Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ruska nauka je neverovatna,zašto nikad nije zavladala svetom?!  (Pročitano 10728 puta)
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 34.0
Pa pošto vidim da ponavljaš pitanje i da te interesuje, a znam da s tobom može da se diskutuje, reko da iznesem i svoj stav. Smiley

Brate znaš da sam uvek za konstruktivnu raspravu,a ne za mitove i pričam ti priču... Smile

Nisam ni ja dovoljno upućen,ali neke stavri mi govore da se moglo više,a zašto nije ostaje da nagadjamo,tek nakon sankcija je gasprom objavio da će se svičovati na omz i i jednu drugu firmu nisam zapamtio ime hidro nešto da im oni obezbedjuju opremu,znači da može,verovatno treba još ulaganja ali može,zatim rosnjeft ima sa novatekom projekat da osnuju zajedničku firmu i da pravi platforme,a sve to nakon sankcija,ostaje pitanje šta se čekalo do sad...kad su 2011 ili 12 modernizovali i povećali eksploataciju uglja,firme nemačke i japanske,oprema nema čija nije od Japana do SAD,čini mi se i Poljska da je učestvovala u jednom delu,i onda jbg,a da recimo imaju svoje firme koje to rade i prave opremu koji bi to efekat bio za ekonomiju,nemerljiv...


ganderoleg

Izvini,ali ja govorim samo ono što govore Medvedev i Putin evo ima 4,5 godina i niko od njih ne navodi istoriju kao prepreku razvijanju sopstvenih tehnologija,znači dozvolićeš da oni bolje znaju situaciju i da ne govore o tome napamet,i rekao je i ove godine da može da seče mnogo toga u budžetu,ali budžet za istraživanja i nove tehnologije neće,jer io on vidi u čemu je problem,možemo mi da napišemo sto razloga zašto nešto nije na boljem nivou,ali uprkos svemu mi to moramo da rešimo,to je rekao i na onoj godišnjoj konferenciji da nisu uspeli do sad,ali da im je to primarni cilj i da će osnovati neki koordinacioni centar,koji će pratiti primenu tih projekata za razvoj domaćih tehnologija,pre svega za eksploataciju nafte i gasa,moram priznati da mi je to jedna od stvari koje mi se svidjaju kod tog čoveka,kod njega nema izgovora,ima problem i ima rešenje problema...

To da je Rusija jedna zemlja,šta da radimo to je činjenica i tu je nadmudrena od strane svojih protivnika,ali to je valjda još razlog više da se nastavi,evo nekih pokušaja sa evroaziskom unijom itd,sve su to neki koraci u dobrom pravcu za njih,ali to nije deo priče o razvoju tehnologija pa bolje da stanemo tu...

A ovo zadnje da ratove vodi ekonomija a ne broj tenkova bojim se da me nisi razumeo,ja smatram da su stub svake države vojska i obrazovanje,dakle tu da razjasnim dilemu,dakle uvek sam da država ima jaku vojsku,medjutim mislio sam na to da vojska bez jake ekonomije ne može da izgura ni najmanji konflikt,čak ni ovaj pritajeni u Ukrajini,vidimo kako su ih udarili jako ovih dana,dakle vojska apsolutno da,ali ne nauštrb ekonomije,jer vidimo primer S. Koreje mislim,da nije tužno bilo bi smešno,razvoj i vojske i ekonomije moraju biti uporedni procesi...
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1113
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 34.0

ganderoleg

Izvini,ali ja govorim samo ono što govore Medvedev i Putin evo ima 4,5 godina i niko od njih ne navodi istoriju kao prepreku razvijanju sopstvenih tehnologija,znači dozvolićeš da oni bolje znaju situaciju i da ne govore o tome napamet,i rekao je i ove godine da može da seče mnogo toga u budžetu,ali budžet za istraživanja i nove tehnologije neće,


Мајсторе, да ли ти уопште читаш шта ја пишем?

Па Руси развијају нове технологије и имају их. Цела поента почетног текста, који је све ово започео није у томе да ли Руси имају технологије и да их развијају, већ у томе да их нису искористили да "освоје свет" и сл. приче.

