Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:59:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Riješio Rubikovu kocku nakon 26 godina  (Pročitano 6817 puta)
12. Jan 2009, 12:02:33
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Riješio Rubikovu kocku nakon 26 godina
telegraph.co.uk

Datum objave: 12.01.2009 11:00
Autor: K. D.

Svjetski rekord u rješavanju Rubikove kocke je sedam sekundi. Grahamu Parkeru trebalo je 26 godina, a zbog kockaste opsesije skoro mu se raspao brak
Graham Parker iz Portchestera u Velikoj Britaniji kupio si je Rubikovu kocku 1983. i otad proveo nevjerojatnih 27.000 sati u pokušaju da je riješi. Nebrojene besane noći, zatvaranja u sobu i odbijanje izlazaka zbog manijakalne opsesije skoro su mu uništile brak, no ovih je dana doživio konačno oslobođenje – napokon je složio sve boje i zaplakao.

'Ne mogu vam opisati kakvo mi je bilo olakšanje kada sam je riješio. Izludila me svih ovih godina i osjećao sam kako mi je potpuno preuzela život', govori Parker od kojeg je valjda sretnija još jedino njegova žena.

'Od početka sam osjećala da su u našem braku tri osobe i mnogo puta sam pomišljala da jednostavno bacim taj predmet, no bilo je očito da mi se muž neće osloboditi opsesije sve dok je ne riješi', priča supruga anti-rekordera koja je zadnjih dva i pol desetljeća dijelila muža s plastičnom mentalnom igračkicom.

Kockastu slagalicu izumio je mađarski kipar Erno Rubik 1974. i od tada ih je prodano više od 300 milijuna. Postoji otprilike deset na osamnaestu kombinacija i samo jedno jedino rješenje.

Zbog rasprostranjene opsesije rješavanja Rubikove kocke, medicinski rječnik obogaćen je i dvama terminima – 'Kockasti palac' i 'Rubikov zglob', a od 1980. postoji i grupa liječenih Rubikovih 'kockara' nazvana Cubaholics koja pomaže ljudima ovisnima o njezinom rješavanju.

Rekord u najbržem rješavanju drži Nizozemac Erik Akkersdijk kojem je trebalo tek 7,08 sekundi.

 

Izvor: Tportal
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Leeeeeroy Jeeeenkins!!!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 837
Zastava Lazarevac
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.2.1
mob
Motorola Motoluxe XT615
Ja imam osećaj da je ne bih rešio ni za 100 godina. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC Wildfire S
Svjetski rekord u rješavanju Rubikove kocke je sedam sekundi. Grahamu Parkeru trebalo je 26 godina

Sad se setih

Složio Mujo puzzle i kaže Hasi: - Vidi Haso, za ovo mi je trebalo samo mjesec dana! - I što sa tim? - A na kutiji piše od 3 do 5 godina!   Smile


Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
Rubikovu kocku rešavao 26 godina
Autor: FoNet | 13.01.2009. - 09:15

Englezu Grejemu Parkeru bilo je potrebno 26 godina da reši Rubikovu kocku, a zbog te opsesije skoro mu se raspao brak. Grejem je kupio kocku 1983. i od tada je potrošio gotovo neverovatnih 27.000 sati pokušavajući da je reši.

Nebrojene besane noći, zatvaranja u sobu i odbijanje izlazaka zbog manijakalne opsesije skoro su mu uništile brak, ali je konačno uspeo i zaplakao.
"Ne mogu vam opisati kakvo olakšanje sam osetio kada sam je rešio. Izluđivala me svih ovih godina i osećao sam kako mi je potpuno preuzela život", rekao je Parker.
"Od početka sam osećala da su u našem braku tri osobe i mnogo puta sam pomišljala da jednostavno bacim taj predmet, ali je bilo očigledno da se moj muž neće osloboditi opsesije dok je ne reši", ispričala je Parkerova supruga. Svetski rekord u brzom rešavanju Rubikove kocke drži Holanđanin Erik Akersdijk, kome je za to trebalo svega 7,08 sekundi.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Impossible Is Nothing

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2917
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
bem ti ovaj klip  Smile
kakav covek
IP sačuvana
social share
Na svetu nista lepse,ne moze da postoji,nego sto je nasa ljubav prema Crno-beloj boji !!!
Ponos Srbije
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
frajer je ocito naucio napamet sa onog snimka  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Zar je tako teško rešiti Rubikovu kocku? Lično nisam probao, pa me zanima da li se neko zanimao sa tim i koliko mu je trebalo da je reši?
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 201
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
Treba mi nekih 5 min jer polako okrećem u principu samo trebaš naučiti sistem okretanja i nemožeš pogrešiti. Uvijek složiš jednu boju i onda počinje sistem okretanja to je duži način ali svaki put složiš. Guglaj i naći ćeš naslikana rješenja za kocku  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Deus non est

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8798
Zastava Udaljen za debljinu senke
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia onaj zajebani
sam znam da resim jednu stranu i po red oko nje...i to je to...sam pokusavam...mada to sam pred spavanje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Che cosa

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4811
Zastava Italija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia E71 Kinez
auuuuu jujujuju, mogu mislit kako je tom čoveku  Smile
IP sačuvana
social share
  

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:59:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.