Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 00:49:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Robert Redford - Robert Redford  (Pročitano 13639 puta)
29. Okt 2005, 15:16:42
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Robert Redford

18 August 1937. Santa Monica, California, USA




Čarls Robert Redford Džunior (Charles Robert Redford Jr.) rođen je 18. avgusta 1937. godine u Kaliforniji. Do kraja Drugog svetskog rata radio je kao raznosač mleka, a potom kao računovođa u naftnoj kompaniji. Bio je veoma talentovan igrač bejzbola i dobijao je stipendiju jednog tima u Kaliforniji. Pored toga, bio je veoma uspešan student. Međutim, iznenadna smrt njegove majke okrenula ga je alkoholu. Napustio je fakultet i izgubio stipendiju bejzbol tima.

Posle rehabilitacije, počeo je ponovo da radi za naftnu kompaniju, da bi sakupio dovoljno novca i otišao u Pariz, gde je želeo da studira slikarstvo. U Evropu je došao 1956. i neplanirano počeo da studira slikarstvo u Italiji, ali je, s obzirom na slabo napredovanje u ovoj umetnosti, odlučio da se vrati u Los Anđeles. Ubrzo se seli u Njujork, gde je nastavio sa studijama slikarstva i časovima glume.

Sve do kraja šezdesetih godina, dobijao je pozorišne uloge ili manje filmske uloge, ali bez većih uspeha. Imao je ulogu i u legendarnoj seriji "Zona sumraka". Često je putovao i u Evropu, u potrazi za većim filmskim ulogama, ali bez naročitog uspeha. Svoju slavu u Holivudu stiče ulogama u filmovima "Downhill Racer" i "Tell Them Willie Boy is Here". Međutim, ovi filmovi bili su samo kratkotrajni blesak njegovog uspeha, jer su naredna tri filma u kojima je glumio doživela neuspehe. Prve nagrade, među kojima je bio i Oskar, doneli su mu filmovi "The Way We Were" i "The Sting".

Naredni filmovi samo su potvrdili veličinu njegovog talenta. Filmovima "Three Days of the Condor" i "The Great Waldo Pepper" proširio je krug najpoznatijih holivudskih glumaca, koji su mu bili partneri u filmovima.

U toku sledeće dve dekade imao je uloge u samo nekoliko filmova, ali se fokusirao na posao iza kamera. Režiserske poduhvate krunisao je Oskarom za film "Ordinary People". U njegovim filmovima "The Legend of Bagger Vence" i "The River Runs Through It" uloge su dobijali najpoznatiji glumci Holivuda danas - Bred Pit, Vil Smit, Met Dejmon...

Redford je osnovao i školu za mlade režisere, koja je imala izuzetnu ulogu u podsticanju mladih talenata. Imao je jedan brak, iz kog ima troje dece, a trenutno je u vezi sa slikarkom Sibil Zagars. Ima i četvoro unučadi, a danas živi u Njujorku.


Slike:






Oficijalni sajt - http://www.imdb.com/name/nm0000602/
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
E pa sezdesetih su on i Pol Njumen bili dva lepotana u usponu!!! Mnogo ih volele zenske Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Nego el znate vi kad jedno vreme bili u svadji Robert Retford i Pol Njumen... i svasta su jedan drugom napakostili a Retford je izmedju ostalog narucio da se uradi toalet papir na kome je bila slika Pol Njumena. Icepao sam se od smeja... Smiley
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
 Smile Nisam cuo za to Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Eeeeeeeeee- za to sam ja tu  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Robert Redford

Čarls Robert Redford mlađi (Charles Robert Redford Jr.) (rođen 18. avgusta 1936) je nagrađivani američki filmski glumac, režiser, producent, biznismen, model i filantropista.

Biografija

Rani život

Redford je rođen u Santa Moniki (država Kalifornija) od Čarlsa Roberta Redforda starijeg, računovođe, i majke teksašanke Marte V. Hart. Ima polu-brata Viljema s očeve strane.

Redford je 1955. godine diplomirao u Van Najs srednjoj školi u Los Anđelesu i dobio je stipendiju kao bejzbol igrač na Univezitetu u Koloradu, gde je igrao na poziciji bacača. Izgubio je stipendiju zbog adolescentskog ponašanja na jednoj žurci kojoj je prethodila smrt njegove majke. Tada je Redford imao deventanest godina. Kasnije je postao sudent slikarstva na Prat institutu u Bruklinu, i uzimao je časove pozorišnog dizajna na Američkoj akademiji dramskih umetnosti u Njujorku.

