Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rusi gaze, igraju praljvu igru po zapadnim pravilima  (Pročitano 13675 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1824
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
slušaj ti ovu ćurketinu,pa šta će amerika da izgubi zato što buš vodi rat u iraku Smile
Slusaj ti sebe...?




Ne samo da ce izgubiti mnogo sta, nego je vec izgubila mnooogo.
« Poslednja izmena: 30. Nov 2007, 14:17:09 od Koma-Komandant »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
mob
SonyEricsson k800i i D820
Molim vas objasni te mi sta je Amerika izbugila kao drzava sto vodi rat u Iraku!?
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1826
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
mob
Apple k750i
Milelc nemoj da za*ebavaš čoveka i da pričaš ko da je on lično bacao ljude u jame.
 Tiger je ok,Hrvat je-pa šta,pristojan čovek.A što se zločina tiče-njih je bilo svuda i oni koji su ubijali sada imaju otvorene kartone na neuropsihijatriji ili nisu više medju živima.Čisto sumnjam da bi Tiger klao nekog Srbina a nisam siguran ni da bi vi klali njega ili nekog drugog Hrvata.. Smile
Kad sam ja rekao Tiger da je bacao nekog u jamu? [-(A cinjenica je da su to Hrvati radili,zasto ih kriti? Smile.U svakom narodu ima onih koji bi klali,samo ja mislim da ih u Hrvatskom ima vise,eto.Ovo nije tema,pa na ovom zavrsavam.

A vidi ovo milelc...

Slovenija: Sondirano grobište iz svibnja 1945. u kojemu su ubijeni Hrvat
      
LJUBLJANA - Posebna komisija slovenske vlade koja istražuje tzv. "prikrivena grobišta" sondirala je u srijedu lokaciju Žančani, 2 km od Slovenj Gradeca, blizu granice s Austrijom, kako bi utvrdila dimenzije masovne grobnice u koju je bačeno nekoliko tisuća zarobljenika strijeljanih u svibnju 1945., a riječ je većinom o Hrvatima vraćenim iz Bleiburga, navode u petak slovenski mediji.

"Bio sam u drugoj četi tadašnje jugoslavenske vojske i tu su nas doveli da kopamo zemlju lopatama i krampovima i bacamo je na trupla koja su već bila djelomice pokrivena zemljom, ali tako slabo da su se vidjele ruke, glave i noge žrtava. Morali smo kopati cijeli dan da smo ih koliko toliko zatrpali zemljom, a onda smo se vratili u Stari trg, gdje smo bili nastanjeni u župnikovoj kući", rekao je kroz plač danas 79-godišnji Ivan Knap iz Ljubljane, koji je u vrijeme tih događaja imao samo 17 godina. On je kao svjedok bio nazočan djelomičnoj ekshumaciji, odnosno sondaži koja ima za cilj određivanje dimenzija grobnice kako bi se mogao utvrditi broj ubijenih koji tamo leže.

Povjesničar Jože Dežman rekao je da se radi o već poznatoj lokaciji i da se njeno istraživanje planiralo prije nekoliko godina pa odustalo, a sada je trebalo utvrditi njene dimenzije.

"Jarak u šumi dugačak je 80 metara i ustanovili smo da je do vrha pun kostiju. Ostaci se nalaze od dubine 1 metra prema dnu i tu leži najmanje 1500 ljudi", rekao je Dežman koji vodi vladinu komisiju za poratne masovne egzekucije i obilježavanje grobnih mjesta ubijenih.

Dodao je da su ubijeni, prema iskazima svjedoka, u najvećem broju Hrvati, vojne osobe vraćene iz Bleiburga koje su tu dovođene nakon 15. svibnja 1945

Postoje iskazi da su kasnije u istoj šumi pokopani ubijeni slovenski domobranski časnici vraćeni iz logora Vektring u Austriji, te lokalni "simpatizeri" njemačkih okupacijskih vlasti ili Nijemci. Mariborski list "Večer" navodi da, prema nekim svjedočenjima, u istoj šumi postoje i druge masovne grobnice, te da neki misle da je u njoj pokopano i do 7.000 ubijenih.

