Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rusija zabrinuta zbog iranskog razvoja rakete velikog dometa  (Pročitano 6091 puta)
06. Feb 2008, 17:28:55
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Russia concerned over Iran's work to develop long-range missile


06/02/2008 16:35

MOSCOW, February 6 (RIA Novosti) - Russia is concerned over Iran's attempts to develop a long-range ballistic missile following the recent launch of a research rocket into space, a senior Russian diplomat said on Wednesday.

"Any progress in the development of this [long-range ballistic missile] weaponry, certainly worries us and others," said Alexander Losyukov, a Russian deputy foreign minister.

Tehran successfully tested on Monday the Explorer-1 research rocket, which is reportedly capable of carrying a satellite into orbit.

Iranian media gave no details about the rocket, but some experts believe it could be an advanced variant of the Shahab-3 ballistic missile, which has a range of up to 2,000 kilometers (about 1,200 miles).

Losyukov said the test demonstrated the advances the Islamic Republic had made in ballistic missile technology that "raise suspicion towards Iran about its possible desire to create a nuclear weapon."

Long-range ballistic missiles are generally designed to deliver nuclear weapons because their payload is too limited for conventional explosives to be efficient. They have a range of 2,500-5,000 kilometers (1,600-3,100 miles).

"Long-range missiles are one of the components of such a [nuclear] weapons system. Naturally, this raises concern," he said.

Iran is currently involved in a long-running dispute with the West over its controversial uranium enrichment program, with two sets of UN sanctions against Tehran in effect.

The White House issued a statement on Monday calling the Iranian launch an "unfortunate" development.

"It's unfortunate Iran continues to test ballistic missiles. This regime continues to take steps that only further isolate it and the Iranian people from the international community," White House spokesman Gordon Johndroe said.

However, the Iranian government has consistently claimed that the country's achievements in ballistic technology and nuclear research pose no threat to global peace and stability.


Rusi su konacno sabrali 1 i 1 i dobili da je to 2.  Smile
« Poslednja izmena: 06. Feb 2008, 17:30:21 od ramon23 »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
nisu ni ostali mnogo bolji...
a i sem toga,ako ce Iran da je baci na SAD,potpuno ga podrzavam... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
kako mozes da podrzavas genocid, uostalom mi smo im blizi, a i na listi smo im, vec su slali borce na nas...
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Vracam pare kad budem imao a nebudu mi trebale!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 528
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Bosch ves masina
kad bi se te stvari odvijale kao "pustinjska oluja"(secate se,svi smo sedeli ispred televizora i pricali kako ce ameri da im j... milu ...),nasa generacija(oko 30god.) u to vreme jos uvek nije znala niti osetila grozote rata Smile . taj sukob smo pratili preko cnn,bbs i ostalih svetskih mreza i sve je izgledalo kao dobar akcioni film.takav najeb amerike(zamenjeno mesto sa irakom Smile) bi pozdravio u svakom trenutku,ali.kad bi se stvarno to desilo da iran pusti par raketa na neku npr. americku bazu u evropi,ko bi bio kolateralna steta?naravno mi! u istoriji smo se uvek ku.... a nikad nismo znali da letimo i uvek dobijali po pi... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ma ja sam za to da se islamski fanatici sprece da dodju u posed nuklearnog oruzja, jer pre ili kasnije ce poceti da ga upotrebljavaju "u ime Alaha" a protiv nas "nevernika". Bolje spreciti nego leciti, a izgleda da su i rusi to shvatili. Pre neki dan su trazili od Irana da prestane da obogacuje uranijum dok se ne rese sve razlike po tom pitanju.
Ima naravno jos jedna teorija, a to je da se rusi plase da Iran ne postane suvise mocan, i da se osamostali previse, obda bi postao jaka konkurencija u regionu, a to rusima svakako ne odgovara.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7
kako mozes da podrzavas genocid, uostalom mi smo im blizi, a i na listi smo im, vec su slali borce na nas...

