Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:34:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Roboti-insekti spremni za rat  (Pročitano 5122 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia 
Ja mislim da je vatra i dim tu dobra odbrana - zasljepi ih. a mozda i neko lepilo, pa magnetni puls. ko zna mozda bi i od zadaha belog ili crnog luka poceli da omanjuju u funkcionisanju. Smile
Salu na stranu, stvar je ozbiljna. Mada mislim da ce ljudi tesko odolit da ne sljapnu tog insekta cipelom; samo kako da ostanu neindentifikovani? Smile
Meni to smrdi na totalnu kontrolu. Nece valjat' nikako!
 Smile
Papalu,posto si moj drug,moram da ti pokazem ovo,ne znam da li si video do sada...http://www.index.hr/vijesti/clanak/video-bigdog--americko-smrtonosno-oruzje-u-nastajanju/378799.aspx
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
sto se tice teme-Boze,kakve gluposti...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
@sirkan, video sam taj video. Neverovatno je kako uspeva da drzi ravnotezu na ledu. Izgleda malo bolesno, ali to su veliki uspesi u robotici i imace to primene, razne. Sve zavisi ko je onaj koji zadaje sta treba da se radi. Sve te sprave mogu korisno da posluze na dobrobit ljudi. Ali ljudi sami su prokleti i stalno  zele vladati drugima. Zivimo u svetu ludaka zeljnih vlasti nad drugima. Rat i opresija je konstantna pojava samo se oruzja menjaju - sve su savrsenija i perfidnija.
Zato, @hkj tema je veoma ozbiljna, uopste nije zezanje.
Kao sto je elektronika sada posvuda, kompjuteri posvuda, pa zar mislis da ce roboti ostati uskraceni od sveobuhvatne kompjuterizacije i mikro-evolucije (da je tako nazovem). Uveren sam da to uveliko funkcionise samo nam se ne govori. Pravi tajni projekti su zaistinski tajni. Mozemo da naslutimo sta se radi iz onoga sto se pusta u javnost pod raznim nazivima koji u sebi imaju  ono "buducnosti", kao: vozila buducnosti, kuce buducnosti, oruzja buducnosti. Kada vidis nesto od toga znaj da je stvar odmakla deset puta vise. Smile Smile

Ja se samo bojim proboja nanotehnologije - ne zbog same nanotehnologije vec zbog primitivnosti ljudske rase. Kad su naucili da razbijaju atom uleteli smo u strah od samounistenja planete. Sa nanotehnologijom taj strah bi se opet pojavio u vidu tzv. "sivog mulja", ali toje druga tema.
No i sa gomilom mikrorobota zivot ce biti jos natrpaniji i stresniji. Samo da vam kazem ja rakiju prestat piti i beli luk i slaninu jesti - necu i tacka.
Ziveli - eto kad spomenuh sa' ce drmnem nesto dugo nisam, a ove slutnje u vezi robota zasluzuju da se kapljica kusha. Smile Smile
« Poslednja izmena: 22. Maj 2008, 21:40:33 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1105
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.1
mob
SonyEricsson k750i
Ja mislim da je vatra i dim tu dobra odbrana - zasljepi ih. a mozda i neko lepilo, pa magnetni puls. ko zna mozda bi i od zadaha belog ili crnog luka poceli da omanjuju u funkcionisanju. Smile
Salu na stranu, stvar je ozbiljna. Mada mislim da ce ljudi tesko odolit da ne sljapnu tog insekta cipelom; samo kako da ostanu neindentifikovani? Smile
Meni to smrdi na totalnu kontrolu. Nece valjat' nikako!
 Smile
Papalu,posto si moj drug,moram da ti pokazem ovo,ne znam da li si video do sada...http://www.index.hr/vijesti/clanak/video-bigdog--americko-smrtonosno-oruzje-u-nastajanju/378799.aspx
big dog mi izgleda kao da su dva covjeka stavila preko sebe jorgan.i brate previse zuji
ali cinenica je da cemo mi saznati tek za jedno 10 godina tehnologiju koju imaju sada americke agencije
i predstavljati je kao najnoviju Smile
« Poslednja izmena: 23. Maj 2008, 16:35:31 od Palindrom »
IP sačuvana
social share
Edit by canelane: Potpis uklonjen zbog duzine! Maksimalno dozvoljena duzina je 4 reda teksta!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia 
@sirkan, video sam taj video. Neverovatno je kako uspeva da drzi ravnotezu na ledu. Izgleda malo bolesno, ali to su veliki uspesi u robotici i imace to primene, razne. Sve zavisi ko je onaj koji zadaje sta treba da se radi. Sve te sprave mogu korisno da posluze na dobrobit ljudi. Ali ljudi sami su prokleti i stalno  zele vladati drugima. Zivimo u svetu ludaka zeljnih vlasti nad drugima. Rat i opresija je konstantna pojava samo se oruzja menjaju - sve su savrsenija i perfidnija.
Zato, @hkj tema je veoma ozbiljna, uopste nije zezanje.
Kao sto je elektronika sada posvuda, kompjuteri posvuda, pa zar mislis da ce roboti ostati uskraceni od sveobuhvatne kompjuterizacije i mikro-evolucije (da je tako nazovem). Uveren sam da to uveliko funkcionise samo nam se ne govori. Pravi tajni projekti su zaistinski tajni. Mozemo da naslutimo sta se radi iz onoga sto se pusta u javnost pod raznim nazivima koji u sebi imaju  ono "buducnosti", kao: vozila buducnosti, kuce buducnosti, oruzja buducnosti. Kada vidis nesto od toga znaj da je stvar odmakla deset puta vise. Smile Smile