Karijera

Kao zgodni plavušan i atletski građen, Redford je postao poznat po ulogama u filmovima Butch Cassidy and the Sundance Kid, Svi predsednikovi ljudi, The Sting, Prirodno, The Way We Were, Van Amerike, Veliki Getsbi i mnogim drugim. Redford je režirao filmove Obični ljudi, Kviz Šou, Legenda o Bedžeru Vensu, The Horse Whisperer, The Milagro Beanfield War i Rekla kroz to teče. Takođe je bio producent filma Obični ljudi.

Debitantska režija u filmu Obični ljudi (1980) mu je donela nagradu Akademije za režiju; njegov film, Kviz šou je nominovan za najboljeg režisera, ali je nagrada umakla, kada je film Forest Gamp dobio tu nagradu. Zajedno sa Varenom Brejtijem, Klint Istvudom, Mel Gipsonom, Ričardom Atenborotom i Kevinom Kostnerom, Redford je jedan od nekoliko prominentnih glumava koji su dobili nagradu Akademije za najboljeg režisera.

Zahvalčjujući finansijskom dobitku od glume na filmovima Butch Cassidy and the Sundance Kid i Downhill Racer Redford je otvorio ski centar "Timpheven" pored Gradskog parka u gradu Juti. Park je kasnije preimenovan u "Sandens Resort", a nedugo zatim, dobitak od filma Džeremaja Džonson (1972), koji je imao snažan uticaj na njega, doprineo je zatvaranju parka. Osnovao je Sandens filmski festival, Sandens institut, Sandens katalog, i Sandens kanal, sve u i oko parka. Sandens festival je značajno okupljalište nezavisnih filmskih radnika SAD-a. Ime Sandens (Sundance) dolazi od filmskog karaktera "Sandens Kida". Pored ovoga, Redford je vlasnik restorana "Zum" koji je smešten u glavnoj ulici nekadašnjeg parka.

1995. godine Redford je postao počasni doktor Bard koleža. Decembra 2005, dobio je nagradu Kenedi centra za doprinos američkoj kulturi.

Lični život

Robert Redford je po političkom opredeljenju liberal. Podržava environmentalizam (zaštita životne sredine) i prava američkih domorodaca.

Ženi se Lolom Džin (Lola Jean) 21. septembra 1958. s kojom ima četvoro dece: Skota (rođen 1959. koji je nedugo potom preminuo), Šauna (rođen 15. novembra 1960.), Dejvida Džejmsa (rođen 15. maja 1962) i Ejmi (rođena 22. oktobra 1970), a razvodi 1985. godine. Njegove partnerke potom postaju glumice Sonja Braga (tokom kasnih 80ih), Kejti Ourir (od kasnih 80ih do 1996) i Sibjil Zargas (1998). Ima troje unučadi.

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Smart
Robert Redford: Kriv zbog lepote

Slavni holivudski "plavokosi lepotan" u biografiji, koja izlazi 3.maja, otkrio detalje iz svog burnog života.

Slavni holivudski plavokosi lepotan Robert Redford ni u 75. godini ne namerava da završi karijeru. Njegovo lice je izrezano borama, ali s njega još sija pogled lepog američkog dečka.

Za Redforda tvrde da je jedna od najvećih liberalnih mislećih glava Holivuda, a osnivač je i zaštitnik Sundance Film Festivala, moćne institucije koja afirmiše film prema merilima suprotnima od industrijskih.

U Americi mu 3. maja izlazi biografija. Napisao ju je pisac i dokumentarist Majkl Fini Kalan, a najinteresantnije detalje preneo je portal Jutarnji.hr.

Robert Redford rodio se 18. avgusta 1936. u Santa Monika. Otac Čarls bio je knjigovođa, uvek je bio na rubu živaca, mračan i ćudljiv. Redford je morao da nosi teret njihovog komplikovanog odnosa.

“Godinama sam mu zamerao što me obeshrabrivao i gušio moju individualnost, ali danas znam da se žrtvovao za nas. Često mi je pričao priče koje je izmišljao. Jedne večeri ispričao mi je celu istoriju porodice Redford, koja seže unatrag sve do Irske i Škotske, samo da bi mi rekao kako sam potomak Robina Huda.

Nakon što mu je majka Marta umrla 1955, godinu dana pošto je maturirao, Robert je zbog pijančenja izgubio stipendiju za univerzitete Kolorado. Upisao je Umetnički institut Prat i živio kao slikar u Evropi. Posebno ga je obeležio život u Parizu.

