
« Poslednja izmena: 02. Maj 2009, 00:14:10 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Svako postovanje. Smile Tema je odlicna i prava zivotna. Ti su ljudi izgurali pobedu. Tuzno je i meni jer pretpostavljam kako ti ljudi tamo tesko zive, ali eto ipak se drze. Bilo je na "histori" kanalu o restauraciji nekog jurisnog gusenicara, pa su nasli coveka koji je bio komandant na njemu, doveli ga ispred garaze, otvorili i ovaj nije mogao da veruje - provozao se ponovo u istom tenku u kojem je ratovao. Ali ono sto htedoh reci je da je taj amer izgledao mnogo bolje od ovog cice i mislim da Ameri vise vode racuna o tim ljudima - postoje udruzenja, imaju i neke aktivnosti itd. Bilo je toga verovatno i u SSSR ali u ovim godinama raspada mora da je bilo strasno pogotovo za te ljude Smile, a da nije njih bilo, ne bi ni ove sada Rusije bilo. Upitajmo se samo gde su sada nasi partizani. Setite se samo Jovanke Broz, koja je cak imala neki veliki cin u ratu itd. Treba postovati svoje i ne zaboravljati tek tako, bez obzira na kojim stranama su se u vihoru rata zadesili. Sve se to mora srediti, povesti racuna o svemu. Ko je ucinio zla, suditi, ko je ucinio dobra makar ga ne zaboraviti.

Voleo bih kad bi mogao cuti sta ovaj deda ima da isprica. A tek o T-34 sta bi mogao da kaze. Ratnik se veze sa svoje oruzje neraskidivom vezom i to je ovde vidljivo. Koliko li je toga tu prozivljeno.

Hkj kazes da te potsetio na tvoga dedu. Pa i mene potseca na moga i sad mi je zao sto nisam mnogo vise pricao sa njim i cak i zapisivao, jer stvari polako blede, secanja se zamagljuju, gube ostrinu.

Zato budite dobri jedni prema drugima, svi, i pamtite i secajte se, ako vec se ne setite i da zapisete ili fotografisete, jer u zivotu se nikada nista nece ponoviti.

Odlicna tema druze, da se svi malo zamislimo. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Mladost mu je tu otisla, dani slave... bar deda ima o cemu da prica  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Slike govore vise od bilo kojih reci,dirljivo. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 178
Zastava jos uvek africca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
HTC one v
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Svaka cast!  Smile
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Svako postovanje. Smile Tema je odlicna i prava zivotna. Ti su ljudi izgurali pobedu. Tuzno je i meni jer pretpostavljam kako ti ljudi tamo tesko zive, ali eto ipak se drze. Bilo je na "histori" kanalu o restauraciji nekog jurisnog gusenicara, pa su nasli coveka koji je bio komandant na njemu, doveli ga ispred garaze, otvorili i ovaj nije mogao da veruje - provozao se ponovo u istom tenku u kojem je ratovao. Ali ono sto htedoh reci je da je taj amer izgledao mnogo bolje od ovog cice i mislim da Ameri vise vode racuna o tim ljudima - postoje udruzenja, imaju i neke aktivnosti itd. Bilo je toga verovatno i u SSSR ali u ovim godinama raspada mora da je bilo strasno pogotovo za te ljude Smile, a da nije njih bilo, ne bi ni ove sada Rusije bilo. Upitajmo se samo gde su sada nasi partizani. Setite se samo Jovanke Broz, koja je cak imala neki veliki cin u ratu itd. Treba postovati svoje i ne zaboravljati tek tako, bez obzira na kojim stranama su se u vihoru rata zadesili. Sve se to mora srediti, povesti racuna o svemu. Ko je ucinio zla, suditi, ko je ucinio dobra makar ga ne zaboraviti.

Voleo bih kad bi mogao cuti sta ovaj deda ima da isprica. A tek o T-34 sta bi mogao da kaze. Ratnik se veze sa svoje oruzje neraskidivom vezom i to je ovde vidljivo. Koliko li je toga tu prozivljeno.

Hkj kazes da te potsetio na tvoga dedu. Pa i mene potseca na moga i sad mi je zao sto nisam mnogo vise pricao sa njim i cak i zapisivao, jer stvari polako blede, secanja se zamagljuju, gube ostrinu.

Zato budite dobri jedni prema drugima, svi, i pamtite i secajte se, ako vec se ne setite i da zapisete ili fotografisete, jer u zivotu se nikada nista nece ponoviti.

Odlicna tema druze, da se svi malo zamislimo. Smile
@Papalu,tvoje reci su tacne i poucne,kao i uvek...
pa,naleteo sam na ove slike,i jako su me dirnule,pogotovu 3. i reko aj da ih okacim.posle su me jednostavno obuzele emocije...
ja samo mogu da zamislim njegova osecanja prema ovom tenku,s obizrom da je u njemu preziveo rat,a u isto vreme mu se divim da u tim godinama,on uredan,u odelu,odlazi da se pokloni svom tenku...
sam taj gest i odlucnost u meni bude neverovatno divljenje i postovanje,a kamoli sve ono sto su oni uradili za sve nas...
ovo je ubedljivo jedna od najlepsih slika koje sam video,i tamo gde sam je nasao bilo je par komentara da se posalje na konkurs za slikue godine.
Sta god da bude,nek bude.najmanje sto mozemo da uradimo je da ne zaboravimo sta su nasi preci uradili za nas.
i naravno,svaka cast i postovanje svim veteranima Drugog Svetskog rata...   
Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 02. Maj 2009, 13:35:41 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Tako je Hkj, dobro zboris. Smile Smile
« Poslednja izmena: 02. Maj 2009, 14:19:11 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
mob
Nokia 6300
E šta li su njih dvoje sve zajedno preživeli... Svaka čast za slike  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile,svaka cast!!!


PS:a znali se gde je deda vojevao???Kursk,Berlin......????
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:31:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.