I mi na njih......
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Stvarno? To nisam znao, kada? Mozes li neku detaljjniju pricu o tome?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7
86 godine kao logistika sa strane Iraka. 87 pored naoruzanja koje smo prodavali Iraku,slali smo i svoje strucnjake(Fizicare,hemicare....oruzare..itd) .91 godine kad je poceo ratu Bosni otvoreno smo im rekli da se nose u ***** kad su to oni isto uradili nama.
ramon23 ,mogu da shvatim tvoju mrznju poenta je da gledas obostrano.I na kraju krajeva koj smo mi andrak da se tamo Iran nesto tangira oko nas.Trece ne mozes ih zvati "genocidnom drzavom" jer to nikad nisu bili to sto su izjavili za Izrael da ne treba da postoji to je za politicke poene.Izrael je uradio vise zlodela u tom delu svetu nego sto su oni sami doziveli za 2000 godina.
I ono najbitnije je tvoje razmisljanje.Toliko je plitko da me bas cudi to sa tvoje strane.Ti ili si lud ili glup,a ne delujes mi tako.Pa pored Iranskih dobrovoljaca u Bosni su ucestvovali i Saudijci,Jemenci,Iracani,Iranci,Ceceni,Tunizani,Egipcani,Libijci,Etiopljani,Ukrajinci,Peruanci,Cileanci,Sirijci,Libanci,Omanci.........Jordanci,Kiprani.
Nije valjda da na sve njih gledas na isti nacin?Pa nas je bombardovala cela Evropa kao i USA.Sad ces opet da mi kazes "ali oni nisu izjavili to i to" .....To sto ti gajis pretenzije prema izraelu ,a boli te sto Iranci jacaju i postaju ...skoro ravnopravna vojna sila....ostavi za politicki deo foruma.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Ko pre devojci, sam u nju upada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11112
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla Flock 1.0.8
mob
Samsung Galaxy S10
kako mozes da podrzavas genocid, uostalom mi smo im blizi, a i na listi smo im, vec su slali borce na nas...

Slali su i Amerikanci, a ne zaboravi da je većina američkog stanovništva podržala napad na Srbiju, mislim da se procenat kretao čak do 80%. E vidiš, i naša deca su ginula u tom bombardovanju, i zbog toga želim da svaki američki (i britanski) vojnik koji je otišao u irak, tamo i završi. SAD su učestvovale u skoro 200 ratova nakon drugog svetskog rata, i gde god su došli, sejali su smrt i nemir; ne bih žalio kada bi i njima neka višetonka zafijukala nad glavama, čak bih odvrnuo muziku do daske i uživao. A što se tiče ovoga

nisu ni ostali mnogo bolji...
a i sem toga,ako ce Iran da je baci na SAD,potpuno ga podrzavam... Smile

mogu reći samo  Smile Smile Smile Smile Smile podržavam 100%  Smile
IP sačuvana
social share
Isterajte zlo iz žena. Uterajte im dobro!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Pa dobro slali smo u Irak ali i u Iran, znam da su iz Zagreba poletali avioni za Iran, a sa Bataje za Irak, i to su znali i jedni i drugi, ali su kupovali sve sto smo imali i nisu se bunili.
Sto se tice njihovog nuklearnog jacanja, mislim da je razumno sto se plasim da jedna zemlja sa nerazumnim rukovodstvom dodje do istog, pogotovo nakon izjava da ce izbrisati drugu zemlju sa karte sveta, sto dovodi do zakljucka da ce to uraditi onda kada dodju do nuklearne bombe i raketa sposobnih da ih isporuce na cilj.
Do sada su se samo ameri brinuli zbog toga, zbog svojih sebicnih ciljeva, Izraelci, zbog svog opstanka, ali sada i rusi uvidjaju problem, verovatno takodje zbog nekih sebicnih interesa.

mladene, a i ostali, ja nikada ne mogu da podrzim upotrebu nuklearnog oruzja, jer je to jedno veoma neselektivno oruzje i ubija pretezno neduzne civile, a da ne govorimo o dugotrajnim posledicama na prezivele. I da li zaista mislite da amerikanci ne bi odgovorili na takav napad, a pitanje je kako bi rusi protumacili americki odgovor, pa i ostale nuklearne sile, to je rizik za celo covecanstvo, a ne samo za ameriku.

Svi znamo kakav je horor bio u Hirosimi i Nagasakiju, zar zaista zelite to jos nekome?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.