Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rističević tužio Danicu Popović zbog kolumne u NIN-u  (Pročitano 2001 puta)
02. Jun 2017, 15:21:20
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Rističević tužio Danicu Popović zbog kolumne u NIN-u

Narodni poslanik Marijan Rističević tužio je Višem sudu u Beogradu profesorku Ekonomskog fakulteta i kolumnistkinju NIN-a Danicu Popović, glavnog urednika NIN-a Milana Ćulibrka i izdavača Ringier Aksel Springer za povredu časti i ugleda i zatražio odštetu od 300.000 dinara.

Udruženje novinara Srbije (UNS) saopštilo je da je Rističević tužbu predao 18. maja zbog teksta "Rističevića za ombudsmana", objavljenog u NIN-u 22. decembra prošle godine. Kao tuženi u tom predmetu navedeni su i izdavač NIN-a Ringier Aksel Springer, glavni urednik Milan Ćulibrk i odgovorni urednik Nikola Tomić.

Rističević smatra da je u tekstu predstavljen u "krajnje uvredljivom tonu, punom sarkazma i cinizma, sa tvrdnjom da je umešan u 'nerešenu aferu', te da je vlasnik firmi u kojima je završio kukuruz iz državnih rezervi".

"Pomenuti tekst obiluje gomilom laži, najgrubljih uvreda, kleveta, konstrukcija, insinuacija, podmetanja i neistina, te ne može predstavljati ozbiljno i objektivno novinarstvo, odnosno autorski tekst. Sloboda izražavanja kao sastavni deo slobode medija nije apsolutno pravo", navodi se u tužbi koju je potpisao advokat Goran Ž. Radovanović.

Rističevićev advokat zaključuje u tužbi "da se radi o organizovanoj harangi i progonu tužioca, (u istom periodu izlaze tekstovi slične sadržine u Blicu, Kuriru i Alo) samo zato što se verovatno zamerio nekome, ili nije iste političke orijentacije...", navodi UNS.

Navedeno je da je kod Rističevića, zbog "grubog i kontinuiranog objavljivanja neistinitih informacija", došlo do promene ponašanja, u vidu nezadovoljstva i ozlojeđenosti, da trpi duševne bolove, kao i da je došlo do promene ponašanja prema njemu.

Na pitanje UNS-a da prokomentariše tužbu, Danica Popović je odgovorila: "Fuj".

Izvor: N1
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Problematicna kolumna:


    
ДРУШТВО
Ристичевића за омбудсмана


Ристичевић би био и бољи министар полиције, јер није кукавица. Не бежи од ТВ дуела, као Стефановић, што се као миш сакрије сваки пут кад предложим да га пред целом Србијом преслишам о плагијату. Ристичевић није плагијатор. Није писао - па није ни преписивао

Не знам како вама, али мени је Маријан Ристичевић идеалан кандидат за омбудсмана. Мало је необразован, мада - то је само тренутни утисак. Кад затреба, докторираће, избиће вам тај аргумент из руке. Лакше је да одмах признате: јесте, то је прави кандидат.

Не само да би био бољи омбудсман, био би он и бољи министар полиције од овог, садашњег. Јер, Ристичевић није кукавица. Не бежи тај од ТВ дуела, као онај Стефановић што се као миш сакрије, сваки пут кад предложим да га пред целом Србијом преслишам о плагијату.

Ристичевић није плагијатор. Није писао - па није ни преписивао. А уме, брате, да говори, рођени је парламентарац и полемичар. Још се на интернету може наћи траг тешке полемике коју је водио са Евом Рас, у ТВ ријалитију Фарма: „Посвађали смо се зато што нисам сачувао јаја за Екрема, који не једе свињско месо“. И стварно, макар у знак сећања на рахметли Екрема, добро је да је Ристичевић данас народни посланик.

Није то обичан народни посланик, дресиран да гласа „за“ кад председница стисне звонце. Не, Ристичевић је председник Одбора за пољопривреду, водопривреду и шумарство. Где га је вероватно кандидовала нерешена афера, у новинама позната као „мистерија нестајућег кукуруза“. Кукуруз је био државни, из робних резерви, а фирма у којој је завршио - Ристичевићева. Па кад се кукурузу више није могло ући у траг, држава је изгледа схватила да је време да неко озбиљан у парламенту поведе овај одбор. Кад се још сазнало да Ристичевић има вишемилионске дугове за порез, па још има и две фирме у блокади - бољег кандидата за ово место једноставно није било.

Није било бољег ни за место шефа парламентарне групе за пријатељство са Ватиканом. Сад, којом се руком прекрстио овдашњи апостолски нунције (амбасадор Ватикана) на ту божју милост, вероватно нећемо никад сазнати. А нећемо сазнати ни како је Света столица ову вест примила - да ли као признање или као покору за труд што чува Косово у српским границама.