“Učio sam 12 sati dnevno, soba bi se toliko napunila dimom da nisam mogao da dišem. Više nisam gotovo ništa jeo. Gubio sam na težini iz dana u dan. Sve sam se više zatvarao u sebe. Nisam hteo da govorim, ni da spavam”, ispričao je Redford.

Kad se vratio u Ameriku, upisao je glumu i oženio se.

- Od četvoro dece jedno je umrlo sa dva i po meseca. Odnela ga je “smrt u kolevci” - ispričao je slavni glumac.

Redford otkriva kako se oduvek bojao svoje lepote.

Ali, imao je i dovoljno pameti da, odrastajući na rubovima Holivuda, shvati da će ga njegov seksepil, bude li se dao svrstati u stereotipe, odvesti pravo u čistilište B produkcije, preneo je Jutarnji. Zato je odbio više uloga nego što ih je odglumio. Tako je, zabrinut zbog imidža plavokose muške starlete, odbio uloge u “Kko se boji Virdžinije Vulf?” i “Diplomcu”. Iako se činilo da je svojeglav i često pretenciozan, pokazalo se da je bio u pravu, jer je uspeo da izgradi imidž komercijalne, ali inteligentne i pouzdane zvezde.

Presudna za njegovu karijeru bila je uloga novinara Boba Vudvorda u filmu “Svi predsednikovi ljudi” 1976. godine.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.22
mob
HTC Smart
Crteži Roberta Redforda prvi put u javnosti

Crteži američkog glumca i režisera Roberta Redforda predstavljeni su javnosti prvi put, na izložbi "Alternativelight" u Monaku koja otkriva "tajne vrtove" umetnika iz različitih delova sveta.



Trideset šestoro umetnika - slikara, fotografa, režisera, vajara, glumaca, pisaca -, otkrivaju svoje skrivene talente ili nova lica svog stvaralaštva, poput Redforda i njegove žene Sibil Sagars Redford, koja je prisustvovala svečanom otvaranju izložbe u utorak uveče.

U postavci su reprodukcije pet Redfordovih crteža - četiri ženska akta i portret muškarca, urađenih ugljem, mastilom, pastelnim bojama i olovkom i nastalih između 1957. i 1960. Redford je skice naslikao tokom svojih "boemskih godina" provedenih u Parizu i Beču, gde je studirao likovne umetnosti, a potom se vratio u SAD i obrazovao se za režisera dok nije otkriven kao glumac, rekla je njegova supruga Frans presu.

 "Ovi crteži potiču iz perioda mog života u kojem sam želeo da postanem figurativni umetnik... U izvesnom smislu, vreme i sloboda koje sam tada imao mi nedostaju", rekao glumac magazinu Arkolmag, kojeg na tri jezika objavljuje rumunsko kulturno udruženja Arkol, koje je i organizator izložbe.

Pet crteža ponuđeno je na prodaju (12.500 evra po aktu i 15.000 evra za portret), kao i svi ostali eksponati na izložbi. Prihod je namenjen dvema organizacijama koje pomažu mladima u teškoćama. Među umetnicima čiji su radovi izloženi su predsednik međunarodnog filmskog festivala u Kanu Žil Žakob, vajar Nikola Lavaren modna kreatorka Elizabeta Vesel.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Robert Redford sa sinom snimio dokumentarac o reci Kolorado

Američki glumac i reditelj Robert Redford udružio je snage sa svojim sinom Džejmijem i snimio dokumentarac o reci Kolorado, za koju ekolozi kažu da je ugrožena zbog višedecenijske nemilosrdne eksploatacije i globalnog zagrevanja.

Redford i njegov sin su poznati kao neumorni zagovornici očuvanja životne sredine.

Film "Watershed", koji je producirao Džejmi, a čiji je narator Robert Redford, ukazuje na ogromne zahteve koji se nameću reci Kolorado, jednom od glavnih izvora vode zapadnog dela Amerike.

"Uzeli smo Kolorado kao primer onoga što se dešava sa rekama širom sveta, u pokušaju da skrenemo pažnju javnosti na taj problem", izjavio je 76-godišnji Redford, koji se nada da će dokumentarac poslužiti kao upozorenje i doprineti u podizanju svetsti javnosti koja, kako je rekao, mora više da brine o svojim izvorima vode.

Film "Watershed" je nedavno prikazan na Festivalu ekološkog filma u Vašingtonu.

Izvor: RTV
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 00:49:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.