Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rus dve godine spava četiri i po sata dnevno i nema nameru da menja naviku  (Pročitano 1020 puta)
25. Nov 2013, 15:02:04
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Rus dve godine spava četiri i po sata dnevno i nema nameru da menja naviku

M.A.    | 24. 11. 2013. - 20:10h |
Jevgenij Dubovoj, projekt menadžer iz Rusije, u protekle dve godine spavao je samo četiri i po sata dnevno i ne namerava da menja svoju naviku.



“Najveća korist je u tome što svake godine dobijem oko dva meseca dodatnog vremena”, izjavio je on za “Biznis insajder”. “Vreme je najdragoceniji resurs u našem životu.”

Većina ljudi su monofazni spavači, što znači da svake noći spavaju sedam-osam sati bez prekida, dok je Dubovoj, koji danas ima 22 godine, kao dvadesetogodišnjak prešao na sistem polifaznog spavanja. On svake noći spava 3-5 sati i još tri puta po 20 minuta tokom dana.
 
Ovo odgovara prosečnom monofaznom snu, koji obuhvata četiri ciklusa od oko 90 minuta NREM spavanja (spavanje bez brzih pokreta očiju ili faza dubokog sna). Nakon njega sledi kratkotrajna faza brzih pokreta očiju (REM spavanje), kada sanjamo, tako da tokom noći u krevetu provedemo u proseku osam sati.
 
Obrazlažući vlastiti sistem spavanja, Dubovoj kaže da u ranoj fazi noći, NREM faza najduže traje, dok ujutro “prevlast” preuzima REM faza. “Ključni” period njegovog noćnog sna je od jedan do pola pet ujutro, a uvežbao je organizam da u kratkotrajnim dremkama tokom dana odmah uđe u REM fazu kako bi nadoknadilo završnu fazu sna tokom noći.
 
“U tome je prednost polifaznog sna - mi dobijamo uobičajenu porciju dubokog sna i REM spavanja. Jedino što se oslobađamo tih međufaza u jutarnjim časovima. One nam zapravo i nisu potrebne”, tvrdi Dubovoj.
 

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 25.0
pitanje dana kad će da dobije srčku
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


I Am My Own Savior!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8650
Zastava Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Chrome 31.0.1650.57
mob
Alcatel One Touch
Citat
“U tome je prednost polifaznog sna - mi dobijamo uobičajenu porciju dubokog sna i REM spavanja. Jedino što se oslobađamo tih međufaza u jutarnjim časovima. One nam zapravo i nisu potrebne”, tvrdi Dubovoj.
Ne bih se ja kladio na to. Još kao klinac sam slušao od svih da nam treba u proseku 7-8 sati sna za potpun oporavak i duha i tela, sve manje od toga je kao da si na rezervama (a da radiš punim kapacitetom) a to ne može na duge staze bez posledica.
Moji roditelji su radili isto tako kad sam bio beba ali su kasnije počeli da pate od nervoze, bolova u mišićima, stalnog osećaja umora i gubitka koncentracije. Tek kad su se vratili na normalan režim spavanja onda su se oporavili.
Sem toga zar vojska kao i naučnici koji se bave istraživanjem spavanja ne bi istraživala ovo jer bi to bilo u njenom interesu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Inace, Tesla je tako funkcionisao...
Mada, cisto sumnjam da je ovaj Tesla.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
pomocu kog trika lik zaspi tri puta u toku dana u istim vremenskim intervalima  Smile

mozda ako je pod hipnozom..

dok ti napravis uslove za san, pa dok utones u san, pa tako tri puta u toku dana - ispadne isto gubljenje vremena koliko i da je odspavao 7 sati u toku noci
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.57
mob
Samsung SGH-E590
Pa dobro moguce je... Mom caletu je dovoljno tri minuta da zahrce. Smile

A ja na primer patim od nesanice. Treba mi bar tri sata da zaspim i imam veoma lagan san pa sve moze da me probudi.
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.