A ovo zadnje da ratove vodi ekonomija a ne broj tenkova bojim se da me nisi razumeo,ja smatram da su stub svake države vojska i obrazovanje,dakle tu da razjasnim dilemu,dakle uvek sam da država ima jaku vojsku,medjutim mislio sam na to da vojska bez jake ekonomije ne može da izgura ni najmanji konflikt

Па тачно, али управо то је и Путин радио и ради, покушава да ојача економију на све могуће начине и да попуни буџет, који је по његовом доласку на власт био на самом дну.

Па Јељцинова ера ти је била пре мало више од деценију. У то време су људи дословно гладовали и масовно просили на улицама. Војска је орала земљу да би себе прехранила, а разни милионски градови нису чак имали струју и грејање, док је владао организовани криминал који је прожео све слојеве друштва и институције.

Путин се усресредио на подизање страндарда просечног света, и у томе је донекле и успео. После је кренуо мало по мало да опоравља привреду и оно што је преостало од производње.

Таман кад је мало кренуло, ево нам новог хладног рата. А у овом наметнутом хладном рату, Руси су бледа сенка оног што је некад био СССР, док Амери скоро потпуно контролишу (директно или индиректно) велик део планете, са изузетком области континенталне Евроазије. Амерички геостратези, попут Бжежинског (који је иначе главни и најбитнији амерички саветник за спољњу политику) и не крију да је коначни циљ САД владавина светом и да је покоравање, разбијање и уништење Русије главни задатак и мисија да би се то спровело. Прочитај његову књигу "Велика шаховска табла".



И сад се замера Русима...шта? Што тако разбуцани, сјебани, хендикепирани у дефанзиви, осакаћени и угрожени, док покушавају да скрпе оно што им је остало од распада СССР-а, под опсадом и непријатељством најмоћнијег и најбогатијег блока у историји човечанства, према којем су покушали да буду пријатељи и чинили му невиђене уступке.... нису први у технологијама, и не владају светом јер имају стручњаке и ресурсе?
« Poslednja izmena: 09. Jan 2015, 17:19:56 od ganderoleg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 34.0
Citat
према којем су покушали да буду пријатељи и чинили му невиђене уступке....
Добро де, не идимо у патетику.  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 34.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Ово је руски ратни арсенал


8. јануар 2015.

Москва – Иако се Русија данас можда не сматра тако великом војном силом као некада, од када је Владимир Путин 2012. поново изабран за председника, руске оружане снаге доживеле су значајан преображај.

Руски годишњи војни буџет износи 70 милијарди долара и трећи је по величини у свету.

Држава се може похвалити са 845.000 војника, 22.550 тенкова и 1.399 борбених авиона. Војска је подељена на мање, динамичније бригаде, при чему је акценат све више на новим технологијама, а не на грубој физичкој сили.

Представљамо вам нека од најопаснијих руских војних оруђа.

Ракетна лебделица класе Бора


Ракетна лебделица (ховеркрафт) класе “Бора”: Реч је о катамарану, односно два трупа међусобно спојена платформом, на којој се се налази 8 противбродских ракета “Москит” и 20 противавионских ракета. Сваки брод има до 68 чланова посаде, а крећу се брзином од 100 км/х.

Панцир С1

У питању је ракетни систем противваздушне одбране са ракетама земља-ваздух комбинованог кратког и средњег домета. Састоји се од 12 ракета земља-ваздух и два аутоматска топа калибра 30 мм, који уништавају авионе, хеликоптере, балистичке и крстареће ракете.

Невидљива подморница


“Новоросијск”, прва од шест “невидљивих” подморница на дизел-електрични погон, прошле године је поринута у море у бродоградилишту у Санкт Петербургу. Захваљујући стелт технологији не може се детектовати када зарони у воду, тврде њени творци.

Млазни ловац Миг-35

Вишенаменски млазни ловац Миг 35 ефикасан је у борби у ваздуху, али прецизно погађа и циљеве на земљи и на мору са велике удаљености. Достиже брзину од 2.400 км/х, иако је 30 одсто лакши од свог претходника. Користи се и за извиђачке мисије.

