Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rock and Roll: Cugerska eksplozija  (Pročitano 517 puta)
26. Maj 2005, 05:18:30
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Cugerska eksplozija   
   
Dobro došli u slavnu povijest rock 'n' rolla i alkohola! Sudjeluju: 10 cugerskih hitova, četiri legendarna alkoholičara i jedna eksplozija gušterače. Pa krenimo...   
   
Ovo im je tek za početak dana   

10. The Piano Has Been Drinking (Not Me)
TOM WAITS
Stari kroner okrivljuje nežive predmete za svoje trenutno stanje. Doktori bi to nazvali 'poricanjem'.
Ovo je pripita, nestabilna balada za četiri sata ujutro, jedna od najpoznatijih pjesama Waitsove ranije faze, kada se predstavljao kao 'otpadak kožnog glasa' i nastupao u jeftinoj krčmi u vlasništvu 'retardiranog patuljka inteligencije jednake onoj podupirača ograde'.
Najcugerskiji stihovi: 'The jukebox needs to take a leak/And a carpet needs a haircut'
Album: 'Small Change'


9. However Much I Booze
THE WHO
Nešto kao blebetalo koje moli za pomoć.
Sredinom 70-ih The Who su shvatili da je njihov nabrijani rock u neskladu s njihovim godinama, pa su se okrenuli oskudnom autobiografskom izričaju, koncentriranom uglavnom na kronični alkoholizam.
Najcugerskiji stihovi: 'Have to drench myself in Brandy/In sleep i'll hide'
Album: 'The Who Boy'

Morrisonovi ljubavni epovi o alkoholu   

8. Moonshine Whiskey
VAN MORRISON
Epski traktat lutalica raspižđenih pod zvijezdama teksaškog neba.
Ljubavna pjesma namijenjena ondašnjoj Morrisonovoj supruzi, znakovitog imena Janet Planet. 'Moonshine Whiskey' je oda veselju i kontemplaciji cugerskog iskustva.
Najcugerskiji stihovi: 'Gonna put on my hot pants/And promenade down funky Broadway till the cows come home'
Album: 'Tupelo Honey'

7. Too Drunk to Fuck
DEAD KENNEDY'S
Vjerojatno jedina punk himna koja govori o radosti cugerskog pada.
Ovaj pogo-hit iz 1980. objasnio je to ovako: alkohol uzrokuje zlouporabu vatrenog oružja i seks s maloljetnicima. Zahvaljujući tome, pjevač Jello Biafra kasnije je postao ikona straight-edge punka. Međutim, 2000. godine njemu i ostalim članovima benda sudilo se za neplaćanje poreza i 'preslabu promociju' pjesme vrijedne 200.000 dolara.
Najcugerskiji stihovi: 'Now i get diarrhoea/Too drunk to fuck'
Album: 'Give Me Convenience Or Give Me Death'
   
Ozzyjevo dugogodišnje prirodno izdanje   
6. Suicide Solution
OZZY OSBOURNE
Istovremeno slavljenje cuge i upozoravanje na opasnost pretjerivanja u istoj.
Ovaj je hit nastao kao reakcija na smrt pjevača AC/DC-ja, Bona Scotta. No nisu baš svi Amerikanci to tako protumačili, pa se Ozzy uskoro našao u velikim problemima jer je njegovo melodiozno čedo okrivljeno kao direktan poticaj obožavateljima-tinejdžerima na samoubojstvo. 'Je..ni klinac je bio bolestan puno prije nego je čuo moju pjesmu', rekao je suosjećajno Double O.
Najcugerskiji stihovi: 'Wine is fine but whiskey is quicker/Suicide is slow with liquor'
Album: 'Bizzard Of Ozz'

