Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 05:33:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Roditelji maloletnickog delikventa  (Pročitano 10913 puta)
05. Feb 2009, 22:35:19
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Razvedena sam i imam sina od 15 godina. Pre više od godinu dana su počeli problemi, negde u drugom polugodištu osmog razreda. Pošelo je bežanje iz škole, pa bežanje od kuće, korišćenje alkohola i marihuane. Potpuno se oteo kontroli. Pošeli su da stižu pozivi iz SUP-a. Za tuču, pa za izazivanje udesa i vožnju neregistrovanog skutera, za koji ne znam čiji je, pa za nanošenje telesnih povreda, pa za nasilničko ponašanje. . . . U srednjoj školi koju je upisao bežao je sa nastave, išla sam kod pedagoga, dok jedan dan,posle nepuna dva meseca od upisa, pod dejstvom piva posvađao se sa drugom u školskom dvorištu i po kratkom postupku je izbačen iz škole, odnosno, rečeno mi je da ga ispišem jer će ga izbaciti. On od tada ne pohađa školu. Svi pokušaji da doprem do njega bili su uzaludni. Postajalo je sve gore. Dva puta je sekao sebi ruku nožem, prestao je da vodi računa o ličnoj higijeni, pokazivao je sve znake depresije. Kad sam shvatila da ne mogu sama da se izborim, krenula sam redom. . . . U Savetovalištu za brak i porodicu su mi rekli da ne gubim vreme dolazeći kod njih, jer mom sinu ne treba psiholog već psihijatar, jer čim dođe do samopovređivanja, to je slušaj za psihijatra i uputili me u Institut za mentalno zdravlje. U centru za socijalni rad su me saslušali i rekli da će, kad zvanično stigne do njih nalog sudije za prekršaje, poslati poziv da dođemo. Otišla sam po uput ia Inst. za ment. zdravlje, zakazala, mešutim moj sin nije hteo da ide. Otišla sam sama i razgovarala sa psihijatrom u dnevnoj bolnici za adolescente, objasnila situaciju i rekla da se plašim, zbog samopovređivanja i ostalih simptoma,da mu je život ugrožem, što svakako jeste. Bilo da će sam sebi nešto uraditi, bilo da će on nekog ili neko njega povrediti. Odgovor je bio da nisam jedina sa takvim problemom i da našem načina da ga dovedem. U drugom pokušaju stigli smo da predamo knjižicu i on se okrenuo i otišao.  
Sledeće što sam uradila, zvala sam renomiranu privatnu kliniku da objasnim problem, jer je moj sin prihvatio da ide privatno, ali kad su čuli o čemu se radi, rekli su mi da će mi se javiti za dan, dva. Javili su mi se i objasnili da ne mogu da pomognu, iako je na sajtu opisan rad sa problematičnim adolescentima, i uputili me na koleginicu koja bi mogla da pomogne.  
Otišla sam kod nje, gde je posle 50 minuta razgovora, konstatovala da moj sin ima poremećaj u ponašanju i da jedina institucija koja može da nam pomogne je, naravno, inst. za ment. zdravlje.  
Šta je poenta priče?
U Srbiji ne postoji institucija koja će vam pomoći u ovakvim slučajevima.  
Reaguje se samo tako što, kad već bude kasno i dođe do pravljenja krivičnog dela, sud određuje meru pojačan nadzor roditelja, uključivanje centra za socijalni rad, upućivanje u dom za maloletnike. . . . itd.  
Nije mi jasno da Institut i država ne reaguju u ovakvim situacijama. Šta ako opet dođe do samopovređivanja?Ili do nečeg goreg?
Ponovo sam zakazala u Inst. za ment. zdravlje. . . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Ova prica je zaista tuzna, a stanje koje ste opisali zaista je porazavajuce.  Smile

Cini se kao da vam ne ostaje nista drugo, nego da se sami izborite sa ovim problemom, nazalost.
Hajde, podjimo od te pretpostavke.

