Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:56:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Roditelji maloletnickog delikventa  (Pročitano 10912 puta)
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Žena
Poruke 40
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia nepoznat
Apsolutno se ne slazem. Mene su moji pruticem po dupetu svaki put kad napravim pasjaluk. Neizmerno im hvala na tome.
Ovo ne prihvatam. Mene su isto tukli, a dobili samo inat i moje nepoverenje. I ne mislim da sam izrasla u dobrog čoveka zbog batina koje sam dobila.

ma ako je postavljac teme neko ko trazi utehu, glupo je podbadati ga. ko u danasnje vreme ima vremena da se posveti deci. osim toga deci su uvek uzor "anti heroji". moze svako dete da se "izdresira" da bude uzorno. ali sta ce biti kada napuni 30 - 40 godina. sta ako tada pukne? onda nema izlaska iz zgrade obojene u depresivno zutu boju sa resetkama na prozorima. (pasterova)
Slažem se. Verujem da je već čula da se moglo svašta uraditi. Biće da ne zna šta sad da radi. Lako je biti general posle bitke...i još pride pričati na osnovu tuđih iskustava...
Mislim da je bolje da ćutimo kad nemamo šta da kažemo...  Smile
« Poslednja izmena: 07. Feb 2009, 10:24:56 od Grupa gradjana »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Ovo ne prihvatam. Mene su isto tukli, a dobili samo inat i moje nepoverenje. I ne mislim da sam izrasla u dobrog čoveka zbog batina koje sam dobila.

Niko i ne kaze da su svi ljudi, a posebno sva deca pametna...
Neka nauce lekciju, a neka udare po svome...
Za tu nemam nekog sazaljenja...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Žena
Poruke 40
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia nepoznat
Niko i ne kaze da su svi ljudi, a posebno sva deca pametna...
Neka nauce lekciju, a neka udare po svome...
Za tu nemam nekog sazaljenja...
Slažem se, ali šta ako je pomalo kasno za poneku pljusku? Ni ja ne vaspitavam voju decu u demokratskom duhu, dobiju i oni poneku i ne mislim da je to loše. Mislim da je kažnjavanje bilo koje vrste delotvorno ako je na vreme i ako se smisao kazne zna. Na vreme... kao šav na čarapi... ako ga na vreme uhvatiš, neće ti se uništiti cela čarapa (primer je banalan, ali možda deskriptivan  Smile)
« Poslednja izmena: 07. Feb 2009, 13:02:15 od Grupa gradjana »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Licno mislim da nikad nije kasno za dobru pljusku...
Ponekad zazelim da me neko tresne necim kad napravim glupost...  Smile

Ali... da se vratim na temu, kao dete koje je samo jedan roditelj vecinom vaspitavao, mislim da je greska to sto i otac nije imao aktivnu ulogu...
Ima jos vremena da se stvari isprave i on se ukljuci u citavu pricu... bez obzira kakav je i sta radi...
« Poslednja izmena: 07. Feb 2009, 10:57:40 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ma ako je postavljac teme neko ko trazi utehu, glupo je podbadati ga. ko u danasnje vreme ima vremena da se posveti deci. osim toga deci su uvek uzor "anti heroji". moze svako dete da se "izdresira" da bude uzorno. ali sta ce biti kada napuni 30 - 40 godina. sta ako tada pukne? onda nema izlaska iz zgrade obojene u depresivno zutu boju sa resetkama na prozorima. (pasterova)
Само нек пре тога уђе са сачмаром у жуту зграду на Славији. (Мекдоналдс)

Али, начелно си у праву.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Imam jedan primer u blizoj okolini koji mi nije jasan... rec je o nesto starijem momku, ali o nekom ko je otprilike tako poceo...

Otac i majka su izuzetni, ostalo dvoje dece koje imaju to potvrdjuje i zaista covek ne zna sta da im prigovori...

I taj decko je ok... dobra dusa, dobar u sustini, ali stalno pravi probleme... koji uopste nisu mali...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Žena
Poruke 40
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia nepoznat
Imam jedan primer u blizoj okolini koji mi nije jasan... rec je o nesto starijem momku, ali o nekom ko je otprilike tako poceo...

Otac i majka su izuzetni, ostalo dvoje dece koje imaju to potvrdjuje i zaista covek ne zna sta da im prigovori...

I taj decko je ok... dobra dusa, dobar u sustini, ali stalno pravi probleme... koji uopste nisu mali...
Može biti da se momče dohvatilo lošeg društva, a znamo da je potreba za pripadanjem jedna od osnovnih. Možda su u pitanju buntovničke godine, ko zna...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20


Zanima me kako ste vaspitavali sina?

  Da, to i mene zanima...verovatno ste negde pogreshili.

 No..sad shta je tu je...dajte sve od sebe da spasete dete..
e da mi je da vidim vas.  Smile


    hm...
 