5. One For My Baby (And One More For the Road)
FRANK SINATRA
Plave oči valjaju se u jadu. I u cugi, naravno.
Možda je najbolja karakteristika glazbe to što uvijek otvara mogućnost romantiziranja bilo koje situacije, ma koliko to nategnuto bilo. Ovdje Sinatra (čovjek koji je sahranjen s bocom omiljenog Jacka Danielsa) pije da bi zaboravio djevojku. Iako potpuno 'zgažen', uspijeva taj svoj srcolom predočiti prilično glamurozno.
Najcugerskiji stihovi: 'It's quarter to three/There's no one in the place except you and me/So set 'em up Joe'
Album: 'Sinatra At The Sands'

4. Nightrain
GUNS N' ROSES
Nekad bi jednostavno pretjerali s jeftinim vinom. Kao i sa svim drugim.
Prije nego su postali najveći bend na svijetu, utapanje u jeftinom alkoholu bila je njihova ideja dobrog provoda. 'Pili smo ono jeftino vino Nightrain koje bi nas sjeb..o za samo jedan dolar', prisjetio se s nostalgijom basist Duff 'King Of Beers' McKagan, 'živjeli smo od toga'. McKagan je kasnije ipak koristio malo jače stvari jer mu se, naime, raspala gušterača.
Eh, ti divni dani…
Najcugerskiji stihovi: 'Wake up late honey, put on your clothes/Take your credit card to the liquor store'
Album: 'Appetite For Destruction'

'Wack of my daddy ooooo' - što god to značiloooo    
3. Whiskey In The Jar
THIN LIZZY
Solidna pjesma o solidnoj cugi solidnih rock zvijezda.
Ova bizarna verzija tradicionalne irske narodne pjesme alkohol ne spominje prečesto, osim u refrenu. Međutim, prisutnost frontmena Phila Lynotta je dovoljna da baš svaka pjesma ovog benda zvuči cugerski. Međutim, što točno znači 'wack of my daddy o', ostat će vječna tajna.
Najcugerskiji stihovi: 'There's whiskey in the jar – oh'
Album: 'Vagabonds of The Vestern World'

2. Sunday Morning Coming Down
JOHNNY CASH
Glavobolja? Treba vam pjesma uz koju ćete preživjeti mamurluk? Evo jedne idealne.
Ako Cashova verzija klasika Krisa Kristoffersona omogućuje zdraviji pristup jutarnjem mamurluku negoli žalobni original, onda je to zato što je Cash doista živio svoju pjesmu.
Zujanje u glavi i iskrenje pred očima predstavljaju njegovo uobičajeno nedjeljno jutro dok pati u svojoj 'najčišćoj prljavoj majici' i lamentira o svojoj nevinosti.
Najcugerskiji stihovi: 'The beer I had for breakfast wasn't bad/So I had one more for dessert'
Album: 'The Essential Johnny Cash'

(Auto)destruktivac Gallagher   
1. Cigarettes And Alcohol - ultimativna cugerska himna!
OASIS
Johnny Rotten je pjevao: 'Get pissed, destroy'. Na njegovom je mjestu bez problema mogao biti i Liam Gallagher.
U vrijeme samih početaka britpopa, Alan McGee je slušao Oasis uživo na radiju Manchester Piccadilly i shvatio da se radi o nečemu posve novom. Smjesta je telefonirao Liamu i rekao mu da je njegovo mrmljanje stvari poput 'da li ja ovo samo sanjam' ili 'jesam li napokon našao neki razlog za život' bilo jednostavno fantastično. Gallagherov iskrivljeni izgovor odlično se iskombinirao s cjelokupnim konceptom, dok je pjesma sama po sebi slavila hedonizam toliko besramno da je popižđivanje poprimilo karakter čina iz prkosa - postalo je izbor u besmislenom životu mainstreama. Producent, čija je stvaralačka deviza 'učini da sve zvuči što glasnije', dao je sve od sebe da ova pjesma zvuči doista prebrutalno.
Najcugerskiji stihovi: 'Is it worth the agravation?/To find yourself a job when there's nothing worth working for?/It's a crazy situation/But all I need are cigarettes and alcohol'
Album: 'Definitely Maybe'

