IN < - Roger Federer-Fan club - >LO
(1/393) > >> :: Odgovori!
Autor: Luka Reflex :
Rodzer Federer (Roger Federer; Bazel, 8. avgusta 1981.), je svajcarski teniser. Mnogi strucnjaci i kolege teniseri veruju da bi Federer mogao da postane najbolji igrac tenisa u istoriji ovog sporta.

Tenis je poceo igrati sa 6 godina.Sa 14 godina je postao drzavni prvak. U svojoj poslednjoj juniorskoj godini (1998) osvojio je Vimbldon,a jedan od retkih koji su to uspeli i u juniorskoj i u seniorskoj konkurenciji. Uz njega to je jos uspelo jos samo Petu Kesu,Bjorn Borgu i Stefanu Edbergu.

Do sada je osvojio 48 turnira u pojedinacnoj konkurenciji (od toga 10 grend slem turnira) i 7 u parovima. Turnire je osvajao na svim podlogama i u singlu i u dublu.

Prvi je teniser posle Bilandera (1988) koji je osvojio 3 grend slem turnira u jednoj godini.

Drzi brojne rekorde od kojih su najveci:
prvi teniser koji je zaradio vise od 8.000.000. americkih dolara u jednoj godini[6]
3 godine za redom osvojio vise od 10 turnira u jednoj godini
dobio 24 finala za redom
48 pobeda na travi za redom
prvi nakon 27 godina koji је osvojio grend slem turnir bez izgubljenog seta.(1980. to je uspelo Bjornu Borgu)
55 pobeda na betonu za redom
Federer je na vrhu rang liste muskih tenisera od 2.2.2004. godine,i drzi rekord svih vremena po broju po broju nedelja na prvom mestu
nikada nije izgubio mec u grupi na masters turniru  (ima 15 pobeda)

Poznat po tehnici i cvrsoj mentalnoj cvrstini.Federera opisuju kao skromnog coveka,ugladjenog ponasanja  na terenu i van njega.Federe uvek istice da ga pamte kao dobrog coveka a tek onda kao vrsnog tenisera.

Dobitnik je nagrade za fer-plej   2005. godini.Isto tako je osvojio nagradu Lareus 3 godine za redom (2004, 2005. и 2006). Proglasen je licem godine van Britanije 2006. godine. u BBC-jevom izboru.

izvor: Википедијa


Moj omiljen igrac nadam se i vas,a ovde cemo da pricamo o njemu.
Autor: **QL** :
Роже је шмекер
Autor: dulle86 :
Ubedljivo najveci car i smeker medu teniserima!        (posle Djokovica  )

Ovogodisnje finale Vimbldona mi je jedna od najlepsih teniskih utakmica koje sam gledao...
Autor: Orfanelin :
Citat: dulle86 10. Jul 2007, 14:33:23

Ovogodisnje finale Vimbldona mi je jedna od najlepsih teniskih utakmica koje sam gledao...

nisam gledao celo ali ono sto sam gledao je stvarno odlicno 
Autor: Luka Reflex :
Meni je bilo zaista fest kada sam ga video da place posle pobede u finalu Vimbldona protiv Rafaela Nadala,jer on vazi za coveka koji ne pokazuje tolike emocije na mecevima,ali ipak je i on od krvi i mesa.
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana