/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Tema: Rukomet - evrokupovi 2006/07  (Pročitano 10712 puta)

Zastava Spain
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Magdeburg novi osvajač Kupa EHF
Dobili smo i novog šampiona u ovogodišnjem Kupu EHF-a!!!

Ekipa Magdeburga savladala je u drugoj finalnoj utakmici na domaćem terenu ekipu CAI Aragona rezultatom 31:28,da podsetim da je u prvoj tekmi u Španiji rezultat bio 30:30!!!
"Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine." - Beket
"Uz velikog coveka cesto idu i velike greske." - Man
"Prava pravda je savest." - Igo

Poruke 7454
THW Kiel je novi vladar Lige Šampiona

Kiel je u drugoj utakmici kao domaćin savladao ekipu SG Flensburg-Handewitt sa rezultatom 29:27!!!
U prvoj utakmici rezultat je bio 28:28!
« Poslednja izmena: 29. Apr 2007, 19:53:46 od mrvicaivan »

Poruke 7454
Rumunima Čelendz Kup

Iako je kod kuće igrao neriješeno rumunski klub UCM Resita je uspio da osvoji Čelendz Kup odigravši takođe neriješeno u Norveškoj... Zahvaljujući većem broju postignutih golova na strani rumuni su došli do trofeja...

C.S. UCM Resita  -  Drammen HK               26 : 26                36 : 36

Poruke 7454
Nemcima i treći trofej - Kup Pobednika Kupova

Iako su poraženi u Leonu rukometaši Hamburga su osvojili Kup Pobednika Kupova zbog više postignutih golova u gostima...

Ademar Leon - Hamburg 37:33 ,u prvoj utakmici slavio je Hamburg rezultatom 28 : 24

Poruke 7454
Liga Šampiona                      THW Kiel(Germany)

Kup EHF                             Magdeburg(Germany)

Kup Pobednika Kupova          Hamburg (Germany)

Čelendz Kup                         UCM Resita(Romania)

« Poslednja izmena: 29. Apr 2007, 21:12:08 od mrvicaivan »

Supermoderator
Legenda foruma

Zodijak Aries
Poruke 42390
Opera 9.20
Kil šampion Evrope

Nemački Kil osvojio je titulu prvaka Evrope u rukometu, prvi put u klupskoj istoriji. Crno-beli su kao domaćini u revanš utakmici finala pobedili Flensburg, takodje nemački tim, sa 29:27 (15:10) i upravo su ta dva gola donela Kilu titulu kontinentalnog prvaka. U prvoj utakmici bilo je 28:28.

Do titule šampiona Kil su vodili fenomenalni golman Tjeri Omejer koji je imao čak 18 odbrana i Nikola Karabatić, strelac devet golova. U ekipi Flensburga najefikasniji je bio Marsim Lijevski koji je dao sedam pogodaka.

Iako je Kil, prvi deo utakmice rešio u svoju korist i stekao pet golova viška, Flensburg je uzvratio početkom drugog dela i približio se na dva pogotka zaostatka. Kil je, medjutim, vratio prednost od pet golova sredinom drugog dela, ali je umor domaćih igrača doprineo da gosti meč u finišu učine dramatičnim.

Kil je u poslednji minut ušao sa vodjtsvom od 28:26, ali je Flensburg sa igračem više brzo smanjio i pokušao da agresivnom odbranom natera domaćina na grešku, ali se to nije dogodilo, pa je Kil pred 10.000 svojih navijača uzeo trofej šampiona Evrope.

Izvor: MTS-Mondo
Pogledaj profil Twitter

Poruke 7454
Kil osvojio LŠ, svi trofeji Nemcima

Rukometaši Kila osvojili su titulu šampiona Evrope. Kil je u revanš utakmici finala pobedio pred svojim navijačima lokalnog rivala Flensburg rezultatom 29:27, što im je posle remija u prvom meču (28:28) bilo dovoljno za prvi kontinentalni naslov u istoriji. Meč je igran u odavno rasprodatoj Ostzehali, pred 10.250 ljudi, a najefikasniji na meču bio je francuski reprezentativac Nikola Karabatić sa 9 golova.

Meč je počeo dirljivim gestom – kapiten Kila Stefan Levgren poklonio je treneru Flensburga i svom zemljaku Hariju Andersonu buket cveća za 58. minut.

Scene su bile znatno drugačije kada je meč počeo, a drama je kulminirala u 19. minutu kada su gosti ostalibez najboljeg igrača Mihaela Bolsena, koji je kažnjen zbog faula nad Kristijanom Cajcom.

Domaćin je počeo odlično (3:0 u četvrtom minutu), ali je minut pred pomenuti incident Flensburg smanjio na 8:7. Zbunjeni gosti popustili su u finišu, pa je Kil stigao do 15:10, i to samo zahvaljujući odličnom Holpertu na golu Flensburga. Odlično su nastupali spoljni igrači domaće ekipe, koji su dali 14 od tih 15 golova.

Posle 11 minuta u nastavku gosti su se opet primakli (17:19), pa je meč bio dramatičan do samog kraja, a u poslednjem minutu utakmice isključen je i Cajc.

Ipak, pobeda je pripala trofejnijem Kilu, na razočaranje igrača Flensburga, i njihovih 4000 navijača koji su meč pratili u Kampushali, u svom gradu, udaljenom od Kila samo 86 kilometara.

Kil je tako nastavio pohod na triplu krunu, pošto je osvojio Kup Nemačke, a u ligi ima odlične izglede da osvoji novu titulu.

Totalna dominacija nemačkog rukometa potvrđena je i uostalim evro-kupovima: HSV je u Leonu izgubio od Ademara 37:33, ali je osvojio Kup kupova zahvaljujući većem broju golova u gostima. Magdeburgu je pripao EHF kup, jer je posle 30:30 u gostima savladao CAI Aragon 31:28 na svom terenu.

Podsećamo da je reprezentacija Nemačke pre tri meseca osvojila titulu šampiona sveta.

Jedini preostali trofej - Čelendž kup - osvojila je rumunska Rešica, koja je u subotu igrala u Dramenu 36:36, a pošto je meč u Rumuniji završen 26:26, trofej pripada klubu iz zemlje naših istočnih suseda.

Izvor:B92

Poruke 6212
Opera 9.20
Rukometasice Naise osvojile Čelendz Kup

Rukometasice Naise uspele su da stignu minus od devet golova iz prve utakmice i da osvoje Čelendz Kup

Bravo !

Smile Smile Smile

Poruke 7454
RUKOMET: Naisa osvojila Čelendž kup!!!
Nedelja, 20. maj 2007. 20:33

Rukometašice niške Naise osvojile su Čelendž kup, pošto su u revanš meču finala pobedile rumunski Kluž 30:21!

U prvom meču bilo je 32:23 za rumunsku ekipu, ali je zahvaljujući tome što je Naisa postigla više golova u gostima, osvojila je prvi evropski trofej u klupskoj istoriji.

Gol koji je Naisi doneo trofej postigla je Biljana Filipović šest sekundi pre kraja meča!

Fenomenalan uspeh niške ekipe, ostvaren u spektakularnoj atmosferi u Nišu!!!

Uskoro opširnije...

Zvezda u usponu

Everything that has a begining, has an end

Poruke 1631
Internet Explorer 6.0
Naisa osvojila Čelendž kup!!!

Čuda su moguća! Malo ko je u domaćoj rukometnoj javnosti verovao da Naisa može da dostigne visoku prednost Kluža iz prvog meča. Čak ni rukometašice niške ekipe nisu u to verovale, ali nošene sjajnom podrškom 5.000 gledalaca u dvorani "Čair" igračice Naise postale su heroine nacije!

A kad se samo setimo kako je Naisa uopšte došla dovde...Posle odluke Vlade Srbije da Kikinda ne igra protiv kosovskog Vlaznimija, Kikinda je kažnjena i isključena iz takmičenja. Sudbina je htela da upravo Naisa potom izvuče Vlaznimi. Sport je pobedio politiku, pa su rukometašice Naise "isprašile" nejaki Vlaznimi u dvomeču osmine finala (41:14 i 46:13).

Naisa je potom u četvrtfinalu bila bolja od Banjske Bistrice (30:27 i 25:22), a u polufinalu je eliminisan Municipal (23:19 i 20:24).

Revanš meč finala protiv Kluža nije počeo dobro za Nišlijke. Brze igračice rumunske ekipe predvodjene Mihaelom Senoćiko došle su do prednosti od 7:5, ali se Naisa potom uzdiže i prvo poluvreme dobija sa 17:11. Velikih šest golova razlike, koje su ulile nadu da će se čudo dogoditi.

Osetila je to i publika, koja pravi zaglušujuću buku. Početkom drugog dela, Naisa dolazi do sedam golova prednosti (20:13), ali nekoliko brzopletih grešaka u napadu, koje su igračice Kluža kaznile, unelo je malu pometnju u redove našeg tima i strah da će se ponoviti prvi meč kada je Naisa u drugom delu potpuno pala u igri.

Medjutim, trener Naise Svetislav Jovanović naredjuje da se igra "flaster" na "alfu i omegu" Kluža Mihaelu Senoćiko, što se pokazalo kao krucijalna odluka.

Naisa brzo vraća prednost od sedam golova (25:18), a precizno izvedenim sedmercem Dragice Kresoje u 55. minutu niška ekipa prvi put stiže do plus osam (27:19).

Poslednji minuti bili su za infarkt! Golom Biljane Filipović 59 sekundi pre kraja Naisa dolazi do željenih devet golova razlike (29:20). Ipak, tridesetak sekundi pre kraja sedmerac za Kluž, koji u gol pretvara Senoćiko.

Igračice Naise nisu srljale u poslednjih dvadeset sekunci, već su pametno proigrale Biljanu Filipović koja postiže gol karijere za prvi evropski trofej samostalne Srbije!!!  Smile Smile Smile

(Izvor : MTS Mondo)

"I know you're out there. I can feel you now. I know that you're afraid... you're afraid of us. You're afraid of change. I don't know the future. I didn't come here to tell you how this is going to end. I came here to tell you how it's going to begin. I'm going to hang up this phone, and then I'm going to show these people what you don't want them to see. I'm going to show them a world without you. A world without rules and controls, without borders or boundaries. A world where anything is possible. Where we go from there is a choice...I leave to you..."