Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:07:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Romans, Brak, Veza…  (Pročitano 1711 puta)
29. Avg 2006, 07:28:36
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 73
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da li ste imali emotivo-romanticna iskustva sa ljudima koji nisu iz bivse yu… kakva su vam ikustva; ili sta o istima mislite. Da li bi probali?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
A kakva su tvoja iskustva? Smile

IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Нисам имао са људима, имао сам са женама. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
Ma ja volim seksipilne zene, pa makar iz Kazahstana.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Jesmo,
Zato bi probali romanticno iskustvo sa nekim iz bivse YU.

Ja sanjala neki Bosanac me odveo u Bosnu........i tamo je bilo tako sve kao u snu....... Smile Smile

neki cudan san...........kao da se poznajemo hiljadu godina Smile

ali to je bio samo san
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Za sada mislim da je tema pre za blablaonicu...
Sto se samog pitanja tice,nemam takvo iskustvo...mada sam oduvek smatrao da je to dobar trip jer se ljudi mnogo bolje kapiraju kada ne govore istim jezikom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 73
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne znam da li je za bablaonicu ili ne ali mislim da se ovde radi o ozbiljnim stvarima i problemima sa kojima se ljudi suocavaju. Da navedem samo nekoliko a vi mi recite sta mislite o istima.

Prvo ljudi koji imaju vezu sa recimo nekim ko je crn (Africkog, Karibskog i sl porekla) ili Azijskog: muskarci u takvim vezama obicno nisu osudjivani od strane sredine, a ako se devojka nadje sa tako nekim svi je osudjuju!

Druga stvar nastaje ako su recimo ljudi odrasli u razlicitim delovima sveta i sada zive na tzv. zapadu .. recimo neko iz Beograda i neko iz Kine ... postoji dosta kuturnih razlika.


decky: ja sam imala vise nesuglasica sa ovim 'domacima' nego sa 'strancima'  Smile
« Poslednja izmena: 31. Avg 2006, 01:55:03 od DuginaKci »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia N97
Ne znam kako kulturne razlike uticu, jer nemam takvo iskustvo. Imao sam devojku strankinju (Evropljanka, hriscanka), ali razlike koje su se svakako primecivale, nisu uticale. Najveci uticaj ima mentalni sklop pa to ti je.

Sto se tice druge rase. Okolnosti su me u dva navrata sprecile da se malo zezam na moru, jednom prilikom sa nekom kosookom (Koreja, Tajland bem li ga), a drugom prilikom sa crnkinjom iz Engleske. Kakve su to lepotice bile, sad mi voda ide na usta. Na kraju sam morao da se zadovoljim sa Evropljankama.

Da mi se sestra zabavlja sa nekim druge rase, mene bi samo zanimalo, da li je taj bije, da li je alkos, da li je propalitet, kao i za belce uostalom.

Devojkama je u principu teze jer je ovo primitivna sredina i 99% ljudi nikad nije ni popricalo sa nekim ko je druge rase. Ja sam sa druge strane isao sa crncem u osnovnu skolu.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
PA vidis sestro slatka problem je u chuvenom isterivanju sela iz ljudi - da iskoristim cuveni stereotip u koji sam chak i ja bio ubachen. Stereotip je, da podsetim, o tome kako u inostranstvo idu ljudi seljaci pechalbari koji rmbache tamo po nekim Amerikama dan i noc, ne vide belog dana, sve da bi zaradili gomilu nekih dolara i vratili se u svoje selo posle 20 godina i sazidali zamak ispred koga mora da bude dve fontane i dva labudica i lavica sa svake strane ulaza u kucu. Obichno se kaze za takve ljude - pobegao iz sela ali nece selo iz njega. Na stranu stereotip (koji je ponekad i tacan kao i svi stereotipi) - takvih ljudi nema samo iz Srbije, ima ih iz svake mishije rupe ovog sveta. Chak i kad nisu iz sela - postoji nesto sto se zove emigrantskim sindromom - procesa prihvatanja druge sredine. Ljudi tog tipa se osecaju ugrozenim svuda - i sopstvenim sredinama a posebno kada se nadju negde u inostranstvu. Kada su vec u tim "amerikama" veoma retko se druze sa ljudima koji nisu zemljaci, nikada ne (citaj retko) sklapaju romantichne veze sa strancima bez obzira da li znaju ili ne znaju dobro jezik. Jezichna barijera uglavnom ne postiji kod nove emigracije ali mozdana barijera je i dalje tu. Vecina ne moze da nadje sebe u novoj sredini - kukaju na otadzbinu a kukaju i na novu domovinu (a oni je ne vide kao domovinu vide je kao prisilu). Onda povrh svega toga dolaze ksenofobichne izjave da svi Srbi mora da se drza skupa, ne smeju da se mesaju ili ne znam ni ja kakve sve gluposti.  

Neko iz ovoga vrlo lako (ili mozda ne bas tako lako) izadje - otvori ochi pocne da prihvata i sredinu i ljude i gle chuda - odjednom tako odvratna sredina koju je do juce pljuvao pochinje i njega da prihvata. Sklapa prijateljstva, ljubavne veze i sve sto ide uz to. Neki drugi ljudi nikada ne izadju iz svog sindroma odbacenosti. Nastave da mrze ceo svet, pricaju samo sa Srbima koji isto tako kao i oni mrze ceo svet - i onda zajedno uzivaju jer je chovek bice chopora - uvek uzuva kad nadje istomisljenike. Neki se od njih vrate, neki promene zemlju u naadi da ce tamo negde drugde biti bolje (sto naravno nikad nije) - ali patnja uvek ostaje.

Tu negde dodje i tvoje pitanje - ako zelis  da prihvatis druge ljude prihvatice i oni tebe. I shvatices divnu istinu - svi smo isti. Neko je crn neko zut neko ljubichast neko pegav, neko ima malo vecu pishu neko manju, neko ima veci nos neko manji - ali u dubini dushe smo apsolutno svi isti ljudi sa istim strahovima, nadama, zeljama i razocharenjima. E to je ono sto sam ja shvatio ziveci daleko od originalnog mesta boravka (kako ja to volim da zovem). Vise nemam jednu domovinu imam ih sve. Svaku zemlju ovog sveta vidim kao domovinu jer znam da u svakoj toj zemlji ima dobrih i postenih ljudi kao i onih drugih.

Na kraju - lichno ljubavnicko iskustvo ne mogu da ti prenesem jer ga nemam (zena mi je iz BGDa) ali su mi prakticno skoro svi prijatelji ne-Srbi. Evo ti lista (otprilike) nacionalnosti mojih prijatelja i poznanika: Indija, Kina, Australija, UK, USA, Tajvan, Tajland, Indonezija, Malezija, Novi Zeland, Liban, Holandija, Belgija, Nemacka, Italija, Kolumbija, Chile, Argentina, Ukrajna, Rusija, Juzna Koreja - itd itd. Da li se osecam ugrozeno i lose zbog toga - ne ni najmanje. Moja je velika prednost sto sam uglavnom upoznavao ljude na fakultetu i oko njega - nachin razmisljanja takvih ljudi je malo drugaciji nego klasicnih migranata koji dolaze na radnu vizu (mada sam upoznao i njih dovoljno da bi mogao da donosim takav sud).
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:07:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.