Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: da li se slazete sa ruskim analiticarom i da li se treba boriti protiv ovakvog poretka?
DA
60%  (9)
NE
40%  (6)
Ukupno glasova: 15
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: RUSKI analiticar staljinista pre 80 godina predvidja globalizaciju u detalj!  (Pročitano 8681 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Ali hajde razmisli - da si vlasnik kompanije koji treba da ulaže npr. u nove pogone za garderobu jer je potražnja sve veća. Da li bi je otvorio u zemlji A gde je prosečna plata 1.000 evra ili u zemlji B gde je prosečna plata 150 evra i gde su tekstilci isto toliko dobri kao i u zemlji A?
U zemlji A jer se tako razvija domaca privreda a to je ono sto se zove nacionalni interes, znaci mora postojati nacin ekonomske isplativosti tebi ,drzavi ,radnicima.
Jer ako ti preselis svoje pogone u drugu zemlju samo zato sto je rijec o jeftinijoj radnoj snazi sto ce reci vise profita za tebe a manje ulaganja u radnike onda ne mozemo govoriti o liberalizmu ili demkratiji nego samo o neoliberalizmu kao najokrutnijem obliku kapitalizma i o globalizaciji.


Ali zapamtite, do daljnjeg anglo saksonski liberalizam ce pobedit
Ali pobjediti koga pa ta vrsta kapitalizma u svijetu je na snazi vec 150 godina  samo se menjao oblik trzisnog privredjivanja

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Nokia 6230
Pa sve to stoji, ali oni nemaju opoziciju.
nacisti, kojih se najvise boje, bi im bili jednina prava opozicija.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
pa normalno da nemaju jer su pobjedili jebiga sta cec
tako je svijet htjeo
nema komunizma nema nema naci-socijal demokratije
nema u buducnosti ni socijalne demokratije kakva je danas u vecini evropskih zemalja
znaci beskrupolozni kapitalizam Americkog tipa gdje si samo ti kao pojedinac bitan sto znaci da brines sam o sebi nema drzave nema nacije nema zastite.
da bi taj model se ostavrio mora se razbiti nacionalno jedinstvo koje postoji kod brojnih naroda
po modelu kada te u buducnosti neko pita za nacionalno jedinstvo u ekonomsko- drustveno- politickom uredjenu ti ces da ga pitas a sta je to ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Nokia 6230
Jos igraju oni na nacionalno jedinstvo. Polako preko njega nacionalne oligarhije zaduzuju svoje podanike.
Kasnije, kad dodje do talasanja, dovoljno je samo da zavrnu slavinu i da bude kuknjave.
Uzmi samo primer kad je kurton stavljen za predsednika skupstune. Nebitna funkcija. Nije premijer nije predsednik.
Cak mu je i stranka jako relativna sa 26% birackog tela.
Spustaju se zastave, zamandaljuju vrata itd. Za jedan dan. Mi jos nemamo velikih dugova. Ali ako preseku dotok sada, mozemo samo da se pusimo.
Zato je Srbiji potreban drzavnik koji zna sta hoce a ne predvodnik gomile mutanata, koji vode politiku: uradi ovo da bi dobili jos malo proje.
Dugorocni drzavni interes ne postoji. Izglasaj ustav da bi ga izglasao. Vec je zreo da se menja, cim si ga prekrsio desetak puta a i napisao ga nogama.
Nacionalna osecanja se svode na garde cara Lazara i kojekakve bljuvotine stila: mi vas branimo.
Drzavna bezbednost jos radi po starom komunistickom sitemu, trazenja neprijatelja u sopstvenom narodu. Po tim teorijama svaki Srbin je podlozan izdajnistvu, antipatriotizmu i ostalim epitetima koji su kao fol neka jeres.
Nista od toga ne mozes uraditi bez discipline.A disciplinu mozes sprovesti samo kad skines ove pijavice srpske krvi sa vlasti.
Sve bez izuzetka.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
razumijm ja da si ti mnogo ljut ali nemoj da ides pred rudu polako
nedopusti sebi da se sutra nadjes medju onim malobrojnom skupinom iz Novog Sada
i ja sam cesto sam sebi znao reci da nepostoji drugo resenje ali kad pogledam malo dalje i izvazem vidim da diktatura bilo kakva i ona najcasnija jednostavno nije rjesenje
lose je po nas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Nokia 6230
Pa dobro, ako gledas filmove koje snima holywood, ili citas knjige komunista kako nacisti streljaju i pale sve zivo onda nemoze nista.
Ali oni znaju da prevrnu istoriju. Mi smo izgubili drugi svetski rat, jednostvano zbog toga sto su ljudi koji su ratovali protiv fasizma okvalifikovani kao izdajnici. Draza, Djujic. Jednostavno jer si oduzeo drzavljanstvo i osudio ljude koji su umno znacili cak i za danasnju demokratiju hram. (Slobodan Jovanovic)
Tako da u 50 godina su stvorili imidz cetnika sa masnom bradom i kamom u zubima.
Toga neces da se ratosiljas ni danas. Jednostavno neces naciju, neces drzavu. Nacija koja se stidi svojih najboljih ljudi je izbljuvan sljam.
Zar ne vidis kako se lamentira oko bivse Jugoslavije? Zivele strvine odlicno od zajmova koje ti sada placas i novcem i krvlju i nemaju sramote da prizivaju jos tu govnastu tvorevinu.
Oni klinci sto su izasli (Davidovicevi) niti ih ko oslusnuo niti ih ko pitao sta hoce. Ostavili liberale da ih razjuruju.
Nacisti, pravi treba da postoje. Onako kako u Francuskoj ima Le Pena sa svojim brojem glasova. Nece ga Francuzi. Ali Francuzi imaju standard. Oduzmi im cuclu, pa da vidis koliko ce Le Pen imati glasova.Pa se vlast debelo trudi da se to ne dogodi.
Lihvari drese kese i dopunjuju kasu, jer im se nacisti ne isplate.Ne zbog toga sto ce im se sve oduzeti, jer nacisti to po pravilu ne rade, nego zbog toga sto moraju da kapital unose u programe za nacionalno ozdravljenje.

