Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:32:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ruski cruise missile  (Pročitano 3131 puta)
24. Nov 2007, 02:05:57
Svakodnevni prolaznik

Lead me, follow me, or get out of my way

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 266
Zastava unknown
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
SonyEricsson 
evo zasto se potresaju natovci pa ovo bre moze komotno sa 3 mecke i zastita za njih da napadnes celu flotu hahahhaha(da ne preterujem ......ali ovo stvarno izgleda mocno pazite range 3000-5000 km a istealth gotovo mach brzo a i 12 po mecki.....)



As of 1996 it was reported that at least two next-generation strategic cruise missiles were under development, with conventional (Kh-101) or nuclear (Kh-102) warheads. The Kh-101/102 was in development for most of the 1990s, and were expected to enter service in 2002-3. Reported to incorporate stealth features. By late 2000 very few details had emerged concerning either program, neither of which appeared to have received Western designations. Based on the reported association between the Kh-55 and the Kh-65, it is probably the case that the Kh-101 is a derivative of the previous Kh-55.

It was reported that Russian Air Force plans called for upgrading the Tu-95MS `Bear-H' bomber to carry up to eight Kh-101 or 14 Kh-65 cruise missiles. There was also a plan for the Tu-160 to carry 12 Kh-101s. A re-arming plan for the Tu-160 under which tthe modernised Tu-160 was to carry 12 Kh-101s or Kh-SDs was halted in 1998. At that time the Russian Air Force had only six bombers of this type and talks on buying a further 19 from Ukraine fell through. In April 1998 it was decided that Ukraine's Tu-160s would be scrapped. There was therefore no sense in launching an upgrade programme and the complete withdrawal of the Tu-160 from service was being considered.

The long-range Kh 101 cruise missile apparently still under development by the Raduga Design Bureau and long-range aviation. It was apparently first launched in October of 1998 by a Tu-160 during 37th Air Army exercises. It will reportedly be employed with either a conventional (Kh-101) or a nuclear (Kh-102) warhead. The conventional warhead version required the use of a highly accurate guidance system, which reportedly provides a circular error probability of 12-20 meters. An electro-optic flight path correction system uses a terrain map stored in its onboard computer, as well as a TV-seeker for the terminal stage of flight. The Kh-101's launch weight is 2,200-2,400kg and its maximum speed is Mach 0.77. The range of this system probably exceeds 3,000km, and some reports claim a range of as great as 5000 km.

The Kh-101 is described as having an "aerial torpedo" configuration, but with swept wings and use of radar absorbing materials, conformal antennas, and other stealth technologies. The design features an INS guidance and satellite navigation receiver for midcourse guidance, with terminal attack using an image matching system. This high precision allows a conventional warhead, though the Kh-102 version has a nuclear warhead.

Some reports suggest that the Kh-101 share the engine configuration of the Kh-55, with a turbofan under the tail, while other accounts claim the a turboprop engine drives a pusher contraprop system on the tail, with propeller blades made of low-RF-signature materials. This confusion suggests that possibly alternative propulsion schemes were evaluated.

In March 2000 it was reported that the Russian Air Force had tested a new cruise missile with a conventional warhead. It was said to be a Kh-555 missile, which was developed from the Kh-55, with a range of 2000 - 3000 km. The relationship between the Kh-555 and the Kh-101, with evidently similar characteristics, is unclear. As of early 2005 it appeared that the development of the Kh-101 had been suspended in favor of the Kh-555 program.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

tu.jpg
(92.29 KB, 1000x782)
IP sačuvana
social share
No bastard ever won a war by dying for his country.
He won it by making the other poor dumb bastard die for his country.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Bas se razmisljam da ovo stavim na neke strane forume, da ih malo nerviram  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Lead me, follow me, or get out of my way

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 266
Zastava unknown
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
SonyEricsson 
a ne nerviraju se oni.....imaju oni masine za pranje mozga Smile Smile....sredice to bice recimo na discoveriju the almighty patriot i ona shield programa ....... Smile Smile.....ja kad ih nerviram samo ih pitam od kad ono bese stanica mir u orbiti?.....hahahha......ne mogu da nadjem de ono bese da kad ispaluju projektile jedan vodi dok drugi prate i to lete veoma nisko iznad mora ispod radara pa kad obore ovog prvog preuzima drugi tako da verovatnoca pogoditi brod je.......jer ispaluju ih u salvama po 12......a zamislite kad pogodite nosac......koja steta pa ameri ne bi mogli ratovati kad bi izgubili recimo 2-3 nosaca....i jas sam bio skeptik u odnosu ovih raketa neko vreme ali posle one izraelske fregate sto su drmnuli u libanu i to jednom raketom i pored sve hi tec opreme aegis i ne znam ni ja vise sta opet mi se vratila vera u ruskiland pa izrealci  prakticno imaju sve sto i  ameri mozda su i bolji u sistemima ......a rusi praktican su narod nema sta pet puta odmere pre nego sto odseku i ne plase se ljudi da eksperimentiraju.....mocno stvarno mocno
IP sačuvana
social share
No bastard ever won a war by dying for his country.
He won it by making the other poor dumb bastard die for his country.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla MEGAUPLOAD
mob
Nokia 
da čitao sam o tome na www.janes.com........opasno oružje......




