Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: RTS: Lane Gutović traži 7.000 evra za dva dana snimanja  (Pročitano 8995 puta)
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Sendo 
"Bela lađa": Branimir Brstina stiže, Šojić ide u zatvor?

Legendarnog političara Srećka Šojića, omiljenog junaka “Bele lađe”, najgledanije domaće serije u produkciji “Košutnjak filma”, više nećemo gledati na malim ekranima. Autor serije Siniša Pavić će skloniti Šojića iz serije i uvesti novog glavnog junaka. Kako ekskluzivno saznajemo, novu glavnu ulogu u "Beloj lađi" igraće Branimir Brstina.


Branimir Brstina


- Lane Gutović, legendarni Šojić u seriji “Bela lađa”, u pregovorima sa RTS-om o nastavku saradnje u sledećoj sezoni postavio je finansijske uslove koje Javni medijski servis Srbije u ovim vremenima smatra neprihvatljivim - navedeno je u saopštenju.
 
RTS je naveo da se radi o honoraru od 7.000 evra za dva dana snimanja, odnosno 9.000 evra za tri dana snimanja po epizodi.
 
Gutović nije bio dostupan ni za kakve komentare, dok iz “Košutnjak filma” poručuju da se snimanje najnormalnije nastavlja.

- Sve je još sveže, to je informacija od juče, tako da trenutno Siniša Pavić prerađuje scenario, pokušava da smisli najbolje rešenje. Za sada se ne zna ništa pouzdano, snimanje se normalno nastavlja, a u narednim danima ćemo imati više informacija - objasnio je Zoran Janković, producent serije i direktor “Košutnjak filma”.

Šta sa Šojićem?


Lane Gutović kao Srećko Šojić
 
Ni reditelji serije Mihailo Vukobratović i Ivan Stefanović nisu imali odgovor na pitanje kako će se rešiti pitanje Srećka Šojića.

- Delimično sam upućen u tu celu priču. Zvanično saopštenje RTS-a ne bih komentarisao jer je to očigledno neki nesporazum na relaciji Milan Gutović i RTS. Imam određene informacije, ali one su pomalo nejasne u ovom trenutku. Ne mogu da vam kažem pravi odgovor na tu priču, ali mi smo počeli snimanje i koliko sam informisan, autor serije Siniša Pavić ima spremno rešenje za takve okolnosti. U pitanju je nešto što nije pogubno po “Belu lađu” jer se nadamo da će serija da nastavi da živi svojim normalnim tokom. Koliko ja znam, Lanetov lik neće biti zamenjen, već bi trebalo da se otvori neka druga priča koja bi trebalo da donese novi kvalitet celoj seriji. Pretpostavljam da će se Šojić već nekako skloniti iz serije - rekao je reditelj Mihailo Vukobratović.
 
Scenarista Siniša Pavić nije srećan zbog nastale situacije, ali će, kako kaže, pokušati da je reši na najbolji mogući način.
 
- To su stvari koje se dešavaju. Meni se takva stvar ne dešava prvi put, tako da ćemo pokušati u hodu sve da rešimo. Poslednjih sedam meseci sam radio ovaj ciklus i onda sam pred samo snimanje saznao šta se desilo. To je sada jedna vrlo delikatna situacija i veliki posao koji predstoji, a na koji nisam računao. Imam ideju kako da rešim nastalu situaciju. Dobra stvar u svemu tome je što su angažovali jednog zaista velikog glumca koji će biti novi nosilac radnje, a to je Brstina. To će biti jedan potpuno novi lik koji će zameniti odsutnog Šojića. Brstina bi sada trebalo da bude lokomotiva serije - objašnjava Siniša Pavić.
 
Zatvor?
Na pitanje na koji će način skloniti lik Srećka Šojića iz serije, Siniša Pavić vešto odgovara pitanjem:

- Šta mislite, šta je najprirodnije za jednog Šojića?

Naš odgovor je bio: Možda da ode u zatvor?!

Ljubitelji “Bele lađe” će odgovor morati da sačekaju do kraja januara da vide šta će se desiti.
 

