Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:12:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rolling Stones -i u Beogradu !!!  (Pročitano 6013 puta)
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 10
Ja idem! Smile
IP sačuvana
social share
HipHop!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 11
mob
SonyEricsson T610
Citat: MMX
Ja idem obavezno i nadam se da ce posle ovoga i druge poznate RNR grupe poceti da dolaze u Jugu    Smile

Nadajmo se!
 :wink:
IP sačuvana
social share
"Dakle, dzentlmeni, pazite sta radite, ne treba vam kacenje sa paladinom ciji je guild roknuo Nefariona." Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 11
mob
SonyEricsson T610
Citat
Kotrljajuće kamenje“ u Beograd stiže sa više od 176 tona čelika i 1.500 reflektora
Milion dolara za „Stonse“
Koliko koštaju „Stonsi“? Po raznim proračunima i pretpostavkama za gostovanje „Kamenja“ u Beogradu izdvojeno je ravno milion dolara. „Rolingstonsi“ nemaju fiksnu cenu za koncert, ta cena varira i oni su spremni da je spuste za siromašnija tržišta kakvo je na primer naše. Cena koncerta je poslovna tajna, ali može se pretpostaviti da je Beograd, kao grad koji nije bogat ali u kojem „Stonsi“ odavno žele da sviraju, dobio najpovoljnije moguće uslove. S obzirom na to da je depozit za prethodnu turneju iznosio milion i dvesta hiljada dolara, a da je, po nezvaničnim informacijama, menadžment grupe bio voljan da, specijalno za Beograd, depozit proglasi kompletnom cenom, može se pretpostaviti da se suma za koncert na Hipodromu kreće oko milion dolara.

I sada, kada je dolazak „Stonsa“ siguran, veliki posao domaćim organizatorima tek predstoji.

- Organizovanje koncerta „Rolingstonsa“ jeste neka vrsta mazohizma i velika glavobolja. Pripremanje tog koncerta liči na iskrcavanje u Normandiju, a činjenica da veliki deo tog posla oni obavljaju sami nije bogzna kakva uteha lokalnom promoteru, pošto i njemu preostaje toliko posla da mora biti „u pogonu“ dvadeset i četiri sata dnevno - rekao je za „Blic“ Ivan Ivačković i zatim izneo niz zadivljujućih tehničkih podataka. - Da bi bilo jasno o kakvim razmerama govorimo, reći ću vam da je, na primer, za „Vudu Laundž“ turneju grupa koristila snagu od 3.840.000 vati, da je upotrebljeno blizu trinaest kilometara kabla, 310 zvučnika ukupne snage od 1,5 miliona vati i 1.500 reflektora, uključujući 48 avionskih svetala. Bina je bila sastavljena od 176 tona sjajnog čelika, iz grada u grad je prenošena u pedeset šest specijalnih transportera, a transport sa jednog kontinenta na drugi obavljan je pomoću 72 prekookeanska kontejnera i tri džambo-džeta. Četvrti džambo-džet bio je rezervisan za grupu i ekipu najbližih saradnika. „Rolingstonsi“ obično imaju tri istovetne bine, tako da, dok u jednom gradu traje koncert, na sledeće dve destinacije već se montira scena.

Ako čuveni „Stonsi“ u Beograd dođu praćeni sličnim tehničkim tovarom, od domaćih promotera očekivaće se sledeće:

- Promoter će morati da formira tim od, pretpostavljam, petnaestak ljudi, vrhunskih profesionalaca koji će imati podtimove i brinuti o nekoliko podjednako važnih segmenata cele operacije, recimo o bezbednosti, tehničkoj logistici ili publicitetu koncerta, to jest o medijima. U Beogradu bi sve, od pomoći u podizanju bine do organizovanja pres-konferencija i, uopšte, medijske kampanje, moralo da bude izvedeno po standardima kakvi važe svuda u svetu. Ja, u tom smislu, verujem da su koncert i sve oko njega u sigurnim rukama i da se Jugoslavija neće obrukati - rekao je Ivačković.