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9

Opaka stvar Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 339
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia E90
a ne nerviraju se oni.....imaju oni masine za pranje mozga Smile Smile....sredice to bice recimo na discoveriju the almighty patriot i ona shield programa ....... Smile Smile.....ja kad ih nerviram samo ih pitam od kad ono bese stanica mir u orbiti?.....hahahha......ne mogu da nadjem de ono bese da kad ispaluju projektile jedan vodi dok drugi prate i to lete veoma nisko iznad mora ispod radara pa kad obore ovog prvog preuzima drugi tako da verovatnoca pogoditi brod je.......jer ispaluju ih u salvama po 12......a zamislite kad pogodite nosac......koja steta pa ameri ne bi mogli ratovati kad bi izgubili recimo 2-3 nosaca....i jas sam bio skeptik u odnosu ovih raketa neko vreme ali posle one izraelske fregate sto su drmnuli u libanu i to jednom raketom i pored sve hi tec opreme aegis i ne znam ni ja vise sta opet mi se vratila vera u ruskiland pa izrealci  prakticno imaju sve sto i  ameri mozda su i bolji u sistemima ......a rusi praktican su narod nema sta pet puta odmere pre nego sto odseku i ne plase se ljudi da eksperimentiraju.....mocno stvarno mocno

Mada si pogodio sushtinu, malo si omauo u detaljima. Naime.
1. Nije samo poenta u tome od kada, nego koliko dugo je stanica Mir bila u orbiti bez kvarova !!! Kvarovi i otkazi koji su nastali Na Mir-u (a na velika zvona udarani na zapadu) su se dogodili posle "garatnog roka" (kada je stanica vec bila planirana za uklanjanje sa orbite. Naime Mir je svoj "radni vek" nadziveo vishe nego 2 puta !!! "Shlag na toj torti" je bila i chinjenica da je de-orbitiranje MIR-a bilo resheno tako precizno da je u atmosferi gotovo sagoreo do poslednjeg kg. Deo koji je ipak reziveo povratak u atmosferu se spustio u Tihi okean par km od prorachunate lokacije pada. Po neopreznoj izjavi jednog od americhkih zvanichnika "mi navodjene sonde ne spushtamo ovako precizno"  Smile
2. Princip navodjenja PB-raketa nije "jedan vodi-drugi prate". Slichno kao shto S-300 sliku sa vishe radara koji se neizmenichno pale, relociraju i gase "uklapa" u "objedinjenu sliku vazdushnog prostora" tako i rakete koje se lansiraju sa jednog bombardera "menjaju" podatke o ciljevima medjusobno. Kada ih avion lansira u pravcu cilja rakete se lepezasto razmichu jedna od druge i tek posle par km konvergiraju u pravcu cilja. Logika je da ako se napad vrshi iz rakusa od npr. 30 stepeni razlichiti napadni uglovi radara na cilj (i mamce koje je on lansirao) uzrokuju da ce radari pod razlichitim uglovima "videti" cilj priblizno isto dok ce mamace (za koje na netreba zaboraviti da se radi o aluminijumskim folijicama koje moraju da se rasprshe na jako pravilan nachin da bi postigli efekat odvlachenja) sve rakete videti razlichito. Posledice su jako jednostavne:
- rakete nece biti skrenute sa cilja.
- mamaci ce biti izrazito neefikasni.
- obaranje jednog ili vishe raketa iz "jata" samo i jedino degradira mogucnost raspoznavanja i diskriminacije cilj-mamac a ni u kom sluchaju ne dovodi do osujecivanja uspeshnog navodjenja na cilj.
- usled napada na cilj iz razlichitih uglova, dolazi kako do prezasicenja sistema PVO protivnika tako i do nemogucnosti postavljanja laznih ciljeva i oblaka dipola na pozicije na kojima bi za SVE rakete bile valisni lazni cilj.
3. Ono shto je "dodatna poslastica" je pricha koja se za ruske protiv-brodske sisteme vrti josh od ranih 80-tih. Navodno su rakete starije generacije AS-4 Kitchen i AS-1 (ili 2 nisam ni sam siguran) Styx pochetkom 80-tih modifikovani da nose sisteme za ometanje i simuliranje ciljeva. Ideja je bila da se sa vec zastarelih bombardera Tu-16 lansiraju podjednako zaostale rakete u pravcu neprijateljske flote. Na taj nachin bi se neprijateljske snege primorale da aktiviraju radarske i reketne sisteme kako bi se izborile sa fantomskom pretnjom na jednom rakursu dok bi pravi napad usledio na drugom. Osim toga aktiviranje radara bi pruzilo neuporedivo tachniju poziciju plovila napadachu chime bi bio u mogucnosti da jako dobro "opkoli" formaciju (i izvede napad iz svih pravaca na nju), tako i da napad izvrshi van dometa PVO sredstava protivnika. Pored toga avijacija formacije (koja bi bila zaduzena za unishtavanje bombarderskih sredstava pre nego shto uopshte lansiraju projektile bila bi usmerena na pogreshan cilj !!!
4. Shto se izraelaca tiche, oni josh uvek ne znaju shta im je gore pomenuto plovilo potopilo.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Lead me, follow me, or get out of my way

