Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 03:28:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ruski stealth bombarder za 2025  (Pročitano 16059 puta)
15. Jan 2010, 00:59:43
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Koliko sam video, ove teme nije bilo, a i vest je dosta nova:

"Russians plan a new strategic bomber for tough times in 2025

Bharat | Jan 2 2010
Sponsored Links

According to Maj. Gen. Anatoly Zhikharev, a commander of Russia’s strategic aviation, Russia is planning a new strategic bomber with stealth technology. It may not be inducted into services anytime before 2025-30, but with the imbibed technology and material, the plane would be difficult to be detected by any radar (unless someone by then comes up with a radar that’s ultra-efficient). Follow the jump for a small video on Russia’s strategic aviation plans and the extensive modernization they propose to strengthen their war power. “The new strategic bomber will replace the Tu-95MC Bear and Tu-160 Blackjack strategic bombers, and Tu-22M3 Backfire long-range bombers currently in service with Russia’s strategicaviation.”

izvor:
http://www.gizmowatch.com/
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

stealth_bomber_orRUy_54.jpg
(29.33 KB, 550x300)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Види ти Русе. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Citao sam o tome ranije, mislim da ce tek posle 2020 poceti sa prvim letovima...

Mislim da nema lepe buducnosti za bobmardere kao i za tenkove... previse su glomazni...

Moja neka predpostavka da ce se buduca avijaciaj svoditi na manje brze i okretnije lovce, ako ih do tada ne zamene letelice u obliku tanjira... Smiley
« Poslednja izmena: 15. Jan 2010, 02:34:58 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nije zahvalno predvidjati buducnost, ali je uvek interesantno. Mislim, da se nikad ne zna kada ce koji koncept prevladati. Mnogi koncepti ne zazive odmah, vec u buducnosti ali sa sasvim drugom primenom. Ko ce ga znati, sve zavisi od daljih otkrica, a to se nikad ne zna. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Vec godinama se prica o ovom projektu,ali za sada se zve i zavrsava na prici.Kolko je nesto ovako realno,pokazace vreme.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11114
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Samsung Galaxy S10
Brate, izgleda kao svemirski brod, a zar ne bi trebao biti "izlomljen", da tako kažem, kao ovi američki?
Mislim, pretpostavljam da je moje pitanje glupo, ali ja nisam stručnjak za ovu oblast, zato i pitam, jer koliko sam razumeo, stelt ustvari nije nevidljiv, nego daje manji odraz na radaru, što zbog materijala, što zbog načina pravljenja, ti uglovi među sastavcima, itd.. ako se ne varam  Smile
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne bih ja puno verovao ovoj slici, ali ko zna? Ovakav oblik kao na slici vise podseca na neki SST (Super Sonic Transport) projekat.
Daleko je sve to, ali ocigledno su poceli da rade na tome - treba pratiti sture vesti tokom nadolazeceg vremena. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
koliko ja znam ruski projekat bombardera 5 generacije je PAK DA

Tupolev" will finalize a long-range bomber in 2012

Developing long-term long-range aviation aircraft complex (PAK DA) will be completed in 2012. This, as reported by Interfax, said the president of the company "Tupolev", leading the development of a new bomber, Alexander Bobryshev. Earlier it was reported that the new aircraft, which will be created on the basis of a supersonic bomber Tu-160 first flew in 2015.

December 22, 2009 long-range strategic air force commander Major-General Anatoly Zhikharev said that the prospective bomber would replace "and distant, and strategic bombers, and submarines." The new aircraft will replace the Tu-160 bombers, Tu-95MS and Tu-22M3, are now the basis for long-range aviation in Russia.

"The new aircraft will malozameten, but completely eliminate its visibility for an aircraft of this class is impossible. Reduce the same to the effective reflecting surface is very possible with the use of new technologies and materials" - Zhikharev said, noting that the new bomber entered service in 2025-2030 year .

On the contract to design and create a fundamentally new strategic bomber in August 2009, said general director of the Tupolev Igor Shevchuk. According Bobrysheva, the contract was concluded for a period of three years. Main characteristics of prospective bombers still unknown.

By the end of 2008, the Air Force Association of Russia were 64 Tu-95MS bombers, 16 Tu-160 and about 120 Tu-22M3. In addition, the storage was about 90 Tu-22M2 and Tu-22M3, and four Tu-160 Blackjack and Tu-95MS, seven were used for testing purposes.

 sem ovog rusi imaju i projekta bombardera takosvanog T60s za koj su ameri saznali 2000 a koj je sad u fazi razvoja ako nije vec i zavresn
http://www.google.com/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=6&ved=0CCMQFjAF&url=http%3A%2F%2Farhiva.glas-javnosti.rs%2Farhiva%2F2000%2F04%2F12%2Fsrpski%2FSP00041106.shtm&ei=eBhRS_uEMIOz4QbavNmhCQ&usg=AFQjCNH-mTjg3V5IBg3vIjFOOmrbiP2SLAsig2=EuAqZZi5Jj1UWfq7kpOBSg

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

675156811e98d3d1055957a6af8dbf1b09f81517.jpg
(36.06 KB, 400x400)
« Poslednja izmena: 16. Jan 2010, 02:48:28 od Su47Berkut »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mozda je rec o istom projektu, a mozda i nije. Kod Rusa nikad nisi nacisto Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
ma pusti ruse oni pricaju kako nemaju para a razvijaju nekoliko projekata aviona iste generacije pa koj im se svidi a one druge ostavljaju kao demonstratore  i isprobavaju tehnologiju za treci projekt.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 03:28:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.