Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:14:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: RRA uzima srpsku muziku  (Pročitano 3429 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
HTC HD2
Šta mislite šta bi se desilo da neki irac zabrani autentičnu Irsku muziku ili amerikanac autentičnu muziku američkih crnaca - Blues, pa čak i njihovu tkz. "Country" ili ti kantri muziku?!? O džezu(Jazz) da i ne pričamo! Smile
Verovatno bi završili u nekoj instituciji kakva je "Laza Lazarević" kod nas tj., sličnoj!

Ljudi se diče svojom nacionalnom autentičnom muzikom koja se još ladno izvlači i koketira sa "Etno" muzikom i pokušavaju da je "uguraju" drugim narodima i nacionalnostima, čitaj: celom svetu, kao pravu nacionalnu vrednost jednog umetničkog stvaranja i jedne grane umetnosti uopšte(šta se sve kod nas ne sluša od takvih stranih autentičnih muzika po kojima se te države prepoznaju), dok kod nas ... Smile
Kod nas će "nacionalna muzika" biti koliko vidim "Sabor u Guči" i ništa dalje od toga kako je krenulo sa "ofanzivom" i reklamiranjem iste! Smile Smile Ops. pogreših - biće "nacionalni" zvuk savijanja i gužvanja plastičnih flaša "dvolitarka" piva na tom saboru i pobedu odnosi najpijanija stoka koja je tu uspela da boravi i najjače da podriguje(ovo se verovatno smatra pevanjem)! Smile

Da se razumemo - nemam ništa protiv trubača i te "pleh muzike" jer zaista ima šta da ponudi kvalitetno ali ne treba svet po tome da nas prepoznaje jer imamo mnogo bolje od toga da ponudimo!
« Poslednja izmena: 06. Okt 2006, 20:04:44 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
Nece sabor u Guci vec,Egzit i sl.Ali necu o tome.Ja ne branim nikome da slusa sta hoce,svako ima pravo da slusa sta smatra da je dobro samo ja i jos nekoliko ljudi koji cene i postuju nasu muziku ne.Etno muzika i narodna prava muzika koja se ovde brani je nastala kad i nasa zemlja.Ali to je tema o indentitetu jednog naroda.Ili ti licna karta.Ko je tom narodu otac kad je rodjen i sl.Etno muzika je ta po kojoj se mi i prepoznajemo u svetu.Jer sve sto im drugo ponudimo je njihovo.Necu ovde da iznosim koja muzika je sve zapadnjacka i raznih drugih zemalja.Tako da samo ovde moze da se proturi. A tradicionalna ili etno muzika je muzika koju imamo samo mi kao i jezik.Jezik i muzika idu zajedno.Nemogu se prestavljati sa muzikom na drugom jeziku.Kako to?
« Poslednja izmena: 06. Okt 2006, 20:17:38 od Joca_jox »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 552
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mislim stvarno .... Smile Verovatno nije nikakav problem što se puštaju primese od kojih se skakuće pod šatorima, svadbama i Pink studiju ali kada je u pitanju "autentična srpska" onda zabrana?!?
Kakve mi morone imamo u ovoj državi ljudi moji! Ne kapiram previše koja bi to poremećena ličnost sa takvim uticajem u ovoj državi i to još stanovnik iste zabranjivao "autentičnu muziku naroda kome pripada" a dozvoljavao neke turske šabane i turbo silikonke?!?

Šta se ovim pobogu pokušava uraditi?????

Problem je u tome sto je ovo drzava u kojoj bi covek prodao rodjenu porodicu, familiju, sve sto ima, dusu za par hiljada. E sad, jos veci je problem kada takav indijanac dodje na neko vaznije mesto (sto je kod nas vrrrrrllloooo cest slucaj). Obicno sebe naziva biznismenom  Smile

mislim da je u pocetku RRA imala zadatak da presece vise muziku sa radio Teherana, pink indijance, svadbene sabane...medjutim, mozete zamisliti sta se desava kada svi oni zajedno prikupe pare i ponude doticnoj RRA u zamenu za ostajanje na starom. Para vrti tamo gde burgija nece. Dokle god ovakvi paceri budu tamo gde su, nema bolje!!!!!!!!!!!!!

Nemam nista protiv prave narodne muzike, iako to ne slusam, naravno da treba da postoji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
evo joco doso ovde da ti ocitam par lekcija i o muzici da se razumemo od pocetka ja nisam ni za kakve zabrane tako da se ne slazem sa tim da je to trebalo da se zabrani ali ko zna cega tu ima u pozdaini tako da nedju ni da bucem puno protiv te zabrane!

inace svet treba da nas prepoznaje i po guci i po turbo folku kad ste vi ovde bukaci nesto culi oko ulaska bg u un onda vam je svaka druga rec bila kako treba da se ugledamo na bugarsku a ta bugarska ima mnogo zesci turbo folk od naseg i kod njih se zivi i jos gorem turbo folk fazonu od srpskog pa evo su ljudiudjose u un a vama je njhov ulazan u tu uniju svaka druga rec jednostavno to su moderni trendovi balkana i to je nesto nase neki muslimanski zvuci pomesani sa modernim recima i to je ono sto vuce ljude u napredak i progres a ne da zatupljuje!
zatupljuje tvoj toma zdravkovi sa svakom pesmom koja je namenjens coveku koji je pred smrt i nema nista iza sebe i nikakav zivot haris dzinovic smara sa njegovimcrnim vinom i crnom zenom i crnom kafanom svaka njegova pesma je u stilu matorog alkosa a o tim starim seljackim pesmama i seljackom stilu oblacenja da ne govorim jedostavno novi turbo folk je nesto sto mlade generacije vole a i cak one starije i oni pocinju da se menjju i da shvataju taj nacin zivota jednostavno ono cemu tezimo i kako zivimo!
a joco opet lupetas o zapadu molim te pitamj me nesto o zapadu pre nego sto lupis u francuskoj jeste da 80 posto mora na njihovim televizijama da bude francuske muzike ali ne francuske izvorne muzike vec francuskih izvodjaca usta spada i rep.rnb,tehno,rok itd zato nemoj da pricas nesto ovim ljudima koji neznaju i nemoj neke stvari pogresno da prenosis!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
SonyEricsson k310i
srkich Опрости нисам могао раније да се јавим.Ја јесам за Европу али да останем свој.А не да се одрекнем онога што је моје за ради туђег.Зашто ни један странац када дође овде не зна наш језик а ја морам њихов.Ја хоћу да други цене и поштују наше ако мисле да ја поштујем њихово.А не ја њих да поштујем а они мене не.Као да је све туђе боље.То може само луди Србин и нико други.Као да је вама криво што сте роћени у СРбији а не у некој другој земљи.Ја се поносим Србијом али се не поносим неким делима нас Срба.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 536
Zastava BG-Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia 2730
novi turbo folk je nesto sto mlade generacije vole a i cak one starije i oni pocinju da se menjju i da shvataju taj nacin zivota jednostavno ono cemu tezimo i kako zivimo!

Jadni mi ako tom načinu života težimo...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:14:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.