Trebalo bi, svakako, da pokusate da doprete do svog sina, jer vi ste mu majka i niko ga ne poznaje bolje od vas.
On je sad u najburnijem periodu zivota, kada mu ne pada na pamet da slusa roditeljske pridike.
Kako bi bilo da pokusate sa nekim iz vaseg okruzenja o tome da razgovarate?
Sa nekim u koga on ima poverenja i ko bi mozda mogao da dopre do njega?
I da, sta je sa njegovim ocem? (Naravno, ako je ovo zadiranje u vasu intimu, svakako da ne morate ovde odgovoriti, ali imajte u vidu da to sto zivi bez oca i te kako ima uticaja na njegovo ponasanje). Mozda da pokusate sa njim  (ocem) da razgovarate, jer ce mozda on imati vise uticaja od vas.  Smile

Opet, sramno je ponasanje ''strucnjaka za mentalno zdravlje'' koje ste opisali. Ne znam odakle ste, ali vam sa velikom sigurnoscu mogu reci da ovde, u Novom Sadu (gde sam ja) postoje ljudi kojima biste se mogli obratiti.
S druge strane, i tu u vasem mestu, mora postojati neko ko je strucan i motivisan da vam pomogne.
Mislim da ne biste trebali da odustajete od strucne pomoci, jer je delinkvencija i samopovredjivanje zaista ogroman, ogroman problem.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Savet, Institut za mentalno zdravlje i higijenu, obratite se dr. Oliveru Vidojevicu, spec. decje i adolescentne psihijatrije. Olivera poznajem vec nekoliko godina, imao sam priliku da ucim od njega, i siguran sam da ce iznaci nacin da vam pomogne.

Zanima me kako ste vaspitavali sina?
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Samsung 111111
Svet moje babe :
"Taj decko nije biven kad je trebalo "
I jos jedan njen :
"Star vol se ne prepreza"
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Nije mi jasno da Institut i država ne reaguju u ovakvim situacijama.

Zato sto nema interesa.
Pare moraju da idu na drugu stranu.
Slican i jos gori slucaj je sa defektolozima i decijim psiholozima koji su ucenjeni najnovijim izmenama zakona da od velikog broja dece biraju najteze slucajeve, jer drzava smatra da sva deca ne treba da besplatno dobijaju pomoc.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20


Zanima me kako ste vaspitavali sina?

  Da, to i mene zanima...verovatno ste negde pogreshili.

 No..sad shta je tu je...dajte sve od sebe da spasete dete..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Alcatel 258
Постоје деца која имају поремећај тј неку аномалију на хромозимама, и која се асоцијално понашају, свако може родити такво дете, врло је могуће да је проблем генетски.

Што се тиче помоћи од ове државе, по мени је нешто тако сулудо и очекивати, они воде рачуна само о себи и о ником другом, шта је њих брига за Ваше дете, битна је провизија, маржа, рачун на Сејшелима итд...
Срећа у несрећи је то што је Ваш син малолетан, што значи да не може да оде у затвор, у овом нашем сулудом правном систему. Мој савет тј шта би ја урадио у таквом случају, дете би пробао приближити вери и цркви, допустити му да се духовно развије кроз религију, јер таквим јединкама треба дати до знања да раде нешто добро, за себе или за друге.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
uzeti motku

ubiti boga u njemu

odvuci na selo

dati mu motiku

12 - 16 h radne terapije na cistom vazduhu uz strog nadzor

do poboljsanja dolazi vrlo brzo
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 
U pitanju je dete koje se nesumnjivo oseća usamljeno, napušteno i dezorijentisano. Samopovređivanjem i pravljenjem ekscesa on pokušava da privuče Vašu pažnju i to mu treba dati. Treba mu snažna ličnost, disciplina i osećaj da se neko za njega brine. Možda zazvuči kontraverzno ali znam više takvih slučajeva gde su umerene batine uz povećanu pažnju roditelja i više zajedničkih aktivnosti su donosile dobro. Nikako ne treba svoje dete optuživati i udaljavatio od sebe nego shvatiti to kao poziv u pomoć. Njemu ne treba psihijatar neggo Vi i Vaš muž da sa njim pričate o odnosima među ljudima, budućnosti, seksu, svemu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13


Zanima me kako ste vaspitavali sina?

  Da, to i mene zanima...verovatno ste negde pogreshili.

 No..sad shta je tu je...dajte sve od sebe da spasete dete..
e da mi je da vidim vas.  Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 05:33:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.