Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Русија и Србија  (Pročitano 18029 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
radikal je napisao:
Citat
Ево и навијача Спартака из Москве нa гостовању у Београду у јесен 1999


Sta su pet rusa koji nas podrzavaju, prema deset miliona koje nam je okrenulo ledja. Rusi su mozda veliki prijatelji sa Crnogorcima, mozda su nam i zbog toga pomogli nekad, ali nas je ta pomoc uvek skupo kostala. Prodavali su nas uvek kada su hteli i stigli, nije vazno zvao se to Petar ili Jeljcin. Pregazise nas 1945 a zasto su skrenuli za Madjarsku, a ne blizim putem preko Slovenije i Hrvatske to dobro znamo. Zasto nedadose veto ni na jednu odluku UN-a od pada Gorbacova.
Pokrenusmo opet jednu temu o kojoj nema bas nista da se kaze. Srbi su uvek volelei Rusiju, neznam zasto mozda zbog njene velicine, ali Rusija je uvek Srbima bila maceha. Uvek smo mislili da ce nam Rusi pomoci, ali oni su se sakrivali ispod jorgana, kako i njima nebi pukla p'.ka. Jedino sto nas povezuje to je pravoslavlje, a sve ostalo je nebo i zemlja.
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 768
mob
Siemens c60
Nas i rusa 300 miliona!

Joj gluposti ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Дај бре људи, ако ништа друго будите бар мало реални. Ви што овде нападате Русе показујете са једне стране елементарно незнање и накарадно тумачење историје а са друге фрустрацију која је посладеца потпуно нереалних очекивања да Руси треба да жртвују свој опстанак да би нама помогли. Такође показујете велику незахвалност према онима који су нам током историје у много наврата пружили подршку, према једимном народу коме је икада било стало до нас и наше државе. Не разумем тај менталитет да се `уједа рука која те храни`, можда би сте више ценили и поштовали Русе да су нас и они бомбардовали, да су антисрпски настројени и да покушвају да униште наш народ и државу? Стварно не могу да разумем такву острашћеност против оних који су нам убедљиво највише наклоњени. Ајде реците ко нам је то већи пријатељ од Руса? Ко нам је више помогао?

Citat: Scoop
...ali su nam zato 1813 udarili "kitu" zbog koje je veliki broj srba pogubljen. Turska vojska je sa svih strana prodrla u Srbiju i zgazila nas, zahvaljujuci braci Rusima.

Устанак у Србији је почео потпуно независно од Русије, као директа последица дахијског зулума, а Руси су нам пружили братску помоћ у сваком погледу, како у војном тако и у материјалном и финансијском. Без њихове подршке тај устанак би се сигурно далеко краће одржао. То да су Руси криви за пропаст устанка је стварно последњи цинизам и незахвалност. Добро знамо да је разлог због кога су Руси склопили мир са Турском напад Наполеона на Русију. Како то да ти у твом накарадном тумачењу историје није пало на памет да Французе оптужиш за пропаст Првог српског устанка? Ајде реци ти мени шта су Руси требали да ураде? Да дозволе да падне Москва због нас? Имају и они своју државу коју морају да бране, имају и они народ који гине и који треба заштитити. Потпуно је неутемељено, а са њиховое тачке гледишта и безобразно очекивати да им Срби буду битнији од сопственог народа, да због нас жртвују своју државу. И није тачно да су нас оставили на цедилу него су и у тако тешкој ситуацији водили рачуна о нашим интересима при потписивању мира са Турцима, Букурештанским споразумом су издејствовали да се Србима гарантује амнестија и право на аутономију.

Citat: Scoop
Ubistvo Kralja Aleksandra Obrenovica

Kакве везе имају Руси са мајским превратом? Да можда не тврдиш да су они на било који начин учествовали у томе?