 
Počelo snimanje šestog ciklusa

Inače, snimanje šestog ciklusa “Bele lađe” počelo je u sredu.
- Biće snimljeno 10 novih epizoda. Kao i u svakom ciklusu do sada, i u ovom će biti novih likova i glumaca, novih zapleta i iznenađenja. U novim epizodama gledaoci će imati prilike da uživaju već od kraja januara - rekao je Janković.

Izvor

Reakcija na vest: Lol, Brstina je dobar glumac, ali previše pasivan i miran da bi zamenio Laneta, čak bi (po meni) Nenad Jezdić (koga iskreno ne volim) ili Sergej Trifunović bili bolji izbor. Opet kažem, Laneta je zaista ne moguće zameniti.
« Poslednja izmena: 17. Dec 2011, 12:56:08 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1823
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia E71
Bacaju pare niko to neće gledati jer je serija glupava,jedina svetla tačka je Šojić i 95% ljudi je gledalo seriju zbog njega i njegovih odvala.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
mob
HTC Smart
Gutović do sada zarađivao 2.000 evra za snimanje jedne epizode

Lane Gutović će sledeće nedelje početi da snima film “Tesna koža 5” sa Nikolom Simićem i celokupnom starom ekipom iz ovog filmskog serijala. Kako “Blic” saznaje, slavni glumac je dugo bio u dilemi da li da Šojića igra u nastavku serije “Bela lađa” ili u filmu “Tesna koža”.



Kao što to često biva, novac je pomogao da prelomi. Pošto RTS i “Košutnjak film” nisu hteli da mu povećaju honorar sa 2.000 evra za dva dana snimanja na 7.000 evra, koliko je Gutović tražio, raskinuli su ugovor. Tako će se Lane ponovo naći u društvu Nikole Simića, Danice Maksimović, Jelice Sretenović...

Desilo se upravo ono što je producentska kuća “Gama”, koja u saradnji sa TV “Prvom” realizuje ovaj film, najavila još 3. novembra: “U ‘Tesnoj koži 5’ igraće i Nikola Simić i Lane Gutović”’.
 
Nikoli Simiću, originalnom Pantiću, drago je što je stara ekipa na okupu. On je veoma vezan i za svoj i za Šojićev lik jer je lično uz pomoć šminkerke Cane osmislio kako njih dvojica treba da izgledaju.

Na pitanje kako komentariše to što je Lane napustio “Belu lađu”, Nikola Simić je rekao:
- Ne mislim ništa o tome, to su Lanetove privatne stvari.
 
I dok se jedna ekipa glumaca raduje što im dolazi stari kolega, ekipa okupljena oko projekta “Bela lađa” uglavnom žali za Lanetom.

Pogotovo Aleksandar Dunić, koji mu je bio neposredni partner i u seriji odlično odigrao batlera Ćirka.
 
- Žao mi je što se desilo to što se desilo. Gospodin Pavić i Lane Gutović imali su plodonosnu saradnju. Ne događa se tako često da se istovremeno na zajedničkom poslu nađu jedan veliki pisac i jedan veliki glumac, ogromnih ljudskih i kreativnih potencijala, koji će da dožive stvaralački vrh u istom trenutku. Publika od svega ima neizmernu korist, a mi saradnici ogromno zadovoljstvo što smo radili i bili s tim ljudima - kaže Dunić.

Da li će njegov lik ostati u seriji, još se ne zna, kao ni ko će mu ubuduće izdavati neobična naređenja, govoriti: “Ćirko, opet ćućoriš sa onu tvoju aspidu!” i grditi ga što je pravio “orgulje” sa “nimfomajkom”.
 


Umesto Laneta Gutovića, vodeća figura u seriji biće Branimir Brstina. To je potvrdio i Zoran Janković, producent. Njegova uloga tek treba da bude napisana, ali priča se da će glumiti ujaka Tihomira Stojkovića Špica, kao i u seriji “Porodično blago”. Budući da je umro Petar Kralj koji je igrao Pantića, a da je Šojić otišao iz serije, u centru novih zbivanja biće Špic i njegov ujak, a njihove dogodovštine moći ćemo da gledamo već od sredine januara, kada će se emitovati deset novih epizoda.

