Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:52:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Roditelji maloletnickog delikventa  (Pročitano 10910 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Evo da ne bude da se frljamo samo laickim misljenjima prosljedjujem misljenje jednog defektologa:

U tim godinama, Vi imate jako mali uticaj na njega, on pokusava da se formira kao muskarac, a tu majka nije mnogo od koristi.

Njemu treba pozitivni muski uzor. Idealno otac, koji bi opet idealno, trebao da bude pozitivan primjer, ako to nije moguce, a nije, to moze biti bilo koji muskarac koji njemu na neki nacin imponuje: stariji drug, otac najboljeg druga, profesor, komsija, rodjak, vas prijatelj koga on zna od ranije ... Poenta je da to bude jaka, pozitivna muska figura.

Ono sto se ne smije dozvoliti je njegova izolacija od strane drugih, ili jos gore njegova samoizolacija. On se mora vratiti u skolu! Bavljenje sportom, druzenje sa vrsnjacima, sve aktivnosti koje su pozitivne, koje podsticu fizicku aktivnost i koje se rade u grupi treba podsticati. Takodje bilo koja kreativna aktivnost: muzika, slikanje (makar i grafiti), hobi bilo kakav ...

Svaka vrsta izolacije, povlaci depresiju, koja opet produbljuje problem. On mora da se aktivira i mentalno i fizicki, ne smije mu se dozvoliti da bleji, ako nije moguce vratiti ga u skolu nadjite mu neki posao, ako znate kakvog majstora da mu pomaze u garazi ili nesto sl. Morate ga natjerati da preuzme neke obaveze na sebe, organizovati mu dan tako da nema vremena da sjedi u sobi i da se bedaci.

Jako tesko ce te ga natjerati na terapiju i toga morate biti svjesni. Ono sto je vjerovatnije je da ce se on prije povjeriti nekom drugu ili vec nekom drugom bliskom muskarcu.

PS sretno

PSS izgleda da sam ja onako laicki bila upravu kad sam se zalagala za terapiju motikom Smile

IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
 pa majka u ovakvim sluchajevima malo toga moze da uradi , osim da izvede ovu malu prevaru  Smile : pochne da se ponasha prema sinu kao odrasloj osobi ,maltene glavi porodice  Smile . to moze da izgleda naivno ,ali momku u njegovim godinama imponuje kad ga keva zamoli da neshto podigne , zakuca , donese sa pijace i sl ... - a sve na foru : "ajde sine , majka je ostarela , ne moze ... "  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone SE 2020
Mali je u godinama kada je vec trebao da se odvoji od majcine sise, ali to ne ide jer je  mama zastitnik, a tata je otperjao u sumrak ka srecnom zivotu bez obaveza.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Sve cesce po novinama vidimo ovakve klince koji zavrsavaju gde ne treba i kako ne treba...

Svi smo imali te godine, ove generacije oko moje su se u to vreme tukle sa policijom, protestvovale, pravile incidente... ipak... nekako mi se cini da je ono sto smo mi radili, iako opasno, bilo bar opipljivo, a da ovi danas klinci zive u nekom virtuelnom svetu... kao da je "novi zivot" samo jedan pritisak dugmeta na tastaturi daleko...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
jako veliki problem imate,gospodjo.

tim veci,jer se sa njim nosite sami,bez valjane podrske oca svoga dijeteta.

ono sto mi se dopalo kod vas,a za razliku od vecine roditelja sa slicnim problemom,sto ste od starta reagovali valjano i niste se libili da zakucate na vrata institucija koje se bave ovakvom vrstom problema,a na koji roditelji rijetko kucaju ili kucaju onda kada je problem imao dugu istoriju i kada se slabo sta uciniti moze.

zao mi je,a opet nisam iznenadjenja,sto niste odmah i imali srecu da naidjete na rijesenje kroz institucije,jer su ocigledno reagovali na principu prebacivanja uzarene loptice u druge ruke...ali ne odustajte.

naravno da postoje i nacini i ljudi koji ce se profesionalno prihvatiti ovakvog izazova.
ja znam da cete u tom smislu imati vise srece u nekom od narednih pokusaja.

postoje trenuci i problemi kada majcina ljubav nije dovoljna.
vas sin tesko pati i na putu je koji se neminovno zavrsava kobno...znam da kao majka necete odustati,ali mi je drago i da vidim da ste svijesni da samo vi i vasi napori nisu i dovoljni da se do tog mladog covjeka i dopre...da bi mu se i pomoglo.

nacini postoje.
institucije postoje.
ljudi koji pomazu u ovakvim situacijama postoje.

povezite se,nece da skodi,sa roditeljima koji imaju slican problem,a samim tim i razlicite nacine i puteve su nalazili da svojoj djeci pomognu.

imajte vjere,a sigurno da imate...majka ste...time ste i izgubili pravo na odustajanje.
« Poslednja izmena: 20. Apr 2009, 20:14:34 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:52:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.