Citat: Scoop
Drugi svetski rat (Plan Barbarosa je predvidjao veoma lak i jednostavan napad Nemacke vojske i brzo osvajanje Rusije, Kada Srbija na to nije pristala, nemci su nas napali i u tom ratu je poginulo 2.000.000 Srba)

Ма ко је нас питао за Барбаросу? Шта је Србија ту требала да пристане (шта уопште подразумеваш под `Србија` у то време?)? Ако мислиш на то да је устанак у Србији успорио припреме за напад Немачке на Русију онда буди прецизнији, али опет не видим шта тиме хоћеш да покажеш. Мислиш ли можда, опет у том истом маниру накарадног тумачења историје, да је циљ устанка био помоћ Русији, или је можда логичан циљ устанка борба за слободу, историјска тежња нашег народа де се бори против сваког окупатора? Да ли мислиш да Немачка не би напала Југославију све и да је пакт остао на снази? Дај човече буди бар мало реалан, историјске чињенице треба да користиш за формирање свога погледа и става, а не обрнуто, да прилагођаваш исторују својим ставовима и ономе што покушаваш да докажеш.

Citat: Scoop
"Podrska" za vreme rata u Bosni i na kraju obecavanja da ce biti stavljen VETO na bombardovanje Srbije kao i da nece sedeti dok Srbiju budu bombardovali

Не само што показујеш елементарно незнање давније историје, него ниси упућен ни у ова новија дешавања која си могао и сам запамтити. Како је то Русија могла да стави вето на бомбардовање Србије када сви добро знамо да је НАТО агресија извршена без дозволе Савета безбедности? Управо зато што су знали да ће Русија уложити вето, амери нису ни покушали да ту агресију `легализују` у Савету безбедности. Што се тиче подршке у Босни, једино су Руси масовно далазили као добровољци да ратују на нашој страни, једино су Руси заједно са нама гинули. Два батаљона Козака је било у Босни за готово читаво време трајања сукоба. Какву си већу подршку ти очекивао?

Citat: Scoop
Sta rade danas, opet nas podsticu da idemo u ratove...

Ајде објасни сада ти мени како нас то Руси подстичу да идемо у рат? Стварно те не разумем...
Руси су међу реткима који нам дају подршку, који албанско дивљање називају правим именом, тероризмом и геноцидом. Руси, за разлику од већине других, не врше медијску сатанизацију Срба и не правдају и не заташкавају албанске злочине. Ако теби такав став Руса смета, онда ја стварно не могу то да објасним на други начин него да ти сопственом народу желиш лоше.

Citat: Scoop
Sto se tice komunista njima, a i nama ide na cast to sto se za pocetak ustanka u Srbiji smatra datum kada su komunisti izvrsili napad i ubili dva policajca (Srbina naravno) koji su pripadali nedicevoj policiji.

Јел су то припадници исте оне полиције која је била запослена по Београдским логорима у којима су побијене десетине хиљада Срба? Јел то иста она полиција која је хапсила по 100 Срба за сваког убијеног Немца и водила их на стрељање? Немој само да ме вучеш за језик ...

Citat: RadovanIII
Sta su pet rusa koji nas podrzavaju, prema deset miliona koje nam je okrenulo ledja.

Много више од пет Руса је нпр. ратовало на нашој страни у протеклом периоду. Велика већина Руса нас сматра пријатељима и зна о нама и нашим проблемима далеко више него што ми знамо о њима и њиховим проблемима (којих нажалост и они имају и превише). Ни једно пријатељство не може бити једнострано. Запитај се колико смо ми својим поступцима пружили подршку њима, макар и само моралну. Запитај се шта ти лично знаш о њима, колико си заинтересован за њихове проблеме и колико ти је стало до њиховог народа и државе? КОји би то други навијачи сем Руса написали нпр. тај транспарент који коментаришеш? Који други народ уопште зна било шта о Косову и о Србима уопште? И око ових последњих дешавања, једино су Руси дошли на форум српских националиста и пружили нам подршку, сваки дан док је трајло дивљање албанских терориста по неколико Руса је сатима било у нашој причаоници да би им преносили шта се дешава.

Citat: RadovanIII
Prodavali su nas uvek kada su hteli i stigli, nije vazno zvao se to Petar ili Jeljcin.

Конкретно? Када су нас то `продали` а да нису они лично били угрожени, да су имали реалне могућности да нам помогну без да себи нанесу огромну штету?

