Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:46:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rusija obnavlja arsenal  (Pročitano 10707 puta)
18. Mar 2009, 07:50:40
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Kupuju oružje za 140 milijardi dolara
Rusija obnavlja arsenal
Autor: CDC/JS | Foto:AFP | 18.03.2009. - 07:18

Dmitrij Medvedev, ruski predsednik, izjavio je juče da će Rusija od 2011. godine početi sveobuhvatnu modernizaciju svojih oružanih snaga. Medvedev je istakao da će glavni zadatak biti „povećanje borbene gotovosti ruske vojske, pre svega svih naših strateških nuklearnih snaga”.


Objašnjavajući tu odluku, on je kao razlog naveo zabrinutost zbog širenja NATO ka granicama Rusije i regionalne sukobe.
Prošle godine Kremlj je izložio planove u vezi s povećanjem izdataka za oružane snage u naredne dve godine. Rusija će do 2011. potrošiti skoro 140 milijardi dolara za kupovinu oružja.
Analitičari tvrde da je rast prihoda od nafte proteklih godina omogućio Kremlju da poveća vojni budžet. Ali cene u 2009. u proseku iznose 40 dolara po barelu, dok su prošle godine bile 100 dolara po barelu.
U svom prvom obraćanju Kolegijumu Ministarstva odbrane od kako je postao vrhovni komandant ruske armije Medvedev je istakao da se znatne sume novca izdvajaju za usavršavanje i kupovinu savremene vojne opreme.
„Uprkos finansijskim problemima sa kojima danas moramo da se suočavamo, ti iznosi su praktično ostali nepromenjeni.” Analitičari kažu da je kratkotrajni rat u Gruziji izneo na videlo probleme sa zastarelom opremom i praksom u oružanim snagama Rusije i uslovilo zahteve za modernizaciju. Ruski savet za bezbednost trenutno razvija novu vojnu doktrinu koja bi trebalo da odražava aktuelni i budući razvoj međunarodne situacije, uključujući promene na koje bi ove godine mogao da se odluči NATO, raspoređivanje raketne odbrane i širenje oružja za masovno uništavanje. „Savet za bezbednost će u bliskoj budućnosti usvojiti strategiju nacionalne bezbednosti Rusije do 2011”, istakao je Medvedev.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
"Uprkos finansijskim problemima sa kojima danas moramo da se suočavamo, ti iznosi su praktično ostali nepromenjeni.”

Aha, bato! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
pa ja lepo rekoh pre neki dan,da za vojsku kriza ne vazi!!!! Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Prosli put kada su se rukovodili tom filozofijom, bankrotirali su i raspali se, bolje da vise ulazu u ekonomiju ako vec imaju novca, a onda ce biti i za vojsku  Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
ovaj put nece bankrotirati....a i ako bankrotiraju imace vise od ostalih....bar imaju sirovine,ako nista drugo....ovi sto polako "ali sigurno" propadaju nemaju nista!!!Tako da...niti je ovo sssr,niti je zapad vise bogat...a i rusi su valjda nesto naucili iz proslosti!!!

Rusiju vise nista ne moze zaustaviti!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Nije sve u sirovinama, a i one su ogranicene, gotov proizvod je ono sto daje bogatstvo, zato sam i rekao da je bolje ulagati u industriju koja moze dugorocno da hrani vojsku, nego se prsiti izjavama tipa za vojsku nema krize, dok narod gladuje, ne bukvalno naravno, ali shvatas poentu.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 196
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Tesko da ce nesto biti od toga. Rusija ima potencijale ali i velike mafijase na vrhu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Znam ramon sta hoces da kazes!!!naravno da moraju da razvijaju ekonomiju i preradu sirovina u gotove proizvode,najjaca zarada ce biti na prodaji ciste vode,a 'fala bogu to im ne fali,a kakva je situacija,morace nekako da je zastite(pored ostalih resursa) pa verovatno zbog toga hoce da uloze u vojsku,realnost je takva(i mis mo na kosovu imali zalihe lignita medju najvecima na svetu.pa su nam oteli,i sada tamo nemci prave termo centrale,a nama struje manjka!!!!!!)....ja sam mislio ako "dogura do nogu" imaju makar vodu i ribu u istoj,pa se nece gladovati!!!(figurativno).pogledaj nemce energetski su pukli kao chir na bulji,nezaposlenost ogromna,mozda najveca u istoriji..i zavise od uvoza iz Rusije!!!(a svi znamo ko su i sta su nemci bili i sta ce biti ako odigraju "pametno"!!!),o ostalima necu ni da razgovaram...pogledaj samo shatorske gradove u americi...njima ce biti gore nego rusima 90-tih!!!

sto se tice mafije u vrhu rusije-daj boze da mi imamo "takve mafijase"!!! Smile,toliko!!!!
« Poslednja izmena: 18. Mar 2009, 20:20:00 od wesssko »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Vreme je i bilo da se napravi dugorocan program razvoja Ruske vojske.Svaka cast Medvedu. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Naravno.....podrzavam Medvedeva!!! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:46:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.