Могла бих ја и да наставим са похвалама, али боље да станем пре него дођем до цинкарења информација о болесном детету, јер, што је доста - доста је. Ако сам вас убедила, прихватите, ако нисам, читајте даље - имам ја још једног кандидата за омбудсмана.

Мој други кандидат је Миланка Карић, супруга контроверзног бизнисмена Богољуба Карића. Иначе, овдашња парламентарка и колегиница Ристичевићева. Злобници јој замерају то што јој је за мужем расписана међународна потерница, али, ако је веровати нашем независном судству, та ће потерница на пролеће да застари. Само да тужилаштво ништа не ради још пар месеци - као што није задњих десет година - и ето Карића назад у Србију, на велика врата.

Госпођа Карић је свакако озбиљан кандидат за омбудсмана. Најпре, није она тек неки обични шеф парламентарне групе, не. Мислим, јесте она и то, али је истовремено - почасни конзул Казахстана! И сад, Нушић је крив, нисам ја, што ми на помен почасног конзула из главе не избија знојави Риста, кожарски трговац и почасни конзул Никарагве, за кога Живка министарка хоће да уда своју већ удату ћерку.

У овој епизоди, међутим, све је другачије. Почасна конзулица више личи на један други лик из те комедије - на оног Перу Каленића, оног који тражи да се његове махинације забораве, па да се лепо врати у службу (као Пера), или у земљу (као Богољуб). Ево шта каже Нушић: „Дозволите ми сад, тетка, да вам и ја кажем свој случај. Мене су пре годину дана истерали из службе. Нестала су нека акта из моје фиоке... и, као што видите, ја сам пуну годину дана стрпљиво чекао да се заборави. Ја не знам, можда се ствар није још заборавила, али, кад је сад већ тетка Живка министарка, може наредити да се заборави. И ја ништа друго не тражим него да се поправи неправда која ми је учињена, то јест, да се ја вратим у службу.... Ујка-Васо, запиши молим те: Пера Каленић да се врати у службу са сатисфакцијом (завирује у Васину књигу). Јеси ли записао`са сатисфакцијом`­?“

За кога год се одлучите, испашће добро. Нушић би био поносан на своје потомке.


Даница Поповић




Izvor: NIN
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
i kako to sad ide a sudu, ako popvicka dokaze da je marjan digao kuruzu onda ona njega tuzi za troskove advokata jel?
a sta ako ne dokaze?
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
mob
Nokia krntija
Не треба да га тужи, онај ко изгуби спор аутоматски сноси трошкове суђења.

Ако изгуби спор, максимална казна за увреду, повреду части бла бла је 300к динара, то стоји у тексту. Као у поступку по тужби Слине.

За аферу кукуруз и утају пореза постоје кривичне пријаве и тужбе против Ристичевића и његове жене, али не знам докле се стигло са тим. Очито није осуђен, али не видим по нету ни да је ослобођен. Ако је тако, онда дакле Даница Поповић има извор и самим тим основа за тврдњу да је Ристичевић можда оштетио државу, а можда није. Нема основа да напише да је сигурно оштетио државу, ако није правоснажно осуђен. Мора да поштује претпоставку невиности. И то је оно што ће судија да тумачи

Е сад, из овог што је написано


Citat
Где га је вероватно кандидовала нерешена афера, у новинама позната као „мистерија нестајућег кукуруза“. Кукуруз је био државни, из робних резерви, а фирма у којој је завршио - Ристичевићева. Па кад се кукурузу више није могло ући у траг, држава је изгледа схватила да је време да неко озбиљан у парламенту поведе овај одбор. Кад се још сазнало да Ристичевић има вишемилионске дугове за порез, па још има и две фирме у блокади

Може да протумачи како год.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
''то ти је оно друштво што пије пиво испред продавнице, бистри великосветску политику, добацује пролазницама... то су исти ти, само су ставили кравате и тренерке заменили оделима''
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
Да ли се неко сећа где је био Марјан Ристичевић тамо 2000, 2001...? У ком је друштву био?

Е у том истом друштву је била и преподобна Даница Поповић Smile За истим столом су седели, циркали шампањац и дивили се широм отворених очију и ушију оратору са чувеном причицом "неко купус - неко месо" Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Hoces da kazes da je uvek bio oprtunista?
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
Да. Такође хоћу да кажем да је и Даница Поповић била у његовом друштву. Шта то значи - немам појма Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Kakvu opoziciju imamo kad je dovoljno da stave Marjana Risticevica i on ih sve redom onako fino seljacki poprckuje, a ovi debili se jos i bave njim Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.