Ракетни систем БУК-2

Ракетни систем БУК-2 је машина која је наводно оборила малезијски авион изнад Украјине. Ракете 9М317 имају домет од 14 км при брзини од 3 маха, а носе бојеве главе од 70 кг.

РС-24 „Јарс“

Термонуклеарни интерконтинентални балистички ракетни систем који може да носи више нуклеарних бојевих глава са индивидуалним навођењем и има домет 16.000 км. Пројектован је да замени балистичке ракете “Топољ-М”, а у употреби је од 2010. Сваки пројектил има снагу 1.000 “Малиша” (атомска бомба која је у августу 1945. бачена на Хирошиму).

“Руски конкорд”

Тупољев Ту-160 је највећи надзвучни борбени авион. Дизајниран је у Совјетском Савезу 1980-тих година. Има јаче моторе од било које борбене летелице и може да носи наоружање тешко 40.000 кг. У употреби је тренутно 16 оваквих авиона.

Тенк Т-90

Т-90 је најсавременији борбени тенк у руским оружаним снагама. Његово главно оружје је тенк са глатком цеви калибра 125 мм за противтенковску борбу, али има и противавионски тешки митраљез на даљинско управљање.

“Бореи” подморница са балистичким ракетама

Нуклеарна подморница са балистичким ракетама тешка је 14.700 тона, што значи да је мало лакша од својих претходника класе “Тајфун”. Има 16 балистичких ракета “Булава”, од којих свака има 6-10 бојевих глава домета 8.300 км.

Руски јуришни хеликоптер Ми-28 Хавок

Основно наоружање хеликоптера Руског ратног ваздухопловства и војске је топ “Шипунов” калибра 30 мм, а може да носи четири противтенковске ракете, носача ракета или носача топова.

Блиц
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 34.0
Ganderoleg

Ja čitam nego ti ne čitaš šta ja govorim,energetski sektor koji je srce Rusije,bez koga nema jake Rusije,kaska i zaostaje jer trpi sankcije jer je zavisan od stranih tehnologija i to ti potvrdjuje Putin u više navrata,a ne ja,dakle jebeš sve ostalo nema ih onde gde je najbitnije i to je naglašeno kao neuspeh i da se mora više raditi na tome,ne pominje se ni Jeljcin ni Staljin ni Lenjin već je po meni problem što su bili uljuljkani cenom energenata i nisu uradili dovoljno da smanje svoju zavisnost,samo primena novih tehnologija u praksi,a kako kaže sam Putin pogotovo mašina i opreme ih može izvući iz krize...osvajanje sveta sam već objasnio,kad imaš naprednu tehnologiju normalno da su ti sva vrata otvorena da radiš po čitavoj planeti,u tom smislu je osvajanje...

Što se tiče ekonomije i budžeta Putin je već 15 godina na vlasti i očigledno je da neke ključne stvari kao što je smanjenje zavisnosti od resursa i diversifikacija ekonomije ne idu svojim tokom i to nema veze sa Jeljcinom,već je duži niz godina kako on to priča i ne uspeva u tome,ne uspeva da zadrži ni ruski ni strani kapital na tlu Rusije,a tu je dosta pitanje mentaliteta i samih Rusa koji bi ako je moguće da prafe profit u Rusiji,a troše ga na zapadu,a to ako hoće da im zemlja bude razvijena neće moći...

Dakle razumem ja to što ti govoriš o početnim pozicijama i ratovima,ali neće biti da je samo to problem u Rusiji,mnogo toga je prisutno kao razlog,a sami koraci koje preduzimaju pod sankcijama govore da se moglo učiniti više u pravcu nezavisnosti energetskog sektora,a da ne pričamo o tome da nemaju ni mnogo vremena ako to uskoro ne učine pitanje je šta će biti,rublja pada,budžet je planiran na 96 dolara po barelu,ekonomije evroazijske unije posledično padaju,Merkel je demantovala Olanda i rekla da bez sprovodjenja svih 12 tačaka iz Minska nema skidanja sankcija,vrlo je teška situacija...

Arijada kralju  Smile
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.