"Većinom je riječ o Hrvatima", rekao je Dežman, dodavši da zato pretpostavlja da će obilježavanje i održavanje grobišta biti regulirano prema slovensko-hrvatskom sporazumu koji je nedavno usklađen na razini dviju vlada i koji bi trebao biti potpisan.

Sondiranju je bio nazočan i povjesničar Marjan Linasi, kustos muzeja u Slovenj Gradecu, koji se već duže vremena bavi temom masovnih grobišta u tom dijelu Slovenije.

Iskopavanju su bili nazočni i predstavnici policije i okružnog tužiteljstva, kako bi se istražila sumnja o pokretanju postupka za ratni zločin nad ratnim zarobljenicima, navode slovenski mediji.

Dosadašnji slični slučajevi završavali su neuspjehom jer više nema mnogo živih svjedoka, a vjeruje se da je i najveći dio odgovornih za tadašnje događaje već umro.

Grobište Žančani, piše mariborski list, trebalo je biti istraženo 2002. godine, te imenovan istražni sudac, ali su postupci bili zaustavljeni.

Na širem području Slovenj Gradeca je, prema povijesnim dokumentima i iskazima, i lokacija Gornji Dolič, gdje se u masovnoj grobnici navodno nalazi oko 8.000 ubijenih iz kolone koja se u svibnju 1945. povlačila prema Austriji. Slovenski povjesničari danas govore da su većinom bili civili. Slovenski partizanski zapovjednik Franc Strle u svojoj knjizi "Veliki finale u Koruškoj", o završnim borbama u Sloveniji pred kraj rata, navodi, međutim, da su u koloni bile vojne formacije koje se nisu htjele predati, pa je 9. svibnja 1945. naređeno da se cijela kolona bombardira.

(Hina)

To je zadnje i ja necu vise praviti offtopic!
Verujem da se to desilo,samo mora se ispitati koliko je zrtava,uvek se spekulise,dodaje ili oduzima, da se zivi kazne,jer zlocin ne zastareva.
A Amerikanci rat finansiraju od te nafte sto otimaju,to je bar jasno,ali i ginu,to sad sve vise kriju,ali vremenom ce pod pritiskom javnosti morati da izadju i to ce biti jedan od najacih udaraca za njih i ako ce Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1824
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
Molim vas objasni te mi sta je Amerika izbugila kao drzava sto vodi rat u Iraku!?
...daj oladi,a ti kao neznas.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
mob
SonyEricsson k800i i D820
Molim vas objasni te mi sta je Amerika izbugila kao drzava sto vodi rat u Iraku!?
...daj oladi,a ti kao neznas.  Smile

Ne zelim od tebe da znam jer cini mi se da ti ne znas...

Amerika je sa ovim ratom u Iraku "samo" izgubila  nekoliko tisuca amerikanaca i drugih vojnika placenika (poznanik iz HR je otisao u Afganistan za 10.000$ sto mu americka vlada placa mjesecno), ekonomija im se nije narusila zbog ovoga, kao i zivotni standart ili bilo sta u tom smjeru...crpe iz Iraka naftu koju oni onda za sebe koriste, i sa time u isto vrijeme placaju taj prokleti rat ali i zaradjivaju na istome... dok Svijet sve vise placa za naftu amerikancima to prolazi pokraj dupeta jer oni neosjete ovo sto mi u EU,osjetimo...

Izdatci za rat u Iraku:

Kosten

    * USA: 79 Milliarden US-Dollar für den Krieg und seine Folgen, davon 62,6 Milliarden US-Dollar reine Kriegskosten
          o Seit Beginn des Krieges etwa 455,7 Milliarden US-Dollar (Stand vom 29. September 2007[25])
    * Großbritannien: 3 Milliarden Pfund = 4,5 Milliarden Euro

Od pocetka rata amerikanci su 455,7 Milliardi US-Dolara potrosili, velika britanija 4,5 Miliardi €...