i jos...
Citat

Stounsi dolaze u avgustu, a prema rečima organizatora za isti datum borili su se Istanbul, Kijev, Moskva... Ćatović zato očekuje 100.000 ljudi i veliki broj fanova Džegera i ekipe, iz okolnih zemalja: "Marijan Crnić, koji je radio koncert u Zagrebu pre pet-šest godina kad je bila turneja, sada mi je rekao da su oni te godine imali 25 do 30 hiljada gledalaca koji su došli izvan Hrvatske. S obzirom na to da je Beograd najistočnija tačka gde sviraju, da nema Budimpešte, znači tu je jedan deo Mađarske, Rumunija, Bugarska, Makedonija, Grčka, možda čak i Turska. Mene su već zvali, evo, pre sat vremena, nakon objavljivanja, iz Grčke traži sastanak neka agencija da prodaje karte, da dovodi ljude. Mi smo čak razgovarali pre par dana o mogućnosti da, recimo, iz Sofije, iz Bukurešta i Temišvara idu maršutni vozovi, jer je to mnogo prostije i lakše nego autobus. Voz može da stane na usputnoj stanici koja je pored Hipodroma, pa bi to bilo mnogo lakše. Imaćemo veliki problem s obzirom na to da Hipodrom nema parking, da ima samo dva prostora koji su sa rampom. To su sad oni tehnički detalji koje ćemo morati da razrađujemo sa samim nadležnim organima, da na najbolji način obezbedimo sigurnost ljudi koji dolaze, ali ja mislim da će broj od 50 hiljada koji je ugovoren, i preko toga ne može da se ide, biti vrlo, vrlo brzo prevaziđen."
I za kraj, evo šta, po rečima Makse Ćatovića, Stounsi pored muzike donose u Beograd: "Ekipa broji 260 ljudi, koji direktno učestvuju u projektu. Na putu na turneji po Evropi su tri pozornice iste veličine od kojih svaka putuje u 16 kamiona. Znači, 16 kamiona samo donosi golu pozornicu koja se montira tri dana. Noć pred koncert dolazi oprema. Imaju dva kompleta opreme koja putuju i jedan za drugim stižu. Ukupno dolazi 46 kamiona. Dolazi 180 tehničara koji putuju i dolaze pre koncerta. Sa bendom putuje avionom 80 ljudi koji direktno učestvuju u realizaciji koncerta. Ukupno 260 ljudi, 46 kamiona, autobus i ostalo. Mi smo u obavezi da spremimo teren po uslovima koji oni traže, da teren može da prihvati binu, opremu, svlačionice, uključujući i sobu za zabavu, jer Mik Džeger i muzičari imaju običaj da pre koncerta odigraju partiju bilijara, pa onda idu na binu. Znači, imaju bilijar i – koliko je to precizno razrađeno i ništa se ne prepušta slučaju – priča se i to, kao fazon, da piše sve: bilijar, dva kompleta kugli, stalak za štapove, pet štapova, trougao i kreda. Znači, sve je razrađeno do detalja." Toliko o Roling Stounsima i predstavnicima naše države za ovaj put. Pažljivo ćemo gledati i jedne i druge 2. avgusta 2003. godine na Hipodromu.

Prema Ćatovićevim rečima, početna cena karte od 50 evra skoro je prepolovljena, tako da će za koncert u Srbiji biti najniža cena u Evropi.



 :wink:
IP sačuvana
social share
"Dakle, dzentlmeni, pazite sta radite, ne treba vam kacenje sa paladinom ciji je guild roknuo Nefariona." Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
Uf .... jeste da je Topic star do jaja, ali nema veze...

Ovako, meni je strašno žao što je otkazan njihov dolazak u Srbiju. Ja sam to tek juče saznao.

Ali, na njihovoj turneji se nalazi i Češka Republika, tj. dolaze u Prag. Koncert se održažva 27.7.2003.

Iako to potpuno remeti moje planove koje sam imao za odlazak na more, ja sam danas kupio 4 karte, i nema šanse da ovo preskočim.
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Tako je Smiley Odes na stonse pa u Bg na okupljanje Smiley zar nije tako najbolje? Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
Tako bi bilo idealno ali ...

Ja ipak idem u Grčku, ali umesto da tamo budem 35 dana, biću 15, od 7.8 do 21.8 i plus 2 dana puta, a to je baš u vreme kada je okupljanje.

Jebiga, mnogo mi je žao što ću propustiti okupljanje, ali zato ću, ako Bog da, doći sledeće godine.

Iako, ja ću verovatno dolaziti u Srbiju u toku ovog leta, možda čak i za koju nedelju, čim se završi škola. Ali to još ništa nije određeno i sigurno pa neću da pričam na pamet.
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Hm... cekaj malo... sedi ti sine na bus za grcku i sidji u bgd-u budi na okupljanju i ujutru produzi za grcku, mislim da ces izgubiti samo 1 dan, a da ces dobiti mnogo.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
Znaš kako, ja ne idem sam nego sa 2 druga i devojkom (sa njima idem i na Stonse). Ali, mi idemo kod nekih mojih prijatelja tako da nemamo ništa rezervisano i možemo to još da promenimo, ali možemo da budemo najkasnije do 21.8. kod njih jer tada počinju da iznajmljuju tu kućicu za goste u kojoj ćemo mi biti.

E, ti si u pravu da ću dobiti mnogo više nego što ću izgubiti. Gubim 3 dana (krećemo 6.8.), ali što se mene tiče to mi i ne smeta. Videću nekako da tamo pošaljem drugove (iako to može da bude glupo jer oni te ljude uopšte ne poznaju) a da ja dođem sa LUDACHOM na okupljanje. Jebiga, njoj će trebati viza za Srbiju, ali ja vadim 3 vize pa može i ona jednu. Možda bi i ona mogla da ode u Grčku, ali neću da je šaljem samu sa ovim drugovima ...  :biggrin:

Neznam još ništa, ali ako ja to dobro izkombinujem možda se mi i vidimo ...  :crazy:
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ajde iskombinuj to tako da dodjes, mislim svi ce doci... a cekati sledecu godinu... smesno...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
Kume, nemoj puno da mi kalkulises. Jednom godisnje je Festa !!!
Treba to proziveti i preziveti.  Smile
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:12:44
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.