Citat: RadovanIII
Pregazise nas 1945 a zasto su skrenuli za Madjarsku, a ne blizim putem preko Slovenije i Hrvatske to dobro znamo.

Не знам ја шта ти знаш, али оно што ја знам је да су нам помогли да се ослободимо од окупатора, да су Руски младићи гинули уместо наших младића ослобађајући нашу територију, да за то нису тражили ништа за узврат и да је `хвала` једино што имамо морално право да им кажемо.

Citat: RadovanIII
Zasto nedadose veto ni na jednu odluku UN-a od pada Gorbacova.

Ако мислиш на одлуке које се односе на нас, једино где су требали да ставе вето је увођење санкција СРЈ, све остале одлуке ву биле плод преговора и наша страна се са њима сагласила тако да они нису имали никакво оправдање да се мешају. У свему томе не можемо да будемо егоисти и да гледамо само како је било нама, него морамо узети и обзир како је онима од којих очекујемо помоћ. Руски народ све те године није живео ништа боље од нашег народа, били су чак и у већим говнима, већина народа им је буквално гладовала, руска деца су буквално по читаве зиме проводила у кућама и становима зато што нису имали шта да обују када излазе напоље на снег. Одакле нама право да трежимо од неког помоћ ко не може ни себи да помогне, да очекиујемо више него што физички може да нам пружи и да се још љутимо после? И поред свега, поред изузетно тешке ситуације, Руси су нам опет помогли далеко више од било кога другог, ту су били њихови добровољци, хуматитарна помоћ (сетите се само оног конвоја од неколико десетина камиона, док истовремено Руски народ једва склапа крај са крајем), па чак и војно у напоружању (мање него што смо очекивали али ипак можда и пресудно да нас НАТО буквално не прегази), о моралној и вербалној подршци да и не говорим, једини државници који су нам у сред бомбардовања дали отворену подршку и дошли у Београд при чему су ризиковали сопствену безбедност су Примаков и Лукашенко.

Citat: RadovanIII
Srbi su uvek volelei Rusiju, neznam zasto mozda zbog njene velicine, ali Rusija je uvek Srbima bila maceha. Uvek smo mislili da ce nam Rusi pomoci, ali oni su se sakrivali ispod jorgana, kako i njima nebi pukla p'.ka.

Да Срби су одувек волели Русију, и то не случајно него управо зато што су и Руси волели и помагали Србију када год су били у могућности. Потпуно је нормално да више воле себе него нас, да када су сами угрожени ставе свој интерес на прво место. Много су нам помогли, делеко више од било кога другог, а када нам нису могли помоћи бар нам нису одмагали, за разлику од других наших `савезника` никада нису имали зле немаре нити су нам учинили било шта нажао. Све у свему другог савезника немамо, ни једној другој великој сили никада српски интерес неће бити важан, свиђало се то нама или не једина наша шанса је уз Русију, треба да се надамо и радујемо њиховом напретку и јачању јер једино уз јаку Русију Србима може бити добро.

Citat: RadovanIII
Jedino sto nas povezuje to je pravoslavlje, a sve ostalo je nebo i zemlja.

И овде грешиш. Менталитет Руског народа, поготово оног дела који је био у додиру са Турцима и другим муслиманима (читај Козаци), је јако сличан менталитету нашег народа, готово да причајући са њима имаш осећај да су Срби Smiley . Да не говорим о томе да чак и јако добро разумеју српски језик, далеко боље него ми руски.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kad se setim grka pre 10ak godina protiv partizana kad su doneli u pionir zvezdine transparente... uh... srce mi se steglo Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 768
mob
Siemens c60
Ti bi trebao vrlo dobro da poznajes istoriju da bi mogao o njoj da pricas. Ti mi stalno dajes tumacenja istorije, a ja ti govorim samo o posledicama njihove pomoci. Sad je odjednom Napoleon kriv za propast 1. srpskog ustanka. Pa molim te to je svakako cinizam...

Ja ti ne govorim o posledicama vec o cinjenicama:

Da li su Rusi uskratili pomoc Srbiji 1813?  Jesu i sam si to priznao ...
Da li su stavili VETO na bombardovanje Srbije ili i prstom mrdnuli da nas zastite? Nisu

Vidis sankcije sam zaboravio, al je dobro pitanje zasto onda ne stavise VETO???

