Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:15:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rokeri s Moravu  (Pročitano 16909 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Rokeri s Moravu

Muzicar koji se ogledao u svim zanrovima popularne muzike

   
Beogradski umetnik Boris Bizetic, jedan je od retkih stvaralaca nekadasnje Jugoslavije i danasnje Srbije koji s pravom moze nositi naziv multimedijalne licnosti. Zato sto se kao stvaralac, pevac, kompozitor, aranzer, tekstopisac i muzicar ogledao u svim zanrovima popularne muzike, i njegova biografija je prebogata.

Poceo je kao kantautor slagera i zabavne muzike sa svojim nezaboravim baladama "Kako si?", "Ljubavi mladosti moje", "Ne verujem ti vise", "Mene si volela", "Ugasi svetlo"... Nije toliko vodio racuna o svojoj pevackoj i festivalksoj karijeri, koliko je brinuo o hitovima koje je pisao za druge izvodjace ("Gde si sad"- Mira Besirevic, "Muzika nek svira samo za nju", "Narcisi placu ljubavi","Ima neko ko me ceka"...- Miki Jevremovic, "Nisi znala da te volim" - Mira i Rale,"Muzika ostaje", "Festa", "Ti nisi moje sunce"...-Misa Markovic,"Tako je plakala Isidora"-Rade Vuckovic). Njegove pesme pevali su i Djordje Marjanovic, Dragan Stojnic, Olivera Katarina, Radmila Karaklajic, Anica Zubovic, Ljiljana Petrovic, Rale Cajic, "Renesans"...

Osvojio je dve nagrade na festivalu "Beogradsko prolece", ucestvovao 1972. godine na zanimljivom festivalu u modnom kriku pod nazivom "Lepo stoji partizanska bluza". Autor je himne "Napred plavi" za nasu reprezentaciju u bilo kojem sportu.

Verovali ili ne, ali Boriz je pisao i pise zabavnu muziku, slagere, folk, instrumentalnu muziku, pravi decije pesme, muziku za film, televiziju...

Kao jedan od najproduktivnijih i najplodnijih autora popularne muzike, objavljeno je njegovih 11 solistickih albuma, dvadesetak singlploca i cak 19 albuma (LP ploca, audio-kaseta i CD-a) kultne satiricno soumenske grupe "Rokeri s Moravu" koji su ?arili i palili estradom od Vardara pa do Triglava. Samo su u beogradskom Domu sindikata 1982. godine imali zaredom 14 koncerata. Kao Veljko B. U?icanin iz "Rokera", napisao je nezaboravne saljive pesme: "Drma, drma, plovak", "Stojadinka ovce sisa", "Corbast pasulj volem", "Ja Tarzan a ti D?ejn", "Krekenzi kikiriki", Srbija se umirit ne mo?e", "Seks na eks", "Na lepu plavu Moravu", kokteli "?elje, cestitke i pozdravi", "Picerija"...Izdate su i 4 video-kasete sa naj-TV spotovima "Rokera s Moravu".

Ogledao se kao poeta i pisac sa cetiri knjige: dve knjige poezije "Gorki venac" i "Srpskohrvatske pesme", jednu decju knjigu "Bajka u stihovima "Zuba i Zula" i "Hitovi nezaboravci", satiricna poezija "Rokera".

Sa svojom porodicnom manufakturom , suprugom Magdalenom, kcerkama Anitom i Doris, realizovao je TV-esmije "Folk liga" na Studiju B, "Bebeviziju" na TV Politici, a u decembru 2001. godine proslavice redak jubilej - 500 emisiju svojeg humoristickog serijala "BBShow".

Pored ovoliko radova visokoproduktivnog i vrednog Borisa Bizetica, dodajemo da je pisao instrumentalnu muziku za sest domacih igranih filmova (dve komedije "Tesna ko?a", "Bombasi", "Crveni udar", "Svemirci su krivi za sve" i "Gnjurac").
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Obozavam ga! Ako bih nekom volela da stisnem ruku od te cele srpske estradne pijace, onda to bez sumnje zasluzuje samo jedan - Boris, genije!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 858
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Nokia krs
Tango Soic, moj lek protiv depresije
IP sačuvana
social share
Gentlemens good morning, ladies good night...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ubedljivo najbolji bend svih vremena,njih svaki covek nemoze da shvati sta to pjevaju u pesmama imam njihov mp3 najbolje stvari
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Njihove stvari se mogu skinuti preko bilo kog P2P klijenta.
Nego kad smo već kod Rokera s Moravu moram da kažem da je ovo jedini nazovi "narodnjak" koji volim da slušam i ukazujem im pun respect!
Prikrivena istina i surova politička i dnevna realnost opevana kroz prikrivene dvosmislene satirične tekstove kao i sam mentalitet našeg naroda može samo da poveća vrednost ovom nedefinisanom bendu koga je najlakše svrstati u "narodne zabavnjake" bar po meni i samim tim kao što reče jedan naš poznati muzički kritičar davno: "Pohvala Ludosti od Erazma Roterdamskog je pravi primer kako se može kritikovati vlast a ostati nekažnjen, e to čine i Rokeri"!!!!
Svaka čast, malo je ovakvih bisera naše kulture!!! Smile




Amin za to!!! ziveo zvonko milenkovic-SISOJE! kad ga vidim sa onako razvucenim osmehom, vrati mi se raspolozenje bez obzira na sve!!! pomagajte da nadjem pesmu STRINKEN-DRINKEN!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
a da! slusajuci neke njihove pesme (ako izuzmem tekstove) zakljucio sam da one imaju vise pravog etno zvuka nego neki proklamovani narodnjaci
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
SonyEricsson k500i
Oni su najbolji na svetu... Jel zna neko gde ima nove pesme da se skinu ??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
Imam ja SVE, ali nije slozeno po albumima, uredni ID-tagovi, sve u 128kBps.
O kvalitetu ne bih ovom prilikom, ali vredi za slusanje na kompu!
kome treba nek se javi na e-mail da mu posaljem spisak!
Uzdravlje!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5330
Zastava Srbija, Beograd, Barajevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung Z400
Carevi su Smile Smile Smile Smile Smile

« Poslednja izmena: 06. Mar 2007, 21:50:11 od Ukika »
IP sačuvana
social share
  Нек му је вечна слава и хвала!
�аааааааа, хоћу стару екипу, роштиљницу, добре пријатеље на окупу!!!!!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson W850i
ima li neko tekst od njihove pesme <SMS>, nemogu da nadjem na internet-u.
mnogo vam hvala u napred.

ROKERI S' MORAVU ROCK!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:15:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.