Branimir Brstina nije želeo da govori o svojoj ulozi u „Beloj lađi“: 

- Ne mogu ništa da vam kažem, sve je još u pripremi, a inače već 15 godina ne dajem izjave

ni na koju temu jer želim da, što je više moguće, ne postojim u javnosti, osim što mi je posao takav - rekao je Brstina.



Siniša Pavić nije srećan zbog Lanetovog odlaska i nastale situacije, ali će, kako kaže, pokušati da je reši na najbolji mogući način.

- Angažovali smo jednog zaista velikog glumca, koji će biti novi nosilac radnje, a to je Branimir Brstina. Uveli smo i jedan potpuno novi lik koji će zameniti odsutnog Šojića. Brstina bi sada trebalo da bude lokomotiva serije - objasnio je Siniša Pavić.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Sendo 
Kvantitet ili Kvalitet, presudite sami Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Passion

Zodijak
Pol Žena
Poruke 27185
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Nokia E72
A ja sam mislila da su nasi glumci "bednici", kad ono mlate lovu.  Smile
IP sačuvana
social share
Radi kako ti srce kaze
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 11.0a1
mob
Nokia C5-00
Inače raspašće im se serija bez glavnog lika.. Smiley 1

А то је трагедија, зашто? Иначе једна феноменална серија, или сам нешто пропустио?  Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia 6300
који салто Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
mob
Samsung S8
Никад ми се серија није свиђала, поготово улога Шојића, уопште ми није јасно како су му и зашто дали два сома по епизоди, а камоли седам хиљада евра. Smiley 1
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
mob
Nokia E72
Ma i treba da im traži... Ko ih jebe kad već dvaes godina u saradnji sa Pavićem prerađuju jednu istu seriju i sa tim truju narod...

A što se tiče snimanja "Tesne kože 5", radujem se toj vesti, samo ne znam ko stoji iza scenarija i režije?
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia zvrr
"Šojićev" odgovor RTS-u

"Ako me jednoga trenutka bude ganula sudbina sirotih radnika RTS-a i ako me bude ophrvalo samopokajanje, šibaću se špagetima i ići u krevet bez večere".

Glumac Lane Gutović nakon saopštenja RTS-a u kojem se otkriva iznos honorara koji je dobijao, odnosno tražio po epizodi serije "Bela lađa", rekao da sada ne bi reprizirao ulogu ni za veće pare.

"Više ne bih pristao na tu sumu, sada bih tražio mnogo veću svotu", rekao je "Srećko Šojić" za "Blic".

Uoči snimanja novih deset epizoda serije "Bela lađa" Siniše Pavića, RTS je izdao saopštenje u kojem je navedeno da televizija i glumac nisu uspeli da postignu dogovor oko honorara, zbog čega je saradnja prekinuta.
Milan Lane Gutović je postavio uslove koje je RTS protumačio kao ucenu nakon čega je usledelo saopštenje u kojem je objavljen i iznos sume o kojoj se pregovaralo (sedam hiljada evra po epizodi).

Sada je "Srećko", u svom maniru, rekao "Blicu" da je i do sada svoje honorare morao producentima da saopštava kao presudu, tako da sada ne bi pristao da radi ni za tih sedam hiljada.

" Bez obzira na gladnu decu Bijafre, siromašne radnike u ugljenokopima, beskućnike Pariza i na činjenicu da u RTS-u nisu dobili plate, ne bih igrao pod uslovima koji već nisu prihvaćeni, ali bih sada igrao samo po još većoj ceni od one u prošlom ponuđenom ugovoru koji su već odbili da potpišu. I do sada sam visinu svojih honorara izricao kao presudu, a ne razlog za pogađanje, pa pošto mi je to već polazilo za rukom, nisam blesav da u tome nešto menjam ", rekao je Gutović.

Glumac dodaje da visinu svojih honorara određuje sam.

" To činim bezobzirno iz ličnog koristoljublja i saopštavam visinu honorara mojim žrtvama sa kojima potpisujem ugovore samo u prisustvu kardiologa i psihijatra. Ako me jednoga trenutka bude ganula sudbina sirotih radnika RTS-a i ako me bude ophrvalo samopokajanje, šibaću se špagetima i ići u krevet bez večere ".

Umesto legendarnog Šojića, u "Beloj lađi" ćemo nadalje gledati "Ujku", Branimira Brstinu.

Izvor
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.