Kralj Aleksandar je ubijen zbog svog politickog opredeljenja, koje je bilo okrenuto ka Rusiji, za razliku od predhodnih srpskih vladara. Atentat su pocinili Radikali, tako sto su iskoristili srpske oficire, da izvrse to zlodelo, a zatim postavili novu dinastiju na presto (koju danas radikali naravno ne priznaju) i obrazovali svoju vladu.

Voleo bi da znam odakle radikalima pravo da prave vladu, posle ubistva kralja, kada niti su bili najjaca politicka partija u to vreme, niti mi je jasno kako se bas pogodi da su opet radikali bili ti koji moraju da spasavaju Srbiju, ako nisu imali nikakve veze sa atentatom...

Sto se tice novije istorije nemas pravo da se javljas uopste, jer nisi ti taj koji je zahvaljujuci "kozacima" i "srpskim dobrovoljackim gardama" ostao bez svega sto je njegova porodica decenijama sticala. Ne verujem da si bio u Srpskoj i Krajini kada se sve to desavalo.

I naravno misljenje o tvojim teorijama je klasicno za radikale. Nemoj shvatiti pogresno, ali VELIKE RECI, MALA DELA...

Na zalost

Bog cuva srbe ...

Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
mob
Apple Kineska kopija
Cesto, veoma cesto se srecem i razgovaram sa obicnim Rusima, dosada sam se jedini ja obradovao kada sam ih video, dok je njima sve ravno bio ja Hrvat, Srbin ili Slovenac. Kada oce da me zeznu, onda mi se jave. Ja mislim da su mi Rusu samo prijatelji, neka daleka rodbina koja nas vezuje za stari zavicaj odakle su nam pradedovi pre 1400 godina dosli, ali brat mi nije niti ce mi biti.
Brat mi je samo Srbin i tako ce biti, bez obzira koje je partije ili gde zivi, brat mi je i neka da Bog da tako i ostane.
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
@Scoop
Потпуно си неповезан и нејасан, причаш најобичније неистине (чак и понављаш очигледне неистине и поред тога што сам ти у претходном посту скренуо на то пажњу), значи да и не читаш оно што сам ти ја написао...
Реши своје проблеме са концентрацијом и перцепцијом па да онда разгоарамо, овако нећу да губим време.

@RadovanIII
Моја искуства са Русима су потпуно другачија од тих твојих. Можда је разлог томе што и они осете твој негативан став према њима Wink.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Ево једног брата Руса који се јавио на нашем форуму поводом послењих дешавања на косову: http://forum.srsforum.com/viewtopic.php?t=1136

А ево и једног мог скорог контакта са још једним братом Русом:

Pomaze Bog! Mi smo jako zainteresovani za saradnu sa vama. Ja sam se uclanio u SRS jos u 1993 godine na rati stu u srpskom Sarajevu. Mi sa zadovolstvom cemo postaviti vas banere posaliti nam ih. Mi izdajemo svije novine - saobstite vasu postansku adresu mi cemo vama poslati nas "Russkij Dobrovolac".
 
http://www.sv-rus.ru/osd/index.html
Savez Dobrovolaca
 
http://www.sv-rus.ru/srb/index.html
Srpski Krst
 
Pogledajte nas sajt na srbskom jezyku
http://www.sv-rus.ru/srb/srb.html
 
Nas jako za nima aktualno politicka situacja u Srbji. Dali ce biti kakvih bolih promena posle izbora u skupstinu.
 
Neka Vas Bog cuva,
Aleksander Kravcenko
OSD
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Moja tj iskustva mog strica [koji zivi u moskvi] sa rusima su slicna kao radovanova.
Lepo je sto medju njima ima velikih prijatelja naseg naroda... al jedna lasta ne cini prolece
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Као што рекох ни Русима баш не цветају руже, како ми је један пријатељ Рус из Москве на чету рекао, у Москви је мање од 50% Руса, тако да то баш и није репрезентативан узорак.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.127 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.