Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Romania defense minister insists country needs used F-16 fighters, European comp  (Pročitano 7083 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
vi prosipate prichu kako je offset neverovatna prilika za zemlju koja kupuje oruzje  Smile ,ne samo da za svoje pare dobiju isto ,vec i vishestruko vece investicije od kojih uposle stanovnishtvo i namlate silnu lovu  Smile .

sad se vidi da je to u stvari besmislica  : kupcu se u stvari vishe isplati da jednostavno kupi direktno oruzje a ostale pare vrati narodu :  recimo , rumunima bi se mnogo vishe isplatilo da za polovinu od tih 1.3 milijarde $ kupe 20-ak aviona od kineza (J-10 i /ili JF-17)  ,a ostalo da loze u privredu ili naprave poreske olakshice .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Možda rumunima, ali Mađari su uzeli na lizing avione u vrednosti od oko 750 miliona eura i dobili ulaganje u privredu u toj vrednosti. Ako već moraju da puknu pare, makar da se nešto od toga vrati u privredu.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
vi prosipate prichu kako je offset neverovatna prilika za zemlju koja kupuje oruzje  Smile ,ne samo da za svoje pare dobiju isto ,vec i vishestruko vece investicije od kojih uposle stanovnishtvo i namlate silnu lovu  Smile .

sad se vidi da je to u stvari besmislica  : kupcu se u stvari vishe isplati da jednostavno kupi direktno oruzje a ostale pare vrati narodu :  recimo , rumunima bi se mnogo vishe isplatilo da za polovinu od tih 1.3 milijarde $ kupe 20-ak aviona od kineza (J-10 i /ili JF-17)  ,a ostalo da loze u privredu ili naprave poreske olakshice .

to sto si ti rekao je smesno... bez uvrede.

uticaj SAD u politickom svetu je ogroman. i treba ih imati kao saveznika i to rumuni uveliko znaju. usteda od 600-700 mil dolara je beznacajna... to je jedan godisnji deficit.
politicko i vojno saveznisto sa najmocnijom zemljom sveta ipak ima svoje prakticne strane.
ako znas nato kad kupuje potrosne stvari ne uzima od svakog clana... recimo hrvati su izvisili na svakom tenderu... pitam se zasto. posle ove kupovine americke robe, cisto sumnjam da se rumuni proci kao hrvati.
naravno... rekli su i sami da je kupovina cisto politicka odluka. u svakom slucaju jako je razumnjimvo jer evropa ima smesnu politicku moc u poredjenu sa SAD.
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35


uticaj SAD u politickom svetu je ogroman. i treba ih imati kao saveznika i to rumuni uveliko znaju. usteda od 600-700 mil dolara je beznacajna... to je jedan godisnji deficit.

amerikanci sigurno nece pasti na nos zbog rumunske milijarde dolara (oni se zaduze 5 milijardi dolara svakog dana  Smile Smile )

za rumuniju su pak to ogromne pare koje su mogle bolje da budu upotrebljene . oni vec placaju danak amerikancima tako shto salju vojksu u avganistan a i nemaju neka otvorena pitanja gde bi americhki uticaj bio presudan (vec su clanovi EU i NATO pa im to ne pomaze mnogo  Smile)

Možda rumunima, ali Mađari su uzeli na lizing avione u vrednosti od oko 750 miliona eura i dobili ulaganje u privredu u toj vrednosti. Ako već moraju da puknu pare, makar da se nešto od toga vrati u privredu.

molim te navedi koje su to investicije madjari dobili u vrednosti od 750 miliona evra  Smile . jer ako se pogleda trzishna vrednost toga shto je dobijeno , to vredi daleko manje .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Pogledaj malo po netu offset deal koji su sklopili sa šveđanima i koji je uspešno okončan još 2008. godine, što bi Mrka rekao, "pre roka" Smiley
Vrednost offseta je 110% vrednosti ugovora o lizingu.
Firme koje su uključene u offset su između ostalog Electrolux, Semcon, Haldex, Erricsson, Volvo... mislim da su generisali nekoliko hiljada radnih mesta, što u proizvodnji, što u razvoju.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
@bf...

cak je deo duga za avione madjarska platila prehrambenim proizivodima.
oni su u celom pslu prosli extra.
ali rumni sigurno nece uzeti ni ruske avione jer im oni ne nude nista.
 ja koliko se secam oni su hrvatima ponudili kao ofset ako uzmu mig-29 za novi avion da se u zagrebu otvori regionalni centar za remont helikoptera mil... samo se pitam cije bi remontovali?!( nase sigurno nebi).

ja sam vec rekao rumuni idu na politicku saradnju... zele jake veze sa SAD. a dali ce od toliko potrosenih para biti onvesticija... ja sam ubedjen da hoce. pa ako su ih preko nato-a ameri u EU ugurali sta onda vise ima da se kaze.
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
procitah nedavno... rumuni su iar-99 soim prilagodili kokpitu f-16. tako da je ova polemika koju smo vodili bila nevazna.

oni su vec znali sta uzimaju.
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.