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 266
Zastava unknown
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
SonyEricsson 
gslavic  Smile Smile Smile
pa ok oko radara se ne razumem zato i sam pitao znam da ima dosta upucenih u te stvari na bureku( pricali smo s jednim profesorom na akademiji u turskoj na neki seminar , dosta vremena radio tip u rusiji i on je nesto objasnjavao o ruskom softveru pa je spomenuo i to oko pb raketa malo mu je engleski bio......ali ja ga tako shvatih...... Smile Smile )........pa da i ja naucim nesto Smile Smile....za mir znam ........a oko izraelaca......

Israel: Iran Aided Hezbollah Ship Attack


JERUSALEM (AP) - A missile fired by Hezbollah, not an unmanned drone laden with explosives, damaged an Israeli warship off Lebanon, the army said Saturday. Elite Iranian troops helped fire the missile, a senior Israeli intelligence official said.

One sailor was killed and three were missing.

The intelligence official, who spoke on condition of anonymity because of the sensitive nature of the information, said about 100 Iranian soldiers are in Lebanon and helped fire the Iranian-made, radar-guided C-102 at the ship late Friday.

The official added that the troops involved in firing the missile are from the Iranian Revolutionary Guard, an elite corps of more than 200,000 fighters that is independent of the regular armed forces and controlled directly by supreme leader Ayatollah Ali Khamenei.
znaci drmnuli su ga.......a raketa iranska kosar ili kopija kineske c-802

The C-802 anti-ship missile was developed by China HaiYing Electro-Mechanical Technology Academy (CHETA), also known as 3rd Aerospace Academy, located in the southwest suburbs of Beijing. The C-802 is powered by a turbojet with paraffin-based fuel and carried a 363-pound high-explosive warhead. The turbojet gives the sea-skimming weapon a range of over 100 miles. The missile could pose a threat to major warships including U.S. aircraft carriers.

kad ovi mogu onda ko zna sta bi bilo da rusi pocnu prodavati svoje rakete(a prodali su sunburn sirijcima) tolko od njihovih anti missile sistema i gadgeta........
IP sačuvana
social share
No bastard ever won a war by dying for his country.
He won it by making the other poor dumb bastard die for his country.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla MEGAUPLOAD
mob
Nokia 
Kh-101.....vjerujem kako rusi razvijaju i za mornaricu.....



Citat
The Kh-555 is a long-range, air-launched cruise missile. The Kh-555 missile is equipped with a conventional warhead. Externally the new missile and its predecessor, the Kh-55, are quite similar but the Kh-555 has been equipped with additional fuel tanks, new engine and navigation system. The new navigation system combines inertial navigation with terrain matching based upon an electro-optic sensor with geo-location data coming from GLONASS global positioning system. With its enhanced accuracy, the Kh-555 missile can hit targets at maximum ranges between 2,000 to 3,500 kilometers.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Da li je ova raketa povezana sa razvojem rakete 3M-54E "Club" koju izmedju ostalih imaju i Kineske i Indijske podmornice klase Kilo?
I da li je Kh-555 nadzvucna ili podzvucna, posto uglavnom nailazim na informacije da je to samo modernizovana Kh-55 sa nekim elementima(vodjenje cini mi se) rakete od cijeg se razvoja odustalo Kh-101, ako neko moze da razresi dilemu, bilo bi super.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

3m541.jpg
(71.62 KB, 350x394)
« Poslednja izmena: 25. Nov 2007, 20:50:48 od ramon23 »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:32:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.206 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.