A evo nam i četiri najveća alkosa:

1. OZZY OSBOURNE
'Ja sam neukrotivi manijak', komentirao je Ozzy svoju neslavnu prošlost, 'ništa u životu ne radim umjereno'. Uključujući, naravno, alkohol. Cuga u kombinaciji s kokainom je prouzrokovala njegov odlazak iz Black Sabbatha, 1978. Cuga je bila poticaj da sačmaricom poubija piliće svoje supruge umjesto da ih nahrani. Zapravo, od samih početaka Black Sabbatha, pa do odlaska na liječenje, 1982, Ozzy je bio pijan. Zapravo, otprilike šest godina prije nego mu je 2002. dijagnosticiran tumor, Ozzy je bio u konstantno alkoholiziranom stanju.

2. JANIS JOPLIN
Sjećamo je se kako zbog njezinog neponovljivog vokala, tako i zbog njezine potrebe da baš sve što nosi u sebi utopi u alkoholu. Za svoj neizlječivi alkoholizam, ova ikona 60-ih je okrivila nemogućnost suživljavanja s provincijskim mentalitetom svog rodnog grada, Porth Arthura u Teksasu. Janis je bila poznat po zahtjevima da joj se šest stolova prekrije tekilama.
Paradoks je u tome što je i, pored uništene jetre, na kraju umrla od prevelike doze heroina.


   
Tekila, tekila, južnjačka utjeha, tekila... overdose heroinom   

3. SHANE MacGOWAN
Više od ikoga drugog, Shane MacGowan je primjer pjevača na čiju je karijeru alkoholizam imao isprva poticajan, a onda poguban utjecaj. U šesnaestoj je doživio slom živaca, imao je teško djetinjstvo, bio je izbačen iz škole, živio je s depresivnom majkom, a u 23. je postao vođa legendarnih The Poguesa. Međutim, 1991. godine, nakon što je uspio pasti (i preživjeti!!!) s brzog vlaka u Tokiju, izbačen je iz benda nakon čega je nastavio alkoholom ubijati svoj neprocjenjivi talent.

4. RONNIE WOOD
'Tih dana', prisjeća se Wood, 'počeo bih s osam boca Guinnessa, zatim bih prešao na votku, tj. na nekoliko boca iste i na kraju bih završio s nekoliko boca sambuce'. To je bio njegov svakodnevni 'repertoar'. Njegov prvi bend The Faces bio je toliko cugerski da su umjesto predgrupe na koncertima imali šampanjac kojim se polijevali publiku. Kada je postao član Stonesa, svoju je vilu preoblikovao u privatni pub i osigurao si besplatne zalihe Guinnessa.
'Ljudi kažu da sam uništio svoj pub, ali nisam', objasnio je, 'samo u njemu više nema cuge'.

I na kraju - eksplozija gušterače

Raspadanje unutarnjih organa ga je natjeralo da ostavi alkohol   
Basist Guns N' Rosesa Duff McKagan običavao je piti četiri, pet litara votke dnevno. 'Zbilja sam se odlično provodio sa svom tom drogom i alkoholom. S Jerryjem Cantrellom znao sam samo to raditi, po 20 sati dnevno', pohvalio se Duff. Kraj njegove alkoholičarske karijere dogodio se kada je doživio napad akutnog pankreatitisa – u prijevodu, gušterača mu se napuhala i eksplodirala. A to nije zabavno. U bolnici je proveo 12 dana, a kada je izašao, konstantno je bio na morfiju jer su bolovi bili nepodnošljivi. McKagan sada ima 41 godinu i tvrdi da je u boljoj fizičkoj i mentalnoj kondiciji nego što je ikada bio. Ima ženu i dvoje djece, nastavio je školovanje, svira u bendu kojim je jako zadovoljan. 'Moj je doktor ipak bio u pravu. Postoji razlog zbog kojeg sam ovdje', zaključio je.
   
J.C.
srijeda, 25.05.2005.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.