Ako neces ni da ih cujes, onda ti ostaju lihvari. Pa se nosi sa njima. Ovako ce da vladaju jos 500 godina.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
ja se slazem sa tobom  da ovde su komunisti pisali pogresno istoriju samo budala moze reci da su cetnici bili na strani fasista
jer to jednostavno nije tacno mi smo jedimi narod koji je imao 2 antifasisticka pokreta ali razlicitog opredeljenja i drzavnog uredjenja koji je doveo do gradjanskog rata ili bolje reci bratoubilackog.
I na jednoj i na drugoj strani su bili Srbi.
A pisanje istorije  od strane komunista u kojem su  cetnici poistoveceni sa ustasama je sramotno za Srpski narod i valjada se ta nepravda danas polako ispravlja bice potrebno jos vremena
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 6230
Kardinalna greska. Ovo sto si napisao je sutina nerazumevanja stvarnih dogadjaja.
Sve sto se posle desilo te demantuje.
Ubijanje obicnih ljudi, zbog saradnje sa okupatorom, je bilo ubijanje svakoga ko je nesto imao, posedovao ili imao znanje da to sutra kaze.
Otimanje imovine za vise ciljeve je bila pljacka koja danas ti placas to njihovo izivljavanje.
Podjarmljivanje masa sa pesmicama o srecnom zivotu, to je isto sto Dinkic kaze: pola miliona radnih mesta. Kad ne moze to da uradi, kaze da mu drugi nisu dali.
Tako i oni. Sretni bogati, ali tu je vatikan i cia, peta kolona i strani elementi.
Kada ce srpskoj naciji da se kaze da su bili obicne ubice i pljackasi. Ideoloski silovatelji onda ce doci i do preporda u srpskoj misli.
Kako kad evo citave horde takvog otpada i ljudskog sljama (radikali) jos masu zastavama u Srbiji?
Posledice trpis svakodnevno. Ozna je oraganizacija stvorena da permanentno trazi dusmane u soptvenom narodu.
Ubija izabrane premijere, daje lazne informacije tabloidima, stvara losu sliku o bilo kome hoce da nesto pametno uradi za ovu zemlju.
Ispolitizovani popovi su do te faze stigli da vise ni ne pominju Isusa Hrista, vec neke svoje znane svece atek prvi srpski patrijarh bi se zgrozio da vidi u koje mu se svrhe koristi ime.
A to sa lancem od dva svedoka da su se nesto borili, ili filmove koje su snimali, pa to je smejurija.
Ako stavis broj narodnih heroja, hrvata, handzarlija, balista pa ima ih vise nego Srba.