Ja se samo bojim proboja nanotehnologije - ne zbog same nanotehnologije vec zbog primitivnosti ljudske rase. Kad su naucili da razbijaju atom uleteli smo u strah od samounistenja planete. Sa nanotehnologijom taj strah bi se opet pojavio u vidu tzv. "sivog mulja", ali toje druga tema.
No i sa gomilom mikrorobota zivot ce biti jos natrpaniji i stresniji. Samo da vam kazem ja rakiju prestat piti i beli luk i slaninu jesti - necu i tacka.
Ziveli - eto kad spomenuh sa' ce drmnem nesto dugo nisam, a ove slutnje u vezi robota zasluzuju da se kapljica kusha. Smile Smile
he,he,ajde bas i to da vidimo da Ameri neki pronalazak iskoriste a da nema veze sa ratom...nego,u pravu si ti oladi mi se ova moja sljiva dobro,pa da potegnem i ja Smile
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Jasta brate, treba uzivati u zivotu (naravno, nemislim da treba samo cirkati) i izlaziti u prirodu sto cesce dok je jos ima. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
Sony xperia
Insect Size RoboBee Performs Controlled Flight



A team of researchers from the Harvard’s School of Engineering and Applied Sciences (SEAS) are developing an insect sized robot that made its first flight last summer. Half the size of a paperclip, weighing less than a tenth of a gram, RoboBee inspired by the biology of a fly and conceived through manufacturing breakthrough and miniaturization.



he unique submillimeter-scale anatomy of RoboBee uses two wafer-thin wings that flap almost invisibly, 120 times per second. At tiny scales, small changes in airflow can have an outsized effect on flight dynamics, and the control system has to react that much faster to remain stable. For the wing ‘muscles’ the tiny robot employs piezoelectric actuators – strips of ceramic that expand and contract when an electric field is applied. Thin hinges of plastic embedded within the carbon fiber body frame serve as joints, and a delicately balanced control system commands the rotational motions, differentially moving the flapping wings to generate directional motion.

The first flights that took place in the summer of 2012 employed a tethered version feeding power and processing from external devices. The next steps in the program will involve integrating the parallel work of different research teams who are working on the brain, the colony coordination behavior, the power source, etc., leading to the evolution of fully autonomous, wireless robotic insects. High energy-density fuel cells must be developed before the RoboBees will be able to fly with more independence



Applications of the RoboBee type ‘creatures’ could include distributed environmental monitoring, search-and-rescue operations, or assistance with crop pollination, but the materials, fabrication techniques, and components that emerge along the way might prove to be even more significant. The US Air Force is also working on similar technologies, under the Air Force Research Lab Micro-Aviary program. The US Army is also working on micro-bots, through thethe Army Research Laboratory’s (ARL) Micro Autonomous Systems and Technology (MAST) Collaborative Technology Alliance.

According to Robert J. Wood, principal investigator of the National Science Foundation-supported RoboBee project, the lab’s recent breakthroughs in manufacturing, materials, and design have paved the way for the new achievement of RoboBee. “Now that we’ve got this unique platform, there are dozens of tests that we’re starting to do, including more aggressive control maneuvers and landing,” says Wood. The robotic insects also take advantage of the breakthrough pop-up manufacturing technique developed by Wood’s team in 2011.

Through the Pop-Up Manufacturing process (video) sheets of various laser-cut materials are layered and sandwiched together into a thin, flat plate that folds up like a child’s pop-up book into the complete electromechanical structure. The process enabled the team to accelerate prototype development, going through 20 prototypes in a six months period. The pop-up manufacturing process could enable a new class of complex medical devices.

Harvard’s Office of Technology Development, in collaboration with Harvard SEAS and the Wyss Institute, is already in the process of commercializing some of the underlying technologies. The program was supported by the Wyss Institute for Biologically Inspired Engineering at Harvard.



Preuzeto sa ...

==============================================

Ukratko ...

Istrazivaci skole inzenjerstva i primenjene nauke SEAS i instituta za bioloski inzenjering Wyss, nakon vise od decenije rada objavili snimak prvog leteceg insektoidnog robota.

Potaknuti biologijom musice napravili su robota koji ima dvostruka krila i zamahne 120 puta u minuti. Da bi u ovome svemu uspeli morali su razvijati sve komponente od nule.

Robert J. Wood, vodja projekta, kaze da napravivsi jednu komponentu i pokusavajuci da je prebace i usklade s drugom iskrsli bi problemi. Delovalo im je kao da gadjaju u pokretnu metu.

Koristili su Wood-ovu tehniku, razvijenu 2011-e god, gde se laserom skidani slojevi razlicitih fleksibilnih materijala i spajani u ravnu plocu.

Krila se pokrecu umesto klasicnim elektromotorima, piezo keramickim trakama. Svako krilo ima nezavistan sistem kontrole. Zglobovi suoblozeni karbonskim vlaknima.

Neke od tehnika i materijala koriscenih, kazu mogli bi se pokazati jos korisnijim kod izrade medicinskih uredjaja.



« Poslednja izmena: 05. Maj 2013, 03:56:25 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Annuit Coeptus 1984 Novus Ordo Seclorum
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


I Am My Own Savior!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8650
Zastava Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
Alcatel One Touch


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 26.0.1410.64
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:34:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.