 Kad roditelj napravi od deteta choveka,i ne pogreshi nigde, jer je svu svoju pazhnju poklonio detetu..video i ono shto  vidi retko koji roditelj, onda mozhe da pita 'kako je vaspitavano ovo dete'.
 Isto tako uspeshni mladi ljudi, chiji su roditelji dali sve od sebe, i pazili dete i kad je na ulici..itd..naravno da mogu da pitaju shta je radila majka od ovog malog, koji je prespushten sam sebi.
 
p.s. teme  Smile

    Mislim da je klinac neku traumu prezhiveo, ili nije imao razumevanje od majke (bez uvrede)... prepushten sam sebi...drushtvo, ulica itd..mozhda su tu i neke psihoaktivne supstance doprinele mnogo...
 To shto se samopovredjuje, ne mislim da hoce da skrene pazhnju na sebe, vec da je za lekara.
 Protiv sam btrina, kazni..sa decom treba druzhiti, zalaziti u svaku sitnici itd...upravo da ne bi doshlo do ovoga shto se deshava ovom klincu.
  Majka se nije snashla, sad joj treba pomoc, a pomoci joj mozhe samo lekar, sama ne verujem da mozhe.I, nishta nije kasno, za svaki problem postoji reshenje, samo treba biti uporan i suochiti se sa problemom.
 


« Poslednja izmena: 07. Feb 2009, 17:10:59 od _enigma_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Citat
Razvedena sam i imam sina od 15 godina. Pre više od godinu dana su počeli problemi, negde u drugom polugodištu osmog razreda. Pošelo je bežanje iz škole, pa bežanje od kuće, korišćenje alkohola i marihuane. Potpuno se oteo kontroli. Pošeli su da stižu pozivi iz SUP-a. Za tuču, pa za izazivanje udesa i vožnju neregistrovanog skutera, za koji ne znam čiji je, pa za nanošenje telesnih povreda, pa za nasilničko ponašanje. . . . U srednjoj školi koju je upisao bežao je sa nastave, išla sam kod pedagoga, dok jedan dan,posle nepuna dva meseca od upisa, pod dejstvom piva posvađao se sa drugom u školskom dvorištu i po kratkom postupku je izbačen iz škole, odnosno, rečeno mi je da ga ispišem jer će ga izbaciti. On od tada ne pohađa školu. Svi pokušaji da doprem do njega bili su uzaludni. Postajalo je sve gore. Dva puta je sekao sebi ruku nožem, prestao je da vodi računa o ličnoj higijeni, pokazivao je sve znake depresije. Kad sam shvatila da ne mogu sama da se izborim, krenula sam redom. . . . U Savetovalištu za brak i porodicu su mi rekli da ne gubim vreme dolazeći kod njih, jer mom sinu ne treba psiholog već psihijatar, jer čim dođe do samopovređivanja, to je slušaj za psihijatra i uputili me u Institut za mentalno zdravlje. U centru za socijalni rad su me saslušali i rekli da će, kad zvanično stigne do njih nalog sudije za prekršaje, poslati poziv da dođemo. Otišla sam po uput ia Inst. za ment. zdravlje, zakazala, mešutim moj sin nije hteo da ide. Otišla sam sama i razgovarala sa psihijatrom u dnevnoj bolnici za adolescente, objasnila situaciju i rekla da se plašim, zbog samopovređivanja i ostalih simptoma,da mu je život ugrožem, što svakako jeste. Bilo da će sam sebi nešto uraditi, bilo da će on nekog ili neko njega povrediti. Odgovor je bio da nisam jedina sa takvim problemom i da našem načina da ga dovedem. U drugom pokušaju stigli smo da predamo knjižicu i on se okrenuo i otišao. 
Sledeće što sam uradila, zvala sam renomiranu privatnu kliniku da objasnim problem, jer je moj sin prihvatio da ide privatno, ali kad su čuli o čemu se radi, rekli su mi da će mi se javiti za dan, dva. Javili su mi se i objasnili da ne mogu da pomognu, iako je na sajtu opisan rad sa problematičnim adolescentima, i uputili me na koleginicu koja bi mogla da pomogne. 
Otišla sam kod nje, gde je posle 50 minuta razgovora, konstatovala da moj sin ima poremećaj u ponašanju i da jedina institucija koja može da nam pomogne je, naravno, inst. za ment. zdravlje. 
Šta je poenta priče?
U Srbiji ne postoji institucija koja će vam pomoći u ovakvim slučajevima. 
Reaguje se samo tako što, kad već bude kasno i dođe do pravljenja krivičnog dela, sud određuje meru pojačan nadzor roditelja, uključivanje centra za socijalni rad, upućivanje u dom za maloletnike. . . . itd. 
Nije mi jasno da Institut i država ne reaguju u ovakvim situacijama. Šta ako opet dođe do samopovređivanja?Ili do nečeg goreg?
Ponovo sam zakazala u Inst. za ment. zdravlje. . . .

Ma sta cekas zovi oca ovog dijeteta sjesiti ozbiljno da porazgovarate prvo vas dvoje.  Rezultat tog razgovora mora biti da je zdravlje i izvodjenje vaseg sina na pravo put prioritet i da cete sve uradit da tako bude znaci sve, to podrazumjeva kompletnu zrtvu kako tebe tako i oca zarad vaseg sina.
Jer sin je najvaznija stvar !!!!!!
Onda zobiljan razgovor vas dvoje sa njim  nek zna  da je otac jos uvijek tu, ovo mi lici da trazi paznju da se neslaze da njega niko nije pitao da li se vas dvoej mozete razvesti iako tako ne izgleda mladi ljudi sve vide sve pamte sve ih dodiruje on je pred pubertetom zapravo je vec zasao i ako sad ne uradite nista vac ce sin sigurno zavrsiti ili u zatvoru ili pod zemljom.!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia N95 8gb
Pitanje je da li je otac uopste i zainteresovan za svoje dete...
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:56:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.