Najopasniji su im bili srpski borci za slobodu srpstva, Draza, Djujic pa su rtako izveli izdaje i ostale neke stvari koje tebi prodaju.
Njihovi se filmovi jos daju (cak i na izvikani B92).
Nemoj tu gresku da pravis.
Kada budu okvalifikovani sa onim sto jesu bili: pljackaske bande u ubice onda ce se Srbija preporoditi. Ti jos nemas ni na pomolu rehabilitaciju Draze Mihajlovica i svih ostalih Srba. O Momcilu Djujicu da ne govorim.
Cela je bivsa drzava bila dogovor srpskih i hrvatskih komunista da proteraju Srbe na svaki nacin. Napravili dogovornu drzavu, pa se posvadjali okoplena. Tvorevina im je pala u morima krvi.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Najopasniji su im bili srpski borci za slobodu srpstva, Draza, Djujic pa su rtako izveli izdaje i ostale neke stvari koje tebi prodaju.
nista oni meni nisu prodali meni je jasno da je ta prica o cetnicima bila potrebna radi balansa jer ako hoces da Srbe  i Hrvate natjeras da zive u istoj drzavi Jugoslaviji onda ta prica o jednim i drugima kao kolaboracionistima i saradnicima i izdajnicima sopstvenih naroda je bila itekako potrebna
Problem je sto su jedni izdali i prvu i drugu jugoslaviju sto su jedni bili spremni  da izvrse genocid i u velikoj mjeri su izvrsili nad Srpskim narodom ja sam rekoa da je potrebno vremena jer tek treba da izumru generacije komunista a njih nije malo
o sljamu i otpadu se u potpunosti slazem sa stobom.
o moci tadasnje udbe ozne i  ostalih preteca Slobinog DB tek treba raspravljati ali o necemu sto se sada desava u Poljskoj pricam o lustraciji o tome kod nas nema  ni govora.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 6230
Najopasniji su im bili srpski borci za slobodu srpstva, Draza, Djujic pa su rtako izveli izdaje i ostale neke stvari koje tebi prodaju.
nista oni meni nisu prodali meni je jasno da je ta prica o cetnicima bila potrebna radi balansa jer ako hoces da Srbe  i Hrvate natjeras da zive u istoj drzavi Jugoslaviji onda ta prica o jednim i drugima kao kolaboracionistima i saradnicima i izdajnicima sopstvenih naroda je bila itekako potrebna
Problem je sto su jedni izdali i prvu i drugu jugoslaviju sto su jedni bili spremni  da izvrse genocid i u velikoj mjeri su izvrsili nad Srpskim narodom ja sam rekoa da je potrebno vremena jer tek treba da izumru generacije komunista a njih nije malo
o sljamu i otpadu se u potpunosti slazem sa stobom.
o moci tadasnje udbe ozne i  ostalih preteca Slobinog DB tek treba raspravljati ali o necemu sto se sada desava u Poljskoj pricam o lustraciji o tome kod nas nema  ni govora.
 
Pa neces imati ni drzavu ni nacionalni ponos, dokle god to ne vratis i kazes istinu.
Dokle god nove generacije Srbe nece znati da su imali izuzetne ljude, izuzetnih sposobnosti i izuzetnog postenja.
Slazem se sa tobom da komunistiski sljam u veliko vlada Srbijom.
Ozna je stvorena da trazi nerpijatelje u svom narodu, a izmisljanje neprijatelja je dobilo razmere nauke.
Hajde da ovoj balvaniji sto je izasla iz pecina prodajemo globalizam i da vladamo tabloidima i rekla kazala vestima.
Istaknimo pederstvo, pedofilstvo, petu kolonu, beli prah i asocirajte sa svima koji hoce neku integraciju sa svetom.
Svako se toga zgrazava pa igrajmo te igre. Istaknimo klanove, pa od ulicnih prerpodavaca droge, napravimo klan koji vrti milijarde dolara.Asocirajmo sa nama nepodobnim politicarima.
Mi ovde mozemo pricati, ali kao mala drzavica ne mozemo nista protiv tog globalizma, do samo jednu stvar. Ono sto niko ne radi, jer nemas drzavnika.
A to je da sacuvamo ono sto imamo pod nasom kapom.Sve sto se radi, je u stvari rasprodaja onoga sto imamo i to bas onima koje mi nazivamo globalistima.
Mutanti prodaju i sebe i narodnu bulju i pokazuju prstom na one koji na to upozoravaju.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.