17.10.2007   Metaloplastika - Sintelon 35:34

Zastava Beograd, Srbija
Opera 9.24
Apple iPhone 3Gs
Derbi Jugoviću, Planinka iznenadila

Derbi 6. kola rukometnog prvenstva Srbije izmedju lidera Jugovića i drugoplasirane ekipe PKB-a pripao je Kaćanima 32:31. Jugović je zadržao maksimalan učinak u ovoj sezoni - šest utakmica, šest pobeda.

Najveće iznenadjenje u subotnjim utakmicama priredila je Planinka koja je u Zrenjaninu pobedila proleter 29:28, iako su Zrenjaninci na poluvremenu vodili 16:13.

Izvor: MTS-Mondo
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook

Opera 9.24
Metaloplastika pobedila Zvezdu

Rukometaši Metaloplastike iznenadili su branioca titule prvaka Srbije Crvenu zvezdu i pobedili je u Beogradu 30:29 (18:12).

Metaloplastika je odigrala odlično prvo poluvreme i dobila ga čak sa šest golova viška, ali je u drugom delu Crvena zvezda uspela da se izbori za neizvesnu završnicu, ali ne i za potpuni preokret. Junak pobede Metaloplastike bio je Rašić, koji je postigao čak 12 golova!

Od samog starta Metalopalstika je stavila crveno-belima do znanja da je došla u Beograd po bodove. Već posle 10. minuta Šapčani su imali pet golova prednosti 8:3, a nedugo zatim i plus od sedam golova 11:4 (14. minut). Crvena zvezda je delovala više nego nemoćno u tim trenucima, a nije čak uspela ni da pogadja ni iz sedmeraca.

Najveću prednost Metaloplastika je imala u 28. minutu 18:10, ali su do odlaska na odmor rukometaši Zvezde uspeli da postignu dva pogotka.

U nastavku Zvezda je krenula mnogo ozbiljnije, ali je Metaloplastika držala crveno-bele na distanci do 45. minuta, kada su crveno-beli za samo jedan minut postigli tri gola i približili se na minus dva - 25:23.

U 53. minutu domači rukometaši prilaze na samo gol minusa 28:27. Razvila se velika borba za svaku loptu, a u poslednji minut Šapčani su ušli sa minimalnom prednošću. Zvezda greši prilikom organizacije napada, ali ni Metaloplastika ne uspeva da postigne pogodak. Poslednji napad crveno-beli nisu uspeli da organizuju onako kako su želeli, pa je Milaševićev iznudjeni šut završio pored gola.

U poslednjoj utakmici 6. kola Partizan je savladao Župu 26:21 (16:11).

Crvena zvezda - Metaloplastika 29:30
Partizan - Župa 26:21

Na tabeli vodi Jugović sa 12 bodova, Kolubara i Mladost iz Čačka imaju po 10, Sintelon Tarket, Metaloplastika i PKB po osam, Partizan sedam...

Poruke 1003
Nokia 6300
Peruničić se vraća u Zvezdu?

Bivši reprezentativac Jugoslavije spakovao kofere i sa porodicom stiže u Beograd

Jedan od najboljih rukometaša iz Srbije Nenad Peruničić odlučio je da napusti šapanski Alhesiras i sa porodicom se vrati u Beograd.
Peruničić je napustio Andaluziju jer u klubu vlada očajno stanje praćemo veoma lošom finansijkom situacijom.

- Klub je ostao bez novca. Ja da to trpim - neću. Imam ženu, dva sina. Pitanje je kako će da izdrže i naši ostali igrači koji su članovi Alhesirasa. Lagali su sve u klubu. Nije onako kako smo se dogovorili pre nego što sam potpisao ugovor. Kad su ovako veliki problemi posle samo dva-tri meseca, kako li će tek da bude kasnije. Uzeo sam ispisnicu. Završio sam sa njima - izjavio je Peruničić za "Sport".

Bivši igrač Crvene zvezde mogao bi da se vrati u klub u kojem je stekao rukometno ime, a o tome će odlučiti beogradski "crveno-beli".

Peruničić (36) je u karijeri igrao za Jugović, Crvenu zvezdu, PSŽ, Elgorijagu, Kil, Magdeburg, Al Ahli, Pik Seged i Barselonu.

Nokia 6300
Rukometaši Proleter Naftagasa pobedili su ekipu Partizana Si&Si rezultatom 33:22 (19:14) u zaostalom meču trećeg kola rukometne Superlige.

Derbi 8. kola rukometne super lige

Deset minita pre kraja crno – beli imali tri gola viška, ali zahvaljujući Draganu Rašiću, gosti odneli ceo plen

U derbi meču 8.kola super lige rukometaši Metaloplastike savladali su Partizan rezultatom 32:31 u neverovatnoj završnici. Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri obe ekipe. Imala je Metaloplastika prednost jednog gola 10 sekundi pred kraj prvog poluvremena, ali u poslednjim sekundama Radanović pogodio mrežu gostiju i na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom. U nastavku meča crno - beli odlično startuju i stvaraju prednost od tri gola. Međutim, deset minuta pred kraj utakmice Šapčani se potpuno vraćaju u meč i u poslednjim minutama utakmice stižu i do pobede. Najzaslužniji za pobedu Metaloplastike bili su Žarko Krivokapić, sa šest golova i Dragan Rašić sa osam pogodaka dok su se kod crno belih istakli Ivanović i Dragan Sudžum sa po osam pogodaka.

PARTIZAN – MP ZORKA 31:32(15:15)

Hala: Voždovac na Banjici. Gledalaca: 200. Sudije: Boričić i Stepanović (obojica Grocka). Sedmerci: Partizan 6 (6), MP Zorka 7 (4). Isključenja: Partizan 10, MP Zorka 10 minuta.

PARTIZAN: Stojković (2 odbrane, 2 sedmerca), Pejčinović ( 10 odbrana), Tutić 2, Marjanac 4, Lazović, Miljaković, Đurković, Kaldarin 1, Beočanin, Abutović, Malenčić 3, Ivanović 8, Radanović 5, Sudžum 8 (6).

METALOPLASTIKA: Stevanović (7 odbrana), Vasić (11 odbrana), Vuković, Krivokapić 6, Jelesić 1, Aleksić , D. Rašić 8(3), Mitrović 2 (1), Rakić 2, Popov 2, Antonijević 2, Isailović 4, Brnjac 5, M. Rašić .

Igrač utakmice: Dragan Rašić (MP Zorka)

Izvor: Sport
« Poslednja izmena: 11. Nov 2007, 23:20:35 od dzux_de_lux »