Zrtve:

4.163 ukupno ubijenih vojnika koalicije zapada...
od toga  3.850 US-vojnika

7.628 ubijenih iracana (policajaca i vojnika)!

300.000 Vojnika se momentalno nalazi na bojistima u Iraku..
« Poslednja izmena: 30. Nov 2007, 14:39:05 od tiger2005 »
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1824
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
Ne zelim od tebe da znam jer cini mi se da ti ne znas...
...prosvetli me.
Amerika je sa ovim ratom u Iraku "samo" izgubila  nekoliko tisuca amerikanaca i drugih vojnika placenika
...samo ?
Koliko tacno ?
 Smile
ekonomija im se nije narusila zbog ovoga, kao i zivotni standart ili bilo sta u tom smjeru...

Jesi ti svestan sta si sad napisao ?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 706
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N80
U svačijeg tatka pogolema patka......

stami, jel mozes o rusiji da pricas neostrascen?
molim te, hladne glave, probaj, zanimljivije je.
i pametnije.
ovako...cudno i smesno mi je da se neko lozi o prici o broju ruskih milijardera.
pa mislim, koja je poenta, ti tu sada kao likujes i prosipas nesto sto ne znamo?
pa bas u prethodnom postu sam naglasio kolike se pare vrte i da postoji veliki broj ruskih tajkuna koji ne daju svoje firme na brrzu.

stvarno, jel pokusavas nekoga da ubedis u nesto, ili cisto dokazujes koliko 'si pametan' i koliko mnogo informacija drzis u glavi, ili stvarno mislis da su rusi neprikosnoveni u svojoj energetskoj moci?

sta god da je od toga, u zabludi si.

ruski monopol...to je tek smejurija
ne bi benzin u SAD-u bio jeftiniji nego u rusiji da rusi imaju monopol.
(u USA je litar benzina oko 33 dinara (i dalje)
stvarno si extremno zanimljiv(smesan)



tek me je sada ovaj podatak osamario:
Datum rodjenja:    16. Oct 1962.

stami, iskreno, bas sam hteo da te pitam na pp da li si punoletan.



ovde(na politickom forumu) garant psiholozi mogu mnogo da nauce

Onda budi nepristrasan i napisi da je u Rusiji nafta 18 dinara a benzin 27 din(preracunato)......

I dodao bih džaba ti punoletstvo kad neshvatas da razliku izmedju cene koju plaćaju ameri  i tržišne cene plaćaju ostatak sveta ukljucujući i Eu
IP sačuvana
social share
Кроз ватру и воду дигнуте главе, стазама Победе, Части и Славе!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
mob
SonyEricsson k800i i D820
Ne zelim od tebe da znam jer cini mi se da ti ne znas...
...prosvetli me.
Amerika je sa ovim ratom u Iraku "samo" izgubila  nekoliko tisuca amerikanaca i drugih vojnika placenika
...samo ?
Koliko tacno ?
 Smile
ekonomija im se nije narusila zbog ovoga, kao i zivotni standart ili bilo sta u tom smjeru...

Jesi ti svestan sta si sad napisao ?



Komadantu vidim da ti je taj Smiley veoma drag... ama bas nista nisi pametno sada napisao..

455,7 Milliardi US-Dolara dolara ti je 3,3 % Americkog BDP-a godisnjeg...


Benzin kostete Ende September in Russland nach Angaben im Durchschnitt 15,97 Rubel/etwa 46 Eurocent; ein Liter Diesel kostete durchschnittlich 15,41 Rubel/ etwa 44 Eurocent).

Rusija:Benzin:54 centa, a dizel 52centi.
USA: Benzin : 84 Centa, a dizel 64 centa.

Izvor: http://benzinpreis.de/international.phtml
« Poslednja izmena: 30. Nov 2007, 14